Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
kimyasal geçirip 2-3 ay sonra hamile kalanları gördükçe umut kalmıyor :KK47:
Ohoo ona bakarsan rahim filmi çekildiği ay hemen hamile kalanlar ve endometriozis olup tüp bebek bile tutmayanlar var benim önümde de 😔 bunlara odaklanırsak çok umutsuzlaşırız ama herkesin vücudu çok biricik bence

şuan burda da öyle pandemi kaynaklı sadece paket servis veren yerler açık oluyor zaten 9 dan sonra ve haftasonu sokağa çıkma yasağı var :KK43: sen gelin mi gittin oraya ?
evet cnm, 1.5 yıldır burdayım.
Ohoo ona bakarsan rahim filmi çekildiği ay hemen hamile kalanlar ve endometriozis olup tüp bebek bile tutmayanlar var benim önümde de 😔 bunlara odaklanırsak çok umutsuzlaşırız ama herkesin vücudu çok biricik bence
herkesin sınavı kendiyle.. dediğin gibi herkesin vücudu kendine özel, baksanıza bir ilaca birden çok kadın farklı tepkiler veriyor en basit örnek..

fiona13 fiona13 canım bence kesinlikle başka bir doktordan da aynı sonuçlarla görüş alın. Bu direkt sizi tüpe hazırlamasın. Yani bir de açıklsma yapmadan paldır küldür olan işler beni çok geriyor. Doğru düzgün açıklama yapan güzelce öykünüzü alan takip eden bir doktor bulun bence.
haklısın bebeğim sen de çok detaycısın öyle anlıyorum 🥲 ben de kılı kırk yarıyorum ama kendi içimde işte kızların kafasının etini yiyiom minseo minseo pcoscuk pcoscuk 🤭

Teşekkür ederim kuzum. Hsg'de göründü. Rapor sonucuna göre doktorum alttan polip'i tekrar muayene etti. Çok geride spermin yumurtaya ulaşmasını engellemez dedi.
süper o zaman benim de geçmişte polip öyküm var da ondan sordum canım 🌸 inşlahh filmden sonra alırsın güzel haberi 🥲

ne bilim kuzu valla... sana ne sorcam polip falan ultrasonda görülmeyebiliyor mu ? benim gibi geçen sene şubatta hamile kalıp kimyasal olan birinin polip çıkmış ameliyat olmuşta ben de bi acaba oldum

Lütfen lütfen eşini ikna et. Öncesinde sen bir araştırma yap, iyi bir doktor bul. Eşlerimiz maalesef bu konuda çok mesafeli ve çekingen davranıyor. Olası bir sorunla yüzleşmek onlar için yıkım sebebi oluyor. Doğru bir doktora denk gelmek bu yüzden çok önemli. Seçeceği her kelime onların psikolojisi üzerinde etkili. Biz kadınlar galiba daha dirayetliyiz. Eşinin tetkiklerinin ayrıntılı olarak yapılmasını sağla lütfen. Bak bizim sonuçlarımız sizinkinden kötü. Toplam sayı 15 milyon, yıkama sonrası 2 milyon çıktı. Morfoloji 1. Benim yaşım senden ileri. İki yumurtalığıma da bıçak değdi. Ben bile direkt dalmadım tüp bebeğe. Sizde olasılık çok çok çok daha yüksek. Üstelik tek spermiogram sonucuyla net bir şey söyleyemiyorlar bile. O anki psikolojisi, çıkan meni ml'si vs bile sonuçlar üzerinde etkili. Kuzenim 35 yaşında evlendi. Yaşım ileri diyerek denemeye başladı. Olmadı beş yıl içinde farklı yerlerde bir sürü tedavi, operasyon, tüp bebek denemesi... Neler yaşadı kim bilir. Yeni öğrendik ki eşinde varikosel varmış. Ameliyat oldu. Değerleri düzeldi. Şimdi yeniden ama bu sefer yaştan dolayı tüp bebek deneyecekler. Doktor onlara bile önce bir doğal yoldan deneyelim demiş. Düşünebiliyor musun? 5 yıl boyunca eşine hiçbir tedavi ve tetkik yapılmadan onca deneme yapılmış ve hepsi sonuçsuz. Olan onların psikolojisine oldu. Başta eşine teşhis konup tedavi edilse belki bunların hiçbirini yaşamadan çocuk sahibi olacaklardı. Maalesef sonuçlarımızı elimize alıp gidince bizi yürüyen para olarak görüyor birçok yer. Tekrar rica ediyorum eşini ikna et. Bizi anlat istersen, kuzenimin örneğini anlat. Ben eş tedavisyle senin kesinlikle tüp bebeğe gerek kalmadan hamile kalabileceğine inanıyorum 😍
çoook çok teşekkür ederim uzun uzun motive edici konuşman için canım🤲🏻 ben de zaten bütün süreç bitsin öyle tedaviye başlayalım kafasındaydım. ikna edicem inşallah ben kendi sağlığı için de ürologla görüşmesi taraftarıyım ama tespitin çok doğru biz daha çok dirayetliyiz kesinlikle daha çok işin içindeyiz. ben sanmıyorum ki
eşim bir kere açıp varikosel nedir
ne değildir bakmamıştır. sigara alkol kullanıyo suan bırakmaz da ama belki etkisi varsa bir doktor adam akıllı silkelerse onu en azından azaltır bu da kardır 😌 ben de sigara alkol kullanıyordum mesela iki
ay oldu sigarayı bıraktım. alkol de arada şarap içiyorum sadece baya azalttım. İNşallah ben hep çok yürekten isteyen ve hakeden herkesin anne baba olmasını istiyorum 🤲🏻🌸

