Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar benim aşılamanın 5.günü afedersiniz uzayan şeffaf akıntım var. Bu kullandığımız ilaçlardan kaynaklı mı? Bir kaç konuya baktım yumurtlama akıntısı diyorlar.
sen zaten aşılama olmuşsun canım şuan yumurtlama olmaz ki o başka bi fizyolojik sebepten dolayıdır

evet evet üst üste olacaksa en azından bu gün değil de yarın ve öbür gün olsun sonra hiç efor kalmazsa kaçırmış olmayın :olamaz:
Tamam canım öyle düşündüm ben de ama belli olmaz olursa da hayır demem 🙈
ya mesela çikolara kisti olsa görürdü sanırım doktor iki kez vajinal muayene oldum. benim sorunum daha çol tahriş gibi bi acı. yani derim acıyo diyebilirim. çok afedersinz tam birleşme esnasında acıyor canım belki kuruluktan dolayı, ve doktora gittiğimde biraz tahriş olmuş demişti. simir falan çok şükür temizdi
Evet canım muayene ve ultrasonda görürdü. Tahriş neden olabilir diye söyledi mi doktor? Bence de kurulduktan olabilir bahsettiğim durum, kayganlaştırıcı jeller kullanabilirsin ama dediğin o bebek düşünenler için özel üretilenlerden al mutlaka ben adını bilmiyorum bu forumda konuşuluyor. Yoksa kaş yaparken göz çıkarıp spermleri öldürmeyelim 🙈
Kızlar şu bekleme aşaması ne sinir bozucu Ovülasyon haftam gayet rahat geçiyor beklemeye geçince gereksiz bi stres merak 😅 şuan vücudumda neler oluyor acaba yumurta tüplere mi gitti yoksa regl olup dökülecek mi nolacak... 10 gün geçer mi be 😅
Ayy duygularıma tercüman oldun canım sürekli düşünüyorum oldun mu bak olduysam söyle diye karnımla konuşuyorum 😒
Valla kendine uğraş bulmaya çalış, düşünmeni engelleyecek birseyler yoksa böyle oluyorsun :confused:ben bu ay düşünmekten çok fena oldum önümüzdeki ay o hatayı yapmayacağım:sinirli: gerekirse beynimi çıkaracağım :olamaz:
Canım ben de yapmayacağım diyorum ama kesin yine gün saymaya başlarım 😔 beyni çıkarma olayı güzel taktikmiş mantıklı geldi bana da 🤣
o 14 gün hiç geçmez :KK51:
uzman olacağız bu yolda :KK70:
14 yıl gibi geliyor resmen 😔
Kızlar şimdi size 100 puanlık bir soru ! ben insülin direncim için ilaç alacağım glifor vb. ilaç kullananlar nasıl kullanıyorsun faydasını gördünüz mü bir de hamile kalma durumunda kullanmakta sakınca oluyor mu ? doktor vermeden kullanma diyenler malesef artık doktorlara çene çalacak enerjim kalmadı... insülin direnci çok daha düşük olanlara bile verildiğini biliyorum bu ilacın hatta insülin direnci olmayıp kaliteli yumurta gelişimi için de kullanılıyor...
o zaman dahiliyeciye sorayım pofff :KK70: tiroid ilacını da korka korka içiyorum iyice düşecek diye korkuyorum onu da sorcam bırakayım mı diye
Canım ben bu konuda bilgi sahibi değilim ama her zaman böyle ilaçları doktor kontrolünde olması gerektiğini düşünüyorum. Tabi doktorlar da yanlış yönlendirebilir bu da mümkün ama sen bir dahiliye veya varsa endokrinoloji doktoru bul ona göre hareket et bence ama bu sefer bulduğun doktor lütfen seni dinlesin 😔 gıcık oluyorum bunu hallet gel diyip muayene bile etmeyenlere

ah canım neden bu kadar erteledin neyse zararın neresinden dönersen kardır allah halden anlayan doktorlarla karşılaştırsın inşallah :KK70:
ben hep kötü
şeyler çıkacak korkusundan gidemiyodum kuzu ya benimki biraz da korkudandı. bir de aslında çok da üzerine düşmüyodum işin aslı amaan olursa olur diye. şu iki sene dolunca bir anda kafası geldi 😁

yok ya işte ben testte gördüm çatlama oldu sonra geldi azıcık bence sıkıntısız bişi... yok baktırmıcam şuan hiç bişi ya sıkıldım hastane işlerinden bu ay da olmazsa önümüzdeki ay yine macunla devam bi 3 ay en az.progesteron yumurtla olup olmadığını gösteriyodu dimi ?
aynen canım mcuna devam et sen bence de kuzu ben de pco seti siparş edicem geçmişte bi işe yaramadı oek ama denemekten zarar gelmez keten tohumu yağı pcolara çok faydalı. yumurtlama var mı yok mu iyi mi diye gösteriyormş 10 üstü çıkarsa baya iyimiş diyorlar doktor da yaptır demişti

