Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar şimdi size müthiş bir sorum var biliyorsunuz bu süreçte sağlıklı beslenmek önemli ve ben bunu çok başaramıyorum. Şimdi az sonra hayatımda ilk defa yoğurt mayalamaya çalışacağım. Önerilerinizi alabilir miyim nasıl yapmalıyım deneyimli arkadaşlar aşama aşama anlatabilir misiniz püf noktalarıyla?

Püf noktasından 1 tanesi sütü taşırmadan pişirmek

Ben çok kaynatmadan yapıyorum öncelikle, muhakkak kaynattığım tencereden başka kaba aktarırım ben, daha sonra mayamı çıkartırım dolaptan oda sıcaklığında bekletirim, sonra sütü serçe parmağımla kontrol edip elimi yakmayacak sıcaklığa gelince içinden bir kepçe süt alıp mayayla karıştırırım iyice, sonra yoğurdu mayalayacağım en uygun sıcaklıktaki yere altına örtüler sererek sallamadan koyarım,orda yerinde mayalarım oynatmam hiç sonra içine koyarken bir kenarından koyarım ve dipten karıştırırım, sonra üzerine bir süzgeç onun üstüne de kağıt peçete koyup örtüyle güzelce sararım, sabahtan yaptıysam akşama buzdolabına yine ağzına kağıt peçete koyarak bekletirim ertesi gün yeriz, afiyet olsun, bu arada eğer tatlı bir yoğurt istersen yarım çay kaşığı şeker atabilirsin,

Kuzum tarih belli değildi. Bir de yüksek lisans ve doktora için vereceğim dersler net değildi. O kadar bunalmıştım ki kesinleşince havalara uçtum

Kuzum henüz hiç bi şey hissetmiyorum progestan iğnesi vurunuyorum azcık popomu ağrıtıo son bir tane iğnem kaldı gerisi hap . Şafak sayar gibi iğnenin bitmesini sayıyorum bi de aşırı derece gaz var ve kabızım . Hiççççççç belirti aramayın kızlar cidden her ay belirti aradım aradım bu ay belirtisizdim ben .

Boşuna tavşan olun demiyorum

Püf noktasından 1 tanesi sütü taşırmadan pişirmek
Hahah bu çok iyi bir nokta oldu benim gibi sakarlar için kesin taşırır ocağı bile söndürürdüm ben sonra haber alamazdınız benden
Çoook teşekkür ederim çok detaylı anlatmışsınız. Umarım becerebilirim daha önce bir kere denemiştim süt olarak geri dönmüştü bana umarım bu sefer olur sizi bilgilendireceğiz çok sağolun
Kuzum tarih belli değildi. Bir de yüksek lisans ve doktora için vereceğim dersler net değildi. O kadar bunalmıştım ki kesinleşince havalara uçtum
Çok sevindim hadi bakalım kafayı dağıtır hem iyi gelir yoğunluklar bazen ben de dinlenme modundan artık sıkı bir çalışma moduna geçiyorum bu ara

Merhaba canım yeni ilk yapacaksan fırını 3 4 dk çalıştır öyle koy sütlerini. Ben ilk yaparken YouTube den bakmıştım gayet iyi olmuştu sütün içine srce parmağını koyuyorum 8 e kadar parmagim yanmiyorsa 8den sonra yanıyorsa öyle mayalama işlemi yapıyorum. Ben kovanozlar a yapıyorum buxdolabinda yer kaplamasin hemde çabuk yensin sulanmasin diye. 5 kilo süte 3 4 kasık yoğurt yetiyor mayalanmak için. Yardımcı olduysam ne mutlu

Ayy az kalmış çoğu bitmiş azı kalmış sevindim. Bağırsak değişiklikleri çok oluyormuş gerçekten de. Umarım az sürer hafif hafif yürüyüş yapsan iyi gelir bence, eğer doktor yasaklamadıysa tabi. Evet ben de bı ay belirti aramıyorum bakalım ne olacak

Hadi bakalım kolay gelsin şimdiden. Ama bebişi ihmal etme

Çok teşekkür ederim sağolun, kavanoz kısmını söylediğiniz iyi oldu ben de neyde yapsam birkaç kaseye bölsem mi diye düşünüyordum. Tencerede olur mu bilemedim ama kavanozlar baya pratik olur diye düşündüm şimdi. Ama fırın kısmını tam anlamadım fırınla ne işimiz var

Hadi bakalım kolay gelsin şimdiden. Ama bebişi ihmal etme
Valla yumurtlamayı geçtiğimden beri eşimle pek bir samimiyet kuramadık hahhaha niye öyle oldu anlamadım baya yorgun ve yoğunuz bu ara. Haftasonu da ailesinde kaldık falan derken biraz da stresli zamanlara girdik sanırım bebek kendisi gelsin diye bekliyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…