Anlayamıyorum!!!

burda mana bulması gereken kayınvaliden değil
aslında babanne gibi sana yardımcı olması gereken yerde söylediğine bak :kızgın:
hiç kafana takma
bu kayınvalidenin terbiyesizliği

Ne kadar takma desekte insan takiyor
kafaya.Sende o zaman ezik gelini oynama canim.
Cünkü bazen yaman gelin daha kiymetli olur.
Ezik gelinin hicbir kiymeti yoktur ve hep ezilmeye
mahkumdur...

ben senin yerinde olsam kayınvalideme kızmaz eşime kızardım. senin durumunu anlamalıydı ve annesine bu şekilde konuşmamalıydı.sana başka annesine başka konuşması çok yanlış. ama napalım ki erkekler böyle. öncelikle eşinle bu yaptığının yanlış olduğunu ve zor durumda kaldığını konuşup birdaha buşekilde davranmaması için onu kibarca uyarmalısın.

kayınvalideni ise kafana takmamaya çalış canım. onların hayata bakışı ile biz gençlerin hayata bakışı çok farklı. onlar yaşları gereği çok tecrübeliler ve her konuda daha çok şey bildiklerini düşünüyorlar. tamam annecim de öyle yaparım de konuyu kapatsın. şahsen ben kayınvalideme öyle yapıyorum :jeyyar: dedikleri bi kulağından girsin diğer kulağından çıksın. sen gene bildiğini yapmaya devam et. önemli olan senin evladın. bebeğinle sağlıklı mutlu bir hayat dilerim canım a.s.

bebeğin hayırlı olsun öncelikle.
sen bebekli kadınsın evin tabiki de dağınık olabilir. ayrıca dağınık olması için bebeğe bile ihtiyaç yok ki.
ev dağılmıştır ve hiç iş yapasın yoktur, canın istemiyodur, başın ağrıyodur, ayaklarını uzatıp tv seyretmek istiyosundur vb, vb...
insanın evi her an misafir gelicekmişcesine jilet gibi olamaz ki; en azından benimki olmuyor yani sırnaşık şey

tamam canını sıkacak bir durum ama takılmamaya çalış böyle durumlara. sonuçta erkekler kadınlar kadar ince düşünemiyor bazen.
neyin söylenip söylenmemesi gerektiğini kestiremiyorlar.
kayınvaldeni de allaha havale et; ne diyim..

X