Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Tabi ki önce kendi istemesi lazım yoksa hiçbir tedaviden fayda sağlamaz zaten. Ama paylaşmamak çok zor hakikaten hiçbir şeye çözüm olmuyor. Biz bile burada dertleşmesek çok fena oluruz. Bence de kendi kendine çaba göstermesi büyük bir şey. Pekiştir sen de onu böyle şeylerde, senin için de zor biliyorum ama ne güzel araştırmışsın falan diye teşvik et. Ama dediğin gibi artık sen fazla kovalama peşini. İnşallah iyi olsun o da ve ilişkiniz de.

Yarın tüp doktoruna kahveyi de sor sen. Belki yaşama sevinci neyin bile geri gelir. Ciddi bağımlılığı varsa onu bırakmak da ciddi yas belirtisi gibi vücutta yaşanıyor birini kaybetmiş gibi.

ya bu çocuk olayı baskısı adamları cidden geriyo zaten bi sorun varsa üzerine bi de bu stres eklenince sonuç hüsran oluyo. işte ben o sinir krizini dün geçirdim ama aslında burda en önemlisi sorunu kabul edip bence yardım almaya açık olmaları

Üff inşallah düzeliriz ya çok üzülüyorum. Kahvenin ciddi bağımlısı ve koca termosla içiyordu her gün hem de koyu demliyordu. Aklıma gelirse sorarım onu da. Midem stresten gidik şu an. Aklım da onunla beraber

Bende dil altı yok kuzu mecbur dijitalle ölçüyorum yataktan kalktıktan 5 dk sonra. senin baya düşmüş bakalım bende değişiklik olcak mı

İşte çok şaşkınım. İlk defa çok yüzeysel de olsa dile getirip kabul etti. Bir de macunu kendi bulup sipariş verdi. Dünya için küçük kocam için büyük bir adım oldu galiba

İşte çok şaşkınım. İlk defa çok yüzeysel de olsa dile getirip kabul etti. Bir de macunu kendi bulup sipariş verdi. Dünya için küçük kocam için büyük bir adım oldu galiba
bizimki de kendine keciboynuzu macunu almış. arada yiyio ben bişiy demiyorum ama bi tattık yapay yani direk şekerli ve yapay belli. aman yesin de onu yesin.
sana arı sütüne bir şans vermen konusunda ısrarcıyım. tek arı sütü ama karışımlarda yüzde düşük oluyor.
instada aldığım yerel bi hesap var istersen veriym adresini.
bir de yanıklar baharat diye bir yere eşimin sonuçlarını attım ben bi karışım dedi 770 tele keriz silkeliyolar resmen ama işte nerden nasıl medet umarız bilemiyorum.

Ben daha kendim bir şey karıştırmam o kendi seçtiği ve istediği şeyi alsın. Doktor ikimizle aynı anda konuştu zaten. Bir de şimdi tüp öncesi de hiç ekstra müdahale etmek istemiyorum. Zaten değerler düştü diye bayağı kötü. Annesi ameliyat oldu bugün. Gitmeyi kabul etmedi işte. Üstüne gidemiyorum hiç

Aynen öyle canım benim. Çok haklısın çok zor bu şekilde kadın olarak uğraşmak. Senin eşin sanırım alkol de baya tüketiyordu dimi? Alkol ciddi anlamda performansı düşürür. Spermleri zaten yavaşlatıyor. Bir hocamız "alkolün etkisi paradoksal oluyor. İsteği artırır, girişkenliği artırır, sizi gevşetir ama ilişkide performansı düşürür" demişti. İyice sinir bozucu oluyor hal böyle olunca. Etki mekanizması ereksiyona zıt yani direkt.
İnşallah düzeleceksiniz canım dualarımdasın. Bence geri dönsün. Senin düşündüğün gibi çok zararı yok. En büyük zararı mideye. Bir de fazlası çarpıntı falan yapar ama bu konuda o kadar zararı yok yani. Hatta kalp için bile kahve öneriyorlar. Dozunda tabi. Ah o mide hemen stresten gidiyor zaten. Sen de her şeyi unutursun bu kafada gidersen. Rahatlatıcı bir bitki çayı falan iç de biraz rahatla bugün.
Bende dil altı yok kuzu mecbur dijitalle ölçüyorum yataktan kalktıktan 5 dk sonra. senin baya düşmüş bakalım bende değişiklik olcak mı
Kız yataktan kalkınca değil. Kalkmadan ölçmen gerekiyor hemen. Öyle okumuştum ben hep öyle yapıyorum. Özellikle yataktan hiç kalkmadan diye vurgulamışlardı. Sonra tekrar araştırmadım ama. Bir bak istersen. İnşallah düşmez yarın sabah mutlaka bak çok merak ettim.
Bence de çok büyük bir adım. Keşke onların da bu sorunları yaşayan destek grupları olsa kendi aralarjnda. Bu durumu yaşayan pek çok erkek olduğunu görüp normalleştirip bunla savaşabilirler.

