Ankara...29 Yaş...Yeni arkadaşlar edinmek...

Konu sahibi 33 yaşındayım.Buradan kimseyle tanismadim ama yıllardır giriyorum bu siteye ve pek çok konuda kız kardeş gibi hissettiğim insanlar oldu.
Bunu laf olsun diye de yazmıyorum bana özelden yazabilirsiniz.
İnsan insanın yurdudur demişler hepimizin birbirimize ihtiyacı var.
Kafalarimiz uyusursa neden kahve icilmesin ki ?
Ne de güzel demişsin insan insanın yurdudur diye. Şimdi dönüp ilk mesajıma baktığımda biraz fazla asosyal görünümlü bir mesaj atmışım sanırım giriş için😊 Aslında aksine kalabalık grupların içerisindeydim yıllarca gezmeyi tozmayı da çok severim.Bugün gündüz tek başıma kahve içerken şunu farkettim ya hadii kalk gel vakit geçirelim diyebilceğim çok yakınımda ki 3 4 insan şehir dışına gitmiş elimde yine çok kıymetli 1 2 dostum kalmış sadece ama eskiden çok kolaydı yeni insanlarla tanışmak arkadaş edinmek şimdi yaş ilerledikçe yeni dostlar edinmek zor niyee eskisi gibi değiliz diye dertlenesim geldi sanırım 😊birde iş hayatım bu ara çok sıkıntılı gidiyor derken rahat rahat gülüp sohbet edecek birileri neden yok diye düşündüm işte 😊 özel mesaj atmak istedim ama gönderemezsiniz dedi telefondan giriyorum diye mi bilmiyorum 🤷🏼‍♀️sen neler yapıyorsun nasıl gidiyor genel olarak ?

Uzun yıllar Ankara daysaniz belirli bi çevre muhakkak edinmissinizdir ve bence çokta arayışa girmeyin yakın 1 2 dostunuz varmış zaten onlarla birseyler yapın. Ben sütten ağzı yananlardanim bu devirde insana güvenmek zor tanıdık bildikle yol almak daha güzel bence 😊 çocuğunuz yokmuş kaç yıllık evlisiniz? Hazır çocuk yokken eşinizle vakit geçirin doya doya gezin yürüyüş yapın.
Tabi kii bir çevrem var ama kalabalıkları yeni insanlarla tanışmayı çok seven hatta bundan yaşam enerjisi alan biri olarak bu son 1 2 sene de sanki çok minimal bir hayatın içinde kalmışım gibi hissettim bugün ilk mesajıma ki sitemim bunaydı herhalde 😅. 5 yıldır evliyim. Eşimle de gezdik bol bol bir ara çadır kamplarına merak salmıştık ormanın içine atıyorduk kendimizi sadece bu son dönemde enflasyona yenik düşüp planları kısıtlayanlardanız😊

Bende ankaradaydım bundan 2 hafta önceye kadar ve buradan tanistigim arkadaslarımda oldu bence dikkat edin derim her sey güzel gibi gőrunurken kullanılmış kandırılmış taraf olmayın.Bende bir heves arkadaştı cevreydi diye girmiş bulundumda pişman oldum.
Teşekkür ederim uyarınız için 😊tabi kii her birimiz farklı karakterlere sahip insanlarız ortak nokta da buluşmak kolay olmayacaktır. Umarım pişman olacağımız şeylerle karşılaşmayız

Bende ankaradaydım bundan 2 hafta önceye kadar ve buradan tanistigim arkadaslarımda oldu bence dikkat edin derim her sey güzel gibi gőrunurken kullanılmış kandırılmış taraf olmayın.Bende bir heves arkadaştı cevreydi diye girmiş bulundumda pişman oldum.
Teşekkür ederim uyarınız için 😊tabi kii her birimiz farklı karakterlere sahip insanlarız ortak nokta da buluşmak kolay olmayacaktır Umarım pişman olacağımız şeylerle karşılaşmayız

Bence de neden olmasın yolun Ankaraya düşerse ya da benim İstanbula bir çay içeriz belki:)Şehir değişikliği güzel bir fırsat olabilir en azından sıfırdan başlamak adına senin için. Ben 20 yıldır Ankaradayım.Şimdiye kadar hep bir düzenin içindeydim herhalde okuldu sınavdı kurslardı sonrasında 5 sene sevdiğim bir şirkette .Kariyer hedefleri ile beraber iş değişikliği yapmaya gidince tüm hayatımı alt üst ettim sanki .İşimde mutlu olamadıkça kendi kendime çekildim. İşte sonra pandemi falan derken şimdi starbucksta kendi başıma bir kahve içiyorum..
pandemi de hepimiz yalnızlaştık.önceleri eve tıkıldık aşı sonrası da Ankara da tek aktivitemiz avm ye gitmek yemek yemek dolaşmak yazları da tunalı da ya da göl kenarında yürüyüş yapmak oldu.O üniversite zamanları gibi arkadaşlıklar olmuyor.Herkesin işi gücü çocuğu sorumlulukları var.Kendi kendinize yetmeyi öğrenmelisiniz.ben canım sıkılınca arabayla müzik açıp evimin civarında turlarım içinde kitap okurum kahve içerim tek başıma.

Ben de Ankara'dayim. Başka şehirlerde de yaşadim. Nedense Ankara'da arkadaş edinmek daha zor anlamadım.
Kurs, spor güzel fikir ama reformer pilates pek değil çünkü ya tek kişilik ya da iki kişilik gruplar oluyor genelde. Ben de 4 aydır gidiyorum bu semttekiler öyle en azından. Ama super bir spor tabii.
Hem spor yapayım hem insanlarla tanisayim derseniz dans daha mantıklı. Dans ederken bile sohbet edebiliyorsun yanındaki ile Hem de baya zevkli ya.

pandemi de hepimiz yalnızlaştık.önceleri eve tıkıldık aşı sonrası da Ankara da tek aktivitemiz avm ye gitmek yemek yemek dolaşmak yazları da tunalı da ya da göl kenarında yürüyüş yapmak oldu.O üniversite zamanları gibi arkadaşlıklar olmuyor.Herkesin işi gücü çocuğu sorumlulukları var.Kendi kendinize yetmeyi öğrenmelisiniz.ben canım sıkılınca arabayla müzik açıp evimin civarında turlarım içinde kitap okurum kahve içerim tek başıma.
Bende araba kullanmayı çok severim. Dediğiniz gibi arabaya atlayıp biraz müzikle çok uzun yollar yapmışlığım da var. Keşke yakıt fiyatları bu kadar artmasaydı😊İnsanın kendisiyle baş başa vakit geçirebilmesi lazım kendisini dinlemeli anlamalı da benim sitemim bugün oturduğum yerde yaşça da daha küçük ama kalabalık grupları izlerken eskiyi özlemek ve hayatın yine de bizi kısmı ve zorunlu yalnızlaştırmaya götürmesine oldu sanırım

Günümüzde arkadaş bulmak daha zor
Çünkü hem pandemi hem de herkes büyük şehirlerde bireysel yaşadığı için lafa dengi insan bulmak çok kolay değil.
Ama iş arkadaşınıza bir kahve içelim demekte çok zor olmasa gerek.
Yani arkadaş olayı biraz da size bağlı.
5 yıl çalıştığım iş yerimde çok güzel bir çalışma ortamız vardı hepimiz aile gibiydik ama son bir buçuk sene de 2. iş yerimdeyim bir şekilde gerçekten samimi ilişkiler kurması kolay olmadı pandemi evden çalışma döneminde başladım işe, yaş faktörü vs derken. E ister istemez bir haftanın 5 günü oradayım ve bu gerçekten benim için motivasyon kırıcı bir durum. Gün bazen geçmek bilmiyor sanki yapay sahte bir kaç diyalog ile günü bitirmek.. Bireysellikte ama sosyallikte çok temel ihtiyaçlar. İkisinden birisine ait denge bozulunca zor işte biraz 😊

Bir iki ailecek görüştüğümüz kisi olsa bana yeterdi. Kendi kişisel gelisiminize odaklanın arkadas kendiliğinden gelir. O kadar iş yoğunluğundan sonra arkadaşa vakit ayırabilecek misiniz ki... evde oturup cağnım netfiximi tercih ediyorum ben
Netflix benimde favorim ama o da bir yere kadar😅 ailecek görüşmeleri de seviyorum ama kız kıza vakit geçirmeli buluşmaların tadı bir başka değil mi yaa 😊

Netflix benimde favorim ama o da bir yere kadar😅 ailecek görüşmeleri de seviyorum ama kız kıza vakit geçirmeli buluşmaların tadı bir başka değil mi yaa 😊
Ailecek görüştüğünuz arkadaşlarınla eşsiz gorusseniz. Biz yapıyoruz arada öyle hem birbirini daha iyi tanıyorsun

Onların çoçukları da var. bunu pek yapamıyoruz biz. 🤷🏼‍♀️
Babalarına bıraksinlar çocukları. Onlar da yani:)
Çok eğlenceli bir şey babaya bırakıp arkadaslarinla takılmak. Onlar daha kesfedememis demek ki.
Bir keresinde bırakıp çıkmıştım yine kızım da 5 yaşındaydı hani küçük değil. Saat 10da kalktık. Diğer iki arkadaşın çocuğu yoktu daha. Teki arkamdan çocuğu babasına bırakmış bu saate kadar oturdu oo Çok şaşırdım falan demiş. Böyle tipler de var tabii.iletisimi kestim ben de. Aslında bana bunu diyenle de kesmeliydim belki

Babalarına bıraksinlar çocukları. Onlar da yani:)
Çok eğlenceli bir şey babaya bırakıp arkadaslarinla takılmak. Onlar daha kesfedememis demek ki.
Bir keresinde bırakıp çıkmıştım yine kızım da 5 yaşındaydı hani küçük değil. Saat 10da kalktık. Diğer iki arkadaşın çocuğu yoktu daha. Teki arkamdan çocuğu babasına bırakmış bu saate kadar oturdu oo Çok şaşırdım falan demiş. Böyle tipler de var tabii.iletisimi kestim ben de. Aslında bana bunu diyenle de kesmeliydim belki
Yani açıkçası bana da uyardı ama onlar ayarlamakta zorlanıyorlar😅Ama siz kesinlikle doğru olanı yapıyorsunuz kendi hayatınızdan da çalmadan çoçuk büyütebildiyseniz şanslısınız 😊

5 yıl çalıştığım iş yerimde çok güzel bir çalışma ortamız vardı hepimiz aile gibiydik ama son bir buçuk sene de 2. iş yerimdeyim bir şekilde gerçekten samimi ilişkiler kurması kolay olmadı pandemi evden çalışma döneminde başladım işe, yaş faktörü vs derken. E ister istemez bir haftanın 5 günü oradayım ve bu gerçekten benim için motivasyon kırıcı bir durum. Gün bazen geçmek bilmiyor sanki yapay sahte bir kaç diyalog ile günü bitirmek.. Bireysellikte ama sosyallikte çok temel ihtiyaçlar. İkisinden birisine ait denge bozulunca zor işte biraz 😊
Zamanla alışırsınız
Yok mu hiç sizin yaşlarınızda kimse orada

Biz ne ara birbirimize karşı bu kadar acımasız olduk hiç bilmiyorum halbuki paylaşmak destek olmak birlikte olmak nasıl da iyi geliyor insana🤷🏼‍♀️
Evet ama keşke verdiğin değerin karşılığını alabilsem ama nerdeee.. Artık ilişkiler çıkar üzerine devam ediyor on iyilik yap bir kere yapma hemen kötü oluyorsun emeklerin de boşa gidiyor. O yüzden artık kimseyle çok samimi olmuyorum, içimden gelen her şeyi paylaşmıyorum ilişkilerim de çok yüzeyselim malesef ki :KK43:

İlk defa kendimi anlatmak niyetiyle bir foruma üye oluyorum sanırım.Normalde forumlarda çok vakit geçirme alışkanlığına sahip bir insan değilim. Bugünkü can sıkıntımla baş edememe hali nasıl fazla geldiyse böyle bir yöntem seçtim kendim için.

