Anne olmak hayal mi

ayy yazıkk ya ne kadar üzülmüş yıpranmıştır..
sonunda mutlu son olmuş Allahtan..
canım benim bende eşime ne örnekler verdim ama ne hamuru ıspanağa bir tatlı kaşığı tuz at desem bir yemek kaşığı atıyor:))
bu son tedavide 12 gün çamaşır yıkamadımda evde dağ oluşmuştu.. eşim hergün yarın makinaya atarım dedi böyle böyle hiç atmadan 12 günü bitirdi.. bir haftadır aralıksız çamaşır yıkıyorum:))

tabi çok üzüldüler en son bebekleri 6 aylık dı
ama şimdi çok mutlular herşeyi unuttular
maşallah eşinde yani 12 gün yıkamadan giyecek birşey bulmuşşşş:KK52::KK52::KK52::KK52:
yok benim eşim senin eşine bakarak marifetli:26::26::26:
bigün bunu diyeceğim aklıma gelmezdi
çok güldümmmmmm:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

ben yazmadım ama okurken çok kötü oldum paylaşmak istedim sanki içimdekileri okumuş gibi hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz ayn ıacıyı yüreğimizde hissediyoruzzzzz
inşallah bizde anne oluruzzzz

yazmak onemlı degıl canım zaten yasayarak yazmak inşallah bi gün bizde o çift çizgiyi görcez inanıyorum :KK16:

bazen umudum kırılsada bende inanıyorummm
biraz kendinden bahsetsene yaş kaç neden bebiş olmuyo

canım 29 yasındayım 3-4 ay korunduk sonra hemen ıstedık ama olmuyor malesef 2 senedır sebepsiz denılıyordu bırdenbıre sankı esımde varıkosel cıktı sımdı amelıyat olmasını beklıyoruz bu ay belkı nasıp olursa amelıyat olacak amelıyattan oncede asılama falan yapmıyolar doğal yolla olabılır dıye amelıyattan sonra ki inşallah...özele gıtseydık aşılama falan olurdu eşimin degerleri çok kötü değil çünkü böyle işte canım sizde sorun ne_? buarada bnmde bazen kırılıyor umudum :KK50:

mrhb arkadaşlar 2.tüp bebek denemem de olmadı cok üzgünüm hayattan bıktım napacagımı bilmiyorum cok ilgi olmasına rağmen ailemin bile beni anlamadığını düşünüyorum ALLAHIM diyorum niye ben bu kadar anne olmak isterken sürekli ağlıyorum elimden gelen hiç yok kabus olsa diyoruum ama değil....:KK14::KK14::KK14::KK14:

Anne Olamamak

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Anne olamamak demek hiç bir zaman çekirdek aile fotoğrafında 3 kişi olamamak demek

hiç bir zaman tam bir aile gibi olamamak,eksik hissetmek demek...

bebek mağazalarının önünden bazen hızlıca geçmek,bazende eşinden gizli gizli minik eşyalara bakıp,ağlamamaya çalışmak demek...

arkadaş toplantılarında çocuğuyla ilgilenmeyen tek aile olmak demek...

anne olamamak demek anne olamamanın acısını yaşayanların sözleriyle yazılarıyla avunmak demek...

bir yerlerde benim gibi acı ceken var rabbim onlarada banada ver demek...

anne olamamak demek artık hayal kurmak istememek,hayal kurunca olamayacağını düşünerek kafadan silmesi zor olsada sadece bir iki saniyeliğine kafadan atabilmek demek...

anne olamamak demek hayata tutunma dalının olmaması demek..

anne olamamak demek yanlız öleceğini düşünmek demek...

anne olamamak demek çok sevdiğin eşinle önceden onu hissetmek için sevişmek yerine sadece bebek sahibi olabilmek için sevişmek demek..

anne olamamak demek rüyanda bebeğini gördüğün zaman seni uyandıranlara gıcık olmak demek...

anne olamamak anne şarkılarında herhangi bir duygusal ortamda durduk yere ağlamak demek...

anne olamamak her duyduğu karışımları yapmak demek...

anne olamamak her ne olursa olsun umudunu kaybetmemek demek...

Her satırında kendimi buldum duygularım tamda bu halde fazlası var eksiği yok..Ancak bu kadar güzel anlatilabilirdi yureginize ve duygularinizi yaziya doken ellerinize sağlik.Gözyaşlarımı tutamadım her zamanki gibi..Ama İnşallah bizlerde tadacagız anneligi,canı gönülden inanıyorum ben.