Bence asla gururlarına yedirip birbirlerine açmazlar bu konuyu. Keşke yapsalar

Ateş konusunu ben de dediğin gibi yataktan çıkmadan ölçülüyor diye biliyorum.

Midem zaten gidikti. Gastroenteroloji uzmanına gitmiştim geçen hafta. İlaçları kullan, düzelirsen gerek yok, şikayetlerin devam ederse gel endoskopiyle bakalım tekrar dedi. Tam gerek kalmayacak galiba endoskopiye diyorum yeniden coştu ağrılar üfffff

Ay neler olmuş kızlar burda neler neler kaçırmışım grup mu var bende geleyim

Mide sorunuda aynı bak, gidiyorum aynı ilaçları alıp dönüyorum. Endoskopi yaptırmıştım ben, gastrit falan dendi öyle. İlacada inanmıyorum pek artık tamamen psikolojik ve stres. Bu sıra mesela ne yesem midem bulanıyor zor tutuyorum kısmamak için. Zaten dokunan şey o kadar çok ki. Kilo verdim şu son birkaç haftada.

Her şeyin başı stres maalesef işte canım biz stres yaptıkça hep biyerlerden çıkıyo ama yapmamak da elde değil

Ben daha önce yaşadım onu. Her yediğimi çıkarıyordum. 42 kiloya düştüm. Kaygı bozukluğu tedavisi gördüm ilaçla. Düzeldim. Sonra yeniden başladı ama bu son olanlara kadar bulantım yoktu. Ağrı ve şişkinlik var. 2018 ve 2019'da çekildi zaten bir daha çektirmek istemiyorum ama sağlık anksiyetem dürtüyor "Ya bir şey varsa ya bir şey varsa" diye ama bence de sıkıntıdan stresten :/

Malesef endoskopide de bir şey çıksa da çıkmasa da benzer bir tedavi oluyor genelde. İnşallah gerek kalmaz. Her seferinde pörtlüyor mide ama gerçekten.

Malesef endoskopide de bir şey çıksa da çıkmasa da benzer bir tedavi oluyor genelde. İnşallah gerek kalmaz. Her seferinde pörtlüyor mide ama gerçekten.
Benim kafa hep en kötü ihtimallere odaklı olduğu için hastalık konusunda... ama galiba yaptırmayacağım ya kendim mücadele etmeyi öğrenmem lazım artık

Kızlar ya gebelik durumunda tüy temizliği nasıl yapılacak ben çok takıyorum kafama bu durumu. Çok rahatsız oluyorum çünkü. Birkaç yıl önce lazere gitmiştim özel bölge için. Ama tam bitmedi yarım bıraktım. Şimdi de malum devam edemiyorum. Duşta jiletle hallediyorum ama o göbekle imkansız olur birkaç aydan sonra. Ne yapacağız, daha önce doğum yapan arkadaşlarım nasıl oluyor bu işler pandemi döneminde ağdaya falan da gitmem açıkçası.

R Random3 ipek_annesi daha önce anne olan diğer kızlar ne öneriyorsunuz?

Derdimi şaapabilirsiniz @terelellidenhalliceyim herkes kendine takacak bir şey buluyor işte mazur görün

Ne kadar önemli bir konuya parmak bastın. Benim bacak lazer yarıda kaldı. Pandemi yüzünden ara verdim. Orda herkes aynı gözlüğü takıyor. Güvenemiyorum ne kadar temizlendiğine. Bir de camsız oda. Jiletle devam ama böyle de nasıl olacak hamile kalırsam hep mi jilet??? Özel bölgeye lazere cesaret edemedim. Ben ağda bantlarıyla kendim hallediyorum ama gebelikte karın büyüyünce o da nasıl olur bilmem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…