Ankara da yaşıyorum.29 yaşındayım. Evliyim. Çoçuğum yok.Mühendis olarak çalışıyorum.30 lu yaşlara yaklaştığımız için mi , pandemi koşulları mı , hayat şartları mı bilmiyorum hafta sonu olsun hafta içi iş çıkışı olsun hadi bir kahve içelim deyip görüşebileceğim çok fazla kız arkadaşım kalmadı...Gittikçe yalnızlaştığımı hissediyorum. Çift olarak görüştüğümüz çoçuk sahibi bir kaç arkadaşımız ve eskilerden kalma 1-2 dost haricinde...Tabi ki onlarda iyi ki varlar ama ben eşli ortamlar haricinde bireysel olarak vakit geçirmeyi çok severdim. Bir süredir bunu korumakta zorlanıyorum. Şu anki iş yerimde de 6 aydır çalışıyorum ama ne gerçekten samimi bir arkadaş ortamı kurabildim ne yaptığım işi severek yapıyorum. Fark ettim ki bu beni genel anlamda da çok aşağı çekiyor...Değişiklik yapmak için arayışa girdim ama özel sektörde iş hayatında da arkadaş edinmek 20li yaşların ilk zamanları kadar kolay değil gibi ya da benim son 2 iş tecrübem için biraz talihsiz bir tecrübeydi bilemiyorum.

Niye buradayım derseniz acaba benim gibi eksik hisseden birileri var mı? Beraber bir şeyler yapmak isteyen , yanına kız arkadaş arayan belki bir kahve içmek beraber bir etkinliğe aktiviteye katılmak hafta sonu belki beraber bir dil kursuna gitmek bilmiyorum kafa dağıtmak ,yoldaş olmak paylaşmak işte...
Ben varım. Çayyolu taraflarındaysanız görüşebiliriz.

Bir ara Ankara zirvesi için soru açacağım burada tezimi teslim edeceğim Şubat sonu. O zaman başlatıcam süreci.

Sen neden o kadar yalnız kaldın peki :KK43:
Evlenip başka şehre geldim.burada el tim çok ama kültür farki sebebiyle kafa yapilarimiz uyuşmuyor.bir dönem çalıştım ama sürekli görüştüğüm 1 kişi var ama telefonda.onunla neden bilmiyorum bulusmuyoruz. Yine işyerinden 1 kişi var karşı apartmanda oturuyor.okul sebebi ile daha çok görüşüyoruz onunla. 3 defa gittim ama o gelmediği için gitmiyorum.biraz da galiba insanlar hep karsisindakinden teklif bekliyor.kimse burnundan kıl aldırmıyor.zaten genel olarak yalnızlığa alışkın biri olduğun için çok da etkilenmiyorum ama bazen birisi olsa diyorum

bence ankarada arkadas edinmek kolay. mesela simdi butik spor salonlari var cok fazla. hani oyle curcuna bir kalabalik degil, macfit vs gibi kendinizi kalabalikta suruklenirken bulmuyorsunuz. hoca esliginde calisiyorsunuz ve cevrede de sizin gibi 5-6 kisi daha oluyor. bu sekilde bir spor salonunda cok guzel sosyallesilir.

evinize/is yerinize yakin kahveci varsa orada vakit gecirerek de sosyallesebilirsiniz. mesela benim dora starbuckstan ve maidan starbuckstan ikiser ucer tane arkadasim var orada tanistik. 😂 her gittigimde karsilasip selamlasiyorduk, sonra sohbet etmeye basladik. daha sonra da iste suradaki su etkinlige gidecegim sen de gelir misin vs derken simdi turkiyeye geldigimde mutlaka gorusuruz. hem surekli gorusmedigimiz icin denk gelince de cok egleniyoruz.

X