Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet muhtemelen bir aylık gecikmeyi çok sorun görmüyor doktorun :) hani o arada kendiliğinden de gebe kalabilirsin ondan dedim. Sonuçta dediğin gibi geç olsun güç olmasın vardır bir bildikleri. Sen moral bozup dönme hiç o kist bir sorun değil yani :)

Aynen canım Türkçede de oosit diyorlar. Aslında ultrasonda gözükenler folikül. O foliküller çatlıyor ve içinden yumurta salınıyor. Ama bu her folikülde yumurta yok malesef. O nedenle mesela tüpte falan da diyelim çok sayıda yumurta toplandı denilen şey o foliküller aslında bazıları boş çıkıyor. Ben de böyle biliyorum canım 🤷

Adete 12 gün varsa hemen hemen yumurtlama yeni olmuş veya oluyordur daha döllenme bile olmamıştır ki testte çıkması mümkün değil

Canım olabilir de düşük olasılık ama sen çok takıyorsun kafaya stres olma zaten değerlendiriyorsan sıkıntı olmaz ama doktorun tedavisi ve çağırdığı zaman gayet uygun

Canım senin batın 22si pazartesi değil miydi? Daha gecikme olmamıştır belki biraz daha bekle. Bata göre gecikme olursa o zaman tekrar test yapıp doktora gidersin
Sağ ol canım şimdi dha iyiyim sizin de güzel desteklerinizle daha iyi hissediyorum 🌼

Evet muhtemelen bir aylık gecikmeyi çok sorun görmüyor doktorun :) hani o arada kendiliğinden de gebe kalabilirsin ondan dedim. Sonuçta dediğin gibi geç olsun güç olmasın vardır bir bildikleri. Sen moral bozup dönme hiç o kist bir sorun değil yani :)

Aynen canım Türkçede de oosit diyorlar. Aslında ultrasonda gözükenler folikül. O foliküller çatlıyor ve içinden yumurta salınıyor. Ama bu her folikülde yumurta yok malesef. O nedenle mesela tüpte falan da diyelim çok sayıda yumurta toplandı denilen şey o foliküller aslında bazıları boş çıkıyor. Ben de böyle biliyorum canım 🤷

Adete 12 gün varsa hemen hemen yumurtlama yeni olmuş veya oluyordur daha döllenme bile olmamıştır ki testte çıkması mümkün değil

Canım olabilir de düşük olasılık ama sen çok takıyorsun kafaya stres olma zaten değerlendiriyorsan sıkıntı olmaz ama doktorun tedavisi ve çağırdığı zaman gayet uygun

Canım senin batın 22si pazartesi değil miydi? Daha gecikme olmamıştır belki biraz daha bekle. Bata göre gecikme olursa o zaman tekrar test yapıp doktora gidersin
Benim bat bugunmuş canım yanlış hesaplamışım ama zaten bat günüm gelmeden oluyordum ya hep şimdide 1 haftadır bu kadar sancı çekip olmamak çok kötü bir şey.. Sen kaçıncı gündesin nasıl gidiyor

Çok saol canım motivasyon dolu mesajın için ❤

Umarım çatlamıştır 🙏artık neresinden tutunabilirim onu düşünüyorum.evet geçen sene o femareleri catlatma ignelerini boş yere olmusum arti 10 kilo olarak döndü bana 🥲
Hayal kırıklıklarıyla başlayan konuşmalar ne yazık ki bazen sağlıklı ilerlemiyor ,bende sinirleniyorum falan 😒
Canım benim valla çok haklısın çok zor bir süreç hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 😔😔
Sağ ol canım şimdi dha iyiyim sizin de güzel desteklerinizle daha iyi hissediyorum 🌼
Çok sevindim inşallah daha da iyi olacağız burada

U Uzaygemisi35 canim senin verdigin progesteron testi kaç saatte sonucu cıkmıştı ?
Birde ac tok sabah erken falan verilme durumu var mi ? İgneden kaç gün sonra vermistin
Canım 3 saatte çıkar demişlerdi 3.5 saatte gördüm sistemde. Ac tok sabah fark etmiyor bildiğim kadarıyla bana öyle bir şey demedi ben de kahvaltı sonrası öğlen verdim. İğneyi salı günü vurdum doktor salı Çarşamba gibi verebilirsin demişti. Çarşamba verdim ben garanti olsun diye

