Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Onlara gore cok basit ama bizlere gore anlami cok buyuk bi test aslinda, allahtan poliklinige ertesi gune randevu bulunuyor hemen burda devlet hastanesinde kucuk yer olmasinin bi o avantaji var, suphelendigimde oyle yapacagim ama oyle suphe vs bile yok henuz :)
Sağlık ocağında da verebilirsin canım devlet hastanesi ile uğraşmak daha zor

Cnm ya miratech bana iki kez bariz silik çizgi gösterdi öyle hayalet falan değildi hemen hastaneye koştum ikisinde de ama gebelik çıkmadı ☹️

Cnm bazen ne kadar dikkat etsek de kaçamadığımız bir genetik yatkınlık var maalesef benim de aynı senin gibi baba tarafım komple şeker ve kalp hastası ☹️

Teşekkür ederim cnm kuru iğne nasıl bi tedavi ağrılı mı o da bişeyler yapmam gerekiyor ama ne yapayım bilmiyorum yaşam kalitem sıfır resmen her gün ağrılarım oluyor ☹️
Kuzu akupunktur gibi düşün. Kıl kadar iğneleri var. Can yaktığını sanmıyorum. Şöyle ki benim acı ve ağrı eşiğim çok yüksek olduğu için hiç hissetmiyorum o iğneleri. Gerçi bu da hiç iyi bişey değil. Sırf bundan dolayı çok geç farkedildi. Tüm vücudumu sarmıştı bile bulunduğunda..
Bir de bu hastalıkla yaşamayı öğrenmek gerekiyır malesef. Hala tedavisi yok. Hafifletici destek uygulamalarla olabildiğince kaliteli yaşanıyor.

Eşim orda çalışıyor zaten ama ben hiç sevmiyorum hastaneye gitmeyi ya 😆 diğer tahliller indirimli fakat beta hcg özel teste giriyormuş o yüzden köklüyorlar
dogrudur canim, bir de beta hcg oyle bir test ki kimisi pozitif olsun diye heyecanla sabirsiz sekilde giderken kimisi ise negatif olsun diye dua ederek gidiyor ve her iki turlusunde de saliseler bile gecmiyor o yuzden ozel teste girmesi cok manidar :) cnku her iki tip kisi de beklemek istemiyor

Onlara gore cok basit ama bizlere gore anlami cok buyuk bi test aslinda, allahtan poliklinige ertesi gune randevu bulunuyor hemen burda devlet hastanesinde kucuk yer olmasinin bi o avantaji var, suphelendigimde oyle yapacagim ama oyle suphe vs bile yok henuz :)
Ben de 2 kere verdim bi yeni öğreneceğimde bi de kimyasalın olduğu gün, sonucu beklerken 9 doğurmuştum. Bi daha bu strese girmeyi hiç istemiyorum direk gitsem kese görünse falan uğraşmasam🤔

Selam Kızlar bende aranıza yeni katılmak istiyorum. 2 yıl 3 aylık evliyim anne olmak istiyorum henüz hiç gebelik yaşamadım. Bu ay adetim 3 gün gecikti bu sabah test yaptım negatif 👎🏻 normalde gecikmem olmaz en fazla 1 gün erken veya 1 gün geç olurum
Hoşgeldin. Hakkında hayırlısı olsun 🙏

Sağlık ocağında da verebilirsin canım devlet hastanesi ile uğraşmak daha zor
Aynen canim ama aile hekimi de tanidik utaniyorum nedense :) ben muhtemelen bir gun oyle bir sey olursa testlerden ogrenirim muhtemelen lakin bu ay hic siparis etmedim, gecen ay farkli farkli markalarin erken gebelik testini alip ilsikiden 5 gun sonradan bata 3 gun kalaya kdr devam ettim ve her gun negatifi gordukce cok skldm bu ay da galiba ondan hic icimden gelmiyor test vs siparis etmek

Aynen canim ama aile hekimi de tanidik utaniyorum nedense :) ben muhtemelen bir gun oyle bir sey olursa testlerden ogrenirim muhtemelen lakin bu ay hic siparis etmedim, gecen ay farkli farkli markalarin erken gebelik testini alip ilsikiden 5 gun sonradan bata 3 gun kalaya kdr devam ettim ve her gun negatifi gordukce cok skldm bu ay da galiba ondan hic icimden gelmiyor test vs siparis etmek
Kuzu o kadar test yapsam ben depresyona girerim 😳

Kuzu akupunktur gibi düşün. Kıl kadar iğneleri var. Can yaktığını sanmıyorum. Şöyle ki benim acı ve ağrı eşiğim çok yüksek olduğu için hiç hissetmiyorum o iğneleri. Gerçi bu da hiç iyi bişey değil. Sırf bundan dolayı çok geç farkedildi. Tüm vücudumu sarmıştı bile bulunduğunda..
Bir de bu hastalıkla yaşamayı öğrenmek gerekiyır malesef. Hala tedavisi yok. Hafifletici destek uygulamalarla olabildiğince kaliteli yaşanıyor.
Sende de m var cnm fibromiyalji ☹️