Tamam canım öyle düşündüm ben de ama belli olmaz olursa da hayır demem 🙈

Evet canım muayene ve ultrasonda görürdü. Tahriş neden olabilir diye söyledi mi doktor? Bence de kurulduktan olabilir bahsettiğim durum, kayganlaştırıcı jeller kullanabilirsin ama dediğin o bebek düşünenler için özel üretilenlerden al mutlaka ben adını bilmiyorum bu forumda konuşuluyor. Yoksa kaş yaparken göz çıkarıp spermleri öldürmeyelim 🙈

Ayy duygularıma tercüman oldun canım sürekli düşünüyorum oldun mu bak olduysam söyle diye karnımla konuşuyorum 😒

Canım ben de yapmayacağım diyorum ama kesin yine gün saymaya başlarım 😔 beyni çıkarma olayı güzel taktikmiş mantıklı geldi bana da 🤣

14 yıl gibi geliyor resmen 😔

Canım ben bu konuda bilgi sahibi değilim ama her zaman böyle ilaçları doktor kontrolünde olması gerektiğini düşünüyorum. Tabi doktorlar da yanlış yönlendirebilir bu da mümkün ama sen bir dahiliye veya varsa endokrinoloji doktoru bul ona göre hareket et bence ama bu sefer bulduğun doktor lütfen seni dinlesin 😔 gıcık oluyorum bunu hallet gel diyip muayene bile etmeyenlere
Ovulasyon testine yeni başlamıştım beni çok strese soktu yapmasam mı diyorum ama yapmazsam da acaba ne zaman yumurtladım diye onu düşünüp duracağım, her türlü stres olacak galiba, ama bakalım bu ay salmak istiyorum elimden geldiğince...Adet bittiğinde umarım düşüncelerim değişmez :KK12:

Kızlar şu bekleme aşaması ne sinir bozucu Ovülasyon haftam gayet rahat geçiyor beklemeye geçince gereksiz bi stres merak 😅 şuan vücudumda neler oluyor acaba yumurta tüplere mi gitti yoksa regl olup dökülecek mi nolacak... 10 gün geçer mi be 😅
Hahahahah ben şimdiden ne zaman test yapsam diye hesap yapıyorum 😂😂

U Uzaygemisi35 Yoğurt haftada iki kilo yiyoruz nerdeyse yani gerçekten yapmam lazım bence de çünkü çok seviyoruz. Deneyeceğim bu ay bakalım inşallah tutar, kefir de hiç sevmiyorum ama onu da mayalamak istiyorum o da çok faydalı diyorlar 😊
[/QUOTE]
Canım kefiri meyveyle robottan geçerek iç meyveli yoğurt gibi oluyor bende öyle sevdim yoksa bende icemiyordum

• KAÇ YAŞINDASIN?=38
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? 3 sene olacak
  • İLK GEBELİĞİN Mİ?= hayır, 6 yaşında bir oğlum var. (Allah bağışlasın)
  • KAYBIN VAR MI? Evet. Aralık 2019'da bir kürtajım var malesef :KK43:
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? Evet. günü günüe olmasa da döngüm 29/30/31
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? Ben de yok eşime baktıramadık henüz
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI? Şuna kullandığım birtakviye var ve bu ay kür yaptım.
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI? Henüz almadım ama yumurta takibi yaptıracağım.
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI? yapıyorum
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN? pik günün değrlendirdim ve öncesini ama çatamayı değerlendiremedik bu ay
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI? Belirti yok
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN? 13 gün
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR? Valla kelin merhai olsa başına sürermiş diyotum üzülerek :)))

kızlar kızlaaar benim bu yumurtlama kanamaları nolcak ya üç aydır yaşıyorumm iyi bişiy mi kötü bişiy mi :KK43: doktora da sorcam diye kodlayıp kendimi unutuyorumm :KK43:

18 temmuz regl 31 temmuz ara kanama
15 ağustos regl 26 ağustos ara kanama
12 eylül regl 22 eylül ara kanama

gelişiyo mu gelişemiyo mu aklımda deli sorular
Ben aynı şeyi çocuk düşünmeden yaşadım doktor yumurtan oluşmuş bebek dususnursen bu vakitleri değerlendir demişti bi sorun gormemisti eğer çok oluyorsa doktora sor bence

• KAÇ YAŞINDASIN?=38
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? 3 sene olacak
  • İLK GEBELİĞİN Mİ?= hayır, 6 yaşında bir oğlum var. (Allah bağışlasın)
  • KAYBIN VAR MI? Evet. Aralık 2019'da bir kürtajım var malesef :KK43:
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? Evet. günü günüe olmasa da döngüm 29/30/31
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? Ben de yok eşime baktıramadık henüz
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI? Şuna kullandığım birtakviye var ve bu ay kür yaptım.
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI? Henüz almadım ama yumurta takibi yaptıracağım.
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI? yapıyorum
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN? pik günün değrlendirdim ve öncesini ama çatamayı değerlendiremedik bu ay
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI? Belirti yok
  • ÇİFT ÇİZGİYİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN? 13 gün
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR? Valla kelin merhai olsa başına sürermiş diyotum üzülerek :)))
Kız bu soruları hamiş olunca yanıtlayacağız :KK70:

X