Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Aha ben, ruh ikizim? Başkasının evinde duşa wc ye girememek?
Duş sadece başkasının evinde değil otelde falan da ızdırap oluyor bana. Kesinlikle temizlendiğimi hissetmiyorum ama "Eve gidene kadar bununla idare et" diye teskin etmeye çalışıyorum kendimi. Başkasının evinde tuvaleti kullanmam gerekince de peçete ve sabunla klozeti siliyorum öyle kullanıyorum

Aha ben, ruh ikizim? Başkasının evinde duşa wc ye girememek?
Hahahaha kızlar yok artık üçüz olabiliriz banyoya ben de terliksiz giremem. Eşim şok olmuştu. Nasıl ya cıbıl cıbıl basıyor insanlar öyle

Sabundan ben de tiksiniyorum ama kimyasal kalıntısından da tiksiniyorum başkasının evinde kalmak her ne kadar evi bal dök yala düzeyinde temiz bile olsa işkence benim için de. Bozuk paraya hayatta elleyemem. Sırf para üstü verecekler diye asla para kullanmıyorum hep kartla çektiriyorum. Pandemiden önce de böyleydi. Şimdi dışarı çıkmak zorunda olduğum bir işim olsa çıldırırdım herhalde ,

Ben otele gitmeden önce ilk iş banyosuna bakıyorum beğenmezsen rezervasyon yaptırmam. annemlerin evinde bile benim wc ve duş ayrıydı

Evet yaa evet. Otelden de çok tiksiniyorum ne kadar temiz olsa da

Biz ölmüşüz ağlayanımız yok

Kizlar bu testler gün geçtikçe koyulasmasi gerekirken her gün daha da siliklesiyor .. bence pik 4 Mart'a oldu . Artık fazla koyulaşma olnuyor.
Bu ay test yapmayi bıraksam mi ???

Şu an için hayır. Aslında tek doktora göründü ama güvendiğimiz bir doktor. Bakalım zaten tüp bebek uzmanı da görecek cuma sonuçlarını
Bak canım bundan 4 yıl evvel. Benim eşimde de aynı sorunlar vardi. 1 yıl doktora gittik geldik , toz bi ilaç vardı onu veriyordu kutusu 250₺ idi . Neyse eşime 6 ay kullan gel dedi . Günde 1 defa ılık suya katarak içiyordu .Değerler çok çok az bi miktar artmıştı bu sefer toz ilacı sabah akşam alıp iç dedi . Neyse bide öyle yaptık ama baya paramız da gitmişti oraya. 6 ayın sonunda yine doktor yolunu tuttuk , doktor bu böyle olmayacak direk ameliyat dedi..
2017 de varikosel ameliyatı oldu .
Bir önceki değerlerine göre çok şükür değerleri baya arttı fakat tek sıkıntı +4 ileri hareketliliğin çok düşük çıkması oldu .

Başkasının evinde kalmak bana da her türlü zulüm. Ben çok önceden tatile giderken yanımda nevresim takımını götürüyordum. Zamanla önce sadece yastık kılıfını götürmeye başladım. Sonra onu da bıraktım ta ki geçen yaza kadar. Onda da corona yüzünden götürdüm takımı komple
Ben otele gitmeden önce ilk iş banyosuna bakıyorum beğenmezsen rezervasyon yaptırmam. annemlerin evinde bile benim wc ve duş ayrıydı
Benim de son evde ayrıydı banyo ve duşum. Ondan önceki evde de havlumu, diş macunumu falan ayırmıştım. Tuvalete her girdiğimde klozeti sabunlu peçetelerle yıkıyordum. Kabus gibiydi
Biz ölmüşüz ağlayanımız yok
Ölmemişiz. OCD olmuşuz. Tedavisi de var aslında niye kasıyoruz bilmiyorum. Doktor bana demişti ki üstüne git. Yani pis olduğunu düşünsen de onu yapmaya devam et ama arada bir eski alışkanşığına dönme. Döndüğün anda başa sarar. "Peki ben nasıl ayırt edeceğim o şeyin takıntı mı normal bir temizlik anlayışından kaynaklı mı olduğunu" diye sorduğumda da "Annene falan etrafındaki insanlara bak. Onlar normal görüyorsa öyle davran" demişti. Örnek gösterdiği annem de senelerce evde terör estiren biri "Çay bardağı, tabak yere ya da halıya konulmaz. Orası pis" diye ahshhsjd

Son düzenleyen: Moderatör:
Eşimin hareketlilik iyi şimdilik. Bahsettiğin takviyelerden verdi ama onun dışında bazı ilaçlar da kullanıyor. Ona göre değerlendirecek. Bu arada ürolog doppler usg de baktırdı ve elle muayene de etti. Onlara göre ameliyat demedi zaten. Bakalım çarşamba test yapılsın, çarşamba ya da perşembe gideceğiz doktor tekrar görecek

Ben de yastık kılıfımı duş havlularımı götürürüm ben bu halimden memnunum ya asla iyileşme istemiyorum havluyla yüzümü falan sildiğimi hayal edemiyorum benim annem de aynı biliyo musun evde her şey nizami mesela biz koltukta bişey yemeyiz yicek olan masada yer kalkar odaya tabak bardak çıkarılmaz herkes terlik giyecek terliksiz dolaşılmaz daha neler neler bence biz ondan böyleyiz

Kizlar bu testler gün geçtikçe koyulasmasi gerekirken her gün daha da siliklesiyor .. bence pik 4 Mart'a oldu . Artık fazla koyulaşma olnuyor.
Bu ay test yapmayi bıraksam mi ???

Eki Görüntüle 2797831

Bana hiç pike yakın gibi gelmedi. Adet döngüsünün kaçıncı gündesiniz? Daha ileride pik olabilir basit lh dalgalanması gibi duruyor
Afafsg ben de geçen sene Rusya'ya giderken götürmüştüm nevresim pistir oralar şimdi diye.. hayır valizde sınırlı hakkım var zaten onla dolduruyorum okbde üstüne gitmek gerekiyor kesinlikle. Ama çevrede de olmaması gerekiyor o insandan başka benim de annemden kalma hayatımı çok etkilemediği için şimdilik sorun yok

Benim de birçoğu annemden geçme gibi ama kadın belli bir yaştan sonra pasaklıya bağladı ben takıntılı olduğumla kaldım. Bu arada banyo ve yüz havlumu her yere taşıyorum ben de. Anneme gidince de orda kendime yıkanmış yeni havlu çıkarıyorum

Bence annelerimiz de üçüz kızlar ben çözdüm @terelellidenhalliceyim

Etkiliyor da biz etkilemiyormuş gibi yapıyoruz. Ben kocamı çıldırtıyorum bazen ama o da başka konularda takıntılı olduğu için hemen o kartlarımı kullanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…