Ben de 2 kere verdim bi yeni öğreneceğimde bi de kimyasalın olduğu gün, sonucu beklerken 9 doğurmuştum. Bi daha bu strese girmeyi hiç istemiyorum direk gitsem kese görünse falan uğraşmasam🤔
Canim Allah gonlune gore versin insallah, benim kizimda ben her seyden bir haber lekelenmeyi adet sanarak bekleyenlerdendm cnku blmyrdm yerlesme kanamasi vs. Adet gectkten 5 gun snra test yapmak aklima gelmsti ve ogrendim, ve Ingilterede yasiyorduk o donem, orada boyle kan tahlili vs yok yani oyle teyit amacli geldim vs diye hastaneye gidemiyorsun direk. Aile hekimliginde ayni. Ozel hastaneler zaten cok pahali. Velhasil ben 11 haftalik olana kdr hic ultrasona giremedim ne kese ne kalp atisi hcbisi. Prosedurlerinde oyle bir sey yok cnku. Sagliksiz gebelikse duser dediler bitti. O yuzden 11.hftada buraya glmstm, burada sansimizi var en azindan kese icin bile doktora gidilebiliyor

Ya benim aile hekimi de annemi babamı tanıyor denk gelir söyler diye korkuyorum bişey yaptırcağımda😅 canım gebelik testini unut bat a kadar seni çok yıpratır

Kuzu o kadar test yapsam ben depresyona girerim 😳
Aynen canim bende de oyle bi etkisi oldu, gecen ay ilk defa ovulasyon testi kullandim ve mucize sandim ay dedim gunu tutturunca olur o kafayla her gun hatta belki bazen gunde 2 kere yaptigim bile olmus olabilir heo negatif bayagi uzuldum icten ice, bu ay daha rahatim ama cok sukur sadece ovulasyon testi ile olayin btmedigini gormus oldum :)

Cnm ya miratech bana iki kez bariz silik çizgi gösterdi öyle hayalet falan değildi hemen hastaneye koştum ikisinde de ama gebelik çıkmadı ☹️

Cnm bazen ne kadar dikkat etsek de kaçamadığımız bir genetik yatkınlık var maalesef benim de aynı senin gibi baba tarafım komple şeker ve kalp hastası ☹️

Teşekkür ederim cnm kuru iğne nasıl bi tedavi ağrılı mı o da bişeyler yapmam gerekiyor ama ne yapayım bilmiyorum yaşam kalitem sıfır resmen her gün ağrılarım oluyor ☹️
Ne kadar geç yakalanırsak o kadar iyi

Ya benim aile hekimi de annemi babamı tanıyor denk gelir söyler diye korkuyorum bişey yaptırcağımda😅 canım gebelik testini unut bat a kadar seni çok yıpratır
Tanidik olmasi bazen cok iyi ama boyle durumlarda kotu oluyor :) bu ay aynen canim yapmayacagim htta diyorum ya siparis vs de vermedim vermeyecegim de

İyi aksamlar kizlar regl kac gun kala kan vermek uygun olur cok sabırsızlanıyorum 😍
5 gün falan yeterli olur herhalde ama tabi kimyasal olabiliyor en doğrusu adet geçtikten sonra vermek 🤗
Birkaç gün ince hissetmiştim yumurtlanayı. Bugün döngünün 16.günü. O yüzden yumurtlamaya yormadım açıkçası.
Bence yine de olabilir gibi geldi. Kimyasaldan sonra belki biraz düzeni değişmiş olabilir. Sen ağrıyı hissettikten birkaç gün sonra yumurtlama olmuştur belki. Adet günün gelince belli olur yumurtlamanın da kayıp kaynadığı 🤷
Sohrab Sohrab pms haftamda 21 gün şekersiz beslenmeye başladım meyve şekerleri de dahil, düştüm Allah kaldır beni 😆
21 saat şekersiz yaşayabilsem kendimi takdir ederim valla 🤣🤣
Bende o da var 😂 Levotiron kullanıyorum.
Çok dikkatli beslendim. Günde 4 saat spor yaptım. Sabah 5.30-7.30 akşam 20.00-22.00 arası. Esas o fayda etti zaten. Bir daha da bırakmadım ama o kadar uzun soluklu değil. Şu an günde max 45 dk..
Aman Tanrım ne yaptın sen 4 saat spor 😱😱 tebrik ederim gerçekten tabi ki hiç kolay değil o kiloları vermek gerçekten disiplinli olmak gerekiyor ama çook tebrik ediyorum valla bravo keşke ben de alışkanlık edinebilsem.
kızlar bugün benim midem aşırı bulanıyor ama bi yandan da cır cır olmuşum ayıptır söylemesi gitsem mi acile bi kan versem mi kararsız kaldım bu şekilde belirti olur mu sizce?
Canım olabilir. Genelde kabızlık olsa da arkadaşım ishal olmuştu hatta yurtdışındaydık üşüttük falan diye düşünmüştü. Meğer gebelik belirtisiymiş.
Kuzular mide bulantısı için nane limon harici öneriniz var mıdır? Sabahtan beri içim dışıma çıktı. Bastırır dedim tuzlu galeta yedim falan ama yok o da durmuyor midede.
Canım annem kekik suyu içerdi. Çok iyi geliyor hafif bir kahve fincanının yarısına suyla karıştırıp içiyorsun çünkü çok keskin. Tabi gebelik düşünürken içilir mi bilmiyorum belki sakıncası olur 🤷
ya ben bunu yanlış etiket yapmışım :KK70: U Uzaygemisi35 seni etiketlicektim kullanıcı adları galaksi rehberi maşallah @venushatun28 :KK70:
Hahahah evet valla hiç böyle düşünmemiştim🤣
aynı aynı ben de bişeye sıkılayım üzüleyim direk midem bulanır bi lokma bişi yiyemem :KK43:
Mide ve bağırsak sistemi stresten en çok etkilenenler malesef ben de öyleyim 😔

X