Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Hanimlar merhabalar

Rabbim isteyen herkesi evlat sahibi etsin inşallah.

Bende gebelik planlıyorum. Ama Corona ile ilgili kaygılarım var. Gebe iken korona olmanın ne gibi riskleri var, tedavi sırasında kullanılan ilaçların bebeğe zararı, yada virüs bulasinca bebeğe olumsuz durumları ile ilgili bir bilginiz var mı acaba ? Bu konuyu araştırdık ama tatmin edici birşey bulamadım.

Hanimlar merhabalar

Rabbim isteyen herkesi evlat sahibi etsin inşallah.

Bende gebelik planlıyorum. Ama Corona ile ilgili kaygılarım var. Gebe iken korona olmanın ne gibi riskleri var, tedavi sırasında kullanılan ilaçların bebeğe zararı, yada virüs bulasinca bebeğe olumsuz durumları ile ilgili bir bilginiz var mı acaba ? Bu konuyu araştırdık ama tatmin edici birşey bulamadım.
Canım hastalığı ilaçsız atlatan gebeler de var çok ağır geçirip hastanede yatıp ağır ilaçlar kullananlar gebeler de ve tabi ki ilaç kullanmak zorunda olmak zararlı ve zararı var kürtaj olma riskini doğuruyor

Selam kuzulaarrrr 🤗 Herkes iyi mi keyifler nasıl? 🤩

rymruyam rymruyam tebrik ederim canım benim😍 Sağlıkla ilerlesin inşallahh 🙏

Bugün ben de Bhcg baktırdım nihayet sıfıra yaklaşmış, dış gebelik ihtimali ortadan kalktı çok şükür 🙏🙏
Hoşgeldin tatlım iyiyiz biz sen nasılsın :KK68:
Allah düşürmesin bir daha 😅😅

Bugün ben de Bhcg baktırdım nihayet sıfıra yaklaşmış, dış gebelik ihtimali ortadan kalktı çok şükür 🙏🙏
kuzum teşekkür ederim sanada çok geçmiş olsun inşallah tez zamanda sağlıklı bir şekilde güzel haberlerini alırız :dua:

inşallah canım benim de iki sene oldu. inşallah allahım yardım eder bizlere. peki senin hormonlarına bakıldı mı ? amh falan yaptrdın mu tüp için istiyorlar sanırım . pco da nasıl fark edilmez ki ya ben görsem anlarım artık direk 😔 gönlüne göre olsun inşallah 🙏🏻
Bütün tahliller yapıldı canım bir sıkıntı çıkmadı. Pco da zaten yumurta rezervi fazla oluyor. Rahim filmi de çekildi ama şuan ki doktorum bu kadar uzun süre olmamasının başka bir sebebi de olabilir dedi. 6 yıl oldu evleneli hiç gebelik oluşmadı

Bugün uyandıgımda bembeyaz akıntı vardı yakın mı ya yumurtlarım inş
Ben o akıntıdan iki gün sorna falan testte pik görüyorum test yapıyorsanız devam edin 😊
kızlaar bütün sonuçları k başka bir dahiliye doktoruna attım tanıdık geç olmadan iyi bir doktor bulsun kendine özellikle infertilite alanında demiş. düştü modum :KK43: tipik bir pco demiş, demş de demiş. şeker ilacına mutlaka başlasın demiş. modum düştü akşam rakı içicem :KK14:
Ayy dur hiç moralinş bozma bazıları da böyle felaket tellallığı yapıyor. Pko olunca insülin direncini düşürmek için verebiliyorlar şeker hastası olmana gerek yok. Ama sen tabi ki bunu en iyi bir endokrinoloji doktoruyla görüşsen bilirsin bence. Modunu da hiö düşürme bir sürü insan nasıl hamile kalıyor pko olsa bile. Rakıyı da unut bakayım canım artım biz bebiş düşünüyoruz no more alcohol, caffein and cigarattes ❎🥂☕🚬

