Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Evet canım direkt gebe kalmaya bilirdin de. Neyse ki hiçbir sorun olmamış bundan sonrası da iyi gider. Ama bu aslında endometriozis diye bir hastalık. Doğumla kaybolsa da ileride yeniden çıkacak. O nedenle doğumdan sonra baskılayıcı tedaviler mutlaka kullanmalısın ihmal etme. Hele sonra ikinciyi düşünürsen hiç ihmal etme.

Yaa canım benim 🥰🥰 hepiniz iyi ki varsınız 🤗🤗 ben genelde kaçırıp sonradan görüyorum ve toplu toplu alıntılıyorum devamlı yetişemiyorum. O mesajlarımı uzun uzun atlayabilirler yani bir sayfa oluyor herhalde 🙈 bir de özet geçebilen biri değilim detay veriyorum ama faydası oluyorsa ne mutlu. Çünkü gerçekten bu konularda kulaktan dolma bilgiler de çok oluyor ama farklı doktorlardan öğrendiklerimizi iletmemiz faydalı oluyor bence de. İnşallah bir an önce hepimizin çabaları olumlu sonuçlansın 🙏🙏

Bana hala düşük gibi geldi ama bir anda pik yapıyorsa yarın görürsün muhtemelen. Çatlasa da doktorlar sıvıdan görebiliyorlar diye biliyorum. Ya da progesteron tahliline bakar bir hafta sonra falan. Günde 1 2 mm arası büyüyor yani bakalım senin belki de çok büyümüyordu ve testin daha küçük bir boyutta pik yapıyordu. Şimdi cuma gidince onu görürsün bakalım.

Doğru valla katılıyorum 😊 ekstra geriyor insanı.

Hey maşallah 🤣🤣 sorma canım ya şaka gibi valla ben de hayret ediyorum geçen Instagram'da bir video gördüm, kadın hamile olduğum ve olmadığım yıllar diye video çekmiş. Maşallah 11 çocuğu falan var arada sadece bir iki yıl hamile değilmiş. İnanamadım yani her yıl hamile olması için doğurur doğurmaz diğerine hamile kalması lazım nerdeyse 😱 neyse bir şey demiyorum 😬

Canım değerlendirdikten sonra anlamı yok aslında testlerin. Gerçekten yanıltıyor. Bence cuma git kesin. Çatlasa da görür sorarsın çatlamış olabilir mi diye. Ama hiç yumurta yoksa anca büyüye büyüye görülecek hale gelir belki hala bile ufak olur. Sen sağlamasını yapmak istiyorsan yap yine testini ama ekstra stres olup geriliyorsın bence onlar da olumsuz etkiler yumurta gelişimini. Bir de 20 cm değil kız ne yaptın 🙈 2 2.5cm civarı oluyor 20 21 falan diye konuştuğumuz hep milimetre

Ha anladım canım o zaman ben bu kısmı bilmiyordum. İçinin rahat olması önemli. Doğru kesinlikle vücut sağlıksız olanı baştan eliyor gerçekten. Öyle olmasa çok daha kötü olurd. Kesinlikle yıpratıcı bir de gerçekten tek ilişkide denk gelmesi bile çok üzücü. Hayırlısı neyse o olsun inşallah canım dualarımdasın.

Cuma git cuma. Hatta için rahat etmezse farklı doktora da gidersin gitmşşken. Sadece demek ki bu ilaç sana yaramadı normal döngünden bir farkı yoksa. Sende takip etmek için farklı bir ilaç uygulamalı vücudunu anca tanıyacak deneye yanıla.

Evet aynen bir de bu var. Belki de ilaç kullandığımız için zaten bu testleri yapmamız doğru sonuç vermiyor. En güzeli doktorun görmesi yorumlaması. Gerçekten de değerlendiriyorsan hiç önemli değil zaten yumurtlama öncesi günlerde olan ilişki daha önemi diyorlar.

Doğru canım beni de yanıltmadı bir ay hariç hep bekledğim tarihlerde pik gördüm ve adet oldum. Ama işte herkesin vücudundaki aynı değerde pik olmuyor bunu asla bilemeyeceğiz. O nedenle doktor takibinde çok anlamlı değil öylesine yap testlere bel bağlama yapıyorsan.