Benim bat bugunmuş canım yanlış hesaplamışım ama zaten bat günüm gelmeden oluyordum ya hep şimdide 1 haftadır bu kadar sancı çekip olmamak çok kötü bir şey.. Sen kaçıncı gündesin nasıl gidiyor
Ah canım o zaman bence pazartesi yine de git gelmezse 2 3 gün gecikmiş olacak. Bir hafta gecikirsen söktürücü verir muhtemelen. O kadar gecikmeden vermiyorlar genelde bir haftaya kadar normal olabiliyor. Çok üzücü gerçekten sancı ağrı hassasiyet çekip olmamak. Ben valla saymayı bıraktım artık 🙈 24ü ya da 26sında olacağım gibi gözüküyor iğneye göre 24 bata göre 26. Haftaya dananın kuyruğu kopacak yani :)

Ah canım o zaman bence pazartesi yine de git gelmezse 2 3 gün gecikmiş olacak. Bir hafta gecikirsen söktürücü verir muhtemelen. O kadar gecikmeden vermiyorlar genelde bir haftaya kadar normal olabiliyor. Çok üzücü gerçekten sancı ağrı hassasiyet çekip olmamak. Ben valla saymayı bıraktım artık 🙈 24ü ya da 26sında olacağım gibi gözüküyor iğneye göre 24 bata göre 26. Haftaya dananın kuyruğu kopacak yani :)
Valla helal olsun saymayı bıraktıysan en güzeli ☺️bakalım az kalmış senin için heyecanlıyım 🤸‍♀️ at şuraya kopkoyu bi çift çizgi inşallaahhhhh

Canım 3 saatte çıkar demişlerdi 3.5 saatte gördüm sistemde. Ac tok sabah fark etmiyor bildiğim kadarıyla bana öyle bir şey demedi ben de kahvaltı sonrası öğlen verdim. İğneyi salı günü vurdum doktor salı Çarşamba gibi verebilirsin demişti. Çarşamba verdim ben garanti olsun diye
Tamam benim doktor teste gerek yok dediginden cok irdeleyip soramadim ,cok saol ❤

Valla helal olsun saymayı bıraktıysan en güzeli ☺️bakalım az kalmış senin için heyecanlıyım 🤸‍♀️ at şuraya kopkoyu bi çift çizgi inşallaahhhhh
Valla zor oluyor ama oyalanmaya çalışıyorum varsa var yoksa yok kafaya takmak bu durumu değiştirmiyor 😬 canım benim sağolasın ben de senin için heyecanlandım kısmet artık inşallah hepimiz o çizgiyi görelim ve atalım 🍀🍀🕊️🕊️
Tamam benim doktor teste gerek yok dediginden cok irdeleyip soramadim ,cok saol ❤
Rica ederim canım, çok gerekli gibi konuşmadıydı benimki de ama ben içim rahat olsun diye gittim yine de. İçini ferah tut lütfen sen de. Her şey akışına girer sıkma canını.

Rica ederim canım, çok gerekli gibi konuşmadıydı benimki de ama ben içim rahat olsun diye gittim yine de. İçini ferah tut lütfen sen de. Her şey akışına girer sıkma canını.
Eşimde aynı kafada akışina birak diyor ,adam doğuştan rahat 🤣🤣 yaş geçiyor diye stres oluyorum bende ,39 olucam haziranda :KK57:
Sen kaç yasındaydin canım