Son düzenleme:
benim de tüp bebeğim tutunamadı. sonrasında tamam artık bitti dedim o ay bebek fikrinin b si olmadı ve hamile kaldım şimdi 2.5 yaşında. stres herşeyi etkiliyor maalesef

canım 29 yasındayım 3-4 ay korunduk sonra hemen ıstedık ama olmuyor malesef 2 senedır sebepsiz denılıyordu bırdenbıre sankı esımde varıkosel cıktı sımdı amelıyat olmasını beklıyoruz bu ay belkı nasıp olursa amelıyat olacak amelıyattan oncede asılama falan yapmıyolar doğal yolla olabılır dıye amelıyattan sonra ki inşallah...özele gıtseydık aşılama falan olurdu eşimin degerleri çok kötü değil çünkü böyle işte canım sizde sorun ne_? buarada bnmde bazen kırılıyor umudum :KK50:

bende 27 yaşındayım 5yıllık evliyim sorun bende poc var 2 tüp denedik olmadı malesef
inşallah ameliyat sonrası eşinin değerleri yükselir sperm tahilini bi kaç yerde yaptrmakta fayda var bence
inşallah kısa zamanda anne oluruz

Her satırında kendimi buldum duygularım tamda bu halde fazlası var eksiği yok..Ancak bu kadar güzel anlatilabilirdi yureginize ve duygularinizi yaziya doken ellerinize sağlik.Gözyaşlarımı tutamadım her zamanki gibi..Ama İnşallah bizlerde tadacagız anneligi,canı gönülden inanıyorum ben.

bende okuduğumda ağlamıştım yazan herşeyi birebir hissediyorum
anne olmak isteyen herkes olur inşallahhhh

bende 27 yaşındayım 5yıllık evliyim sorun bende poc var 2 tüp denedik olmadı malesef
inşallah ameliyat sonrası eşinin değerleri yükselir sperm tahilini bi kaç yerde yaptrmakta fayda var bence
inşallah kısa zamanda anne oluruz

Canım aslında senin durumunda olan bi çok yakınımın oldu bebişi önemli olan sorunun üzerine gitmek biz hep üniversite hastanelerinde yaptırdık çapa ve bezmialemde... Şimdi bezmialeme randevu alıp ameliyatı orda olup çapadada alşılama yada tüp hangisi olursa artık inşallah hiçbirine gerek kalmadan bebeklerimiz gelir bir an önce :)

bende okuduğumda ağlamıştım yazan herşeyi birebir hissediyorum
anne olmak isteyen herkes olur inşallahhhh

ayy yazıkk ya ne kadar üzülmüş yıpranmıştır..
sonunda mutlu son olmuş Allahtan..
canım benim bende eşime ne örnekler verdim ama ne hamuru ıspanağa bir tatlı kaşığı tuz at desem bir yemek kaşığı atıyor:))
bu son tedavide 12 gün çamaşır yıkamadımda evde dağ oluşmuştu.. eşim hergün yarın makinaya atarım dedi böyle böyle hiç atmadan 12 günü bitirdi.. bir haftadır aralıksız çamaşır yıkıyorum:))

çıkmamıştım daha 😊 neyse şimdide ben kaçıyım benimki geliyor yemek yicez

😆😆😆😆 helal olsun!

kızlarrrrr ben hamıleyımm hadı darısı hapınızeee ınsallah canlarım benm dertortaklarmmmm

Canım aslında senin durumunda olan bi çok yakınımın oldu bebişi önemli olan sorunun üzerine gitmek biz hep üniversite hastanelerinde yaptırdık çapa ve bezmialemde... Şimdi bezmialeme randevu alıp ameliyatı orda olup çapadada alşılama yada tüp hangisi olursa artık inşallah hiçbirine gerek kalmadan bebeklerimiz gelir bir an önce :)

bende üniversite hastanesine gidiyorum 2. tüpü orda denedim
dokrtlar şanş yüksek diyor ama olmuyor malesef
herşey bahane Rabbim nasip ederse oluyor işte
inşallah canım ummadığımız bi anda bebişlere kavuşuruz

teşekkur ederım bırtanem bol bol dua edıyom hepınızeeee allahm ınsallah arkamdanda sız gelnn ya jelım kahve gelıyo bugunnn

canım çok dua et bize tamammı
bugün net bozuldu moralim bozuktu şimdi sankli böyle bi hafifledim gibiiii
kan testi yaptın demi bide sen daha öncede hamile kalmıştın

canım çok dua et bize tamammı
bugün net bozuldu moralim bozuktu şimdi sankli böyle bi hafifledim gibiiii
kan testi yaptın demi bide sen daha öncede hamile kalmıştın

evet caanm kalıyom dusuruyomm kalıyom düşürüyom hepp offf allahhh busefer bagıslasın ben hep edıyom ederımde sızde bana edın tamammı

evet caanm kalıyom dusuruyomm kalıyom düşürüyom hepp offf allahhh busefer bagıslasın ben hep edıyom ederımde sızde bana edın tamammı

tamam canım inşallah kucağınada sağlıkla kucağına alırısn
inanıyorum inşallah bu sefer herşey yolunda gidecek

bende üniversite hastanesine gidiyorum 2. tüpü orda denedim
dokrtlar şanş yüksek diyor ama olmuyor malesef
herşey bahane Rabbim nasip ederse oluyor işte
inşallah canım ummadığımız bi anda bebişlere kavuşuruz

İstanbuldaysan ve maddi olarak sıkıntı olmayacaksa bahceciyi öneriyolar şehir dısından bile gelenler var dediğin gibi nasip olmadıktan sonra yer bahane o hayırlı zaman çabuk gelsin inşallah 😊

X