Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Canım bende arkadaşlara sordum burdaki ,daha ürolojiye bile gidemedik biz sizin ileri hareket ve morfoloji iyi geldi gördügüm.bizim morfoloji %1 mesela.%24 yaziyor sizde min %4 olmasi gerekiyormus sanirim.Birde toplam milyon sayisida cok iyi.Bence o muhtesem yakisikli sperm senin guzel yumurtani bulucak yakın zamanda

Ben kendime güvenemedim diye isim yazdırmamıştım ama şimdi okudum hepinizin kullanıcı adına. Allah herkesin duasını kabul etsin. Sana da ayrıca teşekkür ederiz vesile olduğun için. Çok uzun zamandır aklımdaydı okumak ama hep erteliyordum. Hepimiz en kısa zamanda müjdelerimizi alırız ve sağlıkla dünyaya getiririz inşallah bebeklerimizi

Ah ah inşallah canım benim yumurtalarda iş yok tembeller
Allah kabul etsin canım benim
Bize de söyle ne yediriyon ne iciriyon bak bizim %1
Valla hiiiiiç bişey yedirmiyom ama eşim abur cubur yemez, pilav makarna ekmek tatlı vs. yemiyor sigara içmiyor ama alkol alıyor arada onun dışında öyle çok harika beslendiğimiz söylenemez bence genetik ya onun mesela D vit düşük çıktıydı dün tekrar kan testi verdi D viti de baya yükselmiş hem de hiç takviye almadan nasıl oldu bilmiyorum. Eşin D vit kullanıyor mu? Spermi çok etkiliyormuş

U Uzaygemisi35 canım pek işe çomak sokmak istemem ama klomen çikolata kisti bağlantısı var hani bence mutllaka başka doktordan görüş al

Sen hala kendine yüklenip bedenine olumsuz mesajlar mı veriyorsun?! Aşağıds paylaştığım şeyi iyi oku bak. Sen sürekli kendinde bir sorun olduğunu düşünüp bunu bir de dile getirdiğinde kendine nasıl bir etki yapabileceğini düşün bi

U Uzaygemisi35 canım pek işe çomak sokmak istemem ama klomen çikolata kisti bağlantısı var hani bence mutllaka başka doktordan görüş al
Ah fionacığım çok sağol ya minseo de söyledi. Bu forumda başkaları da söylemişti ben aslında iki aydır falan bu konuda hep araştırmalar yaptım yerli yabancı makaleler okudum kafam öyle karıştı ki. Malesef bu kist östrojene duyarlı olduğu için yumurta geliştirici veya herhangi östrojen içerikli başka tedavi bu kisti illa ki büyütüyor. Hatta doğum kontrol hapı kullanıp östrojeni baskılamadığım sürece kistim yine büyüyor. Dolayısıyla benim durum karışık ne yapsalar o kist büyüyecek. Hatta hiçbir şey yapmasalar ve benim korunmayıp gebe kalmadığım her ay kistim yine büyüyecek.

Tüp bebekte de mecburen bunları kullanıyorlar ama tabi riskli bir durum olduğu için bu riski ciddi bir tedavi olan tüp bebekte harcamak daha mantıklı aslında. Çünkü zaten olasılık düşük bir tedaviye böyle riski olan bir uygulamayı yapmak mantıklı mı ben de emin olamıyorum. Ama izlediğim videolar ve okuduğum makalelerde de bu ilaçların verildiğini hep duydum. Evre 1 ve 2de işe yaradığını söylüyorlar ancak onlar genelde aşılama ile birlikte bu ilaçları öneriyorlar. O nedenle doktora bir bunu da sorayım diye düşündüm açıkçası. Bir de ben bu doktordan önce çok iyi farklı bir özel doktora gitmiştim. O da 2 3 ay bu şekilde ilerlemeyi önermişti. O zaman bebek düşünmüyordum. O da böyle deyince biraz içim rahatladı ama sizin söyledikleriniz yine kafamı karıştırdı. Malum kaş yapalım derken göz çıkarmayalım böyle bir şeyle yarın doktoru aradığımda sonuçlara göre doz belirlemiş olacak ve muhtemelen yarın başlamam gerekecek başlarsam. Aslında bugün annem rahatsızlanmasaydı arada farklı bir doktora da mı hızlıca görünsem diye aklımdan geçmişti ama gidemedim. Okudukça kafam iyice karışıyor yani güvenmek de istiyorum çünkü biz ne kadar okur ve öğrenirsek onların deneyimi bildikleri kadar olamaz diyorum. İyice çorba oldum anlayacağın çok sağol eğer yarın farklı bir doktorla online bile görüşme imkanım olursa bakacağım duruma göre pek de zamanım kalmadı. Çok sağol ilgilendiğin için

Canım yumurtalarım akıllı yumurtalarım sizi çok seviyorum

Arada bir dönüp okumak icin ekran goruntusu aldim

kızlar yine ben uyku tutmuyor panik ve heyecandan, çok abarttım galiba ama bir türlü cevap bulamıyorum ben enfeksiyon oldum diye ilaçlar içtim 2 tane ve fitik koydum akşamına zaten hepsi geçti ve leke geldi, perşembe gecesi dün uyumadan bir anda sanki adet olacakmışım gibi bir his oldu karnımda böyle gerinme gibi karnım dolu gibiydi sanki bir basınçla, lavaboya gittim bir de ne göreyim başımdan aşağı kaynar su indi böyle soluk pes pembe yavruağzımsı bir leke çok korktum ne oluyor dedim , bugün bekledim gelir mi yine diye çok çok az kahvemsi bir leke geldi daha da yok, yeni yumurtlama oldu bende 20 ocakta pko var hem asla böyle çabuk adet olmam beklenen adetime 5 gün falan var , yani tahminen 3-4 şubat adet olmalıydım sonra bekledim bugün de gelir mi diye gelmedi,yerleşme kanaması hep böyle oluyormuş hala bir şey gelmedi,ben de dayanamadım kaset test yaptım akşam idrarıyla 10 dakika sonra kuruma çizgisi gibi bir şey çıktı yani anlayamadım açıkcası ama bence instagramda gördüm yumurtlama masajı adet söktürme masajı yaptım ara ara ama çok az masaj işe yaradı belki gerçekten hamileyim belki adetim erkenden geliyor ben yanlış hesapladım ama içimde bir umut yarına randevu aldım eğer hamile çıkarsam bende hikayemi paylaşacağım çok umut vadeden bir hikayem var, inşallah yarın güzel haberler veririm size

Canım yumurtalarım akıllı yumurtalarım sizi çok seviyorum
Hahah o suratla olmaz. Gülümseyerek söyleyeceksin hem de inanarak. Ya bir de ne var biliyor musun? "Fake it till you make it" diye bir laf var. Valla sana diyorum ama kendim de deneyeyim madem bu yola baş koyduk Her gün olumlama yapacağım gittiği yere kadar, hadi bakalım sana da challenge olsun bu

Canım hayirli olsun saglicakla gelsin bebişler

Canim yani tam sökülmese de 5 gün önceden lekelenmelerin başladı öyle mi
Ben de bu ay cektirdim de bakalım ne bekliyor beni

Ben yeni başladım D vite ,hic dikkat etmez kendine hep ite kaka

Canım hadi inşallah güzel sonuç alırsın da hepimiz seviniriz burda
2 gün olumlasam 3. Gün olumsuzluk ekleri peşimi bırakmıyor doktor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…