Anksiyete olanlar destek formu

Takıntılı ve saplantılı düşüncelerden de kurtulabildiniz mi ?
Merhaba, 6 aydır tedavi görüyorum. İlaçların iyi geldiğini söyleyebilirim. Ara ara çıkmaza giriyorum tabiki. Bizi kaygılandıracak herşey den uzak durmamız lazım. Bu insanlar olur, haberler olur vs. Daha aşmış durumdayım diyelim :)

Siz dün kötüyüm şizofreni olacak gibiyim diye yardım istememişdiniz..1 günde baya yol almışsınız bugünde aşmış durumdayım iyiym diyorsunuz Allah daha iyi etsinde acil bu mevzuyuda görüşün doktorunuzla tutarsızlık var sizde

Siz kaygı bozukluğu ile ilgili bir bilgi edindiniz mi acaba? Ani korkular gelir uğraştırıır ve birdaha ki korkuya kadar ilacın etkisiyle biter. Ben birgün kötüysem bir hafta iyi olabiliyorum. Ayrıca doktorum bunun normal olduğunu söyledi. Herhangi bir tutarsızlığım yok. İnsanları itham etmekten hazmı duyuyorsunuz?

Dün size yorum yapanlardan biride bendim hem panik atak hastasıyım hem obsesif bu aradada titizlik hastalığı başladı aynı şikayetlerinizi bende yaşıyorum yaşayan hastalarda var ama 24 saat içinde iki farklı konu açıp birinde şizofreniden birindede olumlu konuşup aştım demeniz pek tutarlı gelmedi bana...yaşayan hisseden sizsiniz dün size yaptığım yorumda olumsuz düşünmeyin kötüyü davet etmeyin demiştim cabuk etki etmesine sevindim..

Hı bu arada dün bana yazdığınız yazıya cevaben hastalığımın ilk başlarından çok çok iyiyim diye belirtmiştim. Tekrar okuyun..

Hanımefendi, insanlara sarmak size bir ödül vermeyecek :) bu konunun adını dertleşmek adı altında açtım. Beni takip etmenize sevindim ayrıca :) ben konuyu ben durumu aştım gelin size destek olayım diye açmadım, benim gibi yaşayan arkadaşlar ile dertleşelim diye açtım. Obsesyonu çok iyi bilirim eşim 20 yıldır Obsesyon. Evham hastalığı anksyetede hergün aynı derecede yaralamaz Obsesyon gibi. Araştırın öyle konuşalım olur mu.

Hı bu arada dün bana yazdığınız yazıya cevaben hastalığımın ilk başlarından çok çok iyiyim diye belirtmiştim. Tekrar okuyun..
içimden olumsuz bir iç ses duysam panikliyorum. Dha tedaviden olumlu bir sonuç almam için erken sanırım........okudum bunuda belirtmişsiniz

Geçmiş olsun bende de var anksiyete. Bazen çok iyi gamsız oluyorum,bazen de kuruntudan ölüyorum. Zor hastalık vesselam.

Yani bizde bir tutarsızlık yok :)
Birgün inanılmaz özgüvenli güçlü diğer gün sanki korkudan utangaçlıktan ölücekmişim gibi hissediyorum...beni çok yoruyor...ilaç içtiğim dönemlerde iyiyim genel olarak ama şimdi çocuk düşündüğümmiçin bisüredir içmiyorum baya zorluyor...neler yapıyorsunuz en kötü anınızda? Ben resmen bi zavallıya dönüşüyorum

Biliyorum hepimizin böyle hissettiğini. Malesef bilmeyenler dengesiz tarzı yorumlarda bulunabiliyor. Ben kendimi çok zorda olsa düşüncemin içine dalmamakta buldum çareyi. Çünkü 6 aydır yardım alıyorum ama 2 senem bu zorlukları kendim nasıl aşarım ile geçti. Profesyonel bir destek almadan imkansız. Bu herkes için geçerli olmayabilir. Eşim ve ailem bana çok destek. Herkes beni anlayışla karşılıyor. Çünkü bu bir evham vs değil bu bir hastalık. H. Birşeyi kendi isteğimizle yapmıyorum ki öyle olsa hep olumlu şeyler yapar ve düşünürdük. Durduk yere tak diye aklıma yeni bir korku gelebiliyor, bununla mücadele süresi önceden çok günümü alırken şuan 3 güne kadar azaldı diyebilirim. Kendimi dağıtacak şeyler yapıyorum hep. Son zamanlar kendimi arkadaş ortamı vs dahi çok çekip eve kapanmıştım tabi benim için olumlu birşey olmadı. Şuan çok aktifim ha beyin hep bizimle... Dertte seninle.. Derdi sallamamayı öğrenmeliyiz. Çünkü hiçbir korkumuz gerçek olmadı ve inanın gerçek dahi olsa yaşadığımız an korktuğumuz andan daha az acı verecek :)

İlaç içerken bende böyle düşünüyordum..ara ara geliyodu olumsuz düşünceler ama uzaklaştırabiliyordum...şimdi 7/24 yapıştı zihnime...

Cok eski konu ama size bir sey danismak istiyorum. Ben anksiyetenin hep bedensel belirtilerini yasiyorum yani basdonmesi mide bulantisi dengesizlik kas agrilari carpintilar kalbe bicak batmasi gitmedigim doktor kalmadi hic birseyin yok diyorlar. Yani anksiyete boyle bir sey yapar mi? Her allahin ginu neredeyse yataga bagli yasiyorum azicik kendimi iyi hissetsem yemekti ev temizligidi yapiyorum. Su an bile basima bir agirlik geliyo nefesim daraliyo sallaniyorum yani basdonmesi gibi oturdugum yerde. Cildiricam artik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…