Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
11 gün oldu canım iğneden sonra.. bugün kasık batması cok ama cok azaldı. Test için erken değil mi? Regl den birkaç gün önce lekelenme olurdu o da yok, ümitlenmek istemiyorum. Şunun surasında 5 gün kaldı da Regle.
Canım benim de 11. Günüm be zaman test yapmayı düşünüyorsun?

Evet canım işte hava dolduysa bir sebepten biriken kan atılmaya çalışırken öyle olmuştur belki öncedenmkalan pıhtılar falan da oluyor ilk anda yavaş geldiği için onlar çıkmaya çalışırken olmuş olabilir 🤭 vücudumuz çok ilginç valla keşke içeride neler oluyor anlayabilsek.. valla evet geçen ay benim de bir arada lekelenme gibi oldu kaç gün pedle dolaştım gelmedi tam. Ama o yüzden tam günümü kestiremiyorum benim de karıştı günler hep 😬 ben bu ay yoğunluklardan pek ilişki olmadığı için umutlu değilim ovulasyon testi de yapmadım ve tahminen yumurtlama haftasını kaçırmış bile olabiliriz. O nedenle 30 Ocak gibi olurum herhalde ben de ama işte emin de olamıyorum tarihten. Olursam bu ay o dediğin tedaviye gidicem ben canım artık sanırım. Sen de değerlendirdiysen günlerini ve olmadıysa bence bir de öyle dene tabi hormon almak vücuda çok iyi değil ama çok vakit kaybetmek de iyi değil ya ne bileyim. Benim artık 7 8 ay olmuş olacak 2 3 ay da öyle denemek iyi bir fikir gibi ama bilemiyorum senin ne kadar olmuştu?
Çikolata kistin olduğu için klomen kullanman sıkıntı olmazsa gelecek ay dene derim Rahim filminde temizdi çünkü belki bakarsın ilk kullanımda işe yarar inşallah 🙏 benim bu ay 4.deneme olacak.. Hep hayalim yaz hamileliği yaşamaktı tiril tiril elbiselerle kendimi düşünüyordum 🙈 bu gidişle hayalde kalacak gibi hayırlısı.. Aynen bende dediğin gibi aşağıdaki mahallede ne olup ne bittiğini merak ediyorum bi izleyebilsek napıyor yumurtalar spermler orda ortam nasıl düşünüyorum bazen 🤪 hayırlısı bakalım senin bata kadar yine bir umut bekle belli olmaz ilişki seyrek de olsa kısmeti varsa tutar 🌸🌸🌸

Canım benim de 11. Günüm be zaman test yapmayı düşünüyorsun?
bilmiyorum ki.. bir yanım yarın ve sonraki günler yap diyor. diğer bir yanım ise adeti bekle diyor son 5 gün az kaldı...bir firmadan ovülasyon testi sipariş etmiştim 8 tane HCG testi hediye göndermiş

Çikolata kistin olduğu için klomen kullanman sıkıntı olmazsa gelecek ay dene derim Rahim filminde temizdi çünkü belki bakarsın ilk kullanımda işe yarar inşallah 🙏 benim bu ay 4.deneme olacak.. Hep hayalim yaz hamileliği yaşamaktı tiril tiril elbiselerle kendimi düşünüyordum 🙈 bu gidişle hayalde kalacak gibi hayırlısı.. Aynen bende dediğin gibi aşağıdaki mahallede ne olup ne bittiğini merak ediyorum bi izleyebilsek napıyor yumurtalar spermler orda ortam nasıl düşünüyorum bazen 🤪 hayırlısı bakalım senin bata kadar yine bir umut bekle belli olmaz ilişki seyrek de olsa kısmeti varsa tutar 🌸🌸🌸
Aslında biraz kafam karışmıştı kisti büyütebilir diye ama çok video izledim ve yabancı makale okudum. Çoğu doktor bu klomen vb ilaçlarla aşılamayı bir arada kullanmayı öneriyor. O zaman etkisinin arttığını söylüyorlar çünkü endometriozis aslında spermin geçiş yolunda ona da saldırabiliyor diye genelde ikisini bir arada öneriyor doktorlar. Belki bir de o şekilde olması mantıklı mı diye onu sorarım doktora. Bence sen de bir 6 ay dolsun diye bekle en azından ya 4 ay daha çok erken biz heveslenip hemen olsun istiyoruz ama normal şartlarda bile ilk bir yıl içinde oluyor genelde 🤷
Bilmiyorum kuzu ya bu ay boş geçti gibü geliyor ovulasyon da yapmadığım için denk gelmedi gibi tahmin ediyorum yumurtlama haftasına. Denk geldiyse tek ilişki bile tutabilir tabi ki inşallah öyle bir sürpriz olur ama pek heveslenmem istemiyorum 😔

bilmiyorum ki.. bir yanım yarın ve sonraki günler yap diyor. diğer bir yanım ise adeti bekle diyor son 5 gün az kaldı...bir firmadan ovülasyon testi sipariş etmiştim 8 tane HCG testi hediye göndermiş
Ben dün yaptım iğne etkisi devam ediyor sanırım silik çıktı çarşamba günü tekrar yapacağım

Aslında biraz kafam karışmıştı kisti büyütebilir diye ama çok video izledim ve yabancı makale okudum. Çoğu doktor bu klomen vb ilaçlarla aşılamayı bir arada kullanmayı öneriyor. O zaman etkisinin arttığını söylüyorlar çünkü endometriozis aslında spermin geçiş yolunda ona da saldırabiliyor diye genelde ikisini bir arada öneriyor doktorlar. Belki bir de o şekilde olması mantıklı mı diye onu sorarım doktora. Bence sen de bir 6 ay dolsun diye bekle en azından ya 4 ay daha çok erken biz heveslenip hemen olsun istiyoruz ama normal şartlarda bile ilk bir yıl içinde oluyor genelde 🤷
Bilmiyorum kuzu ya bu ay boş geçti gibü geliyor ovulasyon da yapmadığım için denk gelmedi gibi tahmin ediyorum yumurtlama haftasına. Denk geldiyse tek ilişki bile tutabilir tabi ki inşallah öyle bir sürpriz olur ama pek heveslenmem istemiyorum 😔
Aynen sen yine de doktora danış bakalım ne diyecek belki de o şekilde kısmet olur her türlü şeyi denemek istiyor insan.. Valla bizim de bu ay o kadar düzenli ilişki oldu ki hiç şaşmadık ama olmayınca olmuyor.. Sen yine umutsuz olma adet gelene kadar.. 👍 İnşallah tez zamanda olur bekleyen herkesin ❤️ amin 🤲🙏

Aynen sen yine de doktora danış bakalım ne diyecek belki de o şekilde kısmet olur her türlü şeyi denemek istiyor insan.. Valla bizim de bu ay o kadar düzenli ilişki oldu ki hiç şaşmadık ama olmayınca olmuyor.. Sen yine umutsuz olma adet gelene kadar.. 👍 İnşallah tez zamanda olur bekleyen herkesin ❤️ amin 🤲🙏
İnşallh canım dediğin gibi bizim de çok düzenli aylarda da olmamıştı. Kısmet olacağı varsa tekte de tutuyor 🤗 hakkımızda hayırlısı olsun canım 🍀🍀

Ben adetimin 21.günü progesteron testi yaptırdım, maalesef 3.68 çıktı. Bu hafta yeniden doktora gideceğim, femara yanında bakalım başka hormon da verecek mi.. Belli oldu ben destek almadan hamile kalamayacağım.. Hayırlısı artık..
Hayırlısı olsun canım, dualarımız seninle :)

X