Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kuzum hayırlısı yaa canını sıkmadan, umudunu kaybetmeden yola devam.. Henüz zamanı değilmiş. Bu ay inşallah nasip olur

En son 7 bindi +ilac yeditepe unv hastanesinde
Bahceci de 4 bin artı ilac dedilerr
Birde bunlar normal fiyat sanirim arkadas mikro cip falan dedi onlar eklense ne olur kimbilir
o ne yaaaa yuhhhh %15 lik bir olasılık için o para verilir mi, resmen soygun. Ben doktora hiç sormadım aşılama fiyatını acaba bana kaç diyecek. Ama ben ucuz olsa da yaptırmayı düşünmüyorum aşılama, aşılama ile olan doğal yolla da olur gibi geliyor eşlerde bir problem yoksa

Olursa inşallah evet. Gelsin gelsin. Ben artık hayatımızın "Başa çıkamıyorum. Bebekle birisi biraz ilgilensin" diyerek çocuğumuzu canım anam ve ablalarımın kucağına atıp nefes alma turu atmaya çıktığım safhasına geçelim istiyorum. Ben paşa paşa baktım yeğenlerime. Biraz da onlar benimkine baksın
Ben anlatmadım hiç. Bilirlerse hem her ay içten içe kendilerini yiyecekler hem beklentiye girecekler hem de iyi niyetle de olsa teselli ve anlayış cümleleri kuracaklar ama onlar bana batacak. Alınacağım, kırılacağım, istesem de istemesem de baskı hissedeceğim üstümde. Böyle kendi aramızda birbirimizi ağırlıyoruz karı koca. İnşallah olursa da kalp atışını duyana kadar yine söylememe taraftarıyım ama o zamanı bir görelim de bakalım. Gebelik testini alnıma yapıştırıp sokaklarda koşmazsam...

Aşılama konusunda da eşte sorun olmasa bile makul yanları olduğunu söyleyebilirim. Yumurta hücresi nazlı ve hareketsiz taraf olduğu için mücadeleci spermlerin nazlı yumurta hücresine daha kestirmeden ulaşabileceği bir yere yerleştirilmesi döllenme ihtimalini artırıyor ama tabii ki bizim bunlara ihtiyacımız bile kalmayacak inşallah

ipek_annesi Baktık olmuyor, çok mecbur kaldık o zaman mikroçip işine gireriz. Kredi çekip bu işe kendimiz girsek hem çocuk sahibi oluruz hem köşeyi döneriz ama dediğim gibi bunlara belki de hiiiiç gerek kalmayacak. Biz zengin olduğumuzla kalırız o zaman

ben ilk gebelikte de söylememiştim zaten kimse bilmiyor kimyasal olayını dediğin gibi söylememek en iyisi böyle devam. bende 12-13 hafta dolmadan söylemeyeceğim kimseye, siz hariç iş aşılamaya kalmaz inşallah ya

Sanada nasip olsun hayırlı olan en tez zamanda insallah canım strestenuzak dur .örgü ör boyama yap kafa dagıt sen ve senın gibi kafasına takan arkadaslar ben öyle yaptım yoksa sürekli aklında oluyo

Kızlar merhaba yaklaşık 1 yıldır korunmuyoruz ama güzel Haberide almak nasip olmadı henüzbugün hormon testi yaptırdım sonuçlar şu şekilde sizce bi anormallik var mi pek bi bilgim yok bu konuda

Eklentiler

• 03A9E560-88BB-4AE6-ACD8-AEC097D120F0.jpeg
    49,8 KB · Görüntüleme: 60
iyi akşamlar kızlar folik asit takviyesini doktor tavsiyesi ile mi alıyorsunuz acaba benim doktorum herhangi bir şey söylemedi ben de kullanmıyorum siz doktor tavsiyesi ile mi başladınız folik asit alımına?

Kızlar merhaba ben dün yumurtam çatladı sanıyordum bu sabah tekrar ovu yaptım yine pik gösteriyor 4 gündür aynı şekilde çıkıyor ilk defa böyle bişey yaşıyorum lekelenmem de devam ediyor

Eklentiler

• EA23040C-F047-47D7-8C57-503CB52F9CC7.jpeg
    126,1 KB · Görüntüleme: 58
iyi akşamlar kızlar folik asit takviyesini doktor tavsiyesi ile mi alıyorsunuz acaba benim doktorum herhangi bir şey söylemedi ben de kullanmıyorum siz doktor tavsiyesi ile mi başladınız folik asit alımına?
Doktor Folidays kullan dedi bana. İlk üç ay her gün aldım ama bitince bıraktım fazlası zararlı diye. İki ay ara vermiştim. Bu ay doktora sordum. Haftada iki tane al en azından dedi. Yeniden başladım. Pazartesi-perşembe kullanıyorum şimdi

Ah canım benim sen de mi ebeveynleşen çocuklardansın ebeveynleşme (parentification) deniyor psikolojide buna. Evet bir de o üzgün halinle bir açıklama yapacaksın sakinleştirmeye çalışacaksın zaten sor bir süreç iyice katlanacak. Kardeşine söylemen iyi olmuş o zaman arada bir tokatlayan lazım
Canım gecikme progestan Fitilden dolayı olmuş...
Anladım canım hayırlısı olsun İnşallah
Evet mutlaka kullanılmalı. İlk 3 ay omurilik gelişimi için çok kritik. Folik asit eksikliği spina bifidaya neden olabiliyor. Gebelik öğrenildikten sonra zaten en hayati kısımları oluştuğu için gebeliği fark edince başlamak daha riskli. Tabi eksiklik yoksa hiçbir şey olmayabilir de ama normalden daha fazla ihtiyacımız oluyor. O nedenle gebelik planlarken kullanılmasını öneriyorlar. Doktorum aynen devam et onlar bize gebe kalınca lazım olacak dedi. Sadece benim 6 7 ayı geçti kullanmaya başlayalı. Fazlası vücutta depolanmıyor atılıyor ama doktorum haftada iki üç defa iç artık her gün alma dedi.
Ben de folbiol kullanıyorum. Vücutta depolanmadığını söylüyorlar o nedenle zararlı değil ama benimki de haftada iki üç al artık dedi bir hafta iki defa bir hafta üç defa alıyorum bu ara.

Evet canım parentification o benim işte

Bende çok şaşirdim suan igne oncesinde yaptin degil mi ? Boyut buyukte olsa hormon pik yapmadan catlamiyor diye düşundum bende

O zaman cok yonlu bir denklem hem yumurta kaliteli hem yeterli büyüklükte olucak lh pik yapicak iliski olucak kaliteli sperm onu dolleyecek .....

Biz ucağa atlayıp gidelim tatlım ,tüpleri de yanımıza alırız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…