Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım benim de kitle indeksim çok düşüktü. Kayınvalidem ve çevresi sürekli zayıf kadının çocuğu olmaz dediğinden korkup kilo falan almaya çalıştım bir süre ama şöyleki hamile kaldıktan sonra doktora sordum.. sadece düşük riski oluşturuyormuş aşırı zayıflık, tabi kan değerlerin normalse...

ben o kadar zayıf olmama rağmen kan ve vitamin değerlerim hep iyiydi...herkesin ilk aylarda midesi bulanırken benim deli gibi iştahım açıldı 49 kilodan 54 e çıktım 1 ayda... Yani vücut zaten kendini de hazırlıyor aldırıyor eksiği varsa çok şükür riskli kilonun üstündeyim artık:))

Kuzum bu klomenin yaptığı kist mi yoksa polip mi?

Kaç kuzu direncin benim 5 lerden 2 ye düştü şuan kaç bilmiyorum ama ben de matofin içiyorum
Benim ilacta matofin 500 luk sabah aksam aliyorum , degerimi hatirlamiyorum canim benim yillardir var ugrasiyorum iste
Eskidende glifor kullaniyordum
Ama sende pco yok sanirim sadece insulin direnci mi var

Ara ara demir ve D vitamini eksikliği de yaşıyorum. İkisi için geçen ay yine ilaç kullandım ama geçen ay gebelik denemedik Dostinex de kullanıyordum. Demir ilacı için doktor dedi ki gebeliğin ilk üç ayında önermiyoruz hamile kaldığını öğrenirsen hemen bırak. Bu ay kullanmayacağım o yüzden. Bakalım artık gıda takviyesiyle şaapmaya çalışıyorum kırmızı et, pekmez vs
Canım yağ oranın az ise olabiliyor oyle bir etki
fazlasıda zarar azıda

neden bu kadar zayıfsın ya yemiyon mu bişey
Anksiyete belası bazen yedirmiyor. Yediğimde de bağırsaklar fazla mesai yapınca yine bir işe yaramıyor. Kafayı bir düzeltsem her şey düzelecek de işte...

Benim ilacta matofin 500 luk sabah aksam aliyorum , degerimi hatirlamiyorum canim benim yillardir var ugrasiyorum iste
Eskidende glifor kullaniyordum
Ama sende pco yok sanirim sadece insulin direnci mi var
Yok kuzu ben de pco kilo sorunu da yok ama çıkınca ben de şok olmuştum heralde genetik

Isterim o kadar ignr vuruldum beaa bulsun getirsin istedigimi bi zahmet

Ben bayağı uçları gördüm. 42 kiloya düşmüştüm bir ara bunun yüzünden. Hiç tavsiye etmiyorum. Uzun zamandır ilaç kullanmıyorum ama bazen yine ilaçlık oluyormuşum gibi geliyor. Kendi kendime telkin yöntemleri deniyorum. Benimki hastalık anksiyetesi. Herkeste gördüğüm, duyduğum hastalığı kendime yakıştırıyorum. Kimsede bir şey duymaz ya da görmezsem kendimde belirtiler arayıp bulup teşhisler koyuyorum falan. Trajikomik bir durum aslında dışardan bakınca
Isterim o kadar ignr vuruldum beaa bulsun getirsin istedigimi bi zahmet
Getirecekler tabii. O bebekler bi gelsin de hele

Senin cidden kötüymüş kuzum ya, altında yatan bunu tetikleyen bişey illa ki vardır. İnşallah bebişlerimiz gelince saçımızı toplucak vaktimiz bile olmucak o zaman bunları hiç düşünmücez

Sizinle aynı durumdayım 7 aydır uğraşıyorum bugün hsg çekildim rahim ağzın kapalı denecek kadar dar dedi . Femera çatlatma denedim 2 ay boş yere . Aşılamanınz tuttu mu acaba Perşembe günü anesteziyle tekrar olacağım hsg bakalım

Geçmiş olsun peki rahim ağzını nasıl açıyorlar?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…