Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yani bir de sanki keyfi bir masraf yapıyoruz. Bizim de çok hoşumuza gidiyor sanki iğneler vurulmak tonla yan etkiler yaşamak. İlaçların risklerini bir okusalar yakınından geçmezler. Bir de tavır yiyoruz bunların üstüne çok acayip çok saçma ya 😔

Ay canım gerçekten pes valla. Benimki de geçen ilaç kullanınca doktora niye gittiğini anlamadı 🙈 dedim ultrasonla bakıyor boyutuna ona göre iğne ayarlıyor gün öneriyor falan. Sanki aylardır konuşmuyoruz bunları geçen ay anlatmadım bak 4 tane yumurtam varmış diye. Gerçekten bak ben eşimin hakkını yiyemem çok ilgilidir pek çok sıkıntımla daha evlenmeden önce ailem olmuştu yani her derdime koşardı. Ama bu konuda ilgileri mi yok nedir asla bizim gibi düşünmüyorlar hissetmiyorlar.
Keşke iğnenin etkisini yaşamamamış olmasını söylemeseydin. Zorlukları daha çok vurgulamak gerekiyor bence. Zaten farkında değiller hiçbir zorluğumızın
İğneyi duymak onun kanını dondurmaya yetmiştir. Kist oluşumu riskinden bahsettim ve benim vücudum kistik diye anlattım. İki yumurtalığımdan kist alındı, böbreğimde zararsız kistlerden var, 20'lik dişimi çene cerrahı yararak aldı altında kist oluşumu başlamıştı onu da temizledim dedi falan hepsini anlattım yani. O çoktan unutmuştur. Benimki benimle birlikte bu konu dahil ve diğer her konuda neredeyse tüm hastane randevularıma gelir. Biz her yere beraber gideriz. Öyle şeylerden kaçmaz. 1-2 ay önce avokadonun çekirdeğini çıkarırken bıçağı avcuma sapladım diye yara bayağı zor kapandı. O elimi bir hafta falan suya hiç sokmadım. Banyomu o yaptırdı. Bu konuya gelince bir manyak oluyor anlamadım

Canım yapamam diyenler bir kere yaptıktan sonra alıştıkları o söylüyorlar. Denersin olmadı hastanede sağlık ocağında falan vurdurursun 😬
Çok korkuyorum ben o ilaç ve iğnelerden. Gastritim hala tam düzelemedi bi de üstüne bunlar gelecek. Hsg çekilince sağlıklı gebelşk oluşsa bu ay hemen. O bebek de sağlıkla doğsa. Tüp müp safdışı kalsa oyh

İğneyi duymak onun kanını dondurmaya yetmiştir. Kist oluşumu riskinden bahsettim ve benim vücudum kistik diye anlattım. İki yumurtalığımdan kist alındı, böbreğimde zararsız kistlerden var, 20'lik dişimi çene cerrahı yararak aldı altında kist oluşumu başlamıştı onu da temizledim dedi falan hepsini anlattım yani. O çoktan unutmuştur. Benimki benimle birlikte bu konu dahil ve diğer her konuda neredeyse tüm hastane randevularıma gelir. Biz her yere beraber gideriz. Öyle şeylerden kaçmaz. 1-2 ay önce avokadonun çekirdeğini çıkarırken bıçağı avcuma sapladım diye yara bayağı zor kapandı. O elimi bir hafta falan suya hiç sokmadım. Banyomu o yaptırdı. Bu konuya gelince bir manyak oluyor anlamadım
Ah canım çok geçmiş olsun. Tabi canım ohss riski ölümcül bile olabiliyor. Gerçekten bu aşamada bütün yük kadında ya. Çok cinsiyetçi biri değilimdir normalde yani ama bu konuda bambaşka gerçekten kadına bütün ağır tedaviler. Girişimsel işlemler hep bizle. Çok geçmiş olsun valla benim de vücut kistik. İnflamasyon yapan gıdalar tüketmememiz gerekiyor ama işte ne bileyim sağlıklı şeyler bile sebep olabiliyor. Bu konuda değişikler bence de gerçekten.

