Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kürtaj olduysan eğer yapışıklık olmuş olabilir, belki tüpe yakın bi yerde olduysa tüpün kapanmasına da sebep olmuştur 🤷🏻‍♀️ çok geçmiş olsun canım. Hsg sonrası tüplerin açılma olasılığı, yapışıklıkların gitmesi çok yüksek.
Kurtaj oldum en son 2019da bu sene subatta hamilelik oldu iste bugun de tupler tamamen kapali cikti. Rahimde yapisiklik yokmus ama tupler kapaliymis. Cok tesekkurler canim

Herkese iyi akşamlar kızlar , pek yazamıyorum ama hep okuyorum, bu ay reglden 3 gün sonra yoğun akintim başladı sanırım erken yumurtlama oldu bugün de akintim vardı, bu ay biraz daha rahatım hepimizin hakkında hayırlısı olsun :)

Allah Allah nasıl kapanmış ki herhangi bi operasyon yaşadın mı filmde açılmamış mı tüpler canım
2 kurtajim var 2018 ve 2019 da. Ama bikac ay once subatta da hamilelik oldu iste. Ben subattakini anlayamadim rahim filmiyle subat gebeligi ortusmuyo. Bikac ayda tupler nasil kapandi anlayamadim. Filmde tup diye birsey yok bildigin tupler gozukmuyo :KK43:

Herhangi bir karın içi enfeksiyon, operasyon geçirdiniz mi? Gebelikleriniz doğumla sonuçlandı mı? Kürtaj oldunuz mu? Dış gebelik? Veya sezaryen doğum yaptıysanız bu da yapışıklık oluşturabilir tüm bu sebepler. Ama güvenemiyorsanız bir yerde daha çektirin bence 🤔
2018 2019 2 kurtaj var ondan sonra da gectigimiz subat ayinda gebelik oldu iste. Dis gebelik de yasamistim 2017 yilinda ama sonraki gebelikler rahim icinde gelisti. Ben acikcasi rahim icinde yapisiklik bekliyodum tupler aklima gelmemisti hamilelikler oldugu icin ama tam tersi rahim normal tupler komple kapali

Rahim filmim de bu. Adetin 12. Gunu cekilmesi aklimi kurcaliyo aslinda hec cekildigi icin yanlislik olma olasiligi var mi diye kafam baya karisti

Eklentiler

• IMG_20201012_202243.jpg
    IMG_20201012_202243.jpg
    97,3 KB · Görüntüleme: 60
Rahim filmim de bu. Adetin 12. Gunu cekilmesi aklimi kurcaliyo aslinda hec cekildigi icin yanlislik olma olasiligi var mi diye kafam baya karisti
Canm bende eylulde cektirdim ve doktor adet bitiminde hemen cekti hatta lekelenmen devam ederken cekelim rahim agzi yumusakken dedi yoksa sivi tam giremiyormuş iceri sert oldugu icin rahm agzi ve rahim saglikli bi hsg olmaz yaniltablr demisti hatta benm sag hafif tikaliydi bak digerinde acildi

Eklentiler

• Screenshot_2020-10-12-21-43-12-996_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-10-12-21-43-12-996_com.miui.gallery.jpg
    43,8 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_2020-10-12-21-43-40-114_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-10-12-21-43-40-114_com.miui.gallery.jpg
    36,2 KB · Görüntüleme: 54
Canm bende eylulde cektirdim ve doktor adet bitiminde hemen cekti hatta lekelenmen devam ederken cekelim rahim agzi yumusakken dedi yoksa sivi tam giremiyormuş iceri sert oldugu icin rahm agzi ve rahim saglikli bi hsg olmaz yaniltablr demisti hatta benm sag hafif tikaliydi bak digerinde acildi
Ya seninki bak ne guzel acilmis. İste ben de tam olarak bundan suphelendim canim cunku her yerde adet bitimi cekilir yaziyo ama doktor 12. Gunde cekelim deyince ben de sasirmistim ama bi bildigi vardir diye tamam dedim. O durum kafami kurcaliyo iste sivi tuplere kadar hizli bi sekilde ulasamadi mi acaba. Simdi bi daha baska yerde cektiriyim desem ustuste sikinti olur mu diye tedirginim valla napcam bilemedim.

