Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ben de sokamam diyordum da çok güzel sokuluyor işte denemeden bilemiyorsun yan etkisi olacak mı olmayacak mı düşük dozla başlarlar sıkıntı olmazsa dozu yükseltirler bence

Kızlar bu bana aşılama yapacak doktor mikroçipli yapacakmış biraz araştırdım da şans oranı daha yüksekmiş normal aşılamaya göre sizle de paylaşayım aşılama düşünen varsa ve erkekte sorun olmaması cidden şansı daha çok arttırıyormuş doğruymuş doktorun dediği

Eklentiler

• Screenshot_20210307_123201.jpg
    121,8 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_20210307_123341.jpg
    116,7 KB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot_20210307_123412.jpg
    113,8 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_20210307_123359.jpg
    130,4 KB · Görüntüleme: 34
Canim bugun oglen vurulursan yarin aksam 36 saat oluyor zaten, yada cardambayi sabah yaparsiniz.sen bilirsin nasıl içinden geliyorsa oyle yap, inşallah bu sefer olucak canım
Sağol canımcım inşallah amin ya dün okuduk ya sabah spermleri daha iyi diye öyle mi yapsak acaba diye düşündüm pazartesi sabah olursa 24 saatten önce ilişki olmuş olacak. Ama aslında çatlamadan önce de orada hazır sperm beklemesi iyi değil mi kafalar Bir milyon
Sakin yav bişi demedik burada okuduğumuz çoğu şeyi öğreniyoruz birlikte ama kimse diğerinin zarar görmesini istemez o nedenle ne olur ne olmaz diye birbirimizi temkinli olmaya itiyoruz. Kullanılan ilaçlar kürlerde de öyle yorumlar yapıyoruz çünkü herkesin vücudu kendine özgü. Tabi ki ilişkide de hava giriyor benim bahsettiğim şırıngada olabileceği gibi basınçlı hava. Nasıl ki siz bu şekilde hamile kalan haberleri duyduysanız ben de bu şekilde ölüm haberi okudum ve Allah korusun bunu bilip de söylemezsem ve birisi bu sebepten bir sıkıntı yaşasa kendimi kötü hissederim bunu söyledim sadece.
Ayrıca @terelellidenhalliceyim e katılıyorum ben de kınamıyorum sadece riskli olacağını düşünerek yorumumu yaptım. Enfeksiyon riski fitil ve tampon takarken de var zaten tek kullanımlık steril olması gerekiyor el hijyeni çok önemli vs. Dediğim gibi burada bazen çok masum gözüken şeyler bir farklı vücutta hormonları bozup olumsuz etki de gösterebiliyor. Aklımıza gelmeyen olasılıkları buradan öğreniyoruz çoğumuz. Kendine de yapablirsin çünkü bazen bu istek o kadar ağır basıyor ki insan diğer kötü yan etkileri riskleri önemsiz görebiliyor yani buna da kimse bir şey diyemez.
Ben de az önce vurdum iğnemi çok korktum yine ama ilkine göre iyice rahat oldu. İlki de rahat olmuştu ama şimdi daha rahat ettim psikolojik olarak da.

Ya gün içinde olmaz işten dolayı sabah da spermler daha sağlıklı diye sabah mı yapsak diye düşündüm ama erken mi olur bilemedim

Ya benim acı eşiğin yüksek de değil canım o kadar tatlı ki elim kırıldığında kimse inanmadı bana her şeye çok acıyor dediğim için öncesinde iğne görünce de tansiyonum düşüyor. Ama yaptım valla az önce.

Canım dediğin riskler elbette var ama doğal gebeliklerde de sonrasında bir sürü risk yine yaşanabiliyor. Tabi ki şıp diye kalsak pat diye doğursak ne güzel olur. Ama merak etme daha kontrollü ve güvenli olur hem belki de.

Bu arada benim de yumurtam zaten kendiliğinden gelişiyor. Ne işe yarayacak bu tedavi demiştim ama olasılığı artırıyor bir aydaki hamile kalma olasılığını. Dediğin gibi bu ilaçların benim Kistimi büyütme durumu da var etki mekanizmasından dolayı. Ama ne yapalım o riski göze alıp yaptım ama çok şükür iki aydır olumsuz etkisi olmadı. Dilimi ısırayım da kendi kendime nazar değdiren bir insanım çünkü.
Ben de sokamam diyordum da çok güzel sokuluyor işte denemeden bilemiyorsun yan etkisi olacak mı olmayacak mı düşük dozla başlarlar sıkıntı olmazsa dozu yükseltirler bence
Ben de valla
Oo evet canım o zaman ben de sorayım iş o noktaya gelirse mikroçipli mi oluyor vs diye. Yüzde 30u da sallamamış bence sen bu fiyata böyle bir şeyi en az 3 ay dene derim tabi yine sen bilirsin ama ben kaçırmazdım sanırım inşallah belki de bir denemeye bile gerek kalmaz çok amin

Aynen kuzu insan alışıyor işte yapamam dediğimiz her şeyi yapıyoruz o zaman akşamı değerlendir bence canım muhtemelen 8 9 gibi değerlendirsen çatlamadan 2 3 saat öncesine denk gelir ondan sonraki gün de sabahı değerlendir kesinlikle akşamı bekleme

