Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yok hayır canım ama pik gördüğümü düşünüyorum ama sadece benle bitmiyor iş eşimde sorun var hayırlısı sadece merak ettiğim erken mi yaptım değer yükselir mi yarın bat günüm diye hesaplamıştım ama hiç adet ağrım yok daha farklı sancılarım var
Canım bence umutlandırmak istemem ama yükselebilir cünkü test sonucları genelde 0.100 ya da <1.2 olarak cıkıyor hastanenin referans aralıgına göre. Burda 0.30 falan cıkıp yükselen arkadaslar vardo 2 gün sonra tekrar baktır bence

Merhaba hanımlar, sizlere bir şey sormak istiyorum. 2 aydır ovülasyon testi kullanıyorum. Pikim 2-3 gün sürüyor. Cok yerde normal olduğunu okudum ama yaşım ileri olduğundan endişeleniyorum. 2-3 gün süren pik yumurtlamaya çalışma ama zorlanma olarak yorumlanabilir mi ?
merhaba benim de 2-3 gün pik sürüyor hatta sonra tam çatlayıp hemen silikleşmiyor bende pko var ben ona yoruyorum kendimce. sanırım yeterince olgunlaşsa bile tam çatlamıyor belki tam olgunlaşamıyor.

Canım bence umutlandırmak istemem ama yükselebilir cünkü test sonucları genelde 0.100 ya da <1.2 olarak cıkıyor hastanenin referans aralıgına göre. Burda 0.30 falan cıkıp yükselen arkadaslar vardo 2 gün sonra tekrar baktır bence
@venushatun28 ben de birebir katılıyorum mesela benim 0.100 den küçük çıktı ama böyle bir değer çıksaydı mutlaka gene yaptırırıdım. bir de sanki erken gibi yapmışsın inşallah artar o değer :)

Rica ederim canım 🌸 hepimiz aynı duyguları paylaşıyoruz, amaçlarımız aynı 👶🏻 Yani ortada bi sorun varsa (görünen veya görünmeyen) bunu tespit etmek yerine, bi sene deneyin sonra bakarız ne demek 😡 bi sene boyunca o kadının yaptığı ovulasyon testleri, bat’a günler kala yaşadığı stres, sürekli kendini dinleyip hamilelik belirtisi bulması ve en son adet görünce yaşadığı hayal kırıklığı 🥺 hele bi de düşükle sonuçlanan gebelikler var ki 😥 hem fiziksel hem psikolojik olarak tüm düzenimiz altüst oluyo ve toparlanmamız zaman alıyo. Ve evet her şeyi okuyorum, her şeyi kafama takıyorum, çünkü kendi yaşadıklarımı en iyi ben biliyorum 🥺😔
Gerçekten çok haklı sı canım ben doktor ihmalinin umursamazlığının kurbanı oldum hemde 1 defa değil 5 defa her gittiğimde hiç bir problemin yok çok ıyi herşey diyo gönderiyordu beni onun yüzünden hamilelik fobisi oldu bende 1 senedir korkudan korunuyoduk bu ay başka bir doktora gittim ve sorunun kan pıhtılaşmasından kaynaklandığını söyledi kan sulandırıcı kullanıyorum şimdi

merhaba benim de 2-3 gün pik sürüyor hatta sonra tam çatlayıp hemen silikleşmiyor bende pko var ben ona yoruyorum kendimce. sanırım yeterince olgunlaşsa bile tam çatlamıyor belki tam olgunlaşamıyor.
Benim silikleşiyor, pkos yok bende zaten amh ım 1.22 ama bence ben de yumurtlamada zorlandığım için pik uzun sürüyor. Bu ay ovülasyon+bazal vucüt sıcaklığı takibi ile takip etmeye çalışıyorum.

