Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kizlar 2 aydir cok kotuyum bu bebek meselesinde 1 gun degilse diger gun hickira hickira aglama krizlerine giriyorum esime kiziyorum kavga ediyorum ben ben degilim sanki esimde soyluyo bunu sen sen degilsin sanki diyo sizdede oluyomu psikologa gitmek istiyom ama ilac kullanmak istemiyorum gebelik dusundugumden 2 aydir dengesiz olan hormonlarim dahada dengesizlesti prolaktin 9 ken 26 ya cikti dahada yukselecek diye korkuyorum polikistik azalmisken azdı vs bi de bu ay yumurta takibi ve yumurta gelistirici kullandim ona ragmen olmadi o da etkiledi heralde cunku kesin olur bu ilacla diye dusunuodum bayagi yukselmistim bayagi hayalkirikligi oldu bana bi bendemi boyle sizdede var mi bu tarz şeyler kafami dagitayim diorum ama olmuyo napsam ne etsem kendimi aglarken ya da dusunurken buluyorum var mi benim gibi

Kizlar 2 aydir cok kotuyum bu bebek meselesinde 1 gun degilse diger gun hickira hickira aglama krizlerine giriyorum esime kiziyorum kavga ediyorum ben ben degilim sanki esimde soyluyo bunu sen sen degilsin sanki diyo sizdede oluyomu psikologa gitmek istiyom ama ilac kullanmak istemiyorum gebelik dusundugumden 2 aydir dengesiz olan hormonlarim dahada dengesizlesti prolaktin 9 ken 26 ya cikti dahada yukselecek diye korkuyorum polikistik azalmisken azdı vs bi de bu ay yumurta takibi ve yumurta gelistirici kullandim ona ragmen olmadi o da etkiledi heralde cunku kesin olur bu ilacla diye dusunuodum bayagi yukselmistim bayagi hayalkirikligi oldu bana bi bendemi boyle sizdede var mi bu tarz şeyler kafami dagitayim diorum ama olmuyo napsam ne etsem kendimi aglarken ya da dusunurken buluyorum var mi benim gibi
canım hepimiz yer yer o buhranları fazlasıyla yaşıyoruz, yapıcak bir şeyimiz yok hayırılısını istiyip duadan başka. istersen bi psikolog ile görüş terapi için psikiyatr değil de. sana iyi gelir diye düşünüyorum

Maalesef psikolojik olarak bende cok etkileniyorum canim yalniz degilsin 😔

Kuzular kansızlık/demir eksikliğiymiş. Alt sınırı 12 olan değer bende 4.7 çıktı 🤦‍♀️
geçmiş olsun ne olacak bizim bu kansızlık yahu ben de öyleyim. sürekli demir feritin d bvit yerlerde takviye bile alsam yükselmiyor damardan verin bana diye bağırasım var🙄

Oksopar kan sulandırıcı

iğne okuyorum hergün ve coraspin hap alıyorum. Teşekkür ederim 🙏 dikkat etmeye çalışıyorum. Allaha emanet artık.
Canım merhaba bende yeni gebeyim bende oksapar iğne vurunuyorum hergün ve coraspin alıyorum . Progesteron iyi çıkmasına rağmen doktor yinede progestan hapı ve iğnesini verdi iğnesi 3 gün sonra bitiyo ama hapına devam edecem bir süre . İnşallah sağlıkla kucaklarımıza ağlırız

geçmiş olsun ne olacak bizim bu kansızlık yahu ben de öyleyim. sürekli demir feritin d bvit yerlerde takviye bile alsam yükselmiyor damardan verin bana diye bağırasım var🙄
Serum seklinde ya da igne seklinde olanlari var daha etkililee üstelik isteyun bi isterseniz yani hakketen damardan verebilirler 😊

Canım merhaba bende yeni gebeyim bende oksapar iğne vurunuyorum hergün ve coraspin alıyorum . Progesteron iyi çıkmasına rağmen doktor yinede progestan hapı ve iğnesini verdi iğnesi 3 gün sonra bitiyo ama hapına devam edecem bir süre . İnşallah sağlıkla kucaklarımıza ağlırız
Kuzu sen gebelik oncesi coraspirin içiyor muydun?

Biraz ilginizi başka şeylere kaydırsanız nasıl olur 🙂 yeni hobiler edinseniz, biraz kafanız dağılır hem. Psikoloğa da gitseniz muhtemelen benzer tavsiyelerde bulunur. Çünkü şu an hayatınızın merkezine bu konuyu yerleştirmişsiniz ve ondan başka bi şey düşünemediğiniz için bu durum sizin yıpranmanıza sebep oluyor.
Her şey yoluna girecek, bu dönemler de geçici emin olun 😌 Ve kendinizi hiç yalnız hissetmeyin 😇

Bende sen gibi olsam da yine de aklıma her zaman şu düşünce gelir, sağlıklı insanlardan bile tek sefer de hamile kalma şansı %12 , durum buyken kendime en azından 3 yıl şans tanıdım gerçek bir tedaviye geçmeden önce

Kızlar biliyosunuz 23 nde kan vermiştim negatifti gene beni bişeyler dürttü test aldım yaptım cizgicıktı ama test yanlıs mıdır yoksa kan için mi erkendi anlamadım su an kafam karıstı gidip kan verirsem tekrar negatif cıkarsada iyice üzülcem😓 testimide atıyorum siyah beyaz yaptım daha iyi belli oluyor diye

Eklentiler

• A9569DB6-2B30-4F58-A9B7-D1C582C03E39.jpeg
    A9569DB6-2B30-4F58-A9B7-D1C582C03E39.jpeg
    103,1 KB · Görüntüleme: 75
Kızlar biliyosunuz 23 nde kan vermiştim negatifti gene beni bişeyler dürttü test aldım yaptım cizgicıktı ama test yanlıs mıdır yoksa kan için mi erkendi anlamadım su an kafam karıstı gidip kan verirsem tekrar negatif cıkarsada iyice üzülcem😓 testimide atıyorum siyah beyaz yaptım daha iyi belli oluyor diye
İlk 5 dakika içinde beliren çizgi değil mi? Çünkü baya belirmiş 😊

Bende sen gibi olsam da yine de aklıma her zaman şu düşünce gelir, sağlıklı insanlardan bile tek sefer de hamile kalma şansı %12 , durum buyken kendime en azından 3 yıl şans tanıdım gerçek bir tedaviye geçmeden önce
Canim ah keske genc olsaydim 3 sene versem 34 oluyorum malesef o yuzden acelem tedavilere baslamam 😊

Tamam 10 dakika içinde belirmiş, kuruma çizgisi değil belli ki. Hayırlı olsun 😇, yarın ilk idrarla yine tekrarlayın isterseniz 😌
Yarın zaten adet günüm beklerim olmazsam ptesi erken gene kan veririm. 23 nde kanda negatif cıkmıs olmasa şimdi hemen kan verirdimde ondan test bozukmus gibi geliyo su an :işsiz:

Canim ah keske genc olsaydim 3 sene versem 34 oluyorum malesef o yuzden acelem tedavilere baslamam 😊
Yeni evlilerde bile 1 yıl veriyorlar, sonrasında tedavi tavsiye ediyorlar doktorlar. Siz iyisini yapıyorsunuz, bu işler bekletmeye gelmez. Tazesiyle başlamak lazım 😉
Allah gönlünüze göre versin 🙏🏻

X