Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım kistin olduğunu keseyi görmeye gittiğimde söylemişti başka doktor ama bu doktor sevk etti kötü tumorse ameliyat gerekli diye birde benim ki çok büyük olduğu için ileriki zamanlarda bebeğe sorun olabilirms 1 gün de 1 cm büyümüş 14 e yakın şuan
canm benım hayırlısıyla atlatırsın hıc sıkıntı etme

Kuzum doktorum yine durdurdu ilaclari yeterince yumurta buyumedigi icin. Bi tane buyudu. Bende bari onu degerlendirigim diyorum igneyi vurulup. Evde var ovitrelle.
Bundan sonrada yapmicam bidq tup bebek falan. Belki bi kere turkiyede denerim ama yoksa kur falan yapicam olmazsada olmaz
Çok tuhaf cidden , benimde salı günü çatlatma ignemi yaptım . 20 ml.bir yumurtam.var diye üzüldüm daha küçük başka bir yumurtam daha varmış ama 20 mlm için mutlu umutlu idi .ben üzüldün diye doktorum sen yanlış anladın , önemli olan çok yumurta değil güzel yumurta kaliteli olması hatta 3 4 yumurta olunca çoğul gebelikler olunca kendileri için olumsuz olduğunu söyledi

Çok tuhaf cidden , benimde salı günü çatlatma ignemi yaptım . 20 ml.bir yumurtam.var diye üzüldüm daha küçük başka bir yumurtam daha varmış ama 20 mlm için mutlu umutlu idi .ben üzüldün diye doktorum sen yanlış anladın , önemli olan çok yumurta değil güzel yumurta kaliteli olması hatta 3 4 yumurta olunca çoğul gebelikler olunca kendileri için olumsuz olduğunu söyledi
Sorma kuzum burda hep boyle, ameliyatla oluyo yumurta toplama islemi. Uc dort yumurta olmayinca yapmiyolar
Bende kendim degerlendiricem napim

Hemen karar verme mutlaka başka bir görüş daha al canım. Haberdar et bizi de merak ederiz.
S sedanur4004 aynen baska doktorlada gorus canim. Cikolata kistini artik almiyolar agri yapmadigi surece. Yumurtaliklara cok zarar veriyo.
Benim ca125 100 ustundeydi, simdi kac hic bilmiyorum. Cikolata kistin buyuk cok normal yuksek olmasi

Bata 7 gün var bugün çamaşırim bayağı islanmistim birde süt gibi küçük akıntı gelmisti. Bayagi yürüdüm 5 km kadar. Korkuyorum ne ki bu?

Regl yarın diye bugün kan vermeyi erteledim

Evet mol gebelik yüzünden gördüm. Ben de hayatımda ilk defa duymuştum. İlk bebeğin gelişimi durdu diye kürtaja alındım.Patoloji temiz geldi. Sonra aradan bir ay geçti düzeldin derken bir kanama geçirdim , tekrar kürtaja alındım. Onun da üstünden bir buçuk ay geçti normal kontrole gittiğimde anormallik farkedip mol gebelik olduğunu kansere çewirme ihtimali oldupunu anladılar.Beta hcg hiç düşmemiş o süreçte Onu da düşürmek için 7 doz kemoterapi aldım ;( Bir yıl yasak konmuştu hamilelik için . Çok zorlu bir süreçti
Allah sabır versin canım, inşallah bu sefer güzel haberi alırsın ve sağlıklı bir hamilelik geçicirsin.. ne zaman kan vereceksin?

Canım kistin olduğunu keseyi görmeye gittiğimde söylemişti başka doktor ama bu doktor sevk etti kötü tumorse ameliyat gerekli diye birde benim ki çok büyük olduğu için ileriki zamanlarda bebeğe sorun olabilirms 1 gün de 1 cm büyümüş 14 e yakın şuan
çok geçmiş olsun canım, acil şifalar dilerim :KK43:

Pazar günü Ankara'ya gideceğim pazartesi direk ordaki hastaneye ona göre bakacaklar ama doktor%90 amelyata alırlar dedi bebeğe de zarar8 yokmuş

Evet canım ins bişe olmaz neye uğradığımi şaşırdım
Hemen karar verme mutlaka başka bir görüş daha al canım. Haberdar et bizi de merak ederiz.
İnşallah ameliyata gerek kalmaz canım Ankarada kapsamlı bir hastanede bakalım doktor ne karar verecek, demek ki hormonlar kisti baya tetikledi hızla büyümeye başladı

Allah sabır versin canım, inşallah bu sefer güzel haberi alırsın ve sağlıklı bir hamilelik geçicirsin.. ne zaman kan vereceksin?
Çok teşekkürler amin inşallah 🙏🙏Allah hepimize sağlıklı bebikler sağlıklı hamilelikler nasip etsin 🙏Yarın kan verip riskli gebelik bakan bir doktora görünmeyi düşünüyorum, cumartesi çalışanbir doktor bakıyorum bakalım kısmet👍

X