Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Daha iyiyim canım.
rahim ağzı yan duruyormuş onu düzeltmiş aşılma yapacağında, demekki normalde spermler içeri girmiyormuş da diyebiliriz aslında dedi. İyi bişeymi kötü bişeymi ne olduğunu çözemedim. Geldim eve çok karamsarım.
Düzeltmiş buna sevinmemiz lazım 🤗 Canın çok yandı ama sorun giderildi belli ki..

Kızlar 5 dk önce aşılama yaptı doktor. Yarım saat burada yatacakmışım.
İlk spermleri enjekte edince spermler rahim ağzından içine girmedi diye rahim ağzını başka bir aletle tuttu biraz çekti. O an aklım gitti, çok canım yandı. Şimdi hala çok canım yanıyor, adet sancısının 10 katı 😢😢😢
Çok kötüyüm 😭
Canım benim ,acısını bilmiyorum yaşamadım ama Allah yardımcın olsun bebek için nelere katlanıyoruz dayanıyoruz bunu da atlatacaksın bu da geçecek emin ol 🙏🏼 ağrı kesici falan yazdı mı peki doktor

Ben de bi ara içiyordum ama bıraktım bari tekrar başliyim canım reglin yoğunluğunu etkiledi mi peki
Fark edilir bi etki gözlemlemedim. Aslında içmemin bi sebebi de aile geçmişinde kalp rahatsızlığının sıklıkla görülmesi. Tedbir amaçlı içiyorum, bi zararını asla görmedim, faydası da dinçlik veriyor bana, iyi geliyor.

Daha iyiyim canım.
rahim ağzı yan duruyormuş onu düzeltmiş aşılma yapacağında, demekki normalde spermler içeri girmiyormuş da diyebiliriz aslında dedi. İyi bişeymi kötü bişeymi ne olduğunu çözemedim. Geldim eve çok karamsarım.
Aaaa çok enteresan e daha önce bunu görmemişler miydi

Canım benim ,acısını bilmiyorum yaşamadım ama Allah yardımcın olsun bebek için nelere katlanıyoruz dayanıyoruz bunu da atlatacaksın bu da geçecek emin ol 🙏🏼 ağrı kesici falan yazdı mı peki doktor
Yok canım sen normalde ne ağrı kesici kullanıyorsan onu kullan dedi, majezik yeterli dedi.
Ama hala ağrım bayağı var dik ve normal yürüyemiyorum. Kamburlaştım 😔 inşallah bu ağrılarıma değecek güzel sonuç alabilirim. Şu an Sadece bu düşünce beni rahatlatıyor.

Ben o akıntıdan iki gün sorna falan testte pik görüyorum test yapıyorsanız devam edin 😊

Ayy dur hiç moralinş bozma bazıları da böyle felaket tellallığı yapıyor. Pko olunca insülin direncini düşürmek için verebiliyorlar şeker hastası olmana gerek yok. Ama sen tabi ki bunu en iyi bir endokrinoloji doktoruyla görüşsen bilirsin bence. Modunu da hiö düşürme bir sürü insan nasıl hamile kalıyor pko olsa bile. Rakıyı da unut bakayım canım artım biz bebiş düşünüyoruz no more alcohol, caffein and cigarattes ❎🥂☕🚬

Sevindim sorunun çözülmesine.. umarım güzel bir iletişim geliştirirsiniz canım ileride çocuk için de senin için de çok önemli. Ama bence testte sıkıntı yok gayet güzel, öyle dalgalanma da görmedim ben yarın falan pik olabilir dünü değerlendirdiyseniz yarını değerlendirin bence üst üste yorulmadan bugünü boş geçebilirsiniz.

Bence dalgalanma yok normal görünüyor zaten bir miktar lh hep olur vücutta.

Sen moralini bozmadan güzel bir doktora takiplerini yaptır canım. Ne kadardır deniyordunuz? Hepsi yaptırılır bir rota çizilir artık hiçbir şey çözümsüz değil kaldı ki senin şu anda öyle kötü bir durumun da yok hemen telaş yapma.

