Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ayy cnm.. neler yaşamışsın ya.. Umarım durumlar düzelir cnm, senin de moralini yüksek tutman lazım ama, bebiş seni hisseder... Dua ediyorum cnm, Allah yardımcın olsun. İnşaşllah betan yükselir ve bebeğin tutunur

Canım selam, ara ara devam ediyor az az, pedle dolaşıyorum biraz ağrımda oluyor kasıklarimda yumurtaliklarimda
Bekliyecegiz, zaman geçmek bilmese de minseo
İnşallah güzel olucak her şey kuşum sen kendini sıkma kimyasal olsa kanama artarak devam ederdi ben kimyasal değil diye hissediyorum beta yı yarın mı tekrarlıcaksın?

Betan da yüksek cıkmış hani.. nasıl da müdahale edilemiyor orasını anlayamadım..

İnşallah güzel olucak her şey kuşum sen kendini sıkma kimyasal olsa kanama artarak devam ederdi ben kimyasal değil diye hissediyorum beta yı yarın mı tekrarlıcaksın?
Yarın veya pztsi vericem canım
Dış gebelik falanda oluyormuş sanırım bu tür lekelenmeler ,herşey kapalı bir kutu,dua etmekten başka elimden gelen birşey yok

Dış gebelik falanda oluyormuş sanırım bu tür lekelenmeler ,herşey kapalı bir kutu,dua etmekten başka elimden gelen birşey yok
Yav canım benim şunları okuma, araştırma, kimde ne olunca oluyor bunlar bakma. Herkesin hamileliği kendine özel. Aynı kişinin iki hamileliği bile çok başka olabiliyor. Güzel düşün diyorum. Her şey sağlıkla ilerlesin, bebiş sağlıkla tutunsun annesine

Evet canım aynen onla da konuş. Deneyim eden birinden duymak iyi gelir. Bir de bence karışmak gibi olmasın ama şu sigortada tüp bebek teminatını araştırsana? Nasıl oluyormuş hangi merkezlerde geçerliymiş falan? Bence en az yarı yarıya oluyordur ki böyle bir teminat olsun diye düşünüyorum. Bir araştır bakalım dediğim gibi doğal yolla olmazsa ben de onu bir araştıracağım. Bu arada kesinlikle tek başına yüklenmeme konusunda haklısın. Ben hani içine sinen tek yer orası olursa sırf bu yüzden değiştirme diye dedim. Evet izin vs zor olacak ama birkaç defa olacak zaten toplamda belki. Zaten süreçte eşinin desteği olmadan tek başına çabaladığını hissediyorsun. Bu durumda bence fiziken orada olması bile bir destek hissettirir.
ipek_annesi canım ben de öyle düşünüyorum direkt kanamaya dönerdi herhalde. Beta da bu kadar yüksek olmazdı diye düşünüyorum. Sen lütfen olumlu düşün ve bugün sadece keyif yap uzanarak.
Canım yarın versen daha iyi olmaz mı? 48 saatte yaklaşık ikiye katlanması bekleniyor ya hesaplaması daha kolay olur. Yüzde 60 üstü bile yeterli oluyor sanırım.

Sen hiç dış gebelik vs diye düşünme o zaman şiddetli ağrı ve kanaman olurdu canım. Biz de dua ediyoruz ama sen bu kötü olasılıkları düşünme lütfen.

Tatlım 9 ay regl olanlar var dış gebelik ihtimali vs şuan onları düşünme sen dış gebelik çok farklı bi olay insanlar ağrıdan hastanelik oluyor Allah korusun

Kizlar son gunlerde baya eslerde isteksizlik mesajlari okuyorum.
Kendi durumumuda yazmak istedim. Bendede isteksizlik vardi, hala var ama yokmus gibi yapiyorum. Eskiden hic yoktu, hormonlar yerlerde oldugu icin isteksizlikde normal diye dusunuyorum simdi.
Eslerinizde sorun varsa isteksizlikte normal diye dusunuyorum. Onemli olan kabuk edip caba sarf etmeleri. Mesela onerdiginiz kurleri kabul etmek gibi.
Erkeklerde isteksizlik kadinlardan daha zor bence, cunku onlarin organi erkekte olmasi lazim sonucta, olmazsa iliski olmuyo. Ama ben isteksiz olsam bile iliski oluyo bi sekilde, takmiyorum.
Onlari dusunsenize, isteksiz ve erekte olmicak yarida kalicak, utaniyo olabilir.
Onemli olan normal olmadigini kabul edip bir cozum aramalari gibi.
Bende isteksiz oldugumda bahane uretiyodum baya sacma sapan

Bizde eylulde turkiyede denemeye karar verdik yasaklar kalkarsa insallah
Sizleride gormek cok isterim ya
Hadi hayırlısı inşallah o zamana kadar olur da hiç gerek kalmaz ben de çok isterim izmir e gelirsen kesin görüşelim bi akşam yemeği yiyelim
Bence hem rahim filmi hem asilama baya normal yolla gore artirir sansi canimm
İnşallah kuzum aslında aşılama çok umut vermiyor bana ama denemek istiyorum

kuzu bence sen siz su semen analizini bi tekrarlayın sonrasında değerlere göre
yolunuzu çizersiniz. bizim doktorumuz tüp bebek olmasına rağmen hemen size tüp bebek yapmak istemiyorum dedi. ben değerler düzelebildiği kadar düzelsin sonra yapalım düşüncesindeyim ben de. kendim de bu arada takviye alıyorum.
ama verdikleri fiyat iyi mikroenjeksiyonla yapılacak ve 9500 fiyat bence gayet iyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…