Aynen canım aşılama yapılacaksa bence bu daha mantıklı geldi bana da kendi doktorum en az 3 aşılamada sonra tüpe karar veririz demişti dediğin gibi 3 kere denerim ben de dediğin gibi inşallah gerek kalmaz da uğraşmayız bakalım bi de rahim filmi olayı var nasıl çıkacak o da sürpriz operasyonluk bir durum olursa süreç uzucak inşallah yolundadır her şey

Günaydın canım özledik yaa var mı gelişme regl oldun mu ne durumdasın

Ay evet ben de korkarım valla @MEMUR54 bir de spermlere zarar verir sağlıksız gebelik de olabilir olsa bile Allah korusun
Aynen kuzum

Yoo tepki olarak düşünme lütfenn. Şırıngayıda tabi iğnesiz düşündüm ama bana yinede sağlıksız geldi fikrimi belirtttim

Canım benim Dr gün aşırı öneriyor mesela salı ilişki olmayacak bizim. Sen sabah değerlendir diye salıyı mı dedin çarşambayı mı? Ben de genelde iğneden sonra iki gün üst üste önerdikleri mi görüyorum ama benim doktor ikidir böyle diyor hatta cuma günü gittiğimde ilişki bugün oluyorsa olsun çünkü pazartesi olacak bir daha dedi haftasonu da olmasın anlamında dedi yani
Evet canım inşallah hiç gerek kalmaz rahim filminde de sanmıuorum inşallah güzel sonuç çıkacak öyle operasyon falan çıkarma sen şimdi aşılama da böyleyse iyiymiş bence ya demek ki her geçen gün yeni bir şey çıkıyor gerçekten tıppa güvenim arttı hadi inşallah

Canım gerçekten üzüldüm ya sen birşeyler bağladın mı cnm niyet edere, belki bir süre sonra çıkar. Biri aldıysa da zaten nasiplenemez, çalıntı mal haydan gelen huya gider derler...

Ya ben de sabah testesteron daha yoğun salgılanıyor diye spermler daha canlı oluyormuş diye biliyorum. Bir de içeride hazır canlı sperm bulunması iyi
bir şey ama yumurta takibi hiç yaptırmadım. İğne olunca nasıl oluyordur, nasıl olmalıdır hiçbir fikrim yok
İnşallah dediğin gibi olur, her şey yolunda gider bakalım. Dediğin gibi kontrollü ilerliyor olması bir yandan iyi. Arkadaşım beni bu konuda inanılmaz rahatlattı.

minseo uzay doğru söylüyor. O fiyata ben de üç kez denerdim. Resmen bedava. Bu arada bizim aşılama olsa mikroçip olacaktı ama eşimde sıkıntı olduğu için şansımız düşük. O ilaçları o kadar düşük bir ihtimal için kullanmaya pek değmiyor gibi. Sizde şans yüksek

Canım senin eşinde sperm sorunu yok ki neden salıyı es geçeceksin en önemli günlerden biri o gün çarşambaya zaten yumurta çatlamış işini bitirmiş olacak ben seni yerinde olsam pazartesi akşam ve salı sabahı değerlendiririm ama sen bilirsin yine de. Evet mikroçip olayı beni de sevindirdi daha güvenilir geldi elle tutulur yanı var en azından tüp bebeğe daha yakın bir uygulama iyi spermi seçmeleri vs. Güzel bir yöntem gibi

Başladı yine operasyon diye. Ya temiz çıkacak filmlerimiz inşallah. Niye böyle şeyler düşünüyorsun sen?!

Evet canım erkek faktörü olmadığı için bizde ben de 3 defa deneyim diyorum, eşim de sıkıntı olsa ben tüpe geçerdim direk

Evet canım erkek faktörü olmadığı için bizde ben de 3 defa deneyim diyorum, eşim de sıkıntı olsa ben tüpe geçerdim direk
Sen bana laf mı soktun eşinde sıkıntı var diye???
Benim huyum o her ihtimale karşı planım daima hazır olur
Plancılık değil o kötüyü çağırmak. Bende de var ve çağırınca genelde geliyor. Yapma öyle şeyler

Kızlar gerilerde özel sağlık sigortasıyla ilgili şeyler yazmışsınız, bazı doktorlar bu konuda yardımcı oluyor, mesele en son tüp bebek için görüştüğüm randevuda doktor tamamlayıcı sağlık sigortam olduğunu söylediğimde verdiği tahlilleride orda yaptırabilmem için kadın doğumdan randevu açıp sigortanın kabul edebileceği bir sebep girdi. Böylece hepsini karşıladı.
Eşimde ürolojiye gittiğinde orda doktorda sebep olarak bebek yazarsam karşılamaz başka yazayım demiş öyle giriş yapmış, sadece spermiyogramı ödemiştik. Aklınızda bulunsun diye yazmak istedim.

Cumaya ön görüşme için randevu aldım. Tırırırım. Pazartesi hsg, çarşamba spermiogram, cuma terelelli-kocası doğalgaz boru hattı döşemesi görüşmeleri. Hafta sonuna hamileyim. Hafta başında doğum yapsam bir sonraki hafta çocuğu okula yazdırırım. Oh, her şey hazır. Darısı başınıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…