Anne olmak hayal mi

İnşallah Rabbim sana da tüm isteyenlere de verir canım evlat hasreti çekmek zor ama bulup ta kaybetmek çok daha zor....Sen tedavi görüyo musun şuan canım
Saol canim benimm yok canim suan tedavi gormuyorum 3. Tupu deneyecem insallahh
Sen ne zman basliyorsun tupe

anne olmak hayal mi başlığını görünce biraz okudum sayfaları ..rabbim herkese anne olamyı nasip etsin bizimde yüzümüz gülsün inşalahh ama 5 tüp bebek yapmış biri olarak benim için anne olmak hayal oldu galiba .sanırım umudumu yitirmek üzereyim.:cry::cry::cry:

anne olmak hayal mi başlığını görünce biraz okudum sayfaları ..rabbim herkese anne olamyı nasip etsin bizimde yüzümüz gülsün inşalahh ama 5 tüp bebek yapmış biri olarak benim için anne olmak hayal oldu galiba .sanırım umudumu yitirmek üzereyim.:cry::cry::cry:
Insalahhh canimm bende bazen bos bir hayelin pesinden kosuyorum diyorumm
Su guzel gunde insallah dualarimiz kabul olurr insallah bizde anne oluruzz sorun ne yas kac canimm

36 yaşındayım bende sorun olmadığını sölüyorlar sorun eşimde morfoloji ve sayı azlığı var..tedaviyle çoğaltıyolar sayısız ilaçlar iğneler vitaminler kürler bal ot börtü böcek herşeyi yedi zavallı kocam ama yok olmadı olmuyor :KK61:

36 yaşındayım bende sorun olmadığını sölüyorlar sorun eşimde morfoloji ve sayı azlığı var..tedaviyle çoğaltıyolar sayısız ilaçlar iğneler vitaminler kürler bal ot börtü böcek herşeyi yedi zavallı kocam ama yok olmadı olmuyor :KK61:
Anladim canimmmm bu kadar uzme kendini herseyin bi vakti vardirr birazda akisina birak dusunme insallah normal yoldan olurr bizde sorun bende poc varr malesefff 6 yil oldu olmuyorr

Anne Olamamak

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Anne olamamak demek hiç bir zaman çekirdek aile fotoğrafında 3 kişi olamamak demek

hiç bir zaman tam bir aile gibi olamamak,eksik hissetmek demek...

bebek mağazalarının önünden bazen hızlıca geçmek,bazende eşinden gizli gizli minik eşyalara bakıp,ağlamamaya çalışmak demek...

arkadaş toplantılarında çocuğuyla ilgilenmeyen tek aile olmak demek...

anne olamamak demek anne olamamanın acısını yaşayanların sözleriyle yazılarıyla avunmak demek...

bir yerlerde benim gibi acı ceken var rabbim onlarada banada ver demek...

anne olamamak demek artık hayal kurmak istememek,hayal kurunca olamayacağını düşünerek kafadan silmesi zor olsada sadece bir iki saniyeliğine kafadan atabilmek demek...

anne olamamak demek hayata tutunma dalının olmaması demek..

anne olamamak demek yanlız öleceğini düşünmek demek...

anne olamamak demek çok sevdiğin eşinle önceden onu hissetmek için sevişmek yerine sadece bebek sahibi olabilmek için sevişmek demek..

anne olamamak demek rüyanda bebeğini gördüğün zaman seni uyandıranlara gıcık olmak demek...

anne olamamak anne şarkılarında herhangi bir duygusal ortamda durduk yere ağlamak demek...

anne olamamak her duyduğu karışımları yapmak demek...

anne olamamak her ne olursa olsun umudunu kaybetmemek demek..

bandanalı-bebek-resmi.jpg indir.jpg

Saol canim benimm yok canim suan tedavi gormuyorum 3. Tupu deneyecem insallahh
Sen ne zman basliyorsun tupe

selam canım konuyu siz açmışsınız galiba şimdi okudum ve ancak bu kadar güzel anlatıla bilinirdi duygular rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah

selam canım konuyu siz açmışsınız galiba şimdi okudum ve ancak bu kadar güzel anlatıla bilinirdi duygular rabbim hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah
a.s malesef bütün çocuk sahibi olamayanlar aynı şeyleri hissediyoruz inşallah Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip ederr

maalesef beklerken oldukça yıpranıyor insan ama elden bişey gelmiyor ne kadar zamandır evlisiniz özel değilse sorun nedir 5 yıllık evliyiz henüz bizimde olmadı
Temmuzda 6. Yıla girdik olur mu konuştukça insan rahatliyor bende poc var iki tup denedik olmuyor
Sizin sorun nee