Bilmeseydim dahz iydi bunu zaten epi topu iki yumurtam var 😂

Kızlar sabah full moralle gittiğim doktordan aşırı moralsiz çıktım. Çatlatma iğnesi vurulmuştu bu ay bana. İki yumurtam vardı biri çatlamış diğeri catlamayip kiste dönüşmüs😔 Doğum kontrol hapı verdi bu ay full kullanacağım Mart ihtimali benim için başlamadan bitti. Ben bu kadar isterken ha bire aksiliklerin çıkması beni yıpratıyor. Olumlu olmaya çalıştikca... Neyse biraz üzgünüm paylaşmak istedim sizinle.
Bende bu sabah doktordaydim bende pek iyi şeyler duymadım ne yazik ki 😔 peki şuan adet misin ? Belki olmazsin 🙏olursanda arkadaşlarin dediği gibi adetle atılır inşallah
Kizlar bugun bisey ogrendim. Bizim ultrasonda gorulen yumurtalarin icinde ovosit varmis (Turkcesi oylemi bilmiyorum). Bunlar ultrasonda gozukmuyor ve butun gozuken yumurtalarda yok. O yuzden mesela bende simdi bes tane yumurta olsa belki iki uc tanesindz ovosit cikicak. Va catlama dedimiz olayda bu ovositlerin yumurtadan cikmasi galiba orayi tam cozemedim
Bende bilmiyordum🤔 saol canım 🥰
Hepsi değildi tabii ki minik olanlarda vardı. En büyük 1,76 idi. Doktora üç kez gittim yumurtalıkların gayet güzel çalışıyor bir sorun yok dedi. Pco yok benim reglim düzenli (28 gün). İstanbul Anadolu yakasında özel hastaneye gidiyorum canım.
Hayırlısi olsun 🥰😇
Ovulasyon bugun silik çıktı kizlar bu catladi mi demek yoksa o anlık bi lh dalgalanması miydi dun cok yoğun şeffaf sunen akintim vardi malum klomen bugun bitiyor ilac devam ederken yumurtlama olup biter mi :KK64:
Dün de sanki tam pik degil gibiydi degil mi sadece koyulaşma vardı oyle hatirliyorum ,eger imkan varsa sen gün aşırı degerlendirmeye devam et doktora gidene kadar ,yumurtlama olsa da kacırmamis olursun

Eşimde aynı kafada akışina birak diyor ,adam doğuştan rahat 🤣🤣 yaş geçiyor diye stres oluyorum bende ,39 olucam haziranda :KK57:
Sen kaç yasındaydin canım
Ya akışına bırakmak ama öyle olmaz ki :) biz elimizden geleni yapıp öyle akışına bırakmalıyız bence :) aynen canım yaş da çok etkili. Ben de 30u dolduracağım yakında. Ama çikolata kisti sağolsun daha erken davranmam gerekiyor. Doktorlar evli değilken bile çocuk yap diyorlardı 😬
Gelicez inşallah büyük patlamalarla 😇😇senden de hayırlı güzel sonuçlar bekliyorum inşallah 🥰
Başkan bugün temizlik yapicakti sanirim :ıslık:
İnşallah inşallah canım hepimiz amin 🙏 hayırlısı bakalım heyecan korku hepsi var :) inşallah olur artık. Evet baya kaptırdı başkan temizliğe 😱@iloveme
Bilmeseydim dahz iydi bunu zaten epi topu iki yumurtam var 😂
Ay kız dur moral bozma hemen 🙈 bu benim kendi deli deli araştırmalarım. Anladığım kadarıyla böyle dedim zaten. Bir de senin yumurtaların toplanmadı mı canım? O aşamada zaten net sayı belli oluyor sanırım. Bir de bence doktorlar daha çok görüntüsü veya boyutundan fikir yürütüyor da olabilirler. Öyle şimdi kulaktan dolma bir bilgiyle ben senin moralini bozmuş olmayayım valla çok üzüldüm. Ayrıca çok olması her zaman iyi de değil biliyorsun, doktorlara göre tek olsun bizim olsun :)

Bende bu sabah doktordaydim bende pek iyi şeyler duymadım ne yazik ki 😔 peki şuan adet misin ? Belki olmazsin 🙏olursanda arkadaşlarin dediği gibi adetle atılır inşallah

Bende bilmiyordum🤔 saol canım 🥰

Hayırlısi olsun 🥰😇

Dün de sanki tam pik degil gibiydi degil mi sadece koyulaşma vardı oyle hatirliyorum ,eger imkan varsa sen gün aşırı degerlendirmeye devam et doktora gidene kadar ,yumurtlama olsa da kacırmamis olursun
Adetim canım 4. Günüm. Vajinal ultrasonla baktı bu ay klomene başlayacaktık normalde. Kist görünce diğer adete erteledik mecburen.

X