Ankara Bahçeci Tüp Bebek Merkezi

Benim malesef iptal oldu transferim berfu hoca rahimde sıvı gördü laparoskopi önerdi büyük ihtimalle haftaya ameliyat olucam ondan sonra İyileşme suresi var tabi artık ne zman olur transferim hiç bilmiyorum
Aaa çok üzüldüm ama önce senin sağlığın!Bir an çnce toparlan inşallah bebeğin seni bekliyor zaten.En güzel zamanda olsun inşallah

Benim malesef iptal oldu transferim berfu hoca rahimde sıvı gördü laparoskopi önerdi büyük ihtimalle haftaya ameliyat olucam ondan sonra İyileşme suresi var tabi artık ne zman olur transferim hiç bilmiyorum
Kuzum üzülme hayırlı zamanı bekliyor bebişin ben de 1ay erteledi kist olmuştu iğne oldum ondan sonra transfer oldum üzülmenin faydası yok tedavisi var mı var gerisi rabbimin işi hadi toparlan bebiş için savaş bakalım

Recai Pabuccu. Mesleği oysaki “kadınlar” la ilgili olan, genç, yaşlı, umutsuz, korkan, heyecanlı bütün kadınların böyle hassas bir konuda gidip de yüzlerine- gözlerine 10 sn den fazla bakmayan doktor.. isterseniz ki nasılsın, derdin ne, hoşgeldin, utanma cekinme, rahat ol desin, istersiniz ki o muayne masasında sizin dizleriniz titrerken, tek bir kelime bazen bir gülümseme gelsin.

Oraya ilk defa gidenler var, ilk muaynesini bile olanlar var, ilk defa tüp bebek deneyecekler var.

Bazen bir elinde spekulum bir elinde telefon, ekrandan rakamlar, görüntüler, iyi mi kötü mü, saglıklı mı normal mi.. hic bir bilgi yok. bilinmezlik, karanlık ve mahrem bölgenin acıldıgı son derece savunmasız bir haldeyken bile korku hissetmenize neden olan doktordur malesef..

Elbette yoğun bir doktorun psikolojik terapi yapması değildir beklentim, ancak doktorluk mesleğinin gereği değil midir hastana 1 grm insancıl yaklaşım? Psikoloji, stress ile yakından ilgili olan bu bölümde eksik olan nedir biliyor musunuz? hastaya- hatta hasta “kadına” olan saygı. Zaten genellikle bebek hasreti ceken anne baba adaylarının gittiği “Centrum Klinikte” hassas bir konu, spermi sorunlu olan hatta hiç olmayan binlerce kendini kötü hisseden erkekler, muayne odasına eşleriyle birlikte eger randevu saati (şanslıysanız 50 dakika beklemeden) gelmişse odaya girdiklerinde en az 6-7 kişilik bir ekiple, sorunlarını yani mahremlerini anlatmaya calısırlar, eger diyalog 3 dk dan fazla kesilmeden sürebilmişse, şanslılar. yine de müthiş bir kötü hisle odadan cıkarlar. . bir gün ameliyat olup yeniden gelmiş bir erkek hastaya “senin spermin cıkmısmıydı?” diye bagırdıgında adamın yüzü gözümün önünden gitmiyor.. evet bu bir saglık sorunu ama bu konu hassas bu konu saygı duyulması gereken, bu konu mahrem.. belki de kendi anne babalarının bile haberleri olmadan gelen insanlar bunlar.. Çalışanların birçoğu diploma denkliği olmayan, hemşireler, yabancı uyruklu doktorlar tir tir titriyorlar hocadan, bir anda bir bağırış bir öfke. neyi yanlş yaptık korkusu sizin korkunuza korku katıyor coğu zaman. Huzursuz, gergin, hicbizaman iyi hissedilmeden cıkılan bir ortam. Ancak instagram da, canlı yayınlarda ne cok ilgi öyle hastaya:) Sosyal medyanın bir kez daha ironik gerçek/ sahte dünyasına sahit oluyorsunuz.

Şimdi bu muamele nedir?

mesleki deformasyon?yoğunluk? bıkkınlık?

hoca yetişemiyor?

Zaten bütün işleri hocanın kendi dısında herkes hallediyor. Benim gördüğüm sadece yumurta sayan robotik bir insan malesef. Istediğinizde ulaşamazsınız, ulaşsanız istediğiniz soruları soramazsınız, bıktım sizden ses tonu ve bakısları içinde hemşirelerden ezbeledikleri prosedurleri dinler ayrılırsınız.

