Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
sanmıyorum canım ben bu sebepten olacağını
Doktor iliskiden snra hemen ya da max 1 dk icinde tuvalete gtmeniz lazim dedi idrar temizliyormus lakin bu sefer de spermler gidecek mi, suan ilac kullaniyorum 1 olmasi gereken 2 deger ben de 245 civari ckti, umarim gecer de yeni doneme saglikla girerim

Çok etkili. Adet düzenini ve yumurtlamayı bile etkiliyor. Gebelikte de ayrı bir sorun dengede değilse.
Adetim düzenli aksama olmuyor hiç gebelik düşündüğüm için hormonlara baktırmak istedim tesadüfen öğrendim tsh yüksekliğini 5.60 benimki doktor 2.5 altında olması gerek dedi yani ben boşuna mı vakit kaybetmişim 1.5 yıldır

canım tsh ı20 olup hamile kalan var önemli olan sağlıklı değerle ilerlemek çünkü anne karnında ölüme ölü doğuma sebep oluyor tsh yüksekliği

ne kadar sürede bu seviyeye indi değerin 25 mg mı içiyordun bir de baş ağrısı yaptı mı sende ilaç ?
Ocak ayında gecikme olmuştu ama anlamıştım tiroidimin oldugunu mart ayında tahlilde tesadüf öğrendim. Önce 25mgla başladım uzun zaman şikayetlerim geçmedi halsizlik çok fazlaydı bende bacak ve kollarımda uyuşmalar oluyordu sonra ilacı 1 tam ve bir de çeyrek içmemi söyledi doktor öyle de geçmedi. Sonra hafta içi 1 haftasonu 2 tane içmemi söyledi. Haftasonu içtiğimde kendimi iyi hissettiğimi fatkettim ama hafta içi yine halsizlik yorgunluk oluyordu en son 50mg da sabitledik doktorum da değerlerimden bu dozun yettiğini söyledi öyle devam ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…