Temmuzda 6. Yıla girdik olurum konuştukça insan rahatliyor bende poc var iki tup denedik olmuyor
Sizin sorun nee

5 yıllık evliyiz hiç korunmadık 2 yıl olmadı zaten çalışıyordum istemedik işten ayrıldım ve çocuk yapmaya karar verdik olmadı doktora gittik ultarasonla karnuımdan baktı ve sorun sizde değil eşiniz baktırsın dedi ve dünyamızı başımıza yıktı eşim gitti test yaptırdı doktorun ikisi normal ikisi değil diyor her neyse kadın doğuma gittim hiçbir sorun bulamadılar tam 2 yıl boyunca baktım olacak gibi değil özel hastaneye hatta tüp bebek merkezine gitmeye karar verdim ve gittik sonuçlara baktı ikinizde de sorun yok sebepsiz kısırlık dediler neyse aşılamaya karar verildi ilaç tedavisine başladık ve 3, gün doktorum polip olduğunu fark etti ve ameliyat olmalısın dedi meğer 2 yıldır boşu boşuna çırpınıp durmuşuz sorun bendeymiş eşimin bütün testleri normal çıktı rahim içindeki polip kısırlık ve düşüğe neden olduğundan dolayı ameliyat oldum inşallah bu ay hamile kalırım

5 yıllık evliyiz hiç korunmadık 2 yıl olmadı zaten çalışıyordum istemedik işten ayrıldım ve çocuk yapmaya karar verdik olmadı doktora gittik ultarasonla karnuımdan baktı ve sorun sizde değil eşiniz baktırsın dedi ve dünyamızı başımıza yıktı eşim gitti test yaptırdı doktorun ikisi normal ikisi değil diyor her neyse kadın doğuma gittim hiçbir sorun bulamadılar tam 2 yıl boyunca baktım olacak gibi değil özel hastaneye hatta tüp bebek merkezine gitmeye karar verdim ve gittik sonuçlara baktı ikinizde de sorun yok sebepsiz kısırlık dediler neyse aşılamaya karar verildi ilaç tedavisine başladık ve 3, gün doktorum polip olduğunu fark etti ve ameliyat olmalısın dedi meğer 2 yıldır boşu boşuna çırpınıp durmuşuz sorun bendeymiş eşimin bütün testleri normal çıktı rahim içindeki polip kısırlık ve düşüğe neden olduğundan dolayı ameliyat oldum inşallah bu ay hamile kalırım
Uzulme canim en azindan sebep belli olmuss insallah bu ay en gec bi kac aya kalirsin hamile sebebsiz olsaydi daha kotu ne oldugu bilinmediği için tedavide zor oluyordur benimde hiç aklıma gelmezdi çocuğum olmayacağı iki yıl pek onemsemedik bizde ilk aylarda bi gebelik olmuştu meğer sonumuz böyleymiş şimdi calismiyormusun iste doktor çok önemli boşa zaman ve gereksiz tedaviler oluyor doktor iyi olmayinca

Uzulme canim en azindan sebep belli olmuss insallah bu ay en gec bi kac aya kalirsin hamile sebebsiz olsaydi daha kotu ne oldugu bilinmediği için tedavide zor oluyordur benimde hiç aklıma gelmezdi çocuğum olmayacağı iki yıl pek onemsemedik bizde ilk aylarda bi gebelik olmuştu meğer sonumuz böyleymiş şimdi calismiyormusun iste doktor çok önemli boşa zaman ve gereksiz tedaviler oluyor doktor iyi olmayinca

evet doktorum hep bunu söyledi sebebini bilsek tedavi uygularız ama ne yapacağımızı bilmiyoruz dedi ama ilkte ne olduğunu bilmesem de bişey buldular die çok sevindim ameliyat dediler bira tırstım ama herşey evlet için deyip katlandım sabır gösterdim aynen öle doktor gerçekten çok önemlişuan çalışmıyorum 2 yıldır hastanelerdeyim çünkü yeni ameliyat oldum ve eğer gebelik olmazsa yine aşılama deneriz dedi doktorum

X