AMH DEĞERİ 0.37 OLUP HAMİLE KALANLAR VAR MI ?

pıhtılaşma sorunu falan olabilir mi acaba
Yok canim ikisininde 1er düsük sadece 2.leri sorunsuz oldu,pıhtilasma olsa 2. de olmazdi canm sanmiyrm,
Kesinlikle nasip isi ,bu olayi doktorlar bile tam anlamiyor,gecen okuldaki bir arkadasimin arkadasi 0.01 amh ile hamile kaldigini ögrenmis artik menepoza girdim diye doktora gidiyor ve ikiz gebelik oldugunu ögreniyor,ben o yüzden amhyi cok kafama takmadim belkide gebe kalma olayi ondan cok uzamadi ama bakalim,insallah hayirla haftaya guzel seyler söylerde rahatlariz,normalde kalbini net duymam lagzim dedi ama tam net duyamadi,haftaya netlesir ne olacagi
Sizin düsukler nasl olmustu pıhtilasmami yoksa sebepsiz kalplerimi durdu

Nasip işleri bazen Rabbim nasip edeceği zaman imkansız denilen şey olur
Bilemiyorum ama yumurtalar kalitesiz olunca tutunamıyor ya da gelişemiyor olabilir mi bebek?
Evet iste belkide tam bir saglikli kadininki gibi kaliteli olmuyor olabilir,cünkü genelde amh düsüj oldugunda hem zor gebe kaliniyor hemde düsük orani normal bayanlara gore daha fazla sanki,yani belki döllenen yumurtamizin yarisi kaliteli yarisi kalitesiz olabilir ,cok karisik
Bir yazi okumustim cindeki bir arastirmada ,amhsi dusuk bayanlarla normal bayanlar arasinda gebe kalma oranlarinda hic fark yokmus ama 1 sene icindeki gebe kalma oranlarina bakmislar yani kısa vadede fark olabilir ama uzun vadede fark yokmus,tabi bu kafinlarda baska bir problem yoktur,sedece dusuk amh

Bu arada bana doktor amh degerinle ultrson uymuyor dedi,7 folikül saymisti normalde ben sana 1 amh derim demisti,düsük cikmis demisti

benimde amh 0.37 2 düşük oldu 2.düşüğümü yeni yaptım bende erken dönemlerde düşürdüm bebekleri doktorum düşük yumurta rezerv sebebiyle olabilir düşükler dedi tüp bebek başlıcaz dedi
Evet iste belkide tam bir saglikli kadininki gibi kaliteli olmuyor olabilir,cünkü genelde amh düsüj oldugunda hem zor gebe kaliniyor hemde düsük orani normal bayanlara gore daha fazla sanki,yani belki döllenen yumurtamizin yarisi kaliteli yarisi kalitesiz olabilir ,cok karisik
Bir yazi okumustim cindeki bir arastirmada ,amhsi dusuk bayanlarla normal bayanlar arasinda gebe kalma oranlarinda hic fark yokmus ama 1 sene icindeki gebe kalma oranlarina bakmislar yani kısa vadede fark olabilir ama uzun vadede fark yokmus,tabi bu kafinlarda baska bir problem yoktur,sedece dusuk amh
Screenshot_20220523-132834_Chrome.jpg
Screenshot_20220523-175222_Chrome.jpg

Benimde sonuclarim boyle aşılama belki olmaz direkt tup bebek tedavisi dedi doktorakr misiniz

Eki Görüntüle 3071879 Eki Görüntüle 3071880
Benimde sonuclarim boyle aşılama belki olmaz direkt tup bebek tedavisi dedi doktorakr misiniz
Ben söyle anlatayim,benim oglum 7bucuk yasinda ilk ay olmustu,bende ikincide hemen olur gibi dusundüm ama yanlis tabi ozamb 26 yasindaydim suan 34 bitti, 3 ay olmayinca test verdim fsh 13 cikti doktor amh istedi 0.4 cikti,sonra 7 folikul saydi,bana dediki eger 1 senedir istiyrm desen bu degerlere tüp yapalim derdim ama senin daha 3 ay olmus dedi,biraz dene olmazsa tüp yapalim dedi,sonra 6. Ayda hamile kaldim ve degerlerim cok kotü size gore,bu arada prolaktinde 30 lardaydi dostineks ictim belkide o engeldi bilmiyrm

Aslinda degerleriniz kotü degil ki,kac senedir istiyorsunz,eger yasiniz uygunsa bekleyin bence,tüplerinz acikmi ondan eminmisinz,belki tüpler tıkalidir,cünkı olmayacak bir degerinz yok,folikül sayimi yapildimi peki
Valla sadece bunlar yasim 25 1 senedir deniyoruz doktor yumurta rezervin az dedi

