Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Aldığım yer öyle diyo kız ben napim 😂 sizinkinde oran yüksektir. Bizi apartmandan kovabilirler bu ay 😂😂😂 bu arada geçen konuşanlarda bi çocuk anlattı arkadaşları şaka olsun diye epimedyum lu macun yedirmişler çocuğa Kuşadası'ndan şirinceye kadar yürüdüm diyordu :KK70:
abi adamları bırakmasın beni bıraksın beniiii beni bihterini 💃

Hshshshshshshaha "bugün öğle saatlerinde kimliği belirsiz bir adam çıplak bir şekilde koşarken kameralara yakalandı, gözaltına alınan şahıs eşimden şikayetçiyim bana tuzak kurdu diyerek ifade verdi." 😂😂😂

Kemalim yapmaz 🤫🤫🤫
Ya onlar bir an önce bitsin de yenisini alın diye diyordur. Siz bir denemelik yavaştan başlayın. Etkisine göre gerek görürseniz artırın. Kalbi yorar hafazanallah. Benimki de bol kepçe dalıyordu bir gazla. Zor ikna ettim. Etkisini görünce anladı zaten

Konuşmadık gibi pek. Cuma prensipte anlaştığımızda zaten tek tek anlattılar. Reglin ilk günü arayacağım. 2. ya da 3. günü randevu oluşturacaklar. Aç karna gidecekmişim. Sanırım yine antral folikül sayımı yapılacak. Ona göre ilaç başlanacak. 2-3 günde bir ultrasonla kontrol edilecek gelişimi takip edilecek. Duruma göre yumurta toplama tarihi belirlenecek. Genel anesteziyle yumurtalar sepete alınacak. Sonra embriyo gelişimlerini falan haber verecekler bize. Benim durum da embriyolar da müsaitse transfer yapılacak. Yeni kaygım genel anestezi. İğneyi miğneyi geçtim. Ben anestezi korkum yüzünden üç defa burun ameliyatımı (nefes alamadığım için zorunluydu) ertelettim en sonunda iptal oldu. Buna nasıl cesaret edebileceğim? Hiç anestezi öncesi kan tahlili falan da demediler. Kana bakmadan anestezi vermezler di mi? Üç buçuk atıyorum 🙄 ☹️
Anestezide hiçbir şey yok ya, hiç endoskopi oldun mu? Onun kadar kısa bir işlemdir bu. En korkulmaması gereken şey o, hem hiçbir şey hissetmiyorsun. Ayıldıktan sonra da mışıl mışıl uyuyorsun oh mis kafası süper.

"Türkün aklı helada çalışır" ilkesi gereği tuvalette doğum fiyatları ne kadar yüksek ki acaba bu uzaygil dehşete düşüp sıkorta yaptırmışlar diye kendi kendime düşünüp, "Doğum fiyatları..." diye bağırarak çıktım. Kapı açık, kocam toplantıda, mikrofon açık.... Potlar kraliçesi ben 👑 İyi oldu iş yerindekilerden sakladığımız. Zaten zırt pırt izin alıyor diye geçenlerde bir arkadaşı "Artık hayırlı olsun diyelim mi?" demiş. Ne için gittiğimizi bile bilmeden beni hamile ilan etmişler. Ben de cilasını çektim 🙈

Eşimin değerlerinde herhangi bir sıkıntı yok.. Bakalım artık aşılama mı Tüp mü... ne gerekiyorsa yapacağız.
Merkezler genelde maliyetinden ötürü tüpe yönlendirir diye düşünüyorum ama normal bir kadın doğum doktoruyla görüşebilirsin ihtimaller ve yüzdelik şanslar üzerine. Sonuçta tek tüp tıkalı da olsa bir şekilde her ay yumurtan oluyor. Tek olay zamanı iyi değerlendirmek. Biz erkekler gibi sürekli yumurta üretemediğimiz için hazır rezervden yiyoruz. Bir de yaş da ilerliyor

Genel anesteziyle yumurtalar sepete alınacak. Sonra embriyo gelişimlerini falan haber verecekler bize. Benim durum da embriyolar da müsaitse transfer yapılacak. Yeni kaygım genel anestezi. İğneyi miğneyi geçtim. Ben anestezi korkum yüzünden üç defa burun ameliyatımı (nefes alamadığım için zorunluydu) ertelettim en sonunda iptal oldu. Buna nasıl cesaret edebileceğim? Hiç anestezi öncesi kan tahlili falan da demediler. Kana bakmadan anestezi vermezler di mi? Üç buçuk atıyorum 🙄 ☹️
Hayır korkma, ameliyat taki gibi entübe edilmiceksin tabi ki de 😂 sadece sakinleştirici uyumanı sağlayacak bir ilaç verecekler damardan o kadar. Senin zaten bir sürü kan testin yapılır işlemlerden önce ezbere iş yapacaklarını sanmıyorum tüp titizlik isteyen bir süreç çünkü

@Cartedor kdv olayını sordum. tamamını kredi kartıyla ödeseymişiz o zaman oluyormuş sanırım o. biz anlaşırken bir kısmını elden ya da havale/eft ile öderseniz o zaman yardımcı oluruz demişlerdi. bugün tekrar teyit ettik bunu. kalanı kartla ödeyeceğiz çünkü bizde de para kalmadı
Elden verdiğiniz paraya tahsilat makbuzu aldınız mı?

