Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
cukulatam cukulatam çukum salıya kadar unuturum belki. çıkışta verdikleri pedi mutlaka tak. bir de antibiyotik vermezlerse kendi doktorunu ara ya da git sor he mi?

Humm hafif gastritimsi durumlar varsa evet ikisi de dokunmuş olabilir. Bana şu an turunçgiller, baharatlı şeyler yasak mesela. İlaçlar iyi gelir inşallah toparlarsın hemen
inşallah serumdan sonraki bi saat iyiydim suan gene fena, sanki araba tutuyo bie de bir ağrı bir sızı ama nasıl ağrı test yapıp öyle gittim doktora :KK43:

canımm gayet normal senn filmde de sorun yok 🤌🏻
El hareketine koptum 🙈 tamam canım grubun uzmanı olduğuna göre artık ikna oldum
kuzu o kitlemsi seyler görüntü ve çekim sebepli sende sıvılar gayey iyi gidiyo rahim de normal tam Y formatlı basıklık yok o basıklık çok daha derrine doğru oluyor .
Tamam canım tekrar bakarken detaylı inceliyim dedim kafama takacak bir şeyler buldum çok sağolasın 🤗
İcat çıkarmayınsanıza ya. Bir şeyin yok senin. Baktılar doktorlar. Geçti gitti sen hsg sıranı savdın uzay. Bitti uzay. Bir daha çekilmene gereeeek yok uzay. 6 ay nerden çıktı yav? Bak yine icat. Bu kızlar icat seviyor. Yeni yeni elementler uyduruyorlar. Uzay hadi aşılat kendini nooğlur. Beni yalnız bırakmayın hadi
6 ay kuralı var bence ya. Yok mu? 1 yıl da olabilir. Ama temelli bir şey değil yani. Dur bakalım hemen yapmazsam aşılamayı yapmadan önce ben kesin bunu yeniden gündeme getiririm 🙈 hepimiz bir icatçıyız böyle kabul et bizi 🙈 sen önce bir gebe kal biz arkandan gelcez canım ayağını sürüyeceksin patır patır doğuracağız hepimiz. Ama hemen aşılatmıcam ya. Dur bakalım salı günü konuşuruz doktorla
kızlarcım ben bugün midem tarafından işgal edildim, acillerde serumlar yedim anca daha g*tü basi toplayamıyorumm aktif değilim ama sizi okuyom midem izin verirse arada ☹️
Ah bebem noldu sana ya. Okudum gıda zehirlenmesi sanırım gelmiş geçmiş olsun valla. Aman çok dikkat et bol su tüket canım susuz kalma.
indirimsiz fiyatını hiç söylemediler bize, 3900 e indirdi onu biliyorum. Ama ameliyat parasından pay biçersek 15.000 civarı tahminim.
Ohannes ya yukarıdakileri de okudum otel gibi hastane maşallah brnim gittiğim hastanelerle kapışır valla buradaki fiyatlar da böyle hep 😔 hangi hastane?
sabah portakal suyu sıktık içtik kahvaltıda bir de tost , benim mideme sucuk ve biraz soğuk portakal iyi gelmed diye tahmin ediyorum.biraz sabrettim geçer diye geçmedi apar topar acile , ya üşüttüm ya dokundu. çok fazla bağırsak harreketi var dedi doktor bi gastroya görünün geçmezse falan serum işte bi
torba ilaç geldim eve :KK43:
Canım gebelik testi bakıldı mı kanda? İlaç milaç diyorsun hemen kullanma bence doktoruna sor ya da

Humm hafif gastritimsi durumlar varsa evet ikisi de dokunmuş olabilir. Bana şu an turunçgiller, baharatlı şeyler yasak mesela. İlaçlar iyi gelir inşallah toparlarsın hemen
inşallah serumdan sonraki bi saat iyiydim suan gene fena, sanki araba tutuyo bie de bir ağrı bir sızı ama nasıl ağrı test yapıp öyle gittim doktora :KK43:
Aa söyledin mi yine de gebelik ihtimali olduğunu? İlaçlarını ona göre verselerdi

Geçmiş olsun canım tez vakitte sağlığına kavuşursun İnşaAllah 🌺
amin canım sağol 🌸 eksik olmayın 🥰

Tamam canım tekrar bakarken detaylı inceliyim dedim kafama takacak bir şeyler buldum çok sağolasın 🤗

6 ay kuralı var bence ya. Yok mu? 1 yıl da olabilir. Ama temelli bir şey değil yani. Dur bakalım hemen yapmazsam aşılamayı yapmadan önce ben kesin bunu yeniden gündeme getiririm 🙈 hepimiz bir icatçıyız böyle kabul et bizi 🙈 sen önce bir gebe kal biz arkandan gelcez canım ayağını sürüyeceksin patır patır doğuracağız hepimiz. Ama hemen aşılatmıcam ya. Dur bakalım salı günü konuşuruz doktorla

Ah bebem noldu sana ya. Okudum gıda zehirlenmesi sanırım gelmiş geçmiş olsun valla. Aman çok dikkat et bol su tüket canım susuz kalma.

