Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Benimde kilom yuksek 😪😪 ama istikrar saglayamiyorum diyette,karbonhidrat sekerli paketli yiyeceklere ve gece yemege duskunlugum var maalesef 😭 biraz diyet topiklerinde mi takilsam ne yapsam 🤣🤣aslinda herseyi biliyorum ama sebat etmem gerekli :işsiz:
Ah canım sorma aynı ben de sebze pek yiyemiyorum ve tatlıya çok düşkünüm. Ama sonucunu güzel görmeye başlayınca dayanırım gibi geldi çok uzun süre yapmayacağım zaten. Vücut alışınca bir süre sonra istemiyor kısmı doğru ama sanırım :) denemeye değer valla 🥰

Ben de 3 kilo vermek istiyorum ama yağ oranım düşerse zararı olur mu diye tırsıyorum, çünkü diyetisyende yağ oranım çok düşük çıkmıştı 🤔 U Uzaygemisi35 ipek_annesi ipek_annesi
Canim senin bmı degerin cok iyiydi ne vereceksin daha :bicak:bu balık sensin :KK70:

Yağ nasıl alınır bilmiyorum ama kas degerini yükseltmek icin bol protein az karbonhidrat lazım 🙄
Ben doktoruma gitsem beni tekrar ameliyat eder yani :KK57:

AA canım o zaman senin diyetisyenle gitmen lazım yağı yükseltip kilo vermek nasıl olur hiç bilemedim şimdi 🤔
Canim senin bmı degerin cok iyiydi ne vereceksin daha :bicak:bu balık sensin :KK70:

Yağ nasıl alınır bilmiyorum ama kas degerini yükseltmek icin bol protein az karbonhidrat lazım 🙄
Ben doktoruma gitsem beni tekrar ameliyat eder yani :KK57:
😂😂😂😂
Diyetisyen kilo vermemi önermedi sağlıklı beslenip spor yap dedi zaten ben kilo veremiyorum yaa 😕 sanırım düşük kalorili beslendiğim için vücut alışmış kilo vermem için hiç bişi yememem lazım. Bakalım hamilelikte kaç kilo alıcam 😂

Biliyorum ben de bunu ama hic denemedim ,youtube da seher akgul var ondan gormustum
Peki bu yumurta buyutucu ilactan dolayi mi aldin sence ? Cunku bende aliyorum :KK43: o sebeble sordum ,uc dort ay denedigim surecte 7-8 kilo almistim 😪😪
Yok canım bi ıki aydır cok yıyorum ısyerınde ekmegı felan. Ya ben detoksu kendıme cevırdım ama oglen az corba salata ve biraz yogurt yedım ekmek yok . Üc dört kılı gıtse tamam

Canım valla eşim daha önce diyet yapıp çok güzel kilo vermişti. O benden daha çok dikkat ediyor valla ipin ucu kaçtı mı hemen müdahale ediyor. Onun uyguladığı diyeti aşağı yukarı uyguluyorum mantığını kavradıktan sonra yapabilirsin. Zaten çoğunlukla sevmediğim yemekler olunca az yiyorum 🤣 böyle dediğime bakma diyette her şey var aslında ben çok seçiciyim sadece kolay yapılır yani.

Evet canım ben de öyle düşünüyordum ama kilo yumurtlamada çok etkili biliyor musun. Hamile kalmak için Akdeniz diyeti öneriyorlar full yeşillik 🙈
O da prolaktin yukseltır felan cok yesıllık😂 ben en guzelı az yemek ekmek sıfır ve bol su bunu denıcem

O da prolaktin yukseltır felan cok yesıllık😂 ben en guzelı az yemek ekmek sıfır ve bol su bunu denıcem
Ben ekmek yemiyorum akşam yemeklerinde hiç haftasonu sadece tam buğdaylı chia tohumlu ekmeklerden falan yiyorum 1 2 dilim kızartıp onun dışında hiç dikkat etmem yıllardır aynı kilodayım ekmek çok etkiliyor

Ben ekmek yemiyorum akşam yemeklerinde hiç haftasonu sadece tam buğdaylı chia tohumlu ekmeklerden falan yiyorum 1 2 dilim kızartıp onun dışında hiç dikkat etmem yıllardır aynı kilodayım ekmek çok etkiliyor
bakalım bende ekmegı bıraktım bugun detoks yapıyorum ama cok aç kalmamak ıcınde çorba yogurt salata yedım az oglen. detoksta hıcbıse yok ama calısırken zorlanmak ıstemıyorum detoksta destek olsun ıste yakmaya. akşamda yarım kase corba ıcerım tamam. ben yemek yemegı cok severımde bu ara bıraz ucu kactı.

bakalım bende ekmegı bıraktım bugun detoks yapıyorum ama cok aç kalmamak ıcınde çorba yogurt salata yedım az oglen. detoksta hıcbıse yok ama calısırken zorlanmak ıstemıyorum detoksta destek olsun ıste yakmaya. akşamda yarım kase corba ıcerım tamam. ben yemek yemegı cok severımde bu ara bıraz ucu kactı.
Bende bir kac gundur basladim ama benim bir kac kilo degilde bir 15 falan vermem gerekiyor:dua:
Insallah hamile kalirsamda diyetisyen eşliginde takip edilmek istiyorum 🙏

😂😂😂😂
Diyetisyen kilo vermemi önermedi sağlıklı beslenip spor yap dedi zaten ben kilo veremiyorum yaa 😕 sanırım düşük kalorili beslendiğim için vücut alışmış kilo vermem için hiç bişi yememem lazım. Bakalım hamilelikte kaç kilo alıcam 😂
AA o zaman sen niye vercem diyorsun üç kilo 🙈 yağ da önemli canım ya. Bence de yürüyüş yap sağlıklı beslen yeter sana 🥰 zayıf olanlara hamilelikte çok kilo serbest 🙈
AA aman diyim o zaman canım aynen dikkat et ona 🙄
Ben de ekmek çok aramıyorum ama diyetisyenler kilo verirken bile ekmek öneriyor. Beyaz ekmek değil tabi. Ben baya bi ekmek yemedim ama tek başına etki etmedi bana 😬
Aynen canım alışık olmayan bünyeyi zorlarsan tansiyon şeker düşer valla aman diyim 🥰 ben de çok seviyorum yemek yemeyi ve yapmayı özellikle tatlı kısmına bayılıyorum 🙈

X