anne olamamanın acısı..

Mrb kızlar yazdıklarınızı okuyunca bende yazayım dedim sizleri çok iyi anlıyorum çok zor bir durum ama Kurban olduğum zamanı gelince veriyor bende 5 yıllık evliyim ilk sene düşünmediķ sonra 8 ay sonra yumurtlama takibiyle gebelik elde ettik ama 7 haftalıkken kaybettim sonra tekrar tedavi tekrar tedavi iki kere aşılama olmadı tabiki herkes soruyor herkes acıyan gözlerle bakıyor insana.eltimin bebeği oldu gorumcemin oldu ben onları sevince bana bakışları bile acıyarak geliyordu bana ya neyse aslında çok uzun çok şeyler varda yazamıyorum neyse kızlar ilk tüp bebek denememde hamile kaldım ve şuan oğlum üç aylık oldu çok şükür inanın sizler için hergun dua ediyorum kurban olduğum sizlere sağlıklı hayırlı evlatlar versin lütfen kimseleri kafaniza takmayın yalnız şunu söylemeden bitirmiyeyim ilk anneler günü hepimiz kayinvalidemdeyiz görümcem sonunda sende anne oldun diyince eşimde görümceme abla sanki sen çok genç yaşta anne oldu diyince çok mutlu oldum buarada görumcem 40ndan sonra anne oldu dualarım sizinle...

Benide en çok üzen şeylerden biridir acıyarak bakmaları..
sen kimsin ki acıyorsun bana , ALLAH acısın.
ama olur mu hiç onda var bende yok o benden üstün görüyor kendini. benimde eltilerim benden sonra evlendi ikisininde çocuğu var benim yok hatta birinin çocuğu yenge sizin çocuğunuz olmuyor mu dedi herkesin içinde öyle zoruma gitti ki ama susmadım ağlamadım eee normaldir 3 yaşındaki çocuk evde ne konuşulursa dışarda onu konuşur dedim. ama umurlarında olmadı bile hala çocukla hava atıyorlar bana. ALLAH görüyor neyseki o yeter bana.
ben 3 denemeden sonra çok yıprandım hemoroit sahibi oldum hormonlar iğneler yüzünden bağırsaklarım artık hiç çalışmıyor balon gibi şiştim aldığım kilolar cabası.. manevi yönden çöktüm maddi yöne hiç girmeyim.
o yüzden bir süre tedavi düşünmüyorum RABBİMİN hazinesi bol inşallah bizede anne olmayı nasip eder..
Bu arada Rabbim oğlunu saana bağışlasın sağlıkla huzurla inşallah..

ahhh ahh...
yaşayış şekillerimiz farklı farklı olsa da hepimizin derdi acısı bir.. bende oldum olası anneler gününden nefret ediyorum hatta o güne benim tecrit günüm diyorum kutlamıyorumda hatta .
ama şunu biliyorum ki analık doğurmakla olmaz analık içde taşınılan bir duygudur, eğer doğurmakla olunsaydı analık çöplere cami avlularına bebekler bırakılmazdı değil mi.. o yüzden yüreğinde bu duyguyu taşıyan herkes ana benim için, evladıyla övünen hava atan, böbürlenen de tam tersi..
bence bir daha denemelisin en azından dondurulmuşların var ve seni bekliyorlar , bilemezsin belkide imtihanının vakti dolmuştur..
Yaşı henüz küçük olanlara söylüyorum ,hiç beklemeyin,çünkü yaş ilerledikçe endişelerin,korkuların çoğalıyor,zorlaşıyor herşey farklı düşünüyorsun,ertelemeyin herşey gençlikte,para biriktirdim elektrik elektronik işinde çalıştım,eşiminde işi iyiydi sonra herşey bir anda ters döndü ben işten çıktım,eşim çıktı kaldık biriken para bize 2. Transfer 2500 dediler aradım bu sefer 5000 dediler birazda sinirlendim gitmedim 5000 hiçbir şey değil ama sanki insanların bı yarası var ve bazıları bundan faydalanıyormuş gibi geliyor,ve şuan 8000 bine çip bebek yapan bir doktor var elim kolum bağlı ve muayene ücreti,ilaç transfer hepsi içinde...

