Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Sağolun sizler daha tecrübelisiniz bu ovülasyon konusunda sizi dinlicem bakalım ne olacak :)sabırla beklicem Evet canım ilerisi için çözmek lazım sorunları ben adım attım oda ilerledi hallettik ara ara bu girdaba giriyorum özellikle de etrafımda birileri çocuk sahibi olduysa kadınsal bir hal alıyorum bir anda geç kalmışım hissine kapılıyorum, sanki herkes koşuyor da ben sürünüyorum da yetişemicem hayata sanki herkes kucağında bebeğiyle beni bekliyor da ben gidemiyorum çok kızıyorum sonra kendime, sağlıklı olmak ailenin sağlıkla yanında olması eşinle beraber olmak çok güzel evlat ise bu tablonun rengi neşesi olacak ama işte sabırlı olamıyoruz, bekleyemiyoruz koç burcuyum tipik bir aceleciyim U Uzaygemisi35

Kızlar peki bir şey sorucam bu ovülasyon döneminde afedersiniz gaz sancısı sindirim problemi kabızlık olur mu, ben son 1 haftadır bunları yaşıyorum da,

Canım belki de öyledir.. Kendi kendini üzme hiç boş yere.. Biz kadınlar yapı olarak çok takıyoruz bazı şeyleri. Eşim bile dedi bugün farkında olmadığımı mı düşünüyorsun. Ben hissediyorum her şeyi taktığını diyo. Böyle takarsan zaten olmaz falan. Evet ben de bilmiyorum ama beceremiyorum. İnşallah bu ay biraz daha sakin kalabilirim.
Aynen canim cok takiliyoruz ama ben oteki turlu rahat edemiyorum, yani boyle bi test varsa neden herkese yapilmiyor veya neden her hastanede yok, madem bu kdr muhim madem bu kdr guvenilir. benim esim de bgn ayni seyi soyledi ya sen bu kdr takarken nasil olmasini bekliyorsun diyo orasi da oyle ama gamsiz biri hic olmadim yapi meselesi :KK43:

Kızlar masallah buraya da bi iki saat bakmayınca birikiyor 😂😂 Ayseee1987 Ayseee1987 canım seni bugün okudum yazamamıştım geçmiş olsun ağrıların için ve hayırlı olsun aşılaman inşallah güzel haberlerini de duyarız burda ❤️
kızlar bide bişe sorcam saçma gelebilir ama meraktan 😂😂 benim çatlatma iğnemden sonra 36 saat oldu ilişki oldu. Kesin çatladı mı sizce yani tecrübeli bilen var mı bu iğneden sonra mutlaka çatlıyor mu 😂 aklıma düştü ya🤷‍♀️ Bide sizce gün aşırı mı denesem her gün mü? Doktor bugünle birlikte 3 gün önerdi üst üste ama kalite de önemli mi? Bide son olarak ilişki bi gün içinde bi kaç defa olabilir mi bitane olması daha mı iyi ? Merak ettiklerim bunlar bilen varsa 🙏

ben en son doktora gittigimde gecen ay bu soruyu sordum her ay duzenli sekilde yeterince buyuyup catliyorsa kaitelidir dedi ve kestirip atti 😂
İşte her ay düzenli büyüyor mu o sıkıntı o yüzden Ovülasyon ile takip etmek iyi oluyor benim mesela tam koyulaşma olmuyordu testler bu ay bi oldu bi de heralde kimyasal geçirdiğinde hamile kalcak kadar olmuştu o zaman tabi test falan bilmiyordum

Kuzum ilk kez duydum ya böyle bişi rahim filminde tüp dışında rahime de bakmıyorlar mı ki bence görülmesi lazımdı
Bilmiyorum canım, rahim anormallikleri rahim filminde görülüyor diye biliyorum, ama acaba rahim fimini çekerken rahim ağzından su vererek uygulandığı için rahim ağzı düzgün mü gözüküyordur bilemedim, sence böyle olabilir mi?
bende şimdi bunu araştırıyordum, okuduklarıma göre olabiliyormuş, hatta bu soruyu çok soran olmuş "rahim ağzı eğriliğim varmış neden rahim filmde görülmedi"
Birde her rahim ağzı eğriliği gebeliğe engel değilmiş. Nasıl eğri olduğu önemliymiş, bazen eğik şekli spermi içine alabiliyormuş.
Hatta bitanesi yazmış, hamile kalamıyordum yıllarca doktorlara taşındım hiç bir sorun yok diyorlarmış ama birgün hiç inanmadığı halde bir ebeye gitmiş o Rahmin eğri deyip düzeltmiş ve o ay hamile kalmış 🤷‍♀️

Son düzenleme:
2 gün önce beta hcg testim pozitif diye yazmıştım buraya, 11 di değerim bugün test yaptırdım sağlıklı artış olmamış. 12 gibi bir şey.. Sanırım kimyasal gebelik, yarın görecek artık doktor. çok üzüldüm, daha korunmayı bıraktığımız ilk aydı ama heveslenmiştim. Öncesinde de bir erken doğum sonucu kaybım var. Kızlar Allah hepimize sağlıkla evlatlarımızı kucağımıza almayı nasip etsin.
Bat’ım ayın 29 u, artık sabırsızlıkla adetimin gelmesini bekliyorum..