Canlar merhabalar, sbhtan devlete gittim daha onceki gibi sadece fsh, lh, estradiol, prolaktin vs bakildi. Tsh'im 4.1 cikti, dahiliyeye yonlendirdi. ben ilk gebeligimde de ilac kullanmstm o tarz bisi olabilir. Snra urolojiye gittim kum dokuyormusum ve iltihap varmis, onun icin ilac verdi. en son da zaten randevu almstm Luleburgaz'a ozel bi hastaneye gittim, her seyi anlattim ne kdr panik ve belirsizlige tahammulum sifir dedim, nitekim 3 aydir cocuk istedigimizden beri isime kndime veremiuorum ve bunu beni asiri rhtsiz ediyor, regl bitince yumurtlama testi, snra gebelik testi stresi vs. gun boyu aklimdan ckmiyor, bunlari anlattm ve en hizli aekilde nasil yol alabilirim diye sordum. ailedeki erken menopozdan bahsettm. o da vajinal ultrason ile bakti. her seye hazirlikliyd dolayisilya bismillah dedim daha rht oldu. yumurta rezervimin az oldugunu soyledi lakin tahliller normal oldugu iicn 1 yila kdr deneyim dedi. Istemedigimi belirttim. cnku gereckten isimi cok seviyorum ve kndimi verememek beni suclu hissettiriyor. Haram para gibi geliyor. Bilgisyara bakiyorum ama bos. Nyse velhasil haftaya esim sperm testi vercek bnm regl bitimi rahim filmim cekilecek. snra da sorun cikmazsa eger asilama olacak bu ay degil de sonraki ay. Donuste araba kullanirken bi yandan cok agladm o stres sinirle 140-150lere kdr bastim, snra kizimi okuldan aldm ve dondm, suan ne hissettihimi ben de blmyrm, asilama da olmazsa istanbulda tup bebek dedi. kafam karman corman. hislerim de oyle. Allah hepimize hayirlisinin nasip etsin insallah 🙏🏻
canım bence 3 ay çok yeni denemek için :) bence amh testi de yaptır bazen böyle rezerv az diyorlar ama sonıç o kadar az çıkmıyor. bence biraz zaman tanımak lazım. ben de işime hiç odaklanamıyorım ve bununla ilgili geri dönüş bile aldım. sürekli telefon elimde bişiyler takip ediyorum çalıştığım yer tamamen performans üzerine dayalı ve benim yerlerde. ama zaten şuan haklarımı versleer bir dakika durmam. inşallah hayırlısı olsun ağlamak deşarj olmak güzel ben de yaptım 🙏🏻 bi güzel ağladım hönkürdüm hatta resmen 🙏😊 ben artık biraz salmaya karar verdim. ovü falan da yapmak istemiyorum tutarsam kendimi. sonr ia ben de aşılama isteyeceğim eşim de ok derse. çünkü iki sene cidden yorucu bir süreç haline geldi. artık gerisini rabbim bilecek. mesela artık bana anne olamazsam bunun için hayatımda kondurduğum şeyleri ne ile doldururum sorusu geliyor. allah onun da sabrını verir diye düşünüyorum.

Ahh melinda- melinda- cım, çok iyi bi karar vermişsin. Çünkü çocuk sahibi olmaya karar verdiğimizde tüm testler ilk bizde yapılıyor, eğer bizim için biçilen süre içinde gebe kalınamazsa o zaman erkek için testlere başlanıyor. DNA hasarının düşüklere sebep olabileceği konusunda bu denli yüksek olasılığa sahip olduğunu bilmiyordum. Belki de kadın doğumcuların alanı olmadığı için ileri testleri istemiyorlar, sadece sayısına ve hızına baktırıyorlar. Bu işin morfolojisi, DNA hasarı, oksidatif stres testi falan da varmış. Ve tüm bunlara tek sperm numunesinden bakılabiliyor. Bizim gibi defalarca kan vermek veya rahim filmi çektirmek kadar zor diil 😒
Bir kere zorla spermiogram verdik sonra hicbir seye bakılmadı, bu kadar basit ve can yakmayan bir test için bile köşe bucak kaçmaları peki :sinirli: Kadın olmak gerçekten çok zor

Benim silikleşiyor, pkos yok bende zaten amh ım 1.22 ama bence ben de yumurtlamada zorlandığım için pik uzun sürüyor. Bu ay ovülasyon+bazal vucüt sıcaklığı takibi ile takip etmeye çalışıyorum.
ben test takibini instadan bir gebenin günlüğünden almıştım ona bakıyorum arada geçen 2-3 gğn süren piklerin de normal olduğunu yazmış. için rahatlasın diye söylüyorum takılma hiç hep kızlat şey der burda önemli
olan silikleşmesi :)