Kızlar güzel bir cuma oluyor benim modum yüksek eşimle problemi çözdük gibi dünü bugünü de değerlendirdik, buda bugünki testim , teste devam edeyim demi, ya sizde farkettiyseniz sanki c çizgisi sizlerin attığı gibi koyu düzgün değil testler bozuk mu acaba
Sevindim sorunun çözülmesine.. umarım güzel bir iletişim geliştirirsiniz canım ileride çocuk için de senin için de çok önemli. Ama bence testte sıkıntı yok gayet güzel, öyle dalgalanma da görmedim ben yarın falan pik olabilir dünü değerlendirdiyseniz yarını değerlendirin bence üst üste yorulmadan bugünü boş geçebilirsiniz.
Buda tüm testlerim tipik pko gibi dalgalanmalar var sizce de öyle değil mi, biraz beni de düşündürüyor bu konu ama modumu düşürmeyeceğim,
Bence dalgalanma yok normal görünüyor zaten bir miktar lh hep olur vücutta.
öyleymiş canım ya yok versin de sanki işle beraber bu süreç de ağır geliyo gibi bana bi duygusal buhrana girdim suan gezegenler bende de kaydı heralde. gidp adam akıllı bir doktora başlamam lazım ama eşimin de o kadar istekli olması lazım. bakalım son amh işe rahim filmi kaldı onları da yaptırıp sonra nadasa bırakıcam. allah çözülmeyecek derrt vermesin, bunlara da şükür 🙏🏻
Sen moralini bozmadan güzel bir doktora takiplerini yaptır canım. Ne kadardır deniyordunuz? Hepsi yaptırılır bir rota çizilir artık hiçbir şey çözümsüz değil kaldı ki senin şu anda öyle kötü bir durumun da yok hemen telaş yapma.
Evet kızlar sonuçlarım çıkmış (genetik ve pıhtılaşma testi) doktorla görüştük bi sorun yokmuş ozaman 2 kayıp neden? Neyse inşallah bende çalışmalara başlıcam artık
Bat 24 ekim minseo minseo
Çok sevindim temiz çıkmasına. Farklı bir durum olabilir en azından genetik bir sıkıntınız yok bundan sonra takipli gidersiniz inşallah sıkıntısız geçer. Pek çok hamilelik düşükle sonuçlanabiliyor içinizi ferah tutun kötü bir şey çıkmaması güzel. Sağlıkla alırsınız bu defa kucağınıza inşallah.
Kızlar geldim doktordan kan tahlili yaptı dün 34,66 olan sonucum bugün 59 çıktı çok şükür hemen iğnelerimi yazdı 🤲 14 gün sonrada kontrole gel dedi 🤲
Ooo Süper bir haber bu🤗🤗 güzel gğzel artsın değer tutunsun bebişin sağlıcakla..
Eki Görüntüle 2696454
Ablalar bugunki testim ☺
Eki Görüntüle 2696455
Buda testlerim sizce yumurtalamam nasil?😘
Testlerin fotosunu sonradan toplu çekince yanıltıcı olabiliyor. Buradan gördüğüm kadarıyla 15.gün pik olmuş geçmiş gibi
Merhaba canım ben kaç doktor gezdim kimse hiç bişeyiniz yok dedi 5 yıl geçti sebepsiz infertilite dediler. Tüp bebek için doktora gittim ve doktor muayene esnasında Pco olduğumu söyledi. Ben şok oldum çünkü hiç farketmemişlerdi. Hemen şeker ilacı verdi insülin direncini düşürmek için. Hatta hamile kalsam bile 9 haftalık olana kadar kullanmamı söyledi. Korkmana gerek yok benim pko olan arkadaşım hemen hamile kaldı
Pco her ay olabilen bir şey bir sonraki ayda bazen adetle bir atılmış gelecek aya bir şey kalmamış olabiliyor. Ama pkos yani sendrom olunca o kronik oluyor. Sizin belki de tesadüfen o muayenede öyle denk geldi hemen moralinizi bozmayın yani gözden kaçmış olacağını sanmıyorum bunca zaman. İnsülin direncini düşürünce genelde pko da geçiyor diye biliyorum hadi şifa olsun hemen inşallah 🤗
Hergün o iğneleri yemek bir yana bulantılarım çok fena. Yatıyorum öyle düşük riski var hala 😐 sizler nasılsınız nasıl gidio
Ne iğnesi yiyorsunuz? Dikkat edin düşük olacak diye korkmadan önleminşzş alarak hareket edin ma strese girmemeye çalışın 😔 sağlıkla alırsınız bebişi kucağa inşallah

