anne oğul saç dökülmesi yaşıyoruz

txuxlay yxuxksel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
158
1
kızlar saçlarım öyle kötü dökülüyo ki ..
elimi her attğımda tutuam tutam geliyor

vitamin eksikliği diyorlar ama doğumdan sonra 5 kilo aldım yediklerime dikkat ediyorum ama ..........

yalnız değilsin canım,aynı şey bende var tutam tutam dökülüyor saçlarım,bende yazacaktım sen benden önce davrandın ömrüm boyunca ilk defa bu kadar çok dökülüyo saçlarım bende korktum..............

hamile iken durmuştu saçlarımın dökülmesi
şuan benimde çok fazla dökülüyor
bebişlerinde öyle
zaten bebişlerinkil normal şuan
onları dökecek başka saç çıkacak

benımde aynı sekılde dokuluyor oglusumunda. bır yakınımız bebek ve annesı artık bırbırlerıne alısınca sac dokulmesı baslar demıstı (hurafe ama komık gelmıstı :)

kızlar korkulacak bir durum yok .. doğumdan sonraki 4. ay ile 10 ay arasında hormonlar tekrar değiştiği için saçlar dökülüyor en iyi çözüm dermotoloğa gitmek ..genelde 8 gün süren kortizonlu bir ilaç veriyorlar saç diplerine sürüyortsunuz. yanında da bir ilaç hap alıyorsun ve iyi geliyor.benimde tutam tutam dökülüyordu.yani bu konuda yalnız değilsiniz.

evet emziriyorsunuz emzirenler kullanamıyor zaten onu belirtmeyi unutmuşum pardon kızlar
bende bittiği için unutuyorum hep (

çok saçma ..nerdeyse 4 ay bitiyo kızım beni çooookk iyi tanıyor deli oluyor beni görünce ama saçı dökülmüyor bir tel bile dökülmedi şimdiye dek ..ne yani beni tanımıyormu şimdi

Bence de...
Benim oğlumda çıldırıyo onu alayım diye, kimseden istemiyor kucağa alınmak, beni görünce çılgın gibi ağlamaya başlıyor. Hep bana yapışık yaşıyor. Ağaçla koala gibiyiz. :)
Amaaaaaaaaa saçı hiç dökülmedi daha.
Benimde öyle.yerimseniben
Hormonlardan olması muhtemel, beden anca kendine gelmeye başlıyor sonuçta.

çok saçma ..nerdeyse 4 ay bitiyo kızım beni çooookk iyi tanıyor deli oluyor beni görünce ama saçı dökülmüyor bir tel bile dökülmedi şimdiye dek ..ne yani beni tanımıyormu şimdi

ben değil büyükler diyo canım artı bebeğin değil annenin saçı dökülüyormuşşşş :)))

benim kayınvalidemde öyle diyip duruyordu
bana göre de saçma sonuçta bebek doğduğu andan itibaren anneyi ayırd ediyor öle saçma şeymi olur. geçmişte nerden bilecekler hormonların yerine oturmasını zamanını falan
annenin saçılmaya dökülmeye başladığı 3.-4. ayda ,çocuk da o zamanlarda tam tepki vermeye başladığı için böyle yorumlamışlar ve kalmış bence.

okuyunca rahatladım.benimde çok dökülüyor.sabah kalkınca yastıkta görüyorum.kızımında arkada saçları vardı zaten,bir kısmı döküldü.yenileri çıkıyor.çim adam gibi şu anda.ayrıca alıntı yazıyı okuyamadım.

Son düzenleme:
aynı sorun bendede var nette araştırmıştım dogumdan 3ay sonra başlayıp 6ay devam edebiliyormuş saç dökülmesi.hormonlarla alakalıymış.bende çok endişeleniyorum yakında kel kalacagım herhalde.

benimde felaket dökülüyor yaa bebek annenin yüzüne gülmeye başlayınca saçlar dökülmeye başlarmış derler 7-8 aylık olana kadar devam edermiş devam ederse ben kesin kell kalırım

Benim de hamileyken yanağımda boynumda çıkan tüylerim dökülmeye başladı. Orangutana benzemiştim tekrar eski insan halime dönebilecem demek ki :)
Bu arada saçlarım da hiç dökülmezdi,şimdi dökülmeye başladı biraz.

ahhh benım de göbeğimde boydan boya olan kara cizgi şeklindeki leke dokulse... yazın denıze gıremıcem bu gıdışle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…