Yine de teşekkür ederim canım sen de çok moralini bozma allah yeri ve zamanı gelince herşeyi oldurur ben daha önceki gebeliklerimde hep adet sancısı çektim adet günüme kadar
İnşallah benimkide öyledir canım ya

ben test takibini instadan bir gebenin günlüğünden almıştım ona bakıyorum arada geçen 2-3 gğn süren piklerin de normal olduğunu yazmış. için rahatlasın diye söylüyorum takılma hiç hep kızlat şey der burda önemli
olan silikleşmesi :)
Evet her yerde normal yazıyor ama işte yaş 40 a dayanınca her şeyden nem kapıyorum 😀

Evet her yerde normal yazıyor ama işte yaş 40 a dayanınca her şeyden nem kapıyorum 😀
olsun bence hiç nem kapmayın ben de 30 oldum kafası geldi ama herşeyde belki de var bir hayır . bu arada amh da hiç 40 a dayanan birinin amh değeri değil :) inşallah güzel sonuçlar en kısa zamanda gelir 🙏🏻 hatta kızlar burda 2-3 gün pikin iyi yumurtlama belirtiisi de olduğunu söylerler. ben doktora sorucam da ovülasyon kiti kullanmama karşı. iki günde bir ilişki öneriyor ama o bu iş temposunda çok çoook zor 🙂 bir de rahim filmi çektirmediyseniz eğer çektirin derim benim iki senedir olmuyor şimdi rahim flmi çektireceğim. şansı arttırıyormuş hem tüplerle de ilgili olası bi tıkanıklkk durumu ortadan kalkıyor 🙏🏻

Ahh melinda- melinda- cım, çok iyi bi karar vermişsin. Çünkü çocuk sahibi olmaya karar verdiğimizde tüm testler ilk bizde yapılıyor, eğer bizim için biçilen süre içinde gebe kalınamazsa o zaman erkek için testlere başlanıyor. DNA hasarının düşüklere sebep olabileceği konusunda bu denli yüksek olasılığa sahip olduğunu bilmiyordum. Belki de kadın doğumcuların alanı olmadığı için ileri testleri istemiyorlar, sadece sayısına ve hızına baktırıyorlar. Bu işin morfolojisi, DNA hasarı, oksidatif stres testi falan da varmış. Ve tüm bunlara tek sperm numunesinden bakılabiliyor. Bizim gibi defalarca kan vermek veya rahim filmi çektirmek kadar zor diil 😒
Erkeklere 1 sene sonunda bakıyor o da doktor gerek görürse ben ısrarla eşime yaptırdım doktor tanıdık olmasa yine yapmıcaktı sorun hep kadında aranıyor

Evet canm sayida 118milyondan 144e cikmisti sanrm unuttum simdi yalns hatrliyo olablrm sayiyi ama yukseltmisti eminim ve bas kuyruk anomalileri vardi biri %20ydi akrozom anomalisi %4e dustu 😊
Ben bu keçiboynuzunun erkeklerdeki faydasına çokkkkk inanıyorum canım gözünaydın inşallah en kısa zaman da bebiş haberini alırız .

bende geçen ay eşime keçiboynuzu kürünü denemiştim ve o ay hamile kaldım .Erkeğin sorunu olsun olmasın bence herkes bi denemeli bu keçiboynuzunu

olsun bence hiç nem kapmayın ben de 30 oldum kafası geldi ama herşeyde belki de var bir hayır . bu arada amh da hiç 40 a dayanan birinin amh değeri değil :) inşallah güzel sonuçlar en kısa zamanda gelir 🙏🏻 hatta kızlar burda 2-3 gün pikin iyi yumurtlama belirtiisi de olduğunu söylerler. ben doktora sorucam da ovülasyon kiti kullanmama karşı. iki günde bir ilişki öneriyor ama o bu iş temposunda çok çoook zor 🙂 bir de rahim filmi çektirmediyseniz eğer çektirin derim benim iki senedir olmuyor şimdi rahim flmi çektireceğim. şansı arttırıyormuş hem tüplerle de ilgili olası bi tıkanıklkk durumu ortadan kalkıyor 🙏🏻
Ben haziran ayında hamile kaldım hem de ilk denemede ama düşük yaptım yani bunu çabuk hamile kalabilmekle sağlıklı hamilelik arasında bir bağlantı olmadığının altını çizmek için söylüyorum. Sonra pıhtılaşma, hormon testlerim falan yapıldı. Amh ım evet bence de yaşıma göre yüksek ama adetin 3. Günü görülen folikül sayısı az. Bu işlerde bence net neden sonuç ilikisi yok ama bence en önemli kriter yaş. İnşallah en kısa zamanda sağlıklı bir hamilelik geçirirsin sen de yaşın çok genç.

