Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
minseo minseo bu pik değil mi yani şimdi :KK43: ben boşuna mı ümitle bekliyorum
Bu pik bence benim bahsettiğim benim mesela tüm yumurtlama belirtilerim oldu akıntı kasık ağrısı vs pik ve çatlamayı gördüm o gerçek yumurtlamamdı ama regle yakın hiç bi belirtim yokken tesadüfen ovü yaptım koyu çıktı ama pik denemezdi, bazı arkadaşlar gebelik dedi bazıları yumurtlama ama ikisi de değildi anlık bi lh dalgalanmasını yakaladım

Kahverengi lekelenmelerimle regl geliyorum diyor, bat yarin. sanirim aksam ya da gece kirmizilar gelir. Cuma gunu doktordan yapabilecegi tum testleri isteyecegim, ozellikle baktirmam ya da yaptirmam gereken testler neler kuzular, sonuclarina gore de luleburgazda bi ozel hastane ile gorustum oraya gececegim memnun kalirsam artik yolu gozumde buyutmeyecegim ve gidecegim mecbur takiplere, bir de rahim filmi isteyecegim Cuma gunu doktordan ama devlette cekiliyor mu biliyor musunzu kuzular

Kahverengi lekelenmelerimle regl geliyorum diyor, bat yarin. sanirim aksam ya da gece kirmizilar gelir. Cuma gunu doktordan yapabilecegi tum testleri isteyecegim, ozellikle baktirmam ya da yaptirmam gereken testler neler kuzular, sonuclarina gore de luleburgazda bi ozel hastane ile gorustum oraya gececegim memnun kalirsam artik yolu gozumde buyutmeyecegim ve gidecegim mecbur takiplere, bir de rahim filmi isteyecegim Cuma gunu doktordan ama devlette cekiliyor mu biliyor musunzu kuzular
Devlette doktor talep ederse çekebilir ama anestezisiz çekiyorlar diye biliyorum canım ben

Hayırlısı olsun canım bence de öyle yap, standart lh fsh prolaktin falan bakıyorlar diye biliyorum sen ekstra d vitamini ve kan değerlerini de iste bence 😘

Tiroid değerlerine de bakılmasını isteyebilirsin, gebelik öncesi onun da düzene girmesi çok önemli.
Şimdiden geçmiş olsun 🌸

Hayırlısı olsun canım bence de öyle yap, standart lh fsh prolaktin falan bakıyorlar diye biliyorum sen ekstra d vitamini ve kan değerlerini de iste bence 😘
Aynen canim, prolaktini ozellikle isteyecegim, d vitamini kullaniyorum suan ama ona da bi bakmak lazim fazlasi zararmis cnku, her ay yeni stresler kaygilar :))

Tiroid değerlerine de bakılmasını isteyebilirsin, gebelik öncesi onun da düzene girmesi çok önemli.
Şimdiden geçmiş olsun 🌸
Canim aynen onceki gebeligimde hashimato cikmisti dogumdan sonra dr ilaci kesti normale donunce bir de emziriyorum diye, umarim yine normal degerlerdedir cok tesekkur ediyorum

Hayirli gunler olsun hepimize hatunlar nasilsiniz bakem iloveme sana birsey sorcaktum ya bu insulin direnci nedir belirtileri nelerdir idrardami cikar kandami yahu gecen idrar kesem sanki baski yapiyotmus hissiyle gittim idrar kan tahlili yapti idrarda biraz seker yuksek cikti tabac 130 ise benimki 140 falan ayrica ac karninada degildim belirttim bunuda direk bana diyor unsilin yazidim eve git kullan kan sonucunu gormeden dusunebiliyormusunuz

Hayirli gunler olsun hepimize hatunlar nasilsiniz bakem iloveme sana birsey sorcaktum ya bu insulin direnci nedir belirtileri nelerdir idrardami cikar kandami yahu gecen idrar kesem sanki baski yapiyotmus hissiyle gittim idrar kan tahlili yapti idrarda biraz seker yuksek cikti tabac 130 ise benimki 140 falan ayrica ac karninada degildim belirttim bunuda direk bana diyor unsilin yazidim eve git kullan kan sonucunu gormeden dusunebiliyormusunuz
Bende belirtisi yoktu canım da nasıl yani şeker hastalarının kullandığı insülini mi yazdı? Açlık ile tokluğu kıyaslamadan nasıl karar verdi ki? Test sonuçlarını atar mısın resim olarak

Bende belirtisi yoktu canım da nasıl yani şeker hastalarının kullandığı insülini mi yazdı? Açlık ile tokluğu kıyaslamadan nasıl karar verdi ki? Test sonuçlarını atar mısın resim olarak
Evet ondan yazdi gunde 4 doz ve en yuksek doz 10 benim 8 vurmam gerekiyormus korunmuyorum dedim idrarda gebelik gozukmuyor dedi biliyorum daha erken zaten dedim ayrica kan tahlimimi gormedi belki gebelik vardi belki seker yoktu sen git vurun ben seni sonuc cikinca tekrar bilgilendirim diyor bizim ailemizde seeker hastasi yok diyor genetik olabilir yahu olabilir nrdir Sinirlendim kendisi sormadi bile ogluma vardim oynasin diye kagidi yirtmis canim taban diyor 130 brnimki 140 cikmis

M minise Tsh (t3, t4), LH, fsh, amh, Prolaktin, D vitamini, tam kan sayımı, b12, folat aklıma gelenler canım
cok sagol kuzu amh'i ben de cok isytrm ama burda devlette de ozelde de yapilmiyormus Istanbul'da yaptirin diyorlar ama salt amh testi icin Istanbul'a gidesim yok bu pandemide, yok icim icimi yiyor zaten yasim 33 oldugu icin

X