Ohannes ya yukarıdakileri de okudum otel gibi hastane maşallah brnim gittiğim hastanelerle kapışır valla buradaki fiyatlar da böyle hep 😔 hangi hastane?

Canım gebelik testi bakıldı mı kanda? İlaç milaç diyorsun hemen kullanma bence doktoruna sor ya da
Sınırsız diye demedim bir daha çekilmene gerek olmayacak çünkü o sürede bebeğin gelecek
ABA84A28-3C24-4172-8255-0275CFA35700.jpeg

kanda bakılmadı kuzu, ben evde çubuk yaptım 24 ü dedim regl negatif dedim ama fitili falan söyledim.
doktor da heralde olabilitesini düşünmese de ona göre koymuştkr seruma bişiler.
ilaç antibiyotik metpamid probiyotik buskopan vermiş kullanmadım suan dayanamaz gibi olursam kullanırım.

aynen kuzu takılma hiç mesela bende de kubbe var rahimde , ama tutunmasını engller yerde mi bilmiyorum takılmadı doktor boğum görüntüler var bende de ilaç verilirkenn heralde sisiyo bastaz. işte ben bugün sevgili minseo minseo gızımıza bütün gün bu 🤌🏻 nla seslendim. 😁 bu direk sey demek bak güzel kardeşim sen beni şimdi dinle bi bak 😁

Sınırsız diye demedim bir daha çekilmene gerek olmayacak çünkü o sürede bebeğin gelecek
Eki Görüntüle 2805722

İnşallah canım benim amin 🙏🙏 seni de delirtçem gene ama benim endometriozis sürekli yapışıklık yapma olasılığı olan bir şey malesef. Ben yıllarca dk hapı kullandım da artmadı yapışıklıklar durum o nedenle çok kötü değil. Ama şimdi nerdeyse bir yıl oldu korunmayı bırakalı. Mutlaka artıyor bu yapışıklıklar her ay 😔

kanda bakılmadı kuzu, ben evde çubuk yaptım 24 ü dedim regl negatif dedim ama fitili falan söyledim.
doktor da heralde olabilitesini düşünmese de ona göre koymuştkr seruma bişiler.
ilaç antibiyotik metpamid probiyotik buskopan vermiş kullanmadım suan dayanamaz gibi olursam kullanırım.

aynen kuzu takılma hiç mesela bende de kubbe var rahimde , ama tutunmasını engller yerde mi bilmiyorum takılmadı doktor boğum görüntüler var bende de ilaç verilirkenn heralde sisiyo bastaz. işte ben bugün sevgili minseo minseo gızımıza bütün gün bu 🤌🏻 nla seslendim. 😁 bu direk sey demek bak güzel kardeşim sen beni şimdi dinle bi bak 😁
Çok ilginç evli değilim desen bile acilde böyle bir durum oldu mu hemen gebelik testi bakıyorlar önce. Çok şaşırdım bakmamalarına. Aynen yazdığı ilaçların içine bak sen belki serbesttir ama kullanacak olma olasılığını olursa da doktoruna sor bence o ona alternatif hamilelerin kullanabileceği bir versiyonunu önerir en azından.

Evet canım biz hepimiz kafayı yedik valla sonuç tahlil film yorumlamaktan 🤣 o eli görünce hep ozan güvenin kaç yaşındasın sen videosu geliyor aklıma 🤣🤣 güzel güzel hepimiz qra ara kafayı yiyip birbirimizi sakinleitiriyoruz bu güzel bişi🙈

İnşallah canım benim amin 🙏🙏 seni de delirtçem gene ama benim endometriozis sürekli yapışıklık yapma olasılığı olan bir şey malesef. Ben yıllarca dk hapı kullandım da artmadı yapışıklıklar durum o nedenle çok kötü değil. Ama şimdi nerdeyse bir yıl oldu korunmayı bırakalı. Mutlaka artıyor bu yapışıklıklar her ay 😔
Taam da doktorun bu durumu bilmiyor mu? Demez mi sana taam hadi artık zamanı geldi yeniden diye. Ay bi durun teker teker gelin aaaaaa

Normal bir şekilde adet olmamak anormal bir durum değilmiş doktorum beni uyarmıştı. İlk adetin çok az miktarda ve normal renginde olmayabilir dedi benim şu an adetim de tam doktorun tarif ettiği gibi. Gece pedleri ile geçirirdim ilk iki günü ama şu an kısa pedlerden kullanıyorum resmen. Merak etmeyin normalmiş yani
Ama benim 2 aydır bu şekilde doktor adet ile kaybolur kist dedi ama adetim gelmiyor tedavi ilerlemiyor 🤷‍♀️😞 çok can sıkıcı adet sökülmediği için karın şişliğim çok fazla rahatsız edici

X