Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Dersin sayısal olması sorun değil asla. Online olunca sıkıntı.
Online derslerde sayısal herkesin sorunu demek istemiştim. Duvara kendiliğinden yapışan şeffaf tahta olarak kullanılan şeyler var internette. Laptopu duvara yakın koyup kamerayı açıp oradan anlatayım diyorum

Canım bende aynı durumdayım hatta doğum kontrol hapını aldım adet olunca başlarım diye beklerken yumurtlama gördüm ümitlendim tekrar. Muhtemelen kullanmayıp bitkisel takviyelere devam edeceğim. Sen hiç macun falan denedin mi canım
Hayir denemedim korkuyorum onlardanda ama bilemiyorum denesemmi bide yumurtam kalitesizmis bu ay yumurta buyutucu kullandim doktor bar bi tane ama kalitesiz dedi bu ay yine ilacmi kullansam kendi halinemi biraksam macunmu bitkimi napsam kararsizim ama şu var bu ay yumurtlama olmasina ragmen yine adetim gecikti 🤷‍♀️ bi yandan diyorum gidip test vereyim bi yandan diyorum hic test verme bu ay kafana gore takil valla daha karar veremedim yani cunku tahlillerde moral bozuyo yaşimda 30u gecti artik olsada ugrastirmasa rabbim hemen hamile kalanlar cocugu olanlar çok şansliymis onu anladim kafam karisik yani bu ay ne yapsam diye bal tarcin corekotunda doktor yumurta gormustu catladimi bilemiomda vardi onumu denesem diyorum yine bilemiyorum Allah yardimcimiz olsun hepimizin

Hayir denemedim korkuyorum onlardanda ama bilemiyorum denesemmi bide yumurtam kalitesizmis bu ay yumurta buyutucu kullandim doktor bar bi tane ama kalitesiz dedi bu ay yine ilacmi kullansam kendi halinemi biraksam macunmu bitkimi napsam kararsizim ama şu var bu ay yumurtlama olmasina ragmen yine adetim gecikti 🤷‍♀️ bi yandan diyorum gidip test vereyim bi yandan diyorum hic test verme bu ay kafana gore takil valla daha karar veremedim yani cunku tahlillerde moral bozuyo yaşimda 30u gecti artik olsada ugrastirmasa rabbim hemen hamile kalanlar cocugu olanlar çok şansliymis onu anladim kafam karisik yani bu ay ne yapsam diye bal tarcin corekotunda doktor yumurta gormustu catladimi bilemiomda vardi onumu denesem diyorum yine bilemiyorum Allah yardimcimiz olsun hepimizin
Bal tarçın çörek otu neye faydalı ve nasıl yapılıyor acaba?

Ben bu ay serbest bir şekilde takılmaya karar verdim eşime keçi boynuzu kürü yapıyorum sabah akşam içiyor 2 günde 1 de ilişki, eğer olmazsa gelecek ay gidip prolaktin için kan vereceğim ve ovü başlayacağım, bakalım kısmet hayırlısı İnşaAllah hayırlı haberleri veririz birbirimize burada ard arda 😊

Bal tarçın çörek otu neye faydalı ve nasıl yapılıyor acaba?
Yumurtayi buyutuyomus kalitesi icin ve de adet duzenlemesi icin deniyo yumurta buyutme ve kalite vs bilmiom ama yaptigim ay bi yumurtam buyumeye baslamisti ama o yumurta 20 mm oldumu catladimi bilmiyorum gidemedim sonra doktora ameliyat oldum o sira takip edemedim ama adetim gununden erken geldi daha dogrusu gecikmem olmadi zamaninda oldum ayrica kullanirken adetliyken baslaniyo adetimi arttirdi 5 gun suruyodu adetim 7 gun surdu ben rahatsiz olmadim cunku benim adetim 1 bucuk gun falan surer kanama sonrasi hep leke seklinde 5 gun olur bu sefer bayagi kirmizi seklinde gelmisti ben sevinmistim yani kist olanlarida cok duydum burda ama ben erkenden adet olduguma gore kist vs olmadi galiba bilemiyorum belkide baslamam macun alirim tam karar vermedim belkide hic bise yapmam 🤷‍♀️

Ben hamile olduğunu düşünüyorum hala...Inşallah yanılmıyorumdur
Hayırlısı canım ama benim içimdeki his neden regl olacaksın diyor bilmiyorum
Bu macunun adı ne? Kadın mı erkek mi kullanıyor acaba?
Naturallen marka bitkisel ballı karışım erkek için olan formu başka canım
Bat a yakın koyu çıkan testlerle ilgili tecrübelerimi dün akşam paylaşmıştım seninle kuzum🤗🥰 inşallah sağlıkla ilerleyecek şekilde tutunan bebisin geliyorum mesajları olsun bu testler 🙏💕🍀
Bakalım hayırlısı kuzum bekleyip görelim 🙏

Günaydın kızlar mutlu haberler alacağımuz güzel bir gün olsun inşallah benim
Ben de güzel haber yok sanki resmen dalgalandım da duruldum 😊şu ovü testlerine bakın bi pik olmadan geri silindi adetimin 16. Günüydü en son yaptığım 35 günde bir adet olduğumu düşünürsek hala umut var mı acaba yeniden koyulaşmaya başlar mı yanlış mı uyguluyorum bilmem ki en az 3 saat sıvı tüketmeden idrarımı tutup yapıyorum