Aklıma acayip acayip şarkılar sokuyonuz. Bütün gün kafamın içinde çalıyor sonra 🤣

Yap yap oh ne kadar ritüel varsa hepsini yap. Evi yakmamak kaydıyla sana hepsi serbest. Kendini didiklemeyi bırakırsın belki 🤣🤣 O ritüel senin bu ritüel benim derken bir bakmışın günler günleri kovalamış, bebik hop cepte 👶

Cartedor şıp diye hamiş kalsın, löp löp dondurmalar aşersin. Kocası gece açık market arasın. Fransa'da gece 12'den sonra susuzluktan yana yana sokak sokak gezerek açık market, büfe bir şey aramıştık, bulamamıştık. Aklıma o geldi. Ne biçim ülke 🤣
Dondurmada cok severimkiiii. Hamile kalmama gerek yok onun icin ahahha yaz gelseydi bi artik demi ama
Gece 12 den sonra anca bulursan macdonald bulursun yada bar tarzi, cogu yer kapanio 9 da
Macdonun sundayini severim ama gidip bulabilir sikinti yok 😂

Slm arkadaşlar nasılsınız bakalım...?? Benim bugün uygulamaya göre bat günü ama ben 13 diye düşünüyorum da iki gün önce testi yapmıştım negatif çıktı ama bu hafta başına kadar beklemeyi düşünüyorum tekrar test yapmak için. Normalde adet zamanı iki üç gün önce bacaklarım ağrır ve migrenim tutardı. Şimdilik hiçbir ağrım yok. İnşallah bebiş olduğu içindir. Dualarınızı bekliyorum.

evet cnm, 1.5 yıldır burdayım.