Hoşgeldin hocam naptın ya özlettin kendini valla yapma öyle şeyler bi daha 😆 şükür sevindim yeniden yükselişe geçer bhcg sizin bu ayki performans iyiydi 😆

Ben o akıntıdan iki gün sorna falan testte pik görüyorum test yapıyorsanız devam edin 😊

Ayy dur hiç moralinş bozma bazıları da böyle felaket tellallığı yapıyor. Pko olunca insülin direncini düşürmek için verebiliyorlar şeker hastası olmana gerek yok. Ama sen tabi ki bunu en iyi bir endokrinoloji doktoruyla görüşsen bilirsin bence. Modunu da hiö düşürme bir sürü insan nasıl hamile kalıyor pko olsa bile. Rakıyı da unut bakayım canım artım biz bebiş düşünüyoruz no more alcohol, caffein and cigarattes ❎🥂☕🚬

Sevindim sorunun çözülmesine.. umarım güzel bir iletişim geliştirirsiniz canım ileride çocuk için de senin için de çok önemli. Ama bence testte sıkıntı yok gayet güzel, öyle dalgalanma da görmedim ben yarın falan pik olabilir dünü değerlendirdiyseniz yarını değerlendirin bence üst üste yorulmadan bugünü boş geçebilirsiniz.

Sen moralini bozmadan güzel bir doktora takiplerini yaptır canım. Ne kadardır deniyordunuz? Hepsi yaptırılır bir rota çizilir artık hiçbir şey çözümsüz değil kaldı ki senin şu anda öyle kötü bir durumun da yok hemen telaş yapma.

Çok sevindim temiz çıkmasına. Farklı bir durum olabilir en azından genetik bir sıkıntınız yok bundan sonra takipli gidersiniz inşallah sıkıntısız geçer. Pek çok hamilelik düşükle sonuçlanabiliyor içinizi ferah tutun kötü bir şey çıkmaması güzel. Sağlıkla alırsınız bu defa kucağınıza inşallah.

Testlerin fotosunu sonradan toplu çekince yanıltıcı olabiliyor. Buradan gördüğüm kadarıyla 15.gün pik olmuş geçmiş gibi

Pco her ay olabilen bir şey bir sonraki ayda bazen adetle bir atılmış gelecek aya bir şey kalmamış olabiliyor. Ama pkos yani sendrom olunca o kronik oluyor. Sizin belki de tesadüfen o muayenede öyle denk geldi hemen moralinizi bozmayın yani gözden kaçmış olacağını sanmıyorum bunca zaman. İnsülin direncini düşürünce genelde pko da geçiyor diye biliyorum hadi şifa olsun hemen inşallah 🤗

Ne iğnesi yiyorsunuz? Dikkat edin düşük olacak diye korkmadan önleminşzş alarak hareket edin ma strese girmemeye çalışın 😔 sağlıkla alırsınız bebişi kucağa inşallah

Hoşgeldin hocam naptın ya özlettin kendini valla yapma öyle şeyler bi daha 😆 şükür sevindim yeniden yükselişe geçer bhcg sizin bu ayki performans iyiydi 😆
Yok canım ben bunu duyduğumda şaka gibi ama mutlu oldum çünkü senelerce sebebsiz dediler ama olmadı. Bir sebep var diye mutlu olduk. Zaten şuan transfer hazırlığındayım 12 13 Ekim gibi transfer olacak. 😊 Rabbim isteyen herkese ve bana sağlıklı, hayırlı evlatlar nasib etsin. 😊

Yaptım bişeyler işte 😂
Valla bu ay saldım gitti. Test falan da yapmıyorum. Nerde hareket orda bereket modundayız 😂

X