Yaşı henüz küçük olanlara söylüyorum ,hiç beklemeyin,çünkü yaş ilerledikçe endişelerin,korkuların çoğalıyor,zorlaşıyor herşey farklı düşünüyorsun,ertelemeyin herşey gençlikte,para biriktirdim elektrik elektronik işinde çalıştım,eşiminde işi iyiydi sonra herşey bir anda ters döndü ben işten çıktım,eşim çıktı kaldık biriken para bize 2. Transfer 2500 dediler aradım bu sefer 5000 dediler birazda sinirlendim gitmedim 5000 hiçbir şey değil ama sanki insanların bı yarası var ve bazıları bundan faydalanıyormuş gibi geliyor,ve şuan 8000 bine çip bebek yapan bir doktor var elim kolum bağlı ve muayene ücreti,ilaç transfer hepsi içinde...

canım biz son bir yılda 30.000 bin harcadık elde 3 negatiften başka birşey olmadığı gibi madden manevi yönden ve birde bedenen çok yıprandım hala taksit ödüyorum ama elde var sıfır.. o yüzden ara verdim evlat edinmeyi düşünüyorum hatta.

canım biz son bir yılda 30.000 bin harcadık elde 3 negatiften başka birşey olmadığı gibi madden manevi yönden ve birde bedenen çok yıprandım hala taksit ödüyorum ama elde var sıfır.. o yüzden ara verdim evlat edinmeyi düşünüyorum hatta.
O da zor devlet vermeye yer arıyorda vermemek içinde işi yokuşa sürüyor,ayrı oda,dolgun maaş vs vs bir sürü prosedür,zor bacım zor bizim için herşey zor.Allah herkesin gönlüne göre versin..

Kızlar 2 aşılama 8 tüp bebek deneyip 5 yıl uğraşıp evlendikten 8 yıl sonra kızımı kucağıma alan bir anne olarak söylüyorum sabredin azimli olun bırakmayın kendinizi sakin. zamanı geldiğinde rabbim size de nasip edecek inşallah onu kucaginiza aldığınızda tüm yaşadığınız kötü anıları unutacaksiniz dilerim bunun için benim kadar uğraşmak zorunda kalmazsınız tez zamanda kendiliğinden gelir kuzucuklariniz. Hepinize dua ediyorum rabbim size de yaşatsin bu duyguları diye

Bir de dünyanın en gizemli bilgisini verir gibi : yapın artık bir çocuk sonra olmaz falan geciktirmeyin çocuk evin neşesidir diye nasihat verenleri var. Cok sagol ya nasıl aklıma gelmedi diyesim geliyor. Ve 50 yaşındaki kadın bile yapıyor bunu yani hiç mi gün görmedin bu yaşa kadar. hiç mi çocuğu olmayan insan duymadın. Neyin ısrarı bilmiyorum.kibarca geçiştiriyorum iki ay sonra yine soruyor. Ben malım senin aklına göre çocuk yapıcam diyeceksin olmayacak. Iş yerinde desen on kere soran bilirim 3, 4 ay once tanistigim insanlar arasindan. Hadi gayrı ihtiyari soran olur, bise olur,cahil olur neyse derim bişey demem, nasip derim de insanlar garip, bencil. Bi arkadasim sende yok mu biseler diyip duruyor her görüşmemizde olsa gizleyemem heralde ortaya çıkar dedim o son soruşu oldu. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Şifalı ot öneren kendine iş edinmiş şahısları unutma " bende sorun yok diyorum böğürtlen kökü iç " eşimde diyorum keçiboynuzu içir diyor " yav eşine günde 5 kilo yoğurt yedir diyen bile var,patlasın adam herkes kurtulsun.aslında biz durumumuzu kabulleniyoruz ama dış faktörler sinir bozuyor..Rabbim evlatla sınayacağına, evlatsızlıkla sınasın..bizim mahallede bı abi vardı,evlerden ırak kafatası su topluyordu,tekerlekli sandalyeyle gezip dururdu,annesi hep"Rabbim arkamda bırakma" diye dua ederdi,sonra bı gün ansızın cennete gitti Mehmet abi...anladım ki bir anne için en acı şey Allah'tan kendinden önce onun gitmesini dilemekti, çünkü anne gittikten sonra Mehmet abiye kimse anası gibi bakamazdı...