Canım rast gelsin inşallah. Bir buçuk ay önce çekildim ben de. Sakin ol güzel çıksın sonuçların inşallah

Ağrı varsa ve artarsa kırmızıya dönerse regl olabilir. Bu şekilde kalırsa muhtemelen yerleşme olabilir ama adete çok yakın o nedenle bilemiyorum hakkınızda hayırlısı olsun

Farklı ilaç da verebilir klomen herkeste etki göstermiyor. Ya da iğneyle büyütmeyi denetebilir. Sen bir de minseo minseo nin dediği gibi lh hormonlarını falan bir sor eski tahlillerde düşük gibiydi falan diye.

🙈🙈 Dellendirdiniz hatunu 🤣
Doğru bir karar mı verdim diye sorguluyorum kendimi. Neyi bekliyorum ki %10luk ihtimalle. Kanamam var ağrım var. Kese yeterince büyümrmiş. Bebek yok bile. Ben iğneler ilaçlarla neyi bekliyorum ki. Allah bu psikolojiyi kimseye yaşatmasın.

Kızlar merhaba yaklaşık 1 yıldır korunmuyoruz ama güzel Haberide almak nasip olmadı henüz😞bugün hormon testi yaptırdım sonuçlar şu şekilde sizce bi anormallik var mi pek bi bilgim yok bu konuda
Merhaba canım, seni uzun zamandır göremedim, nasılsın nasıl gidiyor?
Testin normal canım, prolaktin azcık yüksek evet ama bir arkadaşında dediği gibi stresten olabiliyor.... AMH bakıldı mı peki?

Amh im 0.04 idi.
Cok dibe dstugum zamanlar oldu. Ama nasip etti Rabbim iste. Kapisindan ayrilmadim. O da bos cevirmedi sukurler olsn. Beslenme buyuk etken bence bunda.ve biosteron ilaci
Gerçekten çok mucizevi bir olay gebe kalmak, o da yetmiyor sağlıklı bir şekilde doğurmak. benim AMH değerim 0,66 doktor direkt aşılama tüp bebek demedi, önce ilaç takviyesi... Allah herkese biraz da şans versin, nasip eylesin :dua:
Canım maalesef yolunda değil... bir kimyasalım vardı, bunda da lekenlenme oldu, progestan falan kullandım ama beta 151den 50ye düştü dün.. bütün hapları bıraktım adet olmayı bekliyorum 😔 bunun dışında doktor gebeliğe engel olabilecek, ayrıca operasyon gerektirecek bir miyom gördü 3 cm.. keseyi de tam o miyomun altında oluşmaya çalışıyordu ama olmadı. Gerçekten miyomsa zaten doğuma kadar hep düşük riski olacakmış, ameliyat olup kurtulmak gerekliymiş. Ne yapacağımı şaşırdım, 6 ay önce tertemizdim. Bu miyom neyin nesidir anlamadım. Umarım doktor yanılıyordur 🙏🏻 Bu arada miyom hakkında bilgisi olan veya miyom varken hamile kalan varsa, tavsiyelerini beklerim.. Kızlar lafım hepimize, gebelik oluşmuyor diye üzülmeyin, sağlıklı olsun gerekirse geç olsun... İnanın ki sevinip kaybetmektense, negatif görmek daha iyi..
Cnm, moralini bozma herşey güzel olacak, sen çok haklısın geç olsun güç olmasın, o kadar uğraş birkaç ay sonra düşük yap bu daha zor bir kadın için hele ki... bebeğin önceleri tutunmuşsa yine tutunur canım, çok şükür ciddi bir durum söz konusu değil, ufak bir operasyonla atlatacaksın..

Günaydınlar olsun.
Yarınki kontrolü beklerken bu sabah kanamam başladı. Koşturarak dr gittim.
Bugün 7+0 takvime göre. Kese olması gerektiği kadar büyümemiş. Yolk kesesi var hala altında biraz kanama alanıyla. Bebek ise yok hala.
Progestan iğne yaptılar, ilaç olarak da verdi sabah akşam. Yatak istirahati dedi.
Haftaya salı tekrar kontrol dedi. %10luk ihtimalle o zamana oluşabilirmiş. İlaca rağmen kanama durmayıp düşük de olabilirmiş. Nedense umudum yok her ne kadar Allahtan ümit kesilmese de.
Bendeki durumlar bu. Hiç iyi haber veremedim gitti..
canım benim Allah yardımcınız olsun. Zor bir karar, haftaya beklemende fayda var belki bir mucize olur :dua:
Olmasa da daha önceden bebek oluşmuş Allah yine verir, sağlık herşeyden önemli.

