anestezili rahim filmi çektirenler

Kızlar merhabaa..pazartesi günü Özel bir klinikte anestezili rahim filmi çektircem,öncesi ve sonrasındaki aşamalar nelerdir,tecrübe sahibi olanlar bi yardım edebilir miii !!
Canım hiçbirşeyi hissetmiyorsun, ameliyat olacakmışsın gibi hazırlıyorlar. Önlüğü giyiyorsun, girmenle çıkman bir oluyor. Çıktığında da ağrın bile olmuyor, gayet rahat bir şekilde, ayıldığında biraz daha dinlenip gidebiliyorsun.

Bugün anestezili rahim filmi çektirdim yaklaşık 15-20 dk sürdü ve anestezinin etkisi geçtiğinde hicbir ağrı hissetmedim tabii film çekiminden yarim saat önce doktorum ağrı kesici iğne yapmıştı onunda etkisi olmuş olabilir

Merhaba, tam bayıltıyorlar, korkulacak hiçbirşey yok. Sadece altınızı çıkarıyorsunuz önlük giydiriyor hemşire. Muayene pozisyonunda yatıyorsunuz ayaklar havada. Hemşire geliyo damar yolu açıyo doktor bey gelince de ordan anezteziyi veriyorlar siz 5 sn sonra uyuyorsunuz mis gibi. Uyandığımda ayaklarım dümdüz rahat rahat yatıyordum. Baticonu temizledim ıslak mendil verdiler, peçete verdiler, doğruldukça biraz kanama oldu ped olsun yanınızda mutlaka giyinip hafif bir sersemlikle çıkıyorsunuz. Doktor antibiyotik ve ağrı kesici yazdı 5 gün ilişki yasağı var. Şu an tuvalete gittikçe açık pembe az bi kanama oluyor. Akşama doğru kendime geldim. Gece sabaha kadar kabus görmüştüm siz yapmayın rahat olun.

Merhaba, bu konuların hepsini okumuş ve anestezik de olsa korkan biri olarak az önce hsg çekimi yaptırdım. Hiç bir şekilde korkmaya gerek yokmuş, uzandımz damar yolu açıldı, doktorumla konuştuk daha sonra uyudum uyandım. Gazlı bez koyulmuştu ve batikonluydum, uyandıktan sonra beş on dakika uzanmaya devam ettim sonra pedimi takıp, giyinip çıktım hastaneden. Meyve suyu içmem önerilmişti, onu içtim ve evime geldim. Sonuç temiz, sadece lekelenme var, bir kaç gün sürmesinin normal olduğunu ve lekelenme bitene kadar ilişki yasağım olduğu söylendi. Antibiyotik ve ağrı kesici reçete edildi, zaten daha işleme başlamadan ilaç yazılacağını doktorum söylemişti. Herkes için aynı olmayabilir ama ben canı tatlı biriyimdir, bu işlemde canımı yakan tek şey elimin üzerinden açılan damar yoluydu :) Korkmanıza hiç gerek yok..

Merhaba, bu konuların hepsini okumuş ve anestezik de olsa korkan biri olarak az önce hsg çekimi yaptırdım. Hiç bir şekilde korkmaya gerek yokmuş, uzandımz damar yolu açıldı, doktorumla konuştuk daha sonra uyudum uyandım. Gazlı bez koyulmuştu ve batikonluydum, uyandıktan sonra beş on dakika uzanmaya devam ettim sonra pedimi takıp, giyinip çıktım hastaneden. Meyve suyu içmem önerilmişti, onu içtim ve evime geldim. Sonuç temiz, sadece lekelenme var, bir kaç gün sürmesinin normal olduğunu ve lekelenme bitene kadar ilişki yasağım olduğu söylendi. Antibiyotik ve ağrı kesici reçete edildi, zaten daha işleme başlamadan ilaç yazılacağını doktorum söylemişti. Herkes için aynı olmayabilir ama ben canı tatlı biriyimdir, bu işlemde canımı yakan tek şey elimin üzerinden açılan damar yoluydu :) Korkmanıza hiç gerek yok..
aynennn bende bunu yazcaktımm ama baya eski bi konu seninde yazdığını görünce yazıyim dedim
benimde geçen sene oldu yaptıralı anestezili
hiçbirşey yok korkulcak hiçbirşey bile yok uyutuyolar senii okadar gerisi işlemler doktoruna kalmış
bende yarım saat uzandım çünkü epey başım dönüyordu sonra hiçbirşey olmamış gibi hayata devam ettim 2 gün kanamam oldu antibiyotik ve midem yanmasın diye ilaçta verdiler öyle günlerimi atlatmıştım :)

Merhaba bnde bir ay önce devlet hastanesinde hsg yaptırdım. Ama sonuç olarak tam bişey söylemediler. Biri tüpler tıkalı derken biri açık darlık var dedi. Hsg başka bir yerde tekrar yaptırabiliyor muyuz

Kızlar merhabaa..pazartesi günü Özel bir klinikte anestezili rahim filmi çektircem,öncesi ve sonrasındaki aşamalar nelerdir,tecrübe sahibi olanlar bi yardım edebilir miii !!
Bende yarın giricem nasipse araştırma hastanesinde yarın sabah süreç nasıl bilgisi olan varsa yazsın bende korkuyorum tedirginim..

Bende yarın giricem nasipse araştırma hastanesinde yarın sabah süreç nasıl bilgisi olan varsa yazsın bende korkuyorum tedirginim..
Anestezili ise hiç korkma. Uyuyup uyanıyorsun her şey bitmiş oluyor. İşlemden sonra 10 dk ağrı oluyor sonra normal hayatına dönebilirsin. Anestezisiz nasıl bilmiyorum ama. Kimisi dayanabildiğini söylüyor, kimisi çok acıdığını. Bünye meselesi 🤷🏻‍♀️

Anestezili ise hiç korkma. Uyuyup uyanıyorsun her şey bitmiş oluyor. İşlemden sonra 10 dk ağrı oluyor sonra normal hayatına dönebilirsin. Anestezisiz nasıl bilmiyorum ama. Kimisi dayanabildiğini söylüyor, kimisi çok acıdığını. Bünye meselesi 🤷🏻‍♀️
Benim rahmimde terslik var zaten normal çekilmiş olsada dayanamam anestezi daha iyi olacak teşekkür ederim

X