Kızlar 2 aşılama 8 tüp bebek deneyip 5 yıl uğraşıp evlendikten 8 yıl sonra kızımı kucağıma alan bir anne olarak söylüyorum sabredin azimli olun bırakmayın kendinizi sakin. zamanı geldiğinde rabbim size de nasip edecek inşallah onu kucaginiza aldığınızda tüm yaşadığınız kötü anıları unutacaksiniz dilerim bunun için benim kadar uğraşmak zorunda kalmazsınız tez zamanda kendiliğinden gelir kuzucuklariniz. Hepinize dua ediyorum rabbim size de yaşatsin bu duyguları diye
Çok sevindim canım adına ALLAH size bağışlasın, bizlere nasip etsin inşallah...
Sabırdan, şükürden, çabadan ayırmasın.. aşılama , tüp bebek bir yana artık sizin süreniz dolmuş imtihanınız bitmiş bu yolda, ALLAH nasip etmiş. benimle birlikte upraşan bir arkadaşım vardı ikimizde 3 deneme yaptık olmadı benim sadece ilki pozitifti o onuda göremedi tedaviyi bıraktı doktorlar tedaviyle bile imkansız dedi ertesa ay doğal yolla kaldı , benimse evimin herköşesinden iğne ilaç çıkıyor hala, ama yok..
yani vakti dolana nasip ediyor ALLAH..
Darısı hepimizin başına olsun inşallah.

Şifalı ot öneren kendine iş edinmiş şahısları unutma " bende sorun yok diyorum böğürtlen kökü iç " eşimde diyorum keçiboynuzu içir diyor " yav eşine günde 5 kilo yoğurt yedir diyen bile var,patlasın adam herkes kurtulsun.aslında biz durumumuzu kabulleniyoruz ama dış faktörler sinir bozuyor..Rabbim evlatla sınayacağına, evlatsızlıkla sınasın..bizim mahallede bı abi vardı,evlerden ırak kafatası su topluyordu,tekerlekli sandalyeyle gezip dururdu,annesi hep"Rabbim arkamda bırakma" diye dua ederdi,sonra bı gün ansızın cennete gitti Mehmet abi...anladım ki bir anne için en acı şey Allah'tan kendinden önce onun gitmesini dilemekti, çünkü anne gittikten sonra Mehmet abiye kimse anası gibi bakamazdı...

Dert kendilerinde olmayınca hepsi başımıza doktorumuz kesiliyor maalesef canım.
Akıl verenlerin hiç samimi olmadığını aksine ne kadarını daha öpğrenebilirim derdinin diye acılarımızın üzerinde tepinip duruyorlar.
benimde kayınvalidem aynı durumda engelli kızı var ya ölürsem kim bakar diyor napar diyor yani bir dertten muzdarip bizler gibi.. buna rağmen halimden anlamıyor milleti evine toplayıp benide çağırıyor gitmiyorum niye gelmiyorsun diyor, o da biliyor herkes çocuğunu önüne alıp oturduğunda benim boynu bükük kaldığımı ama nafile işte..
eşim bile anlamıyor bazen abarttığımı düşünüyor ne olacak katıl aralarına sende otur kendini yalnızlaştırma diyor ama nafile dediği gibi olmuyor hiçbirşey...
erkeklerin dünyası ile kadınların dünyası bir değil iki erkek oturunca sşiyaset yapar spor konuşur vs.. ama iki kadın bir araya gelince tek mevzu çocuktur..
ALLAH daha büyük şeylerle sınamasın anlattığın mehmet abi gibi olayları gördükçe dinledikçe kocam başımda sağ çok şükür diyip ona sarılıyorum..

Bir de dünyanın en gizemli bilgisini verir gibi : yapın artık bir çocuk sonra olmaz falan geciktirmeyin çocuk evin neşesidir diye nasihat verenleri var. Cok sagol ya nasıl aklıma gelmedi diyesim geliyor. Ve 50 yaşındaki kadın bile yapıyor bunu yani hiç mi gün görmedin bu yaşa kadar. hiç mi çocuğu olmayan insan duymadın. Neyin ısrarı bilmiyorum.kibarca geçiştiriyorum iki ay sonra yine soruyor. Ben malım senin aklına göre çocuk yapıcam diyeceksin olmayacak. Iş yerinde desen on kere soran bilirim 3, 4 ay once tanistigim insanlar arasindan. Hadi gayrı ihtiyari soran olur, bise olur,cahil olur neyse derim bişey demem, nasip derim de insanlar garip, bencil. Bi arkadasim sende yok mu biseler diyip duruyor her görüşmemizde olsa gizleyemem heralde ortaya çıkar dedim o son soruşu oldu. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