Yumurta tam gebelik için uygun boyuta gelmiyor olsada o zaman bu akşam değerlendirelim belki olur Allah bilir demi :)
Yahu bundan gerçekten emin olmanın tek yolu doktora gidip ultrasonla yumurta takibi yaptırmak. Bunu sürekli yaptıramayacağımıza göre cepheye girip hurraaaa saldıracağız. Sen sonuçta daha önce hamile kaldın. Neden bir daha olmasın??? Olumlu güzel ihtimalleri analım ki güzel gelişmeler olsun. Kötüyü düşünmek en kolayı. Kuzenimde de pko var. İlk bebeğini, domuz gribi olduğunda ilaç kullanmak zorunda kaldığı için kaybetmişti. Sonra uzun süre hamile kalamayınca kendine infertilite teşhisi koydu. Doktora gitmiş o da aklına aşılamayı sokmuş. Bir kere kalan bir daha kalır dedim, yaşın genç dedim beynini yedim. Sonunda doğal yoldan hamile kaldı. Bir tosuncuk doğurdu. 1,5 yaşına yakın şimdi. Darısı da başına 😇

canım benim Allah yardımcınız olsun. Zor bir karar, haftaya beklemende fayda var belki bir mucize olur :dua:
Olmasa da daha önceden bebek oluşmuş Allah yine verir, sağlık herşeyden önemli.
Sanırım bu da gidince artık kesin korunmaya yönlenirim. 3 kimyasal bir düşük olacak. Yaş 40 oldu. Yoruldum çok.

cok canım sıkıldı ya kayınvalıdem aradı zten yakın oturuyoruz aramızda iyidir ruyasında gormus hamıleymısım felan. hayır olsun ınsallah dedım. sen gecen neden doktora gıttın dedı. şok oldum eşim soylemıs arabayla neden gıtmedin işe demiş annesı o da duygu doktora kontrole gıttı ama bılmıyorum nıye demıs. nasıl sınırlendım. dedım anne normal kontrole gıttım ne dedı doktor dıyo bıse demıyo normal muane oldugu zaman duyulması gerektıgı zaman duyarsınız dedım. eşimide aradım soylendım ne olcak dıyo . nasıl gıcık oldum ya. nıye soruyosun anne oldugu zaman duyarsınız dedım. eşimde kabahat düşünemiyor akıllı ya.

:rapci: dolabım buyuk olsun yol uzun nöbetçi ezane felanda bulamayız sonra yedeklemem lazım ve lutfen bıtanede kadın dogumcu goturelım yanımızda ve araçta ultrason cıhazıda olsun :KK70::KK70:
Hahaha ben de onu düşünüyorum ultrason cihazı alan var evine ya🙈 bizim gruptan da kesin çıkar valla ağırlık atmamız gerekirse kesin en son testleri atarız gıdaları falan çıkarırız önceden 🤣
@MEMUR54 her ay yeni bi umut kızlar bakalım belki sürprizler bizi bekliyordur bu ay 😇

