Ana kucağına kaç aylıkken?

E

estel

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi estel
merhaba kasım anneleri
bende kasım annesiyim 12 kasımda aldım oğlumu kucağıma..
yazdıklarınızı bikaç aydır takip ediyorum.. faydalandığım çok bilgi oldu..hepinize teşekkür ederim..
size sorum bebeklerinizi anakucağına oturtuyor musunuz?
dr. 3 aya kadar oturtmamamızı söyledi..
ancak çok zorlanıyorum evde yanımda dolaştırmak istiyorum uyanıkken..
tabi arabayla yolculuk yaparkende epey zor oluyor..
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

• Konu Sahibi estel
canım ben 2 günlükken kullanmaya başladım. şimdi 28 günlük. yatıyor bebeğim mışıl mışıl uyuyor. dün hastaneye gittik doktor iyi akıl etmişiniz bunlar kullanışlı oluyo dedi. 3 aya kadar sakıncalı olduunu senden duyuyorum ilk defa.

• Konu Sahibi estel
cevabın için teşekkür ederim Elifdemcim.
dr en azından bi kaç ayına kadar mümkün olduğunca düz zeminde durması gerektiğini söyledi.
ana kucakları çocukları iki büklüm yapıyo gibi geliyodu bana doktoruda öyle söyleyince iyice soğudum.
ama gerçektenbaya rahat bişey.özellikle dışarı çıkarırken
sen evdede oturtuyo musun anakucağına?

• Konu Sahibi estel
evet akşamları uyanıkken yada yanımda durmasını istedğim zamanlarda kullanıyorum ama o cukur yeri minik bir yastıkla doldurdum. üstüne de penye battaniyelerden serdim ki olabildiğince düz bir zemin oldu. yatırınca iki büklüm olmuyo. yoksa hiç bişey koymadan ben de oturtmam. dediğin gibi iki büklüm olur.

• Konu Sahibi estel
bende kullanıyorum ilk günden beri hatta..hastaneden çıkarken koydum ..şimdi dışarı çıkarken , arabada,evde çok kullanışlı oluyor..tabi içine bir yastık ve üzerine penye battaniyesiyle yoksa boş boş koyamam..hatta bazen yatağında uyumuyor onda uyumayı daha çok seviyor..tavsiye ederim..

• Konu Sahibi estel
benimkiprematüre 2 kilo doğdu 20 günlükten beri kullanıyorum eve daha erken gelseydi daha erken başlardım içine nevresimi katlayıp koydum baya düzledim .kucağa alışmasın istiyorum ama süreklide yanımda olsun istiyorum çok rahat ettim tavsiye ederim bende

• Konu Sahibi estel
peki nasıl duruyo içinde bebekler bende aldım ama kızımın kafası bi oyana bi bu yana gidip duruyo kafasını tutamıyoki bana rahat edemiyomuş gibi geliyo

• Konu Sahibi estel
Ben de kullanıyorum ilk haftadan beri. Ama içini yastıkla düzleştirdim yoksa doktorunun dediği gibi kullanılması sakıncalı olur. Boynu eğiliyor çünkü.

• Konu Sahibi estel
hastaneden cikarken bi basladik kullanmaya hala devam..zaten icinde bel tarafi yuksek,bebekler icin yapilmis.ama yinede doktorumuz mecbur kalmayinca oturtmayin,bebeklerin bel kemikleri cok guclu olmaz dedi.bende zaten anca arabada oturtuyorum..

bizimkinin icinde basini tutabilmesi icin destegi var,dolayisiyla düsmüyor basi hic bitarafa.

bu ana kucağı dediğiniz taşıma koltuğu mu yoksa evde oturması için olan şu renkli oyuncaklı olanlardanmı bahsediyorsunuz.çünkü 2. anlatmaya çalıştığım dışarı çıkabilenlerden değil.ama arbada kullanan var sanırım.sizin bahsettiğiniz taşıma koltuğu mu?
inşallah anlatabildim derdimi.tek elle anca bukadar:))

dilokscum o bahsettigni kesinlikle yasakladi bize doktorumuz,cok zararliymis bebegin beli icin..koltuk mecburi oldugu icin kisa süreli oturabilirlermis..

anlatmaya çalıştığınızı anladım sanırım..
piyasda ana kucağı diye satılanlar ilk bahsettiğinize giriyo.
evde kullanılan renkli oyuncaklılar ev anakucağı diye satılıyo ki onları kullanmasında bi sakınca zaten olmaz çünkü bebek zaten yatar pozisyonda duruyo onlarda..
travel sistem pusetlerin üzerine oturtulan klasik anakucağından bahsediyorum ben..
arkadaşlar aldıkları ürünlerin resimlerini koymuşlardı anakucağı diye fotoğrafını koydukları taşıma koltuğu diye anlattığınız..

teşekkür ederim arkadaşlar.
gayet iyi anladım:))

5 gün öncesine kadar saat kurup 2 saatte 1 bebeğimi uyandırıp emzirirken şimdi eşimin ve hemşirenin önerisiyle geceleri kızımızın acıkıp uyanmasını beklemeye başladık ki bu şekilde kızımız 4-5 saat uyuyor ve bize dinlenme şansı veriyor.

Acaba böyle yaparak kızımı aç mı bırakıyorum? Siz geceleri nasıl besliyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…