Valla sadece bunlar yasim 25 1 senedir deniyoruz doktor yumurta rezervin az dedi
Cok gencsiniz,Allah nasip ederse olur, bence olmayacak bisey yok,bana bile doktor senin olur ben sana direk tüp diyemem dedi oda 35e yaklastim,saglikla guzellikle versin insallah,bence bu isi biraz unutun ,1 senede kısa bir süre biraz daha deneyin,baktiniz yas 30a yaklasti tüp yapin,cünkü kendisi olur gayet iyi degerler
Yumurtlama gününden emin ol,o sekilde bi kac sene daha dene bence

Cok gencsiniz,Allah nasip ederse olur, bence olmayacak bisey yok,bana bile doktor senin olur ben sana direk tüp diyemem dedi oda 35e yaklastim,saglikla guzellikle versin insallah,bence bu isi biraz unutun ,1 senede kısa bir süre biraz daha deneyin,baktiniz yas 30a yaklasti tüp yapin,cünkü kendisi olur gayet iyi degerler
Yumurtlama gününden emin ol,o sekildr
suan 30larda olsaniz beklemeniz sacmaydi ama daha 25mis cok cok gencsiniz,bir senede cok kisa 4-5 sene bekleyenler var

Yumurtlama gününden emin ol,o sekilde bi kac sene daha dene bence
Ama ya olmazsa bosa zaman kaybi olur

Ama ya olmazsa bosa zaman kaybi
Bence rahat olursan olur insallah,ama kendini bilirsin rahat olamiyorsan tüp dene,benim bir arkadasim 3 ay denedi olmadi ondada bir sıknti yoktu ama tüp yaptirdi,ben kendimi biliyrm daha cok stres olurum dedi,sende bilirsin kendini,hayirlisi olsun insallah

Bence rahat olursan olur insallah,ama kendini bilirsin rahat olamiyorsan tüp dene,benim bir arkadasim 3 ay denedi olmadi ondada bir sıknti yoktu ama tüp yaptirdi,ben kendimi biliyrm daha cok stres olurum dedi,sende bilirsin kendini,hayirlisi olsun insallah
Dogru bende ayni

Hayirla saglikla olsun insallah canm, hic stres yapma olacak bak gör,degerlerin hic kötü degil cunku ,bizlerede guzel haberleri ver burdan, bekliyrz 🤲
Cok teşekkür ederim, 2 iyi doktora daha sordum attim sonuclarimi , sonuclarin iyi dediler amh iyi dediler asilama denenebilir dediler

Yaşınızda ve evlilik sürenize bakılarak aşılama denenebilir yaşınız 35’ten küçük Evlilik süreniz beş yıldan kısa ise aşılama denenebilir tüpleriniz açıksa yazdi doktorun biri

Çok geçmiş olsun canım, Rabbim şifa versin. Tüp ilaçları da tetikliyor diyorlar. Belirtin var mıydı
Aminnn cnm Allah razı olsun tüp bebek tedavisi sonrası ilk rengli olcam zaman memede şiddetli ağrı oldu dokununca elime kitle geldi rengli oldum kayboldu 2 rengli ye yakın yine aynı elime kitle geldi meme ucunda ağrı olunca dr gittim

hiç yanlış anlamıyorum hatta o kadar iyi anlıyorum ki, bende de benzer duygu ve düşünceler oldu, ancak benimki sizinkine göre tabi kısa sürmüştü hamilelik olunca.
tıpla ilgili bence doktorun dediği tek birşey doğru, 2+2, 4 değil. Bunu bana kendi kadın doğumcum demişti.

Bende hamilelikte tuhaf şeyler oldu. İlkinde 20. haftada tuhaf kasılmalar ve doğum sancısı gibi şeyler başldı, doktor da ne olduğunu bilemedi, hatta sonra araştırdı falan literatürü dedi ki irritabl rahim sendromun var. Ya rahim sürekli kasılıyor, alete bağlıyorlar doğum sancısı çıkıyor, 28. haftada az daha alıyordu adam bebeği. Kaç kere hastanede kaldım, 21. haftadan itibaren 40'a kadar yattım, kalkıp yürümeye iznim yoktu. Banyo haftada 1 izin verilmişti, yemeği uzanarak yiyordum, böyle birşey olamaz diyordum.