Eklentiler

• IMG_20201002_081127.jpg
    IMG_20201002_081127.jpg
    83,2 KB · Görüntüleme: 46
Ben de güzel haber yok sanki resmen dalgalandım da duruldum 😊şu ovü testlerine bakın bi pik olmadan geri silindi adetimin 16. Günüydü en son yaptığım 35 günde bir adet olduğumu düşünürsek hala umut var mı acaba yeniden koyulaşmaya başlar mı yanlış mı uyguluyorum bilmem ki en az 3 saat sıvı tüketmeden idrarımı tutup yapıyorum
Günaydın canım sende bu ay fizyolojik olarak değişik şeyler oluyor kanama vs. onla ilgili olabilir hala yumurtlama görememen ama devam et belki geç yumurtlama olur

Günaydın canım sende bu ay fizyolojik olarak değişik şeyler oluyor kanama vs. onla ilgili olabilir hala yumurtlama görememen ama devam et belki geç yumurtlama olur
Aynen cnm bu ay oldukça değişik şeyler yaşadım inşallah bunlardan biri de hamilelik olur çünkü kanamam oluyor ama biz iki güne bir değerlendiriyoruz şansımıza ilişki olacağı gün kanama olmuyo kesiliyo sonraki gün kanama oluyo ben anlamadım bu işi ilişkiyle kanamanın bir bağlantısı mı var bilemedim mesela bak bugün ilişki günü şuan kanamam yok

Aynen cnm bu ay oldukça değişik şeyler yaşadım inşallah bunlardan biri de hamilelik olur çünkü kanamam oluyor ama biz iki güne bir değerlendiriyoruz şansımıza ilişki olacağı gün kanama olmuyo kesiliyo sonraki gün kanama oluyo ben anlamadım bu işi ilişkiyle kanamanın bir bağlantısı mı var bilemedim mesela bak bugün ilişki günü şuan kanamam yok
ilişkiden önce mi oluyor sonra mı ?

kesinlikle çok saçmaymış canım
sağlık ocağına kan versen bile burada akşama sonuc çıkıyor özel hastanede ise 40 dakikaya çıkıyor genelde kan tahlili gebelik tahlili

bir de bizi beğenmiyorlar :KK48:

rabbim yar ve yardımcınız olsun canım benimmm
valla canım benim inan ki sağlık sisteminde ki kolaylığımıza kimse el dökemez. yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Avrupa diye geçinirler ama senelerce bir randevu sistemi uygulaması bile nasıl kuramazsın değil mi. doktor ara, doktor bul, randevu kovala, birde hastane ödemesi yoktur burda faturan eve postalanır, ödeme yaparsın sana makbuz gönderirler, makbuzu kendi sigorta şirketine gönderirsin sonra sigorta karsılar. o sistem bile yok, bi bilgisayar açıp otomatik sigortan ne, karsılıyormu, orada halledemiyorsun işini hiçbir yerde. vallahi üşengeçlikten doktora gidesim gelmiyor çoğu zaman.

Biz bir hafta sonuç beklesek kurdeşen Dökeriz heralde evde damardan kesip kendimiz yaparız testi 😆😆😆
hahahahaha eşime dedim ki eczaneden kan testi alıp yapamıyor muyuz😂😂😂 ciddi ciddi sordum sonuc icin beklemek lazım deyince ve onun şokunu atlatamayınca. 40 dakikalık iş için evde klinik telefonu bekliyorsun günlerce. yarına bir randevu bulsamda test sonucunu alamayacak olmam ve araya haftasonu girmesi beni üzüyor.😂 zaten regl gecikmeside olmus olacak testin sonucundan emin olmam icin. ne anlamı kaldı erkenden kan testi yaptırmanın amacım zaten erken öğrenmek nasıl bir sistem anlamıyorum😂

hahahahaha eşime dedim ki eczaneden kan testi alıp yapamıyor muyuz😂😂😂 ciddi ciddi sordum sonuc icin beklemek lazım deyince ve onun şokunu atlatamayınca. 40 dakikalık iş için evde klinik telefonu bekliyorsun günlerce. yarına bir randevu bulsamda test sonucunu alamayacak olmam ve araya haftasonu girmesi beni üzüyor.😂 zaten regl gecikmeside olmus olacak testin sonucundan emin olmam icin. ne anlamı kaldı erkenden kan testi yaptırmanın amacım zaten erken öğrenmek nasıl bir sistem anlamıyorum😂
valla zormuş kuzu bekle bekle, bilet alıp türkiyeye gelsen kan versen işin daha hızlı olurdu :KK70:

Online derslerde sayısal herkesin sorunu demek istemiştim. Duvara kendiliğinden yapışan şeffaf tahta olarak kullanılan şeyler var internette. Laptopu duvara yakın koyup kamerayı açıp oradan anlatayım diyorum
Ben slaytlara grafikleri de ekledim. Ders sırasında da laptop + tablet ekran paylaşımı ile programda çizerek halledeceğim.

Günaydın canım 35 günde bir adet oluyorsan zaten muhtemelen 20 21. Gün gibi pik görürsün bence devam et testi uygulamaya. Her ay farklı da olabilir ama bu ay kanamaların olduğu için o da farklı bir duruma işaret ediyor olabilir devam et sen ama bence bu kanama böyle gün aşırı devam ediyorsa mutlaka Sor doktora

X