tamamiyle içimden geçenleri yazmışsın canım..
al benden de o kadar. onu bende çok diyorum hatta 10 gün arayla görüştüğüm biri bile densizce sorabiliyor bazen bende evde bıraktım gelmedi diyorum aaaaa nasıl yani diye bir şok oluyor önce , sonrada sen benimle aly mı ediyorsun diyor.. artık kim kiminle alay etmeye çalışıyor ortada.
ama yalnız ah değil beddua asla değil ama hepsini yazıyorum içimde yani Yarın ALLAHın huzurunda içimi yakanlar, burnumun direğini sızlatanlar bir bir çıkacak..

çocukken en büyük hayalim anne olmaktı, herkes poli öğretmen derken hep anne olmak isterim derdim.. nerden bilebilirdim ki Rabbimin beni en sevdiğimle imtihan edeceğini.
oysa çocukkende çok severdim çocukları ben...
şimdi kimin çocuğuna dokunsam, acıyarak bakan gözler beliriveriyor üstümde. Tanıdıklarımın çocuklarına hiç dokunmuyorum o yüzden, çalıştığım yerde gelenlerin çocuklarına dokunsam bu sefer öpmek yasak sevmek yasak diyorlar, bende RABBİM gör halimizi diye dualara sarılıyorum.
ahdım var hamile olur olmaz kapı kapı gezeceğim, bakın ben hamileyim dedikoduyu bırakın artık, acımanıza gerek yok bana, gidin kendi dertlerinizle ilgilenin hem size ne benden diye...
ama kendi kendime de bir söz verdim ALLAH anne olmayı nasip ederse bana, şımarıklık yapmayacağım çocuğumun fotolarını sosyal medyda nispet yaparcasına boy boy paylaşmayacağım diye...

çocukken en büyük hayalim anne olmaktı, herkes poli öğretmen derken hep anne olmak isterim derdim.. nerden bilebilirdim ki Rabbimin beni en sevdiğimle imtihan edeceğini.
oysa çocukkende çok severdim çocukları ben...
şimdi kimin çocuğuna dokunsam, acıyarak bakan gözler beliriveriyor üstümde. Tanıdıklarımın çocuklarına hiç dokunmuyorum o yüzden, çalıştığım yerde gelenlerin çocuklarına dokunsam bu sefer öpmek yasak sevmek yasak diyorlar, bende RABBİM gör halimizi diye dualara sarılıyorum.
ahdım var hamile olur olmaz kapı kapı gezeceğim, bakın ben hamileyim dedikoduyu bırakın artık, acımanıza gerek yok bana, gidin kendi dertlerinizle ilgilenin hem size ne benden diye...
ama kendi kendime de bir söz verdim ALLAH anne olmayı nasip ederse bana, şımarıklık yapmayacağım çocuğumun fotolarını sosyal medyda nispet yaparcasına boy boy paylaşmayacağım diye...
Allah gönlüne,gönlümüze göre versin,bende çok severdim çocukken bir sürü oyuncak bebeğim var hala durur gözüm gibi bakarım,geçen sene bu bebek olaylarıyla uğraşırken ( tüp bebek mi tövbe derdim,büyük konuştum )psikoloji alt üst olunca eşim köpek aldı hayvanları çok severim bu arada,bütün ayıcıkları ona verdim gözden çıkarttım...Bu sayfa resmen boynu büküklerin sayfası gibi oldu,yan sayfalarda beta hgc değerlerini paylaşıyorlar, Rabbim şu mübarek ayların yüzü suyu hürmetine sesimizi duysun,bizde yan sayfalarda hgc değerlerimiz ne kadar yükselmiş onu paylaşalım,harf harf yazarkende yüzümüz gülsün artık...

Allah gönlüne,gönlümüze göre versin,bende çok severdim çocukken bir sürü oyuncak bebeğim var hala durur gözüm gibi bakarım,geçen sene bu bebek olaylarıyla uğraşırken ( tüp bebek mi tövbe derdim,büyük konuştum )psikoloji alt üst olunca eşim köpek aldı hayvanları çok severim bu arada,bütün ayıcıkları ona verdim gözden çıkarttım...Bu sayfa resmen boynu büküklerin sayfası gibi oldu,yan sayfalarda beta hgc değerlerini paylaşıyorlar, Rabbim şu mübarek ayların yüzü suyu hürmetine sesimizi duysun,bizde yan sayfalarda hgc değerlerimiz ne kadar yükselmiş onu paylaşalım,harf harf yazarkende yüzümüz gülsün artık...
Amin canım tez zamanda inşallah.. ALLAH hepimizin güldürsün yüzünü...