herkesin sınavı kendiyle.. dediğin gibi herkesin vücudu kendine özel, baksanıza bir ilaca birden çok kadın farklı tepkiler veriyor en basit örnek..
Evet aynen öyle. Hatta aynı kadının farklı dönemleri bile kendi içinde farklı olabiliyor, iki hamileliği çok farklı olabiliyor. İnşallah hepimiz kendi vücudumuzun dilinden anlar ve olumlu sonuca ulaşırız 🤗
haklısın bebeğim sen de çok detaycısın öyle anlıyorum 🥲 ben de kılı kırk yarıyorum ama kendi içimde işte kızların kafasının etini yiyiom minseo minseo pcoscuk pcoscuk 🤭
Sorma canım hem de ne detaycılık 🙈 bir şeyi kafama taktım mı tüm detayları o detayların seçeneklerini hepsini kafamda netleştirmezsem orada takılıp kalıyorum 🙈 en son klomene başlamadan önce sizle konuşunca baya kaygılanmıştım. Ama aslında 1 ay boyunca ben zaten okumuştum olasılıkları, sizle konuşunca yine kaygılandım. Gittim bu alanda uzman bir drla online görüşme yapayım diye 500 tele dediler 🙈 dedim ben bir düşüneyim. Ama karar verdim yani görüşçem çünkü için rahat değil. Ama bir yığın para bir de beni muayene bile edemeyecek, muhtemelen çağırabilir muayene etmeye ve ek tetkik isteyebilir de dediler. Ay bir türlü rahatlayamadım kendi kendime totem yaptım dedim 1 saat içinde randevusu varsa alayım yoksa almayayım öyle vazgeçtim🙈 ya ikinci görüş almak her zaman iyi de hangi doktorun görüşü diğerine göre daha doğru daha üstün bunu nerden bileceğiz. Öyle düşündüm yani o doktor da bir şey diyecek, o daha doğru demem için bir sebep yok. Buna güveniyorum devam edeyim dedim bir sonraki kaygı atağına kadsr o konuyu kapattım 🙈
İşte bu bu ay inşallah şimdiki zaman kipiyle o cümleyi kuracağız hamileyizz diyeceğiz 🙈🙈
07.20-22.00 Arası hizmetinizdeyiz :KK70: :KK70:
Hahaha mesai erken bitiyor minseo minseo nin 🤣 kızım siz bebişi ne ara yapıyonuz uykucu şirin 🤣
ne bilim kuzu valla... sana ne sorcam polip falan ultrasonda görülmeyebiliyor mu ? benim gibi geçen sene şubatta hamile kalıp kimyasal olan birinin polip çıkmış ameliyat olmuşta ben de bi acaba oldum
Ah canım grubun her şeyi bileni ilan edildim🤣🤣 kız bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla yeri çok sıkıntılı değilse görüyorlar herhalde. Ama böyle şeyler için kesin tanı tanısal histereskopi ile konuluyor bildiğim kadarıyla kamerayla rahmin içine bakıyorlar. Miyom polip şekil bozukluğu septum ne varsa gözüküyor. Kimyasalla ilgili şöyle bişi okudum geçen bak aşağıda foto ekliyorum
bi tanıdık jınekolog olsada alsak gruba :KK70::KK70:
Koşarak uzaklaşır topuklara kalçaya vura vura 🤣🤣
ay sen ne diyon bacım 10 dak dayanamaz biz bik bik kafasını şaaaparız 🤭😂😂😂
Aynen 🤣
Slm arkadaşlar nasılsınız bakalım...?? Benim bugün uygulamaya göre bat günü ama ben 13 diye düşünüyorum da iki gün önce testi yapmıştım negatif çıktı ama bu hafta başına kadar beklemeyi düşünüyorum tekrar test yapmak için. Normalde adet zamanı iki üç gün önce bacaklarım ağrır ve migrenim tutardı. Şimdilik hiçbir ağrım yok. İnşallah bebiş olduğu içindir. Dualarınızı bekliyorum.
Selam inşallah olmazsınız adet dualarımız senle. İki gün önce varsa da çıkma olasılığı düşük ama pazartesi pozitif görürsünüz inşallah

Hahaha mesai erken bitiyor minseo minseo minseo minseo nin 🤣 kızım siz bebişi ne ara yapıyonuz uykucu şirin 🤣
Ben işimi geç saatlere bırakmıyorum bebem :KK14::KK48:
Ah canım grubun her şeyi bileni ilan edildim🤣🤣 kız bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla yeri çok sıkıntılı değilse görüyorlar herhalde. Ama böyle şeyler için kesin tanı tanısal histereskopi ile konuluyor bildiğim kadarıyla kamerayla rahmin içine bakıyorlar. Miyom polip şekil bozukluğu septum ne varsa gözüküyor. Kimyasalla ilgili şöyle bişi okudum geçen bak aşağıda foto ekliyorum
at bakim görmedim resmi topiğin bilim kurulu :KK70:

Evet aynen öyle. Hatta aynı kadının farklı dönemleri bile kendi içinde farklı olabiliyor, iki hamileliği çok farklı olabiliyor. İnşallah hepimiz kendi vücudumuzun dilinden anlar ve olumlu sonuca ulaşırız 🤗

Sorma canım hem de ne detaycılık 🙈 bir şeyi kafama taktım mı tüm detayları o detayların seçeneklerini hepsini kafamda netleştirmezsem orada takılıp kalıyorum 🙈 en son klomene başlamadan önce sizle konuşunca baya kaygılanmıştım. Ama aslında 1 ay boyunca ben zaten okumuştum olasılıkları, sizle konuşunca yine kaygılandım. Gittim bu alanda uzman bir drla online görüşme yapayım diye 500 tele dediler 🙈 dedim ben bir düşüneyim. Ama karar verdim yani görüşçem çünkü için rahat değil. Ama bir yığın para bir de beni muayene bile edemeyecek, muhtemelen çağırabilir muayene etmeye ve ek tetkik isteyebilir de dediler. Ay bir türlü rahatlayamadım kendi kendime totem yaptım dedim 1 saat içinde randevusu varsa alayım yoksa almayayım öyle vazgeçtim🙈 ya ikinci görüş almak her zaman iyi de hangi doktorun görüşü diğerine göre daha doğru daha üstün bunu nerden bileceğiz. Öyle düşündüm yani o doktor da bir şey diyecek, o daha doğru demem için bir sebep yok. Buna güveniyorum devam edeyim dedim bir sonraki kaygı atağına kadsr o konuyu kapattım 🙈