Ya seninki bak ne guzel acilmis. İste ben de tam olarak bundan suphelendim canim cunku her yerde adet bitimi cekilir yaziyo ama doktor 12. Gunde cekelim deyince ben de sasirmistim ama bi bildigi vardir diye tamam dedim. O durum kafami kurcaliyo iste sivi tuplere kadar hizli bi sekilde ulasamadi mi acaba. Simdi bi daha baska yerde cektiriyim desem ustuste sikinti olur mu diye tedirginim valla napcam bilemedim.
Canm baska bir doktora git icim rahat etmedi zarari yoksa tekrar siz cekermisinz de anlayisla karsilicagini dusunuyorum

Kizlar merhaba birsey sormak istiyorum belki bileniniz vardir diye.
Adetin 12. Gunu rahim filmi cekildim iki tup de tamamen kapali cikti ama ben 3 kez gebelik yasadim en sonuncusu da subat ayindaydi. Bikac ayda tupler nasil tamamen kapandi hicbisey anlayamadim tup bebek dedi direkt doktor
Canim filmin fotosu varmi?

2018 2019 2 kurtaj var ondan sonra da gectigimiz subat ayinda gebelik oldu iste. Dis gebelik de yasamistim 2017 yilinda ama sonraki gebelikler rahim icinde gelisti. Ben acikcasi rahim icinde yapisiklik bekliyodum tupler aklima gelmemisti hamilelikler oldugu icin ama tam tersi rahim normal tupler komple kapali
Çok geçmiş olsun. Geçtiğimiz şubat ayındaki gebeliğinizin durumu ne oldu? Ondaki durum da yapışıklığa neden olmuş olabilir. İlginç geldi açıkçası bana da her ikisinin de birkaç ayda tıkanmış olması 🙄 12.gün çekilmesinin etkisi olmaz bence. Gebelik varsa riskli olduğu için ve varolan gebeliğe zarar vereceği için adete çok yakın çekiyorlar genelde. Onun sıvının ulaşmasıyla ilgisi olacağını sanmıyorum yani asıl sebebi bu benim bildiğim. Tabi belki öyle bir sebebi de vardır bilemiyorum. Merak ettim başka bir doktora gider veya sorarsanız bilgilendirin bizi de.
Canm baska bir doktora git icim rahat etmedi zarari yoksa tekrar siz cekermisinz de anlayisla karsilicagini dusunuyorum
Bence de böyle yapın.
Atesliejderha Atesliejderha

Baya koyu testin canım 500 üstü çıkar diyorum hayırlısı bizlere de duva et güzel haberlerle gel canım
Gordugumden beri dua ediyorum rabbim bu heyecani herkese yasat kimsnein kucagini bos birakma diye bakalim
D Deniz yazici canım ne zaman yumurtladın tahminen reglden sonra ilişkiye ne zaman başlamıştın?
Canim ben hic yumurtlama takibi yapmadim sadece bu ay hergunu degerlendirdik normalde doktorlarin dedigi gibi 2 gunde 1 3 gunde 1 falan oluyordu ama bu ay hergun denedik adetim 7 gun surdu biter bitmez basladi cnm

Çok geçmiş olsun. Geçtiğimiz şubat ayındaki gebeliğinizin durumu ne oldu? Ondaki durum da yapışıklığa neden olmuş olabilir. İlginç geldi açıkçası bana da her ikisinin de birkaç ayda tıkanmış olması 🙄 12.gün çekilmesinin etkisi olmaz bence. Gebelik varsa riskli olduğu için ve varolan gebeliğe zarar vereceği için adete çok yakın çekiyorlar genelde. Onun sıvının ulaşmasıyla ilgisi olacağını sanmıyorum yani asıl sebebi bu benim bildiğim. Tabi belki öyle bir sebebi de vardır bilemiyorum. Merak ettim başka bir doktora gider veya sorarsanız bilgilendirin bizi de.

Bence de böyle yapın.
Atesliejderha Atesliejderha
Subattaki gebelik kimyasal sonuclandi.
Aslinda adetin 12.gunune takilmamin en buyuk sebebi doktor rahim filminden bahsederken once dediki bi sonraki ay adet bitimi cekelim o donemde rahim ince oluyor ve goruntu daha kaliteli oluyor dedi. Sonra ben bu ay mucbir bi sebepten korunacagimi soyleyince o zaman korunucaksiniz madem pazartesi gel cekelim dedi (cuma gunu gitmistim) hem oyle soyleyip hem de film cekmek istemesi kuskuya dusurdu.
Az once instagramdan bi doktora sordum o da bikac ayda cok agir bi enfeksiyon olmadiysa tuplerin kapanmasi olasi degil yazmis.
Olmazsa bi kez daha cektirebilirim bakalim :/

X