Hahahaha beni kaptan koltuğunun yanına al ben @terelellidenhalliceyim ile aynı koltukta oturmam beni aşağı atar onlar Jane Jetgil Jane Jetgil ile birbirini yesin arkada 😆😆😆 ben de uzayın sonsuzluğunda sonsuz umutsuzluğum ile bakışırım 😂😂😂
Hahhaha kız bak hala umutsuzluk diyor sen oraya bebişinle gidecenn 🙈
ahshhsjs minseo minseo 'nin "Bunu gerçekten ben mi doğurdum" diye çocuğa DNA testi yaptırmasını bekliyorum 🤣 Testleri kraterlere gömerim test götürmek yasak 🤣
Valla yaptırır babadan eminiz de annesi ben miyim diye 🙈🙈
Selam Bayanlar ne var ne yok? Nasil gidiyor varmi yeni Hamiş haberleri? Sizleri merak ettm 🥰
Selam canım biz aynı hamile kalmaya çalışıyoruz 🙈 senin nasıl gidiyor sürecin?
Yumurta tam gebelik için uygun boyuta gelmiyor olsada o zaman bu akşam değerlendirelim belki olur Allah bilir demi :)
Değerlendir tabi belli olmaz 🥰
bizim yumurtlama haftası ama basladıgı ıkı gun degerlendırdık ıkı gündür tık yok :KK70: uyuya kalıyoruz koltukta dün çamaşırı asayım bekle gelıyorum dedim ohooo normalde asla uyumaz cok yorgundu sızmış kalmış. geçen ay yumurtlama haftasını deli gibi değerlendiriyoduk bu ay cok relax :KK70: ıkı gun var ıkı gun yok :KK70: kadın yumurta yok dedi bende saldım heralde:KK70: bugünden itibaren sıkı yönetim ilan ediyorum evde :KK28:
Hahaha canım o kadar saatli hesap yapmaya gerek yok gerçekten biz o kadar önemsiyoruz olmuyor olacağı varsa tek seferde de oluyor kaç gün önceden de spermler yaşayabildiği için. Sıkı yönetim yapınca benim içimden gelmiyor çok yani çocuğum aşk çocuğu olsun istiyorum planlı robot gibi olmasın 🙈
Doğru bir karar mı verdim diye sorguluyorum kendimi. Neyi bekliyorum ki %10luk ihtimalle. Kanamam var ağrım var. Kese yeterince büyümrmiş. Bebek yok bile. Ben iğneler ilaçlarla neyi bekliyorum ki. Allah bu psikolojiyi kimseye yaşatmasın.
Ah canım benim yüzde on düşük bir ihtimal ama hiç de değil. O yüzde onluk ihtimal için insanlar ne tedaviler görüp para yığıyorlar. Çok zor bi süreç acıyı çeken bilir gerçekten ama bu ihtimal varken şimdi bir şey yapsan ömür boyu aklında acaba sorusu kalabilir. Her zaman bundan yanayım ben elimden geleni yapayım da gerisi takdiri ilahi artık. Ama elimden geleni tam yapmazsan hep şüphe duyabilirsin bunun yükü de çok fazla.

cok canım sıkıldı ya kayınvalıdem aradı zten yakın oturuyoruz aramızda iyidir ruyasında gormus hamıleymısım felan. hayır olsun ınsallah dedım. sen gecen neden doktora gıttın dedı. şok oldum eşim soylemıs arabayla neden gıtmedin işe demiş annesı o da duygu doktora kontrole gıttı ama bılmıyorum nıye demıs. nasıl sınırlendım. dedım anne normal kontrole gıttım ne dedı doktor dıyo bıse demıyo normal muane oldugu zaman duyulması gerektıgı zaman duyarsınız dedım. eşimide aradım soylendım ne olcak dıyo . nasıl gıcık oldum ya. nıye soruyosun anne oldugu zaman duyarsınız dedım. eşimde kabahat düşünemiyor akıllı ya.
malesef eşler bu konularda biraz vurdumduymazlar kadınların hassasiyetini anlayamıyolar.ama siz kendizi strese sokup üzmeyin. her erkek böyle ben kendi eşimden de biliyorum bizler gibi ince düşünceli değiller.

Ay okurken ben bile sinirlendim bu erkekler çok boş yapıyor, senin özelini neden anlatır ki annesine 🙄 sen de keşke idrar yolu enfeksiyonu oldum falan deseydin ne meraklılar rüya olayını da laf almak için uyduruyor bence merakından

malesef eşler bu konularda biraz vurdumduymazlar kadınların hassasiyetini anlayamıyolar.ama siz kendizi strese sokup üzmeyin. her erkek böyle ben kendi eşimden de biliyorum bizler gibi ince düşünceli değiller.
ya ıyıde kadın sancak ki bende bı sıkıntı felan var. hayır yani bizim özelimiz arkadaşım. akşam eşim yokken kıyıda köşede yakalarsam sölicem kayınvalideme dicem lutfen ara ara bana bunu sorma ben sevmıyorum bı sıkıntı yok oldugu zaman alırsın mujdeyi dicem. hıc lafımı esirgeyemem valla.

