Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet görebiliyor, ben çatlama iğnesi yapmadan 1 gün önce muayeneye gittim, yumurtalarım 2 taneydi 2 side 20 mm di, biri sağda biri solda.
Doktor "ikiside iyi durumda içindeki sıvılar iyi gözüküyor ama bu soldakinin içi daha dolu sıvılı, bu yumurta tam gebelik için ideal gözüküyor 1 tane tutarsa kesin soldaki tutacaktır" diye konuştu.
Siz bidahaki ovülasyona yakın kontrole gittiğinizde sorun bunu, folüküllerin içindeki sıvılar yeterli gözüküyor mu deyin.
Bana hiç öyle bişey demedi gidince sorayım bakim ne dicek

Nasıl yani canım mesela hamile olduğumu öğrensem de devam edeyim mi? Normalde hamilelikte de ilk 3 ay kullanmak gerekiyor folikasit ama bunun içeriği biraz farklı ya ondan merak ettim
Hayır canım genel olarak bu yumurta kalitesi ve düzgün olgunlaşıp çatlamasına yönelik, folik asit takviyesi olarak az gelir diye düşünüyorum 200mcg çünkü. Hamile kalınca doktor farklı bir kombine vitamin önerebilir duruma göre

Anca koyulaşma ya başlamış sanki canım
Evet cnm 21. Güne kadar yolu var çünkü döngüm en az 35 gün bi de bişey soracaktım cnm ovulasyon koyulaşıp ardından silikleşmiş olsa bile yumurtanın büyüyüp çatlamamış olma ihtimali var mı

Evet cnm 21. Güne kadar yolu var çünkü döngüm en az 35 gün bi de bişey soracaktım cnm ovulasyon koyulaşıp ardından silikleşmiş olsa bile yumurtanın büyüyüp çatlamamış olma ihtimali var mı
Tam koyuluktan sonra silikleşmesi lazım yoksa yumurtlama olmamış sayılıyor canım yani yeteri kadar büyümediği için hamileliğe uygun bi yumurta gelişmemiş oluyor

Yok hayır aşılama değil çatlatma denemede 2. Ayım.. geçen ay aynı bu şekilde 18mm olmuştu..doktor bu ay büyümez olmazsa birdahaki ay günde 2deneriz dedi
Benım pko olan arkadsım letu İle İlk denemesınde hamıle kaldı ☺️darısı sana olsun ınsallah, hatta doktor kesın gozuyle bakıyorum demıstı ona

Kızlar ovulasyon testinin pikten sonra hemen ertesi gün silikleşmesi mi makbul olan yoksa iki üç gün sonra silikleşmesi mi??? Kafamda deli sorular :halay:
canım valla ben de bunu merak ediyorum. benim de hemen silinivermiyor örnek testlere bakıyorum ordan burdan direk silinen de var silinmeyen de. bunu ayrı bir tartışma konusu mu yapsak :rolleyes:

canım valla ben de bunu merak ediyorum. benim de hemen silinivermiyor örnek testlere bakıyorum ordan burdan direk silinen de var silinmeyen de. bunu ayrı bir tartışma konusu mu yapsak :rolleyes:
Önemli olan silinmesi canım bazı pikler 2 3 gün sürebiliyor kiste dönüşürse silinmiyor aslında 2 3 gün pik olması şansı artırıyor bence

Doktorlar bunu görebiliyor mu acaba..geçen ay 18 mm de çatlatma iğnesi vermişti belkide ondan olmadı kimbilir
evet ben de merak ettm mesela pko görüntüsü var ve doktorlar o minik foliküller sağlıklı olabilir mi olamaz mı alttan yada batından ultrasondan görebilir mi yoksa amh falan gerwk var mı ?

Önemli olan silinmesi canım bazı pikler 2 3 gün sürebiliyor kiste dönüşürse silinmiyor aslında 2 3 gün pik olması şansı artırıyor bence
günaydın tatlım deme önemli olan silinmiesi, şimdi e nabıza baktım da dahiliyeci bana hipoglisemi ve pko sendromu yazmış. gogıllansın bakalım hipoglisemii 😅🤦🏻‍♀️

Kuzular gunaydin, benim de gece idrar sonrasi agrim oldu cok sbh doktora geldim tahlil icin idrar temiz cikti sukur, o sira ultrason ile bakti tekrar ve yumurtam catladi dedim pazar gunu, nereden biliyorsunuz vs dedi, dedim test kullaniyorum cok guvenmeyin onlara dedi, kafam karisti, gun asiri iliski yeterli diyor test vs ugrasmayin dedi, ben sadece yumurtlama gunlerinde iliskiye girdim de boyle idrar yollarinda sorun yasadim, artk gun asiri da nasil olur blmyrm, bunyem cidden hic alisik degil tempoya hep diyorum ☺️

X