İşte bu bu ay inşallah şimdiki zaman kipiyle o cümleyi kuracağız hamileyizz diyeceğiz 🙈🙈

Hahaha mesai erken bitiyor minseo minseo nin 🤣 kızım siz bebişi ne ara yapıyonuz uykucu şirin 🤣

Koşarak uzaklaşır topuklara kalçaya vura vura 🤣🤣

Aynen 🤣

Selam inşallah olmazsınız adet dualarımız senle. İki gün önce varsa da çıkma olasılığı düşük ama pazartesi pozitif görürsünüz inşallah
İnşallah canım benim inşallah. Evet bende öyle düşünüyorum ama çünkü yumurtlama günü 29unda başladı ve 31de pik oldu diye düşünüyorum. Onun için şu anda sadece kanda çıkabilir diye düşünüyorum ama yine de bekleyeceğim pazartesiye gelmezse kan vereceğim. Dualarınız için şimdiden teşekkürler.

sim84sim sim84sim canım senin polip normal usg de görünmemiş miydi ? Birde aşırı kanaman oluyor muydu reglin ne kadar sürüyor ? regl dışı kanama oluyor mu ?

Ben işimi geç saatlere bırakmıyorum bebem :KK14::KK48:

at bakim görmedim resmi topiğin bilim kurulu :KK70:
Allah seni 🙈 erkenci kuş seni.
Atıyorum canım. Bu arada polip vajinal usgde gözüküyor diyorlar bence senin öyle bir durumun yok ya😬

Eklentiler

• Screenshot_20210211-000043.png
    Screenshot_20210211-000043.png
    184,1 KB · Görüntüleme: 37
Acaba ol tabii. Başkasında olmuşsa sende neden olmasın diye yazdın hemen senaryoyu oh
bi tanıdık jınekolog olsada alsak gruba :KK70::KK70:
Mesleği bırakır 🤣
çoook çok teşekkür ederim uzun uzun motive edici konuşman için canım🤲🏻 ben de zaten bütün süreç bitsin öyle tedaviye başlayalım kafasındaydım. ikna edicem inşallah ben kendi sağlığı için de ürologla görüşmesi taraftarıyım ama tespitin çok doğru biz daha çok dirayetliyiz kesinlikle daha çok işin içindeyiz. ben sanmıyorum ki
eşim bir kere açıp varikosel nedir
ne değildir bakmamıştır. sigara alkol kullanıyo suan bırakmaz da ama belki etkisi varsa bir doktor adam akıllı silkelerse onu en azından azaltır bu da kardır 😌 ben de sigara alkol kullanıyordum mesela iki
ay oldu sigarayı bıraktım. alkol de arada şarap içiyorum sadece baya azalttım. İNşallah ben hep çok yürekten isteyen ve hakeden herkesin anne baba olmasını istiyorum 🤲🏻🌸
Ne demek 😇 Araştırmamıştır. Benimki de sonucu görene kadar zerre kadar umursamamıştı. O gün bayağı etkilendi. Sonra yine rahatlayıp bir şey yokmuş gibi davranmaya başladı. Çok şükür ilaçları kullanıyor. Doktor onu paket gıda konusunda da uyardı. Ona da dikkat ediyoruz. İnşallah güzel sonuçlar alırız hepimiz tez vakitte 🙏 Güzel adımlar attığınızın haberlerini bekliyorum 🌸
Dondurmada cok severimkiiii. Hamile kalmama gerek yok onun icin ahahha yaz gelseydi bi artik demi ama
Gece 12 den sonra anca bulursan macdonald bulursun yada bar tarzi, cogu yer kapanio 9 da
Macdonun sundayini severim ama gidip bulabilir sikinti yok 😂
Biz onları da bulamamıştık açık. Hiçbir yer yoktu :/ Bulamayacakları şeyler isteyeceğiz 💪🏼😎

X