Çok korkuyorum ben o ilaç ve iğnelerden. Gastritim hala tam düzelemedi bi de üstüne bunlar gelecek. Hsg çekilince sağlıklı gebelşk oluşsa bu ay hemen. O bebek de sağlıkla doğsa. Tüp müp safdışı kalsa oyh
Keşke canım valla en temel duam o benim de hiç gerek kalmasa inşallah. Hsg sonrası ilk 6 ay olasılık artıyor diyorlar. Aralık ocak şubat geçti benim 😔

Bu arada ben kendime iğne yapamam gerçekten. Fitil bile kullanamıyorum kendi başıma. Nasıl olacak bu iş?
Kiz bende oyle diyordum catlatma ignesinde . Kac kere kapatip actim ignenin kapagini en sonunda esim dediki bu boyle olmaz gel eczaneye gidelim yok dedim inat ettim yapicam. Inan hicbisey hissetmedim. Fitil de oyle bi baktim gozum kapali yapiyorum artik. Basa gelince insana geliyor o guc. Sen onlari stres etme. Benim arkadasim var diyabet cocuklugundan beri kendine igne vuruyo o geldi aklima . Benim bi kac kere yapicam alt ustu o obur boyu. Yani boyle boyle telkin edeceksin kendii🌸😊bir de tup bebege karar verip yapamadan hamile kalanlar var sanirim o stresi kafadan atiyorlar nasilsa bi skilde yapicaz diye umarim bizlerinde oyle olur. Bende 1-2 aya tup bebek dusunucem sanirim:KK43:

Hayat lay lay lom bunlara yaa ufacık bir engelde pes ediyorlar. Aynen öyle kuzum her stresi yaşayan biziz. Hepi topu bi ilişkiye girecekler yani nedir anlamadım gitti. Bi de zaten onun isteğine göre oluyor ben hiç bugün olacak diye bi psikolojiye de sokmadım..hatta geçen ay tam yumurtlama günümde alkol aldık zorlamak istemedim. Kafa göz dalacan bunlara yaa. Femara da yanlış hatırlamıyorsam 100-150 TL bişey yaa. Bundan sonra koyuyorum tavrımı yumuşak davranmaya gelmiyor 😠

8 aydır deniyoruz canım. Kolaycılar işte, bi yere kadar..

Aynen öyle tatlım yaa sonuçta kendi çocukları için uğraşıyoruz niye idrak edemiyorlar acaba? Bizimkinde "zaten bi tane var, olmazsa da olmaz" kafası var. Bunu hissedince daha da deli oluyorum. O bizim olacak yaa, tek ortak bağımız olacak. Olursa da sevdirmicem 😠
Walla bazen kirici oluyorlar gercekten. Bende cok sigara icme cok alkol alma dedim . O gunlerde enazindan zaten max. 1 hafta suruyor. Gecenlerde bi kavga ettik sen beni anlamiyosun gormuyomusun dedim diyoki cocgugum olmazsa da olmaz biz yeteriz birbirimize kendimi paralayamam bunun icin sacimi basimi yolamam. Dedim bunu yap demiyorum sadece empati yap yani. Ama yapamazlar. O kadar hormon alan ugrasan dikkat eden benim ben ise senden sadece 1 hafta dikkat etmeni istiyorum . Uyuzlar 😂

Keşke canım valla en temel duam o benim de hiç gerek kalmasa inşallah. Hsg sonrası ilk 6 ay olasılık artıyor diyorlar. Aralık ocak şubat geçti benim 😔
Benim o altı ayı bekleme lüksüm pek yok artık ya. Yeterince verdim o şansı. Yaşım at nala gidiyor artık. Geçen aylar da boş geçiyor üstelik

Kiz bende oyle diyordum catlatma ignesinde . Kac kere kapatip actim ignenin kapagini en sonunda esim dediki bu boyle olmaz gel eczaneye gidelim yok dedim inat ettim yapicam. Inan hicbisey hissetmedim. Fitil de oyle bi baktim gozum kapali yapiyorum artik. Basa gelince insana geliyor o guc. Sen onlari stres etme. Benim arkadasim var diyabet cocuklugundan beri kendine igne vuruyo o geldi aklima . Benim bi kac kere yapicam alt ustu o obur boyu. Yani boyle boyle telkin edeceksin kendii🌸😊bir de tup bebege karar verip yapamadan hamile kalanlar var sanirim o stresi kafadan atiyorlar nasilsa bi skilde yapicaz diye umarim bizlerinde oyle olur. Bende 1-2 aya tup bebek dusunucem sanirim:KK43:
Amin amin inşallah ya. Yalnız ben o iğneleri yapamam ya psikolojik olarak da o şeyi bulamam yani kendimde :/

Kız sen okumuş etmiş kadınsın. Aman diyim öyle bi cahillik yapma. Spermler ya enfeksiyona ya da aksi bi duruma sebep olurasa. Aşılama daha mantıklı eğer böyle bir şey düşünüyorsan kuzum. Hem yıkanmış sağlıklı spermleri seçiyorlamış
yahu bilmem mi sadece benim eşimin ileri hızlı spermleri olmadığında şırınganın ileri hızlı hareketin yararlanılabilir düşüncesindeydim ama yaptım mı yapmadım.. ama şöyle ki; niye olmasın belkide işe yarayabilir... bilmem.. şiranganın ucunda iğne varmış gibi mi düşündünüz yoksa... ??