Hahaha ben de onu düşünüyorum ultrason cihazı alan var evine ya🙈 bizim gruptan da kesin çıkar valla ağırlık atmamız gerekirse kesin en son testleri atarız gıdaları falan çıkarırız önceden 🤣

Hahhaha kız bak hala umutsuzluk diyor sen oraya bebişinle gidecenn 🙈

Valla yaptırır babadan eminiz de annesi ben miyim diye 🙈🙈

Selam canım biz aynı hamile kalmaya çalışıyoruz 🙈 senin nasıl gidiyor sürecin?

Değerlendir tabi belli olmaz 🥰

Hahaha canım o kadar saatli hesap yapmaya gerek yok gerçekten biz o kadar önemsiyoruz olmuyor olacağı varsa tek seferde de oluyor kaç gün önceden de spermler yaşayabildiği için. Sıkı yönetim yapınca benim içimden gelmiyor çok yani çocuğum aşk çocuğu olsun istiyorum planlı robot gibi olmasın 🙈

Ah canım benim yüzde on düşük bir ihtimal ama hiç de değil. O yüzde onluk ihtimal için insanlar ne tedaviler görüp para yığıyorlar. Çok zor bi süreç acıyı çeken bilir gerçekten ama bu ihtimal varken şimdi bir şey yapsan ömür boyu aklında acaba sorusu kalabilir. Her zaman bundan yanayım ben elimden geleni yapayım da gerisi takdiri ilahi artık. Ama elimden geleni tam yapmazsan hep şüphe duyabilirsin bunun yükü de çok fazla.
Sen de haklısın. Mantık devre dışı kalıyor bazen. Duygular ağır basıyor. Şu an en ağır basan yorgunluğum. O yüzden içimden bitirmek geliyor.

Ay okurken ben bile sinirlendim bu erkekler çok boş yapıyor, senin özelini neden anlatır ki annesine 🙄 sen de keşke idrar yolu enfeksiyonu oldum falan deseydin ne meraklılar rüya olayını da laf almak için uyduruyor bence merakından
ya aynen dusunemıyor akıllı işte. ya benım kıst zamanı gıttıgımı hep bılıyodu tatılı ertelemsıtık cunku kıst cıktıgında filme gırıcem felan dıye. ondan soruyo belkı ama merakla yok ne dedı doktor felan rahatsız oldum aşırı. akşam konşcam ama mutfakta felan tek yakalarsam . huyumdur lafımı ıcımde tutamam kırmadan etmeden soylerım kotu nıyetlı sormuyo blıyorum ama sorma yani

ya aynen dusunemıyor akıllı işte. ya benım kıst zamanı gıttıgımı hep bılıyodu tatılı ertelemsıtık cunku kıst cıktıgında filme gırıcem felan dıye. ondan soruyo belkı ama merakla yok ne dedı doktor felan rahatsız oldum aşırı. akşam konşcam ama mutfakta felan tek yakalarsam . huyumdur lafımı ıcımde tutamam kırmadan etmeden soylerım kotu nıyetlı sormuyo blıyorum ama sorma yani
Siz aynı bina da mı oturuyonuz kaynananla bence de söyle rahatsız olduğunu bilsin bu şekilde ortalıkta laf dönmesinden

ya ıyıde kadın sancak ki bende bı sıkıntı felan var. hayır yani bizim özelimiz arkadaşım. akşam eşim yokken kıyıda köşede yakalarsam sölicem kayınvalideme dicem lutfen ara ara bana bunu sorma ben sevmıyorum bı sıkıntı yok oldugu zaman alırsın mujdeyi dicem. hıc lafımı esirgeyemem valla.
tabi ki haklısınız bazen malesef bende söylemek istiyorum ama insan söyleyemiyor yaşlılar kırılmasınlar diye kırılan biz oluyoruz .

kızlar merhaba bugün çok huzursuzum dün gece afedersiniz pembe akıntım geldi şuan hiç bişey yok baş ağrısından çatlayacağım sabahtır :KK43:

Son düzenleme:
Canım ya biz hassas olduğumuz için öyle geliyor ama doktora gittiğini öğrenince ister istemez sorar hayırdır iyi misin ne dedi doktor her şey yolunda mı diye. Ama bence de rüyamda gördüm hamileymişsin kısmı baya laf almak için uydurulmuş gibi. Sen açıkça söyle bu konular bizim özelimiz lütfen sormayın falan de ama yaşlılar hastaneye sadece bunun için gidildiğini bile düşünüyor olabilir.
Bence de rüya muhabbeti öyle 😊

X