Çok sevindim temiz çıkmasına. Farklı bir durum olabilir en azından genetik bir sıkıntınız yok bundan sonra takipli gidersiniz inşallah sıkıntısız geçer. Pek çok hamilelik düşükle sonuçlanabiliyor içinizi ferah tutun kötü bir şey çıkmaması güzel. Sağlıkla alırsınız bu defa kucağınıza inşallah.

Ooo Süper bir haber bu🤗🤗 güzel gğzel artsın değer tutunsun bebişin sağlıcakla..

Testlerin fotosunu sonradan toplu çekince yanıltıcı olabiliyor. Buradan gördüğüm kadarıyla 15.gün pik olmuş geçmiş gibi

Pco her ay olabilen bir şey bir sonraki ayda bazen adetle bir atılmış gelecek aya bir şey kalmamış olabiliyor. Ama pkos yani sendrom olunca o kronik oluyor. Sizin belki de tesadüfen o muayenede öyle denk geldi hemen moralinizi bozmayın yani gözden kaçmış olacağını sanmıyorum bunca zaman. İnsülin direncini düşürünce genelde pko da geçiyor diye biliyorum hadi şifa olsun hemen inşallah 🤗

Ne iğnesi yiyorsunuz? Dikkat edin düşük olacak diye korkmadan önleminşzş alarak hareket edin ma strese girmemeye çalışın 😔 sağlıkla alırsınız bebişi kucağa inşallah

Hoşgeldin hocam naptın ya özlettin kendini valla yapma öyle şeyler bi daha 😆 şükür sevindim yeniden yükselişe geçer bhcg sizin bu ayki performans iyiydi 😆
Aynen canim degerlendirme oldu hayirlisi insallah

İnşallah canım her şey yolunda olur. Benim rezerv düşük olduğu için biraz acele edelim eğer olmazsa tüp bebek dedi çünkü
canim rezerv dusuklugunu amh testinden mi anladilar direk? baska yolu var mi onu merak ediyorum da rezervi anlamanin

canim
Yok canım sen normalde ne ağrı kesici kullanıyorsan onu kullan dedi, majezik yeterli dedi.
Ama hala ağrım bayağı var dik ve normal yürüyemiyorum. Kamburlaştım 😔 inşallah bu ağrılarıma değecek güzel sonuç alabilirim. Şu an Sadece bu düşünce beni rahatlatıyor.
[/QUOTE
Canim cok cok gecmis olsun, dualarim seninle 💕

Canım güzelce yat dinlen.. Senin iyiliğin için yapmıştır öyle düşün.. Bu acıların sonu hep gülücükler olacak ve o zaman bu günleri unutacağız inşallah..yarına geçer bence

Canım güzelce yat dinlen.. Senin iyiliğin için yapmıştır öyle düşün.. Bu acıların sonu hep gülücükler olacak ve o zaman bu günleri unutacağız inşallah..yarına geçer bence
Mecburen yatıyorum canım zaten ayakta duramıyorum, hiç yarına geçecek bişey gibi de değil 😔
Rahim ağzı eğriliği diye ben daha önce hiç böyle birşey duymadım. Sizler duydunuz mu?

ben biraz arastirmam da yasadigim yerde Kirklareli merkezde bu testi yapan yer yok :KK43: Edirne'de vardir umarim, dusuk dedikleri zmn deger kac oluyor yasa gore mi hesaplaniyor canim
Yaşa göre falan değerlendiriyorlar. Ama 1.50 nin altında olmasını istemeyiz dedi doktor

Yaşa göre falan değerlendiriyorlar. Ama 1.50 nin altında olmasını istemeyiz dedi doktor
benim de yasim 33 canim, kac yastan snra dusuyor acaba 1.50nin altina, internette baktim cok farkli degerler var bazilari 1in altini kabul etmis anormal icin bazilar 1.50 bazilari 2 anlamadim

X