Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ben hic bilmiyorum canim, ilk gebeligimde hmn olmustu ve o zmn Turkiye'de degildik, benim de buradaki ilk tecrubem, 3 ay oldu benim de henuz, gittikce ve burda okudukca ogreniyorum

ay çıkıvermiş bile yok 0.01 li bişiler çıkmış bu ay da pas diyor sahalardan çekliyorum
Ya neden böyle oluyor ki, sen pik görmemiş miydin eşinde bir problem var mı gebeliğe engel kuzu üzülme olur mu önce bedenini düzene sok olacak inşallah

KIZLAR bilen yok mu ???

Ya neden böyle oluyor ki, sen pik görmemiş miydin eşinde bir problem var mı gebeliğe engel kuzu üzülme olur mu önce bedenini düzene sok olacak inşallah

Sen de çıksaydı bende o güvenle gidip test verecektim vazgeçtim adet olmayı beklicembirazcık maneviyata mı yönelsek ya okuyalım şu topiğimizi valla nazar ettiler belki de ben ettim nazar

canım valla bilmiyorum olmuyo ni sorun var ama çözemedim eşim suan gitme tarftarı değil. benşm de rahim filmi var belki tüplerde sorun var hiç bilmiyorum. işin kötüsü de cidden uğraşmak için bi hevesim yok. 27 ay oldı bu ayla beraber. pik de gördüm ama bilmyiroum sorun nerde

Hmm ben her testi yaptığım için sorunu biliyorum ve çok unudum yok tamamen nasip deyip devam ediyorum tüp bebek aşamasına geçicem bende, bence en azından durumu öğrenin öyle devam edin o daha çok yıpratıyor insanı sadece heves kaybı bak zaman demiyorum hevesin kursağında kalıyor, heyecanın sönüyor, naçizane ertlemek doğru değil diye düşünüyorum eşin içinde senin içinde faktörler var ayrı ayrı testleri yapıp tek değerlendiriliyor çünkü sen ve o birsiniz bu süreçte,

Canim cok ozel olmazsa bu surec nasil ilerliyor? yani sorunu bulmada tespit etmede neleri yaptirmamiz lazim? belki hepimize yarcimci ve motive edici olur

zaten inan ben tek başıma uğraşıyo gibi olduğum için beni çok yoruyo bu süreç. o sanki olmasa da olur kafasında belki de ondan zaman hayırlısı değil. işte ben sonıçlarımı başka bir doktora göstermiştim. o bakarak aşılama önermiş. ama sonıçta rahim filmi ve sperm testi yok ortada henüz .şimdi ben rahim filmini de çektirip en azından orda sorun var mı yok mu görmek isittorum sonrasında da zaten top onda olur. ama suan ben doktora gidiyorum geliyorum falan napıyon bunlar ne için demiyo bile. ben kendi kendime çaba gösteriyorum. kendisi bilir şu aşikar benim istediğim ve çabaladığım kadar hayatta umrunda değil

Lh hormonum 32,2 den 3,8 e düştü hayıtla, tsh ımda 3,96, E2 de 30,9, fsh 5,4 prolaktin ise 0,23 birde prolaktin var o da 17,2.....bunlar 2 ay öncesi ara sıra hayıt içmeye devam ediyorum dengeli kalsın diye şimdi ben anlamaz mıyım lh hormonundan yumurtamın çatlayıp çatlamadığını biraz uzun oldu ama

Canim cok ozel olmazsa bu surec nasil ilerliyor? yani sorunu bulmada tespit etmede neleri yaptirmamiz lazim? belki hepimize yarcimci ve motive edici olur
Ben ve eşim hormon kan testlerimizi yaptırdık, nende tsh sıkıntılı çıktı ve pko görünümü car dedi inofolic combü ve troit ilacı verdi iştim 2 ay oldu, sonra benden smear vajina kültürü istedi onlarda da sorun çıkmadı, sonra benden rahim filmi istedi onda da sorun çıkmadı açıkmış tüpler, sonra eşimi ürolojiye gitti fiziki muayene oldu sperm testi verdi sperm sayısı az ve morfolojisi biraz bozuk çıktı ama biz o tedaviye devam edemedik eşimin kalp damar rahatsızlığı olduğu için o kadar ilacı iğneyi alsın istemedik , ona keçi boynuzu aldık çok faydasını da gördüğümüzü düşünüyorum bende ovülasyon testi aldım ilk kez düzenli takip edip o günleri değerlendirdik 1 ay daha böyle devam edeceğiz sonra olmazsa tüp bebek aşılama vs aşamalarına geçmeye karar verdik ikimizde canımızı sıkmıyoruz en azından ne olduğunu biliyoruz daha güzel aşk dolu geçiyor hem gecelerimiz bir ara sendelemiz olsakta benim kafam çok rahat olursa olur olmazsa çabalarım pes etmeden,süreç hep farklı işliyor kişiden kişiye bazı aşamalarında zaten ne olacağına karar veriyorlar bizde benden geçti biraz mevzu eşime bağlandı,

Ya bak gördün mü bide diyorsun sorun yok asıl sorun senin yalnız kalman bu süreç asla istemeden yalnız başına yürütülecek bir durum değil, öyle olsaydı allahu teala 23 kromozomu kocandan almazdı sen tek başına yapar doğururdun, seks yapmakla bitmiyor bu süreç , madden manen de hazır olmalısınız ikinizde , açık açık konuş,eğer uğraşmıyorsa bırak ovülasyonu macunu testi ne zaman ki oda ister o zaman devam et kafanı toparla sende ben anladım zaten canının sıkkın olduğunu,

Canım bu değerlere göre pkolu gibi değilsin. Mesela benim lh 10 fsh 5.2 prolaktin 32 sen hemen adet bitince başla testlere değerlerin değişmediyse kısa zamanda görürsün yumurtlamayı inşallah

Canim cok cok tesekkurler, hepsini not ettim. ben de siradan gidecegim, cok sagolasin, Allah gonlune gore versin en hayirli zmnda insallah

Bende pik gordum pikle alakali degil bence kaliteyle alakali heralde sperm ve yumurta kalitesi bazen usutmek vs engeldir belki bilemiyorum tabi sadece fikrim bu bide nasip meselesi var bu işin duayi eksik etmemek lazim ben eksik ediyodum kendi adima artik etmemeye calisacam

Canim cok cok tesekkurler, hepsini not ettim. ben de siradan gidecegim, cok sagolasin, Allah gonlune gore versin en hayirli zmnda insallah
Amin canım inşallah hayırlısı, ama bilmek bile bazen kabullenmek için yeter, Evet bu süreçleri geçtikten sonra ovülasyon testine bir şans vermek gerektiğini düşünüyorum, olmazsa tekrar gidilir, yaşın 35 altıysa zaten 1 sene bekle diyorlar ,

yasim 33 canim lakin kafam rahat etsin istyrm, bir de anneannem erken menapoza girmis ondan korkuyorum genetik olabiliyormus

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…