O nasıl oluyormuş ya çok şaşırdım. Ozaman ondanmı hamile kalamıyordun 🙄
Bende yeni araştırıyorum canım, bende yeni duydum. Yani doktor buna benzer bi açıklama yaptı, "şimdi biz rahm ağzını düzeltmeden spermi içine almadığına göre, demekki normal zamanlarda da tüplere ulaşamıyor olması büyük olasılık,rahim ağzından spermler geçemiyormuş diye varsayabiliriz" gibi şeyler söyledi.

Kızlar masallah buraya da bi iki saat bakmayınca birikiyor 😂😂 Ayseee1987 Ayseee1987 canım seni bugün okudum yazamamıştım geçmiş olsun ağrıların için ve hayırlı olsun aşılaman inşallah güzel haberlerini de duyarız burda ❤
kızlar bide bişe sorcam saçma gelebilir ama meraktan 😂😂 benim çatlatma iğnemden sonra 36 saat oldu ilişki oldu. Kesin çatladı mı sizce yani tecrübeli bilen var mı bu iğneden sonra mutlaka çatlıyor mu 😂 aklıma düştü ya🤷‍♀️ Bide sizce gün aşırı mı denesem her gün mü? Doktor bugünle birlikte 3 gün önerdi üst üste ama kalite de önemli mi? Bide son olarak ilişki bi gün içinde bi kaç defa olabilir mi bitane olması daha mı iyi ? Merak ettiklerim bunlar bilen varsa 🙏
Canım çok teşekkür ederim.yumurtalıklarınız çok büyümediyse (25-26 mm gibi yada daha büyük değilse) Büyük ihtimal çatlıyor, belki 36 değilde 40 saatte çatşıyor.
Bu arada çatlama iğnesinden sonra genel olarak doktorlar ilişkiyi günde 1 defa yap der.
İnşallah hepimizin bebeği gelsin bu ay 🍀🌺

Bende yeni araştırıyorum canım, bende yeni duydum. Yani doktor buna benzer bi açıklama yaptı, "şimdi biz rahm ağzını düzeltmeden spermi içine almadığına göre, demekki normal zamanlarda da tüplere ulaşamıyor olması büyük olasılık,rahim ağzından spermler geçemiyormuş diye varsayabiliriz" gibi şeyler söyledi.

Neyse bu aşılama sayesinde asıl sorunuda öğrenmiş oldun. Sağlıkla tutunur inş

Canım çok teşekkür ederim.yumurtalıklarınız çok büyümediyse (25-26 mm gibi yada daha büyük değilse) Büyük ihtimal çatlıyor, belki 36 değilde 40 saatte çatşıyor.
Bu arada çatlama iğnesinden sonra genel olarak doktorlar ilişkiyi günde 1 defa yap der.
İnşallah hepimizin bebeği gelsin bu ay 🍀🌺
İnşallah canım inşallah❤️ Çok sağol😘

Kizlar selam yeni topik hayirli olsun herkese umarim herkes hamile kalir hizli bi sekilde size sorum var kizlar benim en son hormon testimde prolaktinim 26.21 cikti 15 gun once 12ydi nasil bu kadar hizli yukselir bu hormon sizce 2. Sorum ise lh 8 fsh 5.5.30 cikti simdi ben her yerde lhin dusmesi icin hayit cayi icin diye okuyorum ama bazilari prolaktin yukseltiyo bazilari yukseltmiyo diyo sizce napayim kullanan varmi bir de adetime en erken 1 hafta en gec 15 gun var hayitin herhangi bi baslanma zamani varmi

Neyse bu aşılama sayesinde asıl sorunuda öğrenmiş oldun. Sağlıkla tutunur inş
Bilmiyoruz ki canım tek sorun bu mu, inşallah başka birşey yoktur ve tek sorun budur. Ama evet en azından 2 yıl içinde, bir doktor bir sebep bulmuş oldu.
Böyle tutunsa bile gebelik nasıl ilerler acaba ne gibi sorunlar çıkar. Off neyse ben daha fazla araştırma yapmasam daha iyi belkide 🙁

Bilmiyoruz ki canım tek sorun bu mu, inşallah başka birşey yoktur ve tek sorun budur. Ama evet en azından 2 yıl içinde, bir doktor bir sebep bulmuş oldu.
Böyle tutunsa bile gebelik nasıl ilerler acaba ne gibi sorunlar çıkar. Off neyse ben daha fazla araştırma yapmasam daha iyi belkide 🙁
Bence stresi at ve bu süreci güzel değerlendir kuzum inşallah bu ay gebe kalırsın 💐

X