E canım onun çaresi var, amuda kalkacaksın eşin de silkeleyecek😁 yalnız bu doğru kızlar şahidimdir böyle yapan bir arkadaş vardı hatta yanılmıyorsam hamile de kaldı 😁
yani ben bunu çok duydum canım... hatta geçen bişey duydum, hapishanede eşinden aldığı spermlerle evde şiringayla ama ucunda iğne falan yok bi kadın kendine enjekte ederek hamile kalmış.. Ayrıca büyük baş hayvanlarında aşılaması bu şekilde oluyor... dikaat: ucunda iğne olmadan, büyük en büyük sirangayla...

Walla bazen kirici oluyorlar gercekten. Bende cok sigara icme cok alkol alma dedim . O gunlerde enazindan zaten max. 1 hafta suruyor. Gecenlerde bi kavga ettik sen beni anlamiyosun gormuyomusun dedim diyoki cocgugum olmazsa da olmaz biz yeteriz birbirimize kendimi paralayamam bunun icin sacimi basimi yolamam. Dedim bunu yap demiyorum sadece empati yap yani. Ama yapamazlar. O kadar hormon alan ugrasan dikkat eden benim ben ise senden sadece 1 hafta dikkat etmeni istiyorum . Uyuzlar 😂
Evet sanırım çocuk olmadan da zaten mutlu olduğumuz için bu kafadalar bence de :) olmazsa olmaz biz bize yeteriz modundalar.
Benim o altı ayı bekleme lüksüm pek yok artık ya. Yeterince verdim o şansı. Yaşım at nala gidiyor artık. Geçen aylar da boş geçiyor üstelik
İnşallah hemen ilk aydan etkisi olur canım. Ben zaten rahim filmini erken çektirdim. Boşa tedavi almayım uğraşmayım diye çünkü yapışıklık olasılığı baya yüksekti bende.
sağlıksız spermler düşüğe neden oluyor...
Evet tabi tek sebebi de bu değil de bence yine de sakıncası olabilir en büyük riski de kadın açısından yani farkında olmadan hava kaçsa ölür bile 😔 enfeksiyon olasılığı falan çok fazla steril değil çünkü

yani ben bunu çok duydum canım... hatta geçen bişey duydum, hapishanede eşinden aldığı spermlerle evde şiringayla ama ucunda iğne falan yok bi kadın kendine enjekte ederek hamile kalmış.. Ayrıca büyük baş hayvanlarında aşılaması bu şekilde oluyor... dikaat: ucunda iğne olmadan, büyük en büyük sirangayla...
Anam bende bu sans varken damacanayla da bosaltsam hamile falan kalamam😂😂 benim arkadasim balayindayken aman bise olmaz diyip tak diye hamile kaldi lanet olsun😜

Kızlar bu arada ben de bugün ovitrelle vuracağım öğlen. Doktor pazartesi çarşamba cuma ilişki önerdi pazartesi ve çarşamba kritik dedi. Çoğunuzun doktorlar gibi 36 saat sonra falan demedi yani. Yarın gece değil de sabah ilişki olsa erken mi olur acaba 🙄 ne diyorsunuz?
Canim bugun oglen vurulursan yarin aksam 36 saat oluyor zaten, yada cardambayi sabah yaparsiniz.sen bilirsin nasıl içinden geliyorsa oyle yap, inşallah bu sefer olucak canım 🥰

O yoo enfeksiyon kapmaktan başka bir şeye yaramaz. Spermler zaten ölür havayla, enjektörle temas ede ede. Hem de şırınganın ulaşabileceği yer belli. Rahmine kadar ulaşabilemez ne yaparsan yap. Hiçbir türlü oluru yok yani. Spermin senin içindeki sıvıyla buluşması onun ilerlemesini kolaylaştırıyor. Profesyonel aşılama öyle bir şey değil ki
Ay canım kızmak değil de yapmayın bence. Enfeksiyon vs çok daha riskli olur Allah korusun. Ayrıca farkında olmadan hava falan kaçarsa vajinaya ölümcül bile olabiliyor biliyor musun. Spermler bile zarar görür bence. Hemen kalkma ilişkiden sonra yarım saat falan yat istersen ama zaten sperm hücreleri hemen yüzüyor kendi yollarında.
Kız sen okumuş etmiş kadınsın. Aman diyim öyle bi cahillik yapma. Spermler ya enfeksiyona ya da aksi bi duruma sebep olurasa. Aşılama daha mantıklı eğer böyle bir şey düşünüyorsan kuzum. Hem yıkanmış sağlıklı spermleri seçiyorlamış
Ya bunda bu kadar tepki verecek bişey yoktu... rahme hava mı? ilişki sonrasında da rahme yüksek oranda hava giriyor.. ayrıca ne enfeksiyonu? fitili atarken yada lavman yaparken yanında uzun bi plastik veriyorlar dimi? böyle bişeyi yapmadım sadece düşündüm.. bunda bu kadar abartılacak bişey yok... burda anlatılanların konuşulanların birçoğu varsayım zaten en basiti en son konuşulan tıpa takmak vs.. tıpa takarmısınız yada yabancı bi cisim sokarmısınız içinize hayır sadece düşündüm.. Böyle hamile kalanlar var bunları duydum.. kendime yaparmıyım tabiki hayır.. cvpladığınız için sağolun... İyi güzel muhabbetleriniz olsun...sevgiler...

