Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Günaydın kızlar mutlu haberler alacağımuz güzel bir gün olsun inşallah benim
Ben de güzel haber yok sanki resmen dalgalandım da duruldum 😊şu ovü testlerine bakın bi pik olmadan geri silindi adetimin 16. Günüydü en son yaptığım 35 günde bir adet olduğumu düşünürsek hala umut var mı acaba yeniden koyulaşmaya başlar mı yanlış mı uyguluyorum bilmem ki en az 3 saat sıvı tüketmeden idrarımı tutup yapıyorum
Döngün 35 günde bir ise zaten beklenen yumurtalama günün 21(+-)1'dir. 16.gün olmaması normaldir. Moralini bozmadan yapmaya devam et canım.

@fiona13 minseo minseo
kizlar adetime 3 gun kaldı ve sabah ilk idrarla yaptım geçen günkü gibi gayet net tek cizgi .. :63:Eki Görüntüle 2699231
Canım moralini bozma evet erken öğrenenler de var ama adet gecikmeden kesin konuşmamak lazım bence. İnşallah adet sonrası güzel haberler alırsın. Olmazsa da bir dahaki aya yeni umutlar 😊
Döngün 35 günde bir ise zaten beklenen yumurtalama günün 21(+-)1'dir. 16.gün olmaması normaldir. Moralini bozmadan yapmaya devam et canım.
Aynı şeyi demişiz hocamla 🙈

@fiona13 minseo minseo
kizlar adetime 3 gun kaldı ve sabah ilk idrarla yaptım geçen günkü gibi gayet net tek cizgi .. :63:Eki Görüntüle 2699231
İşte bu moral bozukluğunu yaşadığınız için üzülüyorum ve erken teste kızıyorum. Adetini 10 gün geçe ancak öğrenenler var. Belki var belki yok bilmiyoruz ama varsa da kendini haybeye üzüyorsun kuzu ya :KK61:

İşte bu moral bozukluğunu yaşadığınız için üzülüyorum ve erken teste kızıyorum. Adetini 10 gün geçe ancak öğrenenler var. Belki var belki yok bilmiyoruz ama varsa da kendini haybeye üzüyorsun kuzu ya :KK61:
sırt ağrısı gelen 3-4 damla kan lekesi acaba yerleşmemi dedirtti... Ona binaen yaptım .. neyse artik gunumu bekleyeceğim..

bi şey sorucam bu konu ile net hiç bi bilgi bulamıyorum bir kadın ayda ayrı ayrı zamanlarda 2 defa yumurtlar mı? yoksa 2 yumurta büyüyorsa bu aynı zamanda mı olur? çoğul gebelikler için birden fazla yumurta gerekli bunu biliyoruz ama bu aynı zamanda mı yoksa farklı zamanlarda mı oluyor ?

Evet yahu tamamen psikolojik bir baskı yaratıyor. Üzülsen üzülemiyorsun, daha erken varsa çıkmamış olabilir düşüncesi oluyor. Sevinsen sevinemiyorsun, daha erken kimyasal gebelik olabilir. Yani iyi de çıksa kötü de çıksa hiçbir işe yaramıyormuş gibi geliyor bana. Ben de kendim öyle 10 gün falan sabredemem kullanmam gereken ilaçları falan soracağım için varsa erkenden öğrenmek isterim ama en azından regl günü regl olmazsam yapmayı düşünüyorum ya da bir sonraki günü.. ki onlar bile erken aslında çıkmayabilir🤷

bi şey sorucam bu konu ile net hiç bi bilgi bulamıyorum bir kadın ayda ayrı ayrı zamanlarda 2 defa yumurtlar mı? yoksa 2 yumurta büyüyorsa bu aynı zamanda mı olur? çoğul gebelikler için birden fazla yumurta gerekli bunu biliyoruz ama bu aynı zamanda mı yoksa farklı zamanlarda mı oluyor ?
Evet 2 kere yumurtlamak mümkün ama küçük bi ihtimalle..Farklı zamanlarda yum oluyor canım.

Ben aynı zamanda yumurtlama diye biliyorum çift yumurta ikizlerini. Ama kesin bir bilgim yok canım. Bir ayda 2 defa yumurtlama konusu da bazı doktorların olmaz dediği görüş ayrılığı olan bir konu sanırım 🤷

Evet 2 kere yumurtlamak mümkün ama küçük bi ihtimalle..Farklı zamanlarda yum oluyor canım.
Ben aynı zamanda yumurtlama diye biliyorum çift yumurta ikizlerini. Ama kesin bir bilgim yok canım. Bir ayda 2 defa yumurtlama konusu da bazı doktorların olmaz dediği görüş ayrılığı olan bir konu sanırım 🤷
Valla benim de kafam o kadar karıştı ki, hamile olmadığıma eminim ama şuan yumurtluyor muyum noluyor anlamadım mantıken yumurtlama olsa benim reglimin bi 12 gün daha gecikmesi lazım peki 2 yumurta gelişmiş olsa biri çatlasa diğeri kist olsa koyu çıkar mı ayyy ne saçma şey :skandal:

sırt ağrısı gelen 3-4 damla kan lekesi acaba yerleşmemi dedirtti... Ona binaen yaptım .. neyse artik gunumu bekleyeceğim..
Olabilir haklısın. Heyecana ve beklentimize yenik düşüyoruz aslında. Ama inan erken öğrenmenin hiçbir anlamı yok. Bak burda kaç kişi erken öğrenip havalara uçtu da kimyasalla yere çakıldı. Ben de geçen ay yerleşme kanaması ile bat günümde öğrendim. Günümü 3 gün geçince de kimyasal oldu. Ben de çakıldım.
Şimdi düşünüyorum da drların adetin üstünden 1 hafta geçince test yapın demesi haklı. Bilmesek geç adet olduk diyeceğiz yıkılmayacağız.

X