Her bebek haberinde içim biraz daha burkuluyor.. zamanla bazı acılara alışırmışya insan bu alışılacak gibi değil.. zamanla artıyor... içimde yarattığı boşluğa sığamıyorum artık.. ALLAHımdan bol bol sabır diliyorum o kadar zorki bir bebek kokusuna hasret yaşamak...

Her bebek haberinde içim biraz daha burkuluyor.. zamanla bazı acılara alışırmışya insan bu alışılacak gibi değil.. zamanla artıyor... içimde yarattığı boşluğa sığamıyorum artık.. ALLAHımdan bol bol sabır diliyorum o kadar zorki bir bebek kokusuna hasret yaşamak...
Allah buyuk, üzülme desem yalan olur.çünkü zamanında ben çoook üzüldüm.Aile apaetmaninda oturuyordum.benden sonra eltilerimin boy,boy çocukları oldu.şükürler olsun.Rabbim'e banada nasip etti.şimdi ise 6yildir kardeş için bekliyoruz,uğraşıyoruz.gerçekten çok zor tarifi yok.Allah sizlere de nasip etsin.sorununuz nedir?

İnsanlar çok garip gerçekten. Ben 2 haftalık evliyken kayınvalideme var mı gelin de bebek demişler...kayınvalidem baktım kaldım diyor...böyle komik insanlar... Rüyasında hamile görenleri saymıyorum bile :)

Hepimizin yoğun birşekilde yaşadığı şey; anne olamamanın acısı...
ne kadar zor ne kadar zorlu bir yol bu tüp bebek serüveni, iğnesi ilacı ağrısı sızısı hepsi bir yana o şafak saydığımız 12 gün yok mu ömrümüzden ömür çalıyor.. hele birde negatifse, yaşadığımız hayal kırıklığı bitsede bu seferde maddi açıdan faturamız devam ediyor...
ömrümden geçen 3 yıl sanki bana 10 yılmış gibi geliyor bu günlerde...
dışarı çıkmak istemiyorum kimseyi görmek istemiyorum o kadar çok yoruldumki düğünmüş bayrammış hepsi geçti benden...
iki insan görse nasılsın demeden bebek yok mu daha diyor, sanki o kendi başarmışta bizde iş yokmuş gibi.
hayatındaki tek başarısı çocuk doğurmak olan insanların diline düşmek çok ağır.
halbuki sana nasip eden ALLAH bana nasip etmemiş henüz benim zamanım var demekki, ne demek olmuyor ne demek sorun ne? bu sorular geldi mi kafam iyice atıyor ya hu bu benim özelim ne cürret yüzüme karşı sorabilirsin.. burayı o yüzden seviyorum bizbize aynı dertten müzdarip herşeyi konuşup sorabiliyoruz birbirimize, ama dışardaki hayat çok acımasız, insanlar düşüncesiz...
kendi dertleride vardır muhakkak, kimisi hasta ,kimisi eşiyle geçimi yok , kimisi maddi sıkıntı, kimisi eşinin ailesiyle anlaşamıyor... vs vs vs
ama tabi biz anlatmadığı sürece bilemiyoruz bunları , oysa bizimki saklanacak gizlenecek birşey değil şak diye ortada. buldular mı vuracak yeri üstünde tepiniyorlar acılarımızın...
acıyan bakışlar arasında kimsenin çocuuğunu da sevemiyoruz ...
bu günlerde öyle çok doluyum ki bebek kokusuna hasretim,burnumun direği sızlıyor resmen..
eminim birçoğunuz benden farklı değilsinizdir,
oyüzden açtım bu konuyu, içimizi dökelim diye... sevgiyle kalın kızlar...
Allah sabir versin size tavsiyede bulunmak isterim benim 5 yildir olmuyodu ama biz esimle kemik suyu ictik hergun bikmadan sarimsakli ve o ay hamile kaldm şok oldum hic aklima gelmezdi sizde deneyin belki iyi gelir insallah