Anestezide hiçbir şey yok ya, hiç endoskopi oldun mu? Onun kadar kısa bir işlemdir bu. En korkulmaması gereken şey o, hem hiçbir şey hissetmiyorsun. Ayıldıktan sonra da mışıl mışıl uyuyorsun oh mis kafası süper.
4 kez yaptırdım endoskopi. Hsg'de verilen ilaç endoskopideki gibi ama yumurta toplama işlemi bayağı operasyon gibi oluyormuş. 15-20 dk sürecekmiş. Özellikle sordum sedasyon mu diye. Hayır genel anestezi dedi doktor :KK43:

Hayır korkma, ameliyat taki gibi entübe edilmiceksin tabi ki de 😂 sadece sakinleştirici uyumanı sağlayacak bir ilaç verecekler damardan o kadar. Senin zaten bir sürü kan testin yapılır işlemlerden önce ezbere iş yapacaklarını sanmıyorum tüp titizlik isteyen bir süreç çünkü
Sedasyon değil onu sordum. genel anestezi dedi doktor

Haklısın canım buna da şükür diyelim.. neyse ki sol tüpüm her ay en az 1 yumurta veriyor... Aşılama mı yoksa tüp mü denenmeli sizce?
Tüp tıkalıyken aşılama deneniyor mu onu bi öğrenin canım, eşinin değerleri iyiyse bence aşılama deneyebilirsiniz öncelikle

Selammm bugun pik gordum sonunda:KK73:
20210315_123532.jpg
20210315_123706.jpg

Novaa Novaa seninle batimiz ayni sende durum nasil canm 🤗

Merkezler genelde maliyetinden ötürü tüpe yönlendirir diye düşünüyorum ama normal bir kadın doğum doktoruyla görüşebilirsin ihtimaller ve yüzdelik şanslar üzerine. Sonuçta tek tüp tıkalı da olsa bir şekilde her ay yumurtan oluyor. Tek olay zamanı iyi değerlendirmek. Biz erkekler gibi sürekli yumurta üretemediğimiz için hazır rezervden yiyoruz. Bir de yaş da ilerliyor
Haklısın canım. ben zaten yumurtlamamı doktorla takip ediyorum, evde de garanti olsun diye strip testler var onları kullanıyorum. hem doktor kaç mm olmuş ve rahim kalınlığını da söylüyor. mesela app kullanıyorum orada yumurtlamaya 4 gün var ama doktor yarın dedi iğneyi vur.

Tahlilleri hiç demediler. Doktor sadece cuma konuştuğumuzda demişti ilaç başlayabilirim diye ama buna neye göre ne zaman karar verecek bilemedim. Ben her halükarda reglin 2. ya da 3. günü T4, tsh, prolaktin tahlilini dışarıda yaptırıp mı gitsem acaba?
Sedasyon mu diye sordum. Doktor genel anestezi dedi :KK43: ama onun için ayrı kan bakılıyor ya onları yaparlar herhalde ya paldır küldür anestezi mi verilir. Verilmez di mi? ☹️
E keşke baştan yapsa sen adeti beklerken TSH falan yüksekse ona göre baştan düşmesi gerekmiyor mu? Benim kafam çok bu işe yatmadı canım. Size hormon başı şu kadar TL dediler ya olması gereken tahliller listesi falan yok mu elinizde yani neye göre ne zaman neyi yaptıracaksanız? Bu konuyu bir netleştir bence adete kadar hem vakit kaybetme hem de yani gereken şeyler yapılmadan paldır küldür paket yapmasınlar sizi ya. Bir şey gözden kaçmasın yani böyle bir sğreçte her şey takipli olsun bence. Sor ve yaptır bence canım ama belki de 2.gün arayıp randevu oluşturcaklarınds söylerler ne yapmam gerektiğini. Ben sadece acaba TSH için falan geç mi olur diye de düşündüm 🤷

Hadi ya baya genel anestezi miymiş. O zaman geçmiş olsun 🙈 korkma kuzum çünkü onlar kendilerini riske atarlar mı? Her şey olması gerektiği gibi yapılır hiç merak etme içini ferah tut. Hem sen o gün gittiğinde biz burada dualarla Voltran oluşturacağız 🤗

4 kez yaptırdım endoskopi. Hsg'de verilen ilaç endoskopideki gibi ama yumurta toplama işlemi bayağı operasyon gibi oluyormuş. 15-20 dk sürecekmiş. Özellikle sordum sedasyon mu diye. Hayır genel anestezi dedi doktor :KK43:
Hım bunu bilmiyordum ama yinede kısa bir işlem, çok yoğun olduğunu sanmıyorum ya belki zamanı gelince bakarlar duruma.
4 kere sedasyon almışsın bak bunuda atlatırsın sen kolayca 🙏🏻

"Türkün aklı helada çalışır" ilkesi gereği tuvalette doğum fiyatları ne kadar yüksek ki acaba bu uzaygil dehşete düşüp sıkorta yaptırmışlar diye kendi kendime düşünüp, "Doğum fiyatları..." diye bağırarak çıktım. Kapı açık, kocam toplantıda, mikrofon açık.... Potlar kraliçesi ben 👑 İyi oldu iş yerindekilerden sakladığımız. Zaten zırt pırt izin alıyor diye geçenlerde bir arkadaşı "Artık hayırlı olsun diyelim mi?" demiş. Ne için gittiğimizi bile bilmeden beni hamile ilan etmişler. Ben de cilasını çektim 🙈
Adafaffa tabi ki de helada gelecek 🤣🤣 sakladığınızı iyi olmuş 🤣 ben bir kere ne zaman sevişçez diye bağırmıştım kocaya 🤣 bütün apartman duymuş olabilir. Ya üstelik prize fiş takma sesi, yan komşunun öksürüğü falan baya bizim evin içinde gibi geliyor hiç yalıtım yok. Artık napayım refleks olarak öyle çıktı volüm ayarlayamadım 🤣🤣

Arkadaşının içine doğmuş belki de hemen arkasından öyle olacak 😍😍 kaç gayme çıkıyor sizde doğum fiyatları 🤣

X