Maddi kısma girmek istemiyorum, sonuc olarak devlet hastanesi değil, herseyin bir karsılıgı olmalı. pazarlık yapan aileler, muayne olmadan alınan ücretler daha ilk bastan paran varsa gir, aman ha sonra kacarsın der gibi.. öyle bir merkez ki herkes robotlaşmış, hersey ezbere, herkes soğuk. Kişiye özel bir tedavi yerine, yumurta fabrikası denebilir zannımca. O soguk hava iliklerinize işliyor her kapıdan girişinizde. Bazen kafamda kese kagıdıyla girsem dediğim günler olmuştu.

peki insanlar neden hala oraya gidiyor Neden böylesine kalabalık, neden herkesin yüzü mutsuz ama banka sırası bekler gibi bekliyorlar? Cevap cok basit.. *umut*

Cünkü tıp camiyasında aslında psikiyatriden sonra gelen en süprizli bilinmeyenli bölüm olan kadın doğum. bence daha bircok sey çözülemedi. Ya tutarsa? Ya Allah verirse bu defa? Anne- baba olayımda bunları cekerim.

Rosi varmış bir de sperm olmayandan bebek oluyormuş. Yüzde iki diyorlar. Yüz kişi de iki. E olsun.. belki de ben olurum o iki kişiden biri.

Baska caren var mı? O yüzden gidiyorsun işte.Olmayınca sana diyorlar Allahtan, olunca Centrumdan :)

Konu basarı- basarısızlık değil.(Dikkat ederseniz ben kendi trajik hikayemi bile anlatmadım) Konu hastaya verilen önem,deger, bazen ilgi. Giderek insanlıgımızı yitirdiğimiz bu dönemde insan kandırma değil, umut verme değil. Kadına, anne adaylarına Saygı..

Neden mi yazdım bunları, gidin gitmeyin tercih edin etmeyin diye değil. Belki azıcıkta olsa kaybolan insanlık duygularını yerine getirmek. Kadınlarımıza ve kadın hastalarımıza şevkat, ilgi ve saygı ile doktorluk yapmak.

Her zaman tesekkür olacak değil ya..

Çok doğru yazmışsınız sonuna kadar katılıyorum.. dediğim gibi benim eşimin yeğeni gitti çok memnundu oda hemşireyi sanırım tanıdığı içindi..ama ben burada çok araştırdığım ve memnun olmayan sayısı olanlara göre çok çok daha fazla olduğu için tercih etmedim. Benim önceliğim ilk defa başlayan biri olarak merkeze ilk girdiğimde o samimiyeti görmekti, soru sorduğumda gecistirilmek değil güzel tatmin edici bir cevap almaktı, dra istediğimde ulasabilmekti.. burda orasiyla alakalı dra hiç ulasamiyoruz, hemşireler hasta tedavisine bakmadan ezbere ilaç yazıyorlar cevap veriyorlar gibi cümleler okudum. Vazgeçme eşiğim bu olmuştu

Cok güzel yazmışsınız.. kendimi deney faresi gibi hissettim o hastanede. Siz yine tek yumurta saymak demissiniz, ben 2 dklik muayene dısında hic gormedim. Negatif oluncada kendim gorusmek istedigim için zorla 5 dk lik bi görüşme ayarladilar. Cikolata kisti icin ameliyat etti beni. 3 cm de myom vardi. Onu almamis. Ameliyattan sonra, bana sordu bunu neden almamışız ki diye suan da tekrar cikolata kistim de çıktı.. ama Berfu hocaya güvenim tam. Negatif olsa bile onunla devam ederim

Merhaba benim transferim negatif oldu maalesef embriyom da kalmadi bir sure are verip tekrar başlıcam bana önerileriniz var mı bu sürede rezervim düşük

Bende geçen ay laparoskopi ve histeroskopiyi oldum şükür bir şey çıkmadı boşuna olmuş gibi oldum ama olsun Haziran yada Temmuz adetimle transfer hazırlığına baslicaz inş hayırlısı olur

Arkadaslar toplama (opu)işlemleriniz adetin kaçıncı günü oldu. Eşim yurtdisindan haziran sonu gelecek. Temmuz adetinde baslamayi düşünüyorum ama bayrama denk gelirse Ankarada olmayacağım yetisir mi hesaplamak istedim. Normalde 14. Günü yumurtlariz. Tedavide de mi oyle oluyor?

10 11 12. Günler toplanıyor genelde. Ama sadece oyu günü değil adet olduktan sonra 2 güne bir kontrole gidiyorsunuz. Hertürlü ankarada olmanız gerekli yani. Sadece opu günü yetmez.

10 11 12. Günler toplanıyor genelde. Ama sadece oyu günü değil adet olduktan sonra 2 güne bir kontrole gidiyorsunuz. Hertürlü ankarada olmanız gerekli yani. Sadece opu günü yetmez.
Normalde ankarada yaşıyorum. Onda sıkıntı olmaz. Ama sanırım bayrama denk gelecek neyse ağustosta baslayacagim o zaman cevap icin teşekkürler

Bahceci anneleri ve anne adaylar merhaba. Ben cuma gunu ankara bahcecide cd56 testi oldum. Normalde bu ay transfer ayim ancak Selen Hocanin hastasiydim o da dun baska bir klinige gecmis. Berfu Hoca ile devam edecekmisim. Transferim bu nedenle ertelenmez insallah. Ne yapacagimi bilemedim. Aranizda Berfu Hocanin hastasi var mi acaba?