bu arada kızlar üç aylar girdi regaip kandilinizde mübarek olsun hepinizin..
duaların arşa en yakın olduğu zamanlarda olsakda bir yanım buruk bayram geliyor..
hele o bayram sabahı yok mu kucağına çocuğunu alan gelecek 4 eltiyiz bir benim çocuğum yok o yüzden gözler hep üzerimde senin yok dercesine gözüme sokuyor hepsi çocuklarını.. bense dişimi ısırmaktan dua etmekten başka birşey yapamıyoru. bayram gezmesine el öpmeyi falan zaten çok oldu bırakalı ama o sabah toplanıp yenen bayram yemeği yokmu boğazımda düğümleniyor, onlara bayram bana ölüm sanki..
düğünmüş bayrammış hepsinden geçtim yaşımda geçiyor zaten, yani düşünüyorum da kendini bilmeyen ne dediğini bilmeyen 5-10 insan yüzünden ağlayarak üzülerek geçip gidiyor ömrümüz, halbuki onların umrunda bile değil üzüldüğümüz..
ALLAHım hepimizi gör ne olur...
ALLAH bizi de görecek canım elimizden bişe gelmiyor ona sığınmaktan başka..bir tarafın hep eksik kalıyor..senin eksiğini yakalamak isteyen zavallı insan müsveddeleri her fırsatta sorup duruyor..hayattaki tek başarısı evlenip doğurmak olan insanlar işte..dün öyle bir karar aldım bozup atıcam bu özel bi konu nasıl cüret edersiniz ben başkasına sormam bana sorulmasını da istmeme dicem

bu arada kızlar üç aylar girdi regaip kandilinizde mübarek olsun hepinizin..
duaların arşa en yakın olduğu zamanlarda olsakda bir yanım buruk bayram geliyor..
hele o bayram sabahı yok mu kucağına çocuğunu alan gelecek 4 eltiyiz bir benim çocuğum yok o yüzden gözler hep üzerimde senin yok dercesine gözüme sokuyor hepsi çocuklarını.. bense dişimi ısırmaktan dua etmekten başka birşey yapamıyoru. bayram gezmesine el öpmeyi falan zaten çok oldu bırakalı ama o sabah toplanıp yenen bayram yemeği yokmu boğazımda düğümleniyor, onlara bayram bana ölüm sanki..
düğünmüş bayrammış hepsinden geçtim yaşımda geçiyor zaten, yani düşünüyorum da kendini bilmeyen ne dediğini bilmeyen 5-10 insan yüzünden ağlayarak üzülerek geçip gidiyor ömrümüz, halbuki onların umrunda bile değil üzüldüğümüz..
ALLAHım hepimizi gör ne olur...
Ne kadarda guzel soyledin yasadiklarimiz ayni iki eltimde benim var onlarin ceket atsa cocugu oluyor.birisi baglatmis baglatmasa daha olurmus allah herkesi goruyor bayramlarda el operken allah evlat versin duasi ettiklerinde bogure bogure basladigimi bilirim .o yuzden bizi bizden baska kimse anlamiyor kuzum.insanlarin icine cikmaktan hamile haberlerinin gozjme sokulmasindan yoruldum.allah tabiki versin hamile olur olmaz herkezin kendi bilecegi is .ama gozume sokmanin bi alemi yokkki.allahim sana yalvarıyorum bizi evlat hasretiyle sinama havirli evlatlar nasip et.hz meryeme babasiz evlat veren sllahim bizede hayirli evlat ver amin.

Ne kadarda guzel soyledin yasadiklarimiz ayni iki eltimde benim var onlarin ceket atsa cocugu oluyor.birisi baglatmis baglatmasa daha olurmus allah herkesi goruyor bayramlarda el operken allah evlat versin duasi ettiklerinde bogure bogure basladigimi bilirim .o yuzden bizi bizden baska kimse anlamiyor kuzum.insanlarin icine cikmaktan hamile haberlerinin gozjme sokulmasindan yoruldum.allah tabiki versin hamile olur olmaz herkezin kendi bilecegi is .ama gozume sokmanin bi alemi yokkki.allahim sana yalvarıyorum bizi evlat hasretiyle sinama havirli evlatlar nasip et.hz meryeme babasiz evlat veren sllahim bizede hayirli evlat ver amin.
gözyaşları hiç durmuyor ki instagram çıktı bi de nerde bi bebek videosu doğum videosu görsem başlarım ağlamaya..ıssız dağlara kaçasım var insan içine çıkmak tanıdık görmek nefret ediyorum artık kalabalıktan

X