Ben bu keçiboynuzunun erkeklerdeki faydasına çokkkkk inanıyorum canım gözünaydın inşallah en kısa zaman da bebiş haberini alırız .

bende geçen ay eşime keçiboynuzu kürünü denemiştim ve o ay hamile kaldım .Erkeğin sorunu olsun olmasın bence herkes bi denemeli bu keçiboynuzunu
Biz de bu ay keçi boynuzu özünü içiyoruz inşallah fayda eder 🙏

Aminn aminn inşallah canm sen de saglikla kucagina alirsin inşaahh❤ kur nasil yapiliyor suan pekmez iciyor eşim onu da deneyelimm

Ben haziran ayında hamile kaldım hem de ilk denemede ama düşük yaptım yani bunu çabuk hamile kalabilmekle sağlıklı hamilelik arasında bir bağlantı olmadığının altını çizmek için söylüyorum. Sonra pıhtılaşma, hormon testlerim falan yapıldı. Amh ım evet bence de yaşıma göre yüksek ama adetin 3. Günü görülen folikül sayısı az. Bu işlerde bence net neden sonuç ilikisi yok ama bence en önemli kriter yaş. İnşallah en kısa zamanda sağlıklı bir hamilelik geçirirsin sen de yaşın çok genç.
inşallah , düşük sebebi araştırıldı mı acaba ? çünkğ bazen o kadar çok kaçak olabiliyor ki arada hiç umulmadıl yerden tabiri caizse gol geliyor :KK43: ben aslında evlendim ve hiç korunmaıdm çünkü öncesinde kistler polipler için gittiğim doktor ki daha yaşım 25-26 falandı. senin çocuğun olmaz çok zor olur bunun için hep kadın doğum kullan hazırlıklı ol falan dedi. ben belki de o zaman koşulladım kendimi
olmayacak zaten diye. mesela geçen de burda dedim ev tutarken çocuk odasını falan hiç düşünmedim aklıma bile gelmedi. aslında herşey kısmet 🙏🏻 sadece üzeirne çok gidince geri tepti sanki ben de bu ay salmaya karar verdim. 21. gün progesteron 32 çıkınca bi heves ettim falan ama çok çabuk sonucumu aldım 😌 şimdi de bundan sonra hiçbi durumda ümitlenmiycem diye söz verdim kendime 🙏🏻

inşallah , düşük sebebi araştırıldı mı acaba ? çünkğ bazen o kadar çok kaçak olabiliyor ki arada hiç umulmadıl yerden tabiri caizse gol geliyor :KK43: ben aslında evlendim ve hiç korunmaıdm çünkü öncesinde kistler polipler için gittiğim doktor ki daha yaşım 25-26 falandı. senin çocuğun olmaz çok zor olur bunun için hep kadın doğum kullan hazırlıklı ol falan dedi. ben belki de o zaman koşulladım kendimi
olmayacak zaten diye. mesela geçen de burda dedim ev tutarken çocuk odasını falan hiç düşünmedim aklıma bile gelmedi. aslında herşey kısmet 🙏🏻 sadece üzeirne çok gidince geri tepti sanki ben de bu ay salmaya karar verdim. 21. gün progesteron 32 çıkınca bi heves ettim falan ama çok çabuk sonucumu aldım 😌 şimdi de bundan sonra hiçbi durumda ümitlenmiycem diye söz verdim kendime 🙏🏻
Bende pıhtılaşma çıktı ama bencesebebi benim yaşım. Yaş ilerleyince hücre bölünmesi düzgün olamıyor ki zaten beta hcg katlanması uzun sürmüştü gebeliğimde. Progesteron değerin iyi bir yumurtlama göstergesi ama tabii ki gebeliği garanti etmiyor. Canım eğer çocuk çok istiyorsan ve imkanın varsa tüp bebek yoluna gir. Benim bir arkadaşım da geç evlendi 6 ay olmadı hemen tüp bebek yaptı ve hiç sorun yaşamadı. Yani yaşın ilerlerse tüpte de sorun yaşarsın. Tüp zahmetli ve maliyetli. Benim için olmazsa olmaz değil ki ben zaten 38 yaşımda istedim. Şimdi de bir süre deneyip sonra karar vericem tüp meselesine.

X