Merhaba yazalı çok olmuşsunuz ama belki görürsünüz diye soruyorum laporoskopi ve histeroskopi nerde oldunuz bende de çikolata kisti var dedi doktor rahimde yapısal bozukluk ve yapışıklıj varmış bunun için laporoskopi ve histeroskopi yapalım dedi ilk tüp bebek yaptırdığım doktor hiç böyle şeyler dememişti bir kaç doktora daha gitmeyi düşünüyorum ama nereye gitsem karar veremedim

Merhaba ben Balıkesirde yaşıyorum burada üniversite hastanesinde oldum tüp bebek doktorum Berfu hoca bende yapabilirim dedi ankarada medicana hastanesinde yapıyormuş size tavsiyem özel hastaneler çok yüksek fiyat istiyor bulunduğunuz yerde üniversite hastanesinde yaptırabilirsiniz histereskopi çok zor bir işlem değil ama laparoskopi biraz daha zor şimdiden geçmiş olsun.

Berfu Hocanin hastasiydiniz ve sivi vardi ♡ Kisa surede iyilesmenize coook sevindim. Guzel haberleriniz gelir umarim. Ben de Berfu Hocanin hastasiyim. Bugun 7. gunum ♡

Berfu Hocanin hastasiydiniz ve sivi vardi ♡ Kisa surede iyilesmenize coook sevindim. Guzel haberleriniz gelir umarim. Ben de Berfu Hocanin hastasiyim. Bugun 7. gunum ♡
Aynen canım sıvı vardı operasyon geçirdim bugün ilk transferimi oldum inş sizinde hakkınızda hayırlısı olsun pozitif haberleri paylaşmak kısmet olsun

Merhaba benim transferim negatif oldu maalesef embriyom da kalmadi bir sure are verip tekrar başlıcam bana önerileriniz var mı bu sürede rezervim düşük
Kardesim oncelikle gecmis olsun herseyin hayirlisi allahtan. Benimde transferim negatif olmustu ve bir embriyom 5. Gune geldiginden baska da embriyom kalmamisti. Negatif olunca uzuldum yikildim depresyona girdim esimden bosanmayi bile dusundum cunku benden kaynakli olmuyordu. Sagolsun esim cok destek oldu. Elimden tuttu kaldirdi. 1 ay agladim sizladim dualar ettim gece gunduz ölü gibiydim cunku ikinci tedaviye oncemaddi gucum yoktu sonra manevi varmiydi bilmiyorum. Bir sure beklemek zorundaydik. Sonra ailemin yanina gittim. Kafami toparladim. Allaha biraktim rabbim vermiyorsan da bir hayir var. Hayirli olacaksa beni de kavustur evladima hayırsız olacaksa omur boyu olmasin diye yalvardim . Esimle beraberligimi cocugum olsun dusuncesiyle gerceklestiriyordum ve buyuk stresle oluyordu hersey ikimiz icinde iliskiden nefret etmistik ikimizde. Seksi de akisinabiraktim ve transferimden uc ay sonra hamile kaldigimi ogrendim. Suan 16 haftayi bitirdik. Biraz sikintili ve dusuk riskiyle gecen bir surecimiz olsa da sukur ki hersey yolunda suan. Rabbim devam ettirsin sonuna kadar. Evet ben de yasadim o zor gunleri atlatmak stres olmadan yasamak niye olmuyor diye sorgulamalarla gecirmek cok zor. Ama tekrar tedaviye baslamak icin biraz ara vermeyi dusunursen sanki daha iyi olur o surecte yogun hormon aliyoruz ve duygularimiz darmadagin oluyor. Kendini dinle ruhunu dinlendir esinle birbirinize vakit ayirin akisina birakin herseyi illede cocuk demeden yasayin bazi seyleri belki tekrar tedaviyegerek kalmadan rabbim istedigini mujdeleyecek sana. Rabbim bu zor süreçleri yasayanlara yardimci olsun insallah dileyen herkes saglikla bebeginin mujdesini alir ve bnim gibi gun sayanlar dasaglikla kucagina alir

Arkadaşlık çok teşekkürler mesajında yaşadığım şeyleri özetlemişsin… Psikolojik olarak tükenmiştim. Nerde çocuk sesi duysam bizim evden neden bu ses gelmiyor neden diye ağlayarak buluyordum kendimi… Eşim için de bu durum bu psikoloji çok daha zor başedilemez hale gelmişti. Ama kendimi toparladım biraz dediğin gibi akışına bıraktım. Senin için de öyle çok sevindim ki anlatamam rabbim sağlıklıca hayırlıca evladınıza kavuştursun inşallah Sen de bir anne olarak bizlerden dualarını esirgeme Öyle mutlu oldum ki mesajına çok teşekkür ederim yazdıkların için Allah senden razı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…