Bu arada ben kendime iğne yapamam gerçekten. Fitil bile kullanamıyorum kendi başıma. Nasıl olacak bu iş?
Ben de nasıl yapıcam diyodum, ovitrelle i vurulduğum gün eşim nöbetçiydi ona güveniyodum vurur diye hatta dedi hastaneye gel öğlen ben vuriyim dedi. Yok ben yapıcam dedim zaten kıl gibi derine girdiğini bile anlamıyorsun ve hiç acımıyor o yüzden cesaret et kendin yap 1 defa gerisi gelecek emin ol
Kızlar bu arada ben de bugün ovitrelle vuracağım öğlen. Doktor pazartesi çarşamba cuma ilişki önerdi pazartesi ve çarşamba kritik dedi. Çoğunuzun doktorlar gibi 36 saat sonra falan demedi yani. Yarın gece değil de sabah ilişki olsa erken mi olur acaba 🙄 ne diyorsunuz?
Benim Dr da seninki gibi demişti, yarın gün içinde değerlendirin bence canım 3-4 gibi

Ya bunda bu kadar tepki verecek bişey yoktu... rahme hava mı? ilişki sonrasında da rahme yüksek oranda hava giriyor.. ayrıca ne enfeksiyonu? fitili atarken yada lavman yaparken yanında uzun bi plastik veriyorlar dimi? böyle bişeyi yapmadım sadece düşündüm.. bunda bu kadar abartılacak bişey yok... burda anlatılanların konuşulanların birçoğu varsayım zaten en basiti en son konuşulan tıpa takmak vs.. tıpa takarmısınız yada yabancı bi cisim sokarmısınız içinize hayır sadece düşündüm.. Böyle hamile kalanlar var bunları duydum.. kendime yaparmıyım tabiki hayır.. cvpladığınız için sağolun... İyi güzel muhabbetleriniz olsun...sevgiler...
Yok yav ben hava falan düşünmedim hiç ama sperm bir kaba boşalacak şırıngaya da dokunuyorsun falan sperm ordan şırıngaya oydu buydu derken vajina aşırı hassas bir yer ya enfeksiyon kapılır hemen gibi düşündüm. Ben çok cebelleştim enfeksiyonla da ondan içimde bir yaradır kendisi. Gerçi tam enfeksiyon da diyemediler bana ama amaan ne bileyim. Deneyeni bile kınayamıyorum dedim ya çaresizlik insana her şeyi yaptırıyor :/

Ben de nasıl yapıcam diyodum, ovitrelle i vurulduğum gün eşim nöbetçiydi ona güveniyodum vurur diye hatta dedi hastaneye gel öğlen ben vuriyim dedi. Yok ben yapıcam dedim zaten kıl gibi derine girdiğini bile anlamıyorsun ve hiç acımıyor o yüzden cesaret et kendin yap 1 defa gerisi gelecek emin ol

Benim Dr da seninki gibi demişti, yarın gün içinde değerlendirin bence canım 3-4 gibi
Ya benim acı eşiğim yüksektir. O kadar çok kan tahlili, serum şu bu derken iğne girdi ki vücuduma, hatta damar bulamadıkları için kaç kez morarttılar falan. Benimki o korku değil. Kendime bunu yapamam 😃 Zaten içeri sokamam da bir de üstüne kafayı yerim doğru yere mi yaptım açısını yanlış mı şaaptım diye. Bunların hepsinin ötesinde de en büyük korkum yan etkileri. Şimdi ben hiç yumurtaya müdahale edecek ilaç iğne de kullanmadım. Nasıl ayarlayacaklar acaba? Planladıklarından fazla büyürse falan bi de 🙄 Bildğim kadarıyla benimkiler zaten büyüyor kendi. Geçen gece ilaçsız tüp bebek araştırdım. Yapılıyormuş da belli riskleri taşıyan kişilere yapılıyormuş. Yumurtalar küçükken alınıp lab ortamında büyütülüyormuş. Bu kadar zor olmak zorunda mıydı ya nolurdu ben de korunmayı bıraktığım ay pıt diye hamile kalkıp çat diye doğuruverseydim sanki

X