Aynısı ikincide de oldu ama doktor yatırmadı ikincide, bu irritabl uterus, rahim bebeği istemiyor, kasılıp kasılıp atmaya çalışıyor. Doktor önce bilmiyordu ne olduğunu. Yani hamileliklerim de berbat geçti. Millet yoga pilates dersine falan gidiyor, ben de yatıyorum, otursam bile karnım taş gibi oluyordu, ağrıdan ölcem. Çocuk 40. haftada da doğmuyordu az kalsın artık o kadar kasılıyordu ki karnım, ama açılma yok doğum olmuyor, sımsıkı. Böyle olunca bebeğe kan akışı olmuyor, bebek sıkıntıya girip ölebiliyormuş falan, Sanki rahmim bana kızgın gibi :) 54 kilo ile hamile kalıp 83 kilo ile doğuma gittim, zaten mecbur genel anestezi sezeryan oldu bu pıhtılaşmadan dolayı falan. Ya aylarca yattığım için kaslarım zayıflamış korkunç bel ağrıları başladı doğumdan sonra 2 sene de anca toparlandım.

Ve bana o zaman demişti, tıpta kesinlik yoktur, deneme yanılma vardır; seni yatırdık ilk hamilelikte rahmin bile açılmadı. Şimdi yatma ikincide, kalk yürü, yürüsem de ağrıdan bayılıyordum, (gerçi o da covid dönemine denk geldi, başka bir sürü sıkıntı oldu) biliyorsunuz bir ara kan sulandırıcı iğneleri kovid tedavisi için hastalenere verdiler, bize iğne yok. Hastaneden raporum var, ama eczanalerde iğne yok, artık Cimere falan yazdım, depoları aradım, neler neler yaptım. Elimdeki iğneler bitecekti, başka şehirden bir arkadaşım gidip en ücra ilçedeki bir eczaneden bulup parasıyla alıp bana kargolamıştı. Kovid korkusuyla hamilelik geçirdim, hastaneler almıyor, etmiyor, kimse ne olduğunu bilmiyor falan, doğum sonrası anksiyete ve depresyon da oldu. Aşı oldum, aşıdan sonra baş dönmesi ve baş ağrısı 1 hafta geçmeyince doktora gittim, yanlış teşhis koydular beyninizde pıhtı var diye, hastaneye yatırdılar, emzirmeden kesmek zorunda kaldım bebişi geçen sene. Neler neler...

Yani insan vücudu çok ilginç. Siz de üzüntünüzü yenmeye çalışın. Hayatta böyle şeyler oluyor. Benim de çevreme baksam ikizlere hamile arkadaşım hamileliği boyunca yoga ve pilates kursuna gitti, kahve içti, bir arkadaşım sigaraya devam etti hamileyken, bir arkadaşım gezdi tozdu, alış veriş yaptı. Hiç birisi düşük yaşamadı. Aralarında bir ben. İki kere düşük, zor hamilelik, düşük amh'ler vs.
Ne kadar ağladım ya, hala üzülüyorum o zamanlara, vallaha hiç biriyle de görüşmüyorum, bana gelmiş kız diyo ki "ya neyseki ben bebekleri kovid'den önce doğurdum, seninki de iyi cesaret, hastaneler de kapalı" şimdi bunu kovid sürecinde hamile arkadaşınıza söyler misiniz?
Ben de dertliyim :)
Merhaba, canım Fsh, E2 kaçtı senin? Bu iki değerde önemliymiş.

Oo sizin de hamilelik çok zor geçmiş.. İrritabl uterus okumuştum bu sorunu. şükür ki sağasalim doğmuş bebişler valla kurban kesin :) Tabi nasıl 9 ay büyüdü de doğdu size sormak lazım :)
İşte iki paragraf gibi görünüp bir ömür olanlardan...
Bizler malesef şanslı olanlardan değiliz. Ben daha hamilelik kısmına geçemediğim için o zaman ne yaşayacağım bilmiyorum. Covid dönemi çok zordu hele de o dönemde hamile olmak ya da yeni doğan. Panik atak sebebi resmen. Allah yardımcınız olsun.
Şükür ki şuan yanı başınızda ve sağlıklılar en önemlisi bu :KK200:

Annelik herşeye değer.... Onun için bu kadar umutsuz olsam da çabalamaya devam ediyorum. Üzüntümü zaman zaman yeniyorum sonra kayınvalidemin bir lafı, bir hamile, yeni doğan bebek tepetakla ediyor... Ne kadar olsun sakin ol eşin sana destek desem de yaşanmışlıklar, hayal kırıklıkları kendimi tutamıyorum psikolojim çok yıprandı..
Canım İstanbul da mısın?

X