Amh değeri 0,11

Ezgickk

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2023
613
235
Merhaba.. Burda saatlerdir okuduğum yorumlar üzerine paniğe kapılıp burayı açtım.. çünkü asla toparlayamıyorum ve bu psikolojik bi sorun haline gelmeye başladı korkarım ki. Yaşım 29. 10 aylık evliyim. Nisan ayında öylesine gittiğim Hacettepede amh değerinin 0,11 olduğunu öğrendim. Fsh o ay normalken ertesi ay 25 oldu. Sonraki ay 8 e düştü. Şu an kaç bilmiyorum sebebini de anlamıyorum. 2 ay normal yolla denememiz gerektiğiini olmazsa tüp bebeğe başlayacağımızı söyledi doktor. Annelik trenine binmek istiyorsan acele et dedi. Nisan ayının ortalarında ya ne olur ne olmaz dedik eşimle bi de sperm testi verelim. Ve gördüğümüz şey kriptoazosperm. Yani tek tük sperm çıkışı var eşim de tedaviye başladı 1,5 ay. Böylece özel bi klinikte Mayıs ayında kontrole gittik. Bu arada bu yaşadıklarımızdan kimsenin haberi yok aile dahil. Ve hala da yok.. Haziranda iğne tedavim başladı. Temmuzda yumurta toplamam oldu. 4 görünen yumurtalardan 2 si toplandı. 3. Güne geldiler. 8 hücreliydi ikisi de. Biri donduruldu çünkü sperm faktörü de olduğu için 5 e riske atmak istemediler. Diğerini bekletmek istediler. Sebebini bilmiyorum... o gitmedi gelişimi durdu. 2. regli bekliyorum. Korktuğum içimi yakan şey şu; inşallah tutunur bana bebeğim.. ama duygusaldan çok mantıkla yanaştığımda bilmiyorum diyorum belki de sonradan hayal kırıklığı yaşamamak için.. ve olası bi 2. tedavide artık bu değerlerde yumurta görülmemeye başlamış. Olan döllenmemiş tutunmamış vs. Bu yaşımda yumurta kalmazsa ne yaparım 2. Tedavi için şansım bile olmazsa nasıl dayanırım bilmiyorum. Hemen tükenir mi, ne kadarlık bi deneme vaktim var. 0,01 ile hamile kalanlar var biliyorum okuyorum ama mucize gibi geliyo. Tabi ki kişiden kişiye değişir ama benim durumumda olanlar varsa paylaşabilir mi, yardımcı olabilir misiniz?

1 sperm 1 yumurta yeter böyle düşünün. Değeriniz çok kötü değil ama çok iyide değil fazla oyalanmadan tüp bebek yoluna giriş yapmışsınız en doğru karar olmuş. dediğiniz gibi 01 ile hamile kalan bsürü kadın var yeterki sperm ve yumurta olsun ki sizde bunlar var dondurulmuş embriyolarınız var o yüzden hiçç kendinizi üzmeyin boş yere strese girmeyin biliyosunuz bizm stresten uzak durmamız şartt

benim de amh düşük yumurta rezervim az hatta yok hiç. klomenle yumurta bulmaya çalışıyoruz,perşembe tekrar kontrolüm var ama umudum da yok. 1 yıl boyunca doktoruma gidip yumurta takibi yapıp eğer hala hiç yumurtam yoksa benim için erken menopoz kesinleşecek ve donasyondan başka çarem kalmayacak. 1 yumurtam olsun kaliteli olsun benim tek derdim. dün eşimle beraber kan verdik genetik sperm vs umarım onlarda bari bişey çıkmaz. doktorum 2 ay 3 ay hiç görülmeyip sonrada çıkabiliyor birden dedi, ben de yumurtlama döngüsünün aydan aya değiştiğini biliyorum hatta 6 ayda bi yumurta oluşabiliyor. döllenen yumurtanın her zaman tutmama ihtimali var bunu unutmamak gerekiyor yani benim yumurtam olsa bile hatta embriyoya dönüşüp dondurulsa transfer edilse benim için de geçerli. yapacak birşey yok ben herşeyin bi zamanı olduğunu düşünüyorum. doktorum çok pozitif hiç yumurta görülmemesine rağmen, kendisine çok güveniyorum, yumurta olur ve şansımız da yaver giderse olur dedi, ben de ' ben çok şanslıyımdır' dedim, o da 'ben de inatçıyımdır' dedi güldük :)

pozitif olun, en azından dondurulmuş embriyonuz var. ya olmasa diye olumsuza odaklanmayın, evet olmayabilir ama oladabilir bunu unutmayın. yumurta takibine devam edin vştamin vs kullanın kalitesi için Allah nasip ederse olur inanın, sevgiler

Kesinlikle stres çok kötü ama elde olmuyor rahim dinlendirme döneminde bile uzak kalamıyorum çok araştırıyorum burdan okuyorum.. kötü tecrübeler beni de batırıyor.. Tek embriyomuz olduğu için sanırım onun korkusu. Tekrar o sürece başlamak... çok teşekkür ederim iyi düşününce iç açılıyor. Zaman göstericek

Merhaba yaşınız sizin için avantaj benim de amh düşük 2 yıl önce özel hastanede 0.23 çıkmıştı. Geçen sene devlet hastanesinde 0.13 çıktı. Tüp bebek tedavisi görüyorum. 2 tane 3. gün dondurulmuş embriyom var. Yumurta sayım her ay değişiyor. Bazen 1 yumurta görülüyor. Bazen hiç yumurta çıkmıyor. Hatta en son tedavimde adetin 3. günü gittim hiç folikül yok. İlaç kullandım yine gittim yine folikül yok. Hoca 3 gün sonra yine gel dedi. Bu sefer 1 tane folikül görüldü. Büyüdü toplandı, döllendi iyi kalite 3. gün donduruldu. . Şuan yine tedavideyim. Bu ay 3 tane büyümekte olan folikül var. Öyle hemen azalsaydı benim 2 senede bütün yumurtalarımın bitmesi gerekirdi.

o zaman kendinize söz verin açıp bakmayın hiç bişeye uzak kalın. stres bu işin baş düşmanı gerek yok. ben iğne bile olamam girdiğim sürecin düşüncesi bile beni mahfediyordu, ama kendi kendimi telkin ettim yapacak bir şey yok yani bu işin yolu bu olacak olmayacak bıkacağız yeter diyeceğiz ama devam etmek zorundayız. olmazsa bi daha deneriz diyorum ben, en olmazsa herkes anne olacak diye bişey yok sağlıklı olmayacaktı belki de diyorum sma lı bebekleri görüyorum mesela diyorum ne zor... yani ben hakkımızda hayırlısı neyse o olacağına çok inanıyorum ve kabullendim. stres yapmayın düşünüp durmayın akışına bırakın elinizden geleni yaptığınıza inanıyorsanız mükafatını da elbet alırsınız. bakın ben tek embriyom olsun diye dua ediyorum, karamsarlığa gerek yok olacak.

Ya evet bahsettiğim şey buydu. Okudukça böyle şeyler yaşama ihtimalim olduğunu öğrendim. Yıpratıcı.. Havuz yöntemi sordum bana neden yapmıyoruz diye hemen aynı ay 2 yumurta toplama olabiliyormuş, doktorum şu an yapmak istemedi rahmi yordum ilaçlarla tekrar yoracam transfer gecikecek gerek yok embriyoyu bi koymak istiyorum önce dedi. Yani deneme yanılma benim anladığım. Çift transfer de istemiyor. Muhtemelen yaşımdan dolayı evet ama yaşıma göre amh düşük bi anlam ifade etmiyor. Beklemek gerekiyor sadece zaman istiyor sabır istiyor

Denicemm... Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz ve böyle motive edici konuşmalarınız için... hepimiz kavuşalım inşallah bi an önce sağlıkla... dileğim bu.

Gittiğim doktorlar yaşınız ne kadar gençse yumurta da daha kaliteli çıkar demişti. Siz iğne mi kullandınız? Benim gittiğim doktor bizim gibi hastalarına klomen hap veriyor 5 gün kullanıyorsun. Hem iğneler gibi yumurta kalitesini de öyle düşürmüyormuş hem de rahmi yormuyor.

Evet bazıları öyle yapıyormuş. Yok ben baya Gonal f fostimon klomen hap kullandım. Geç büyüdü yumurtalarım ama.

Rahmi yordu muhtemelen ki dondurulmuş transfer dedi direkt tazeyi hiç düşünmedi. Dozları da yüksekti benim.

Eğer maddi imkanınız varsa bir kaç kere daha yumurta toplatip embriyo biriktirebilirsiniz aslında ama yaşınız genç öyle yumurtalar hemen bitmez, bir anda menapoza girmeyiz

Eğer maddi imkanınız varsa bir kaç kere daha yumurta toplatip embriyo biriktirebilirsiniz aslında ama yaşınız genç öyle yumurtalar hemen bitmez, bir anda menapoza girmeyiz
Doktorum bu embriyoyu denemek istiyor bi anladığım kadarıyla. Bekliyorum ben de... inşallah dediğiniz gibi olur... İşte şu an boş bekliyorum ya rahim dinlendirmedeyim, o yüzden ya biterse vakit mi kaybediyorum diyorum

Doktorum bu embriyoyu denemek istiyor bi anladığım kadarıyla. Bekliyorum ben de... inşallah dediğiniz gibi olur... İşte şu an boş bekliyorum ya rahim dinlendirmedeyim, o yüzden ya biterse vakit mi kaybediyorum diyorum
Yok kötü düşünmeyin, hatta bazen çok daha kaliteli ve fazla sayıda yumurta bile toplanabilir belli olmaz, her ay aynı olmuyor

Merhaba benim de yumurtam 1 tane minik gözüktü sadece FSH 28 e2 7 çıktı sizin FSH değeriniz nedir bu arada yaş 38 on yıllık evliyim

Benim de 1 minik yumurtam gözüktü bu ay femera kullanıyorum bugün 5.gundu.pazartesi yumurta büyümüşse iğnelerle başlanacak ama umudum yok e2 7 ve FSH 28

Benim de 1 minik yumurtam gözüktü bu ay femera kullanıyorum bugün 5.gundu.pazartesi yumurta büyümüşse iğnelerle başlanacak ama umudum yok e2 7 ve FSH 28
Ben e2 değerimi en son kaçtı bilmiyorum, fsh en düşük 44tü, amh 0,01. Sizin ne zamandır görünmüyordu folikül? En son cuma günü gittim kontrole yine yoktu bişey:/ hiç görülmedi şimdiye kadar. Umudunuz olsun tek yumurta olup hamile kalan var. Tek tük çıktığında da kaliteli olma ihtimali yüksek unutmayın. Mutsuzum ben de ne zaman yumurtam olacak acaba.

merhabalar, benim de amh değerim 0,06. Doktorların yönlendirmesi ile hiç kendimiz denemeden 2 kez üst üste tüp bebek denemesi yaptık. Başarısız tabi. Yumurtam bir keresinde hiç yoktu diğer sikluslarda 3-4 tane görünüyor. Kendi tecrübemden yola çıkarak sizlere nacizane öneride bulunmak istiyorum. Öncelikle amh, fsh değerlerine takılmadan beslenmenizi düzenleyin, akdeniz tipi en uygunu. Takviyeler kullanmaya başlayın. tüp bebek konusu ticari bir sektör, bence en sevdikleri hastalar da biz amh değeri düşük olanlar çünkü üst üste tüp bebek denemesi ve yumurta toplama yapılması gerekiyor vs. Beslenme ve takviyeler tamamsa imkanınız var ise acıbadem maslak bülent tıraş ile görüşün ve prp, eksozom ya da kök hücre hangisi sizin için uygunsa bilgi alıp destekleyici tedavi olarak yaptırın. Kök hücre uygulaması hiç folikül görünmeyen hastalarda etkili, prp & eksozom da yumurtaları gençleştirmek uyuyanları uyandırmak, kaliteyi arttırmak için. Ben hiç kendim deneyemediğim için bu 2 ay ovulasyon testleri de kullanarak yumurtlamamı yakalayıp deniyorum. İlk ay yakalayamadım ama bu ay yakaladım bakalım. Eğer bu ay sonu regl olursam prp&eksozom için randevumu alıp reglimin bitimindeki ilk 5 gün içerisinde yaptırıcam. Sonrasındaki 2-3 ay doğal yolla deneme ve eğer olmazsa o zaman yumurtalarımı takip ettirip tüp bebeğe yeniden başlarım. Yani özetle demek istediğim öncelikle beslenme&takviye&destekleyici tedavilere başvurun sonra tüp bebek aşamasına gerekirse geçilsin. Öteki türlü süreç hem maddi hem manevi oldukça yıpratıcı ve bünyeye de zarar.. instagramdan ve youtubedan da idil bozkurtu takip etmenizi öneririm beslenme ve takviye konuları için, ben kendisinden danışmanlık alıyorum şuan.

Kesinlikle takviyeler çok önemli. Başarısız denemelerin sebebi beslenme miydi acaba benim de değerim 0,11 ilk denemem. Çok tedirginim açıkçası... çok korkuyorum. tedaviye 3 ay takviye edici gıda kullanıp başladım ama bilemiyorum. Folik astik qenzim q10 balık yağı d vit. Yaşınız kaçtı sizin

39 yaşındayım ben. aslında benim durumum şöyle, ben hiç çocuk düşünmediğim için 13 yıldır (5er yılda 1 değiştirerek tabi) hormonlu spiralim vardı (mirena). düşünmeye başladığımızda gidip çıkarttırdım ve dr madem düşünüyorsunuz amh bakalım dedi direk. Ben normalde çocuk düşünmeden dahi beslenmeme ve takviyelerime çok dikkat ederim, her yıl düzenli kan değerlerime baktırırım. En son ayşegül çoruhluya gidip tüm değerlerime baktırmış hatta damardan glutatyon takviyesi de almıştım, ocakta da eliminasyon yapmıştım hatta. Doktorum spiral çıktıktan sonra bir 6 ay kadar bünyenin kendine gelmesini beklemeliyiz de demişti ama amh aşırı düşük çıkınca birden beni koştur koştur tüp bebeğe yönlendirdi. Başarısız olması da şöyle, ilk tüp bebeğe hemen şubatta başladım yani mirena çıktığı ve ilk reglimi gördüğüm gibi başlattı beni. 5 yumurtam da vardı, o opudan 1 tane dondurulmuş orta kalite embriyom var. Sonra arada 2 döngü bekleyip mayısta 2. tüp bebeğe başladım ama tam başladım ben corona gibi bir virüs kaptım heralde rahatsızlandım ateşlendim falan hiç yumurta büyümedi opuya da gidemedik iptal ettik tedaviyi 15 gün iğne kullandıktan sonra. Beslenme düzenim ve takviye kullanıyor olmamdan dolayı bence bende yumurta görünüyor. En son geçen ay bülent tıraşın yanındaki yiğit beye gittim, 3 yumurtam vardı üstelik de 14 mm civarı büyüklerdi hemen reglim sonrası hafta. İğnelerle bile o kadar ancak büyütmüştük, bu sefer kendiliğinden gelişmişlerdi. Yiğit bey bana bu amh değeri ile sende yumurta görmeyi beklemiyordum gayet iyi dedi. Ama ben geçen ay yumurtlamamı kaçırdım, bu ay hemen prp yaptıracaktım ama yiğit bey yıllık izindeydi denk gelemedik. Bu yüzden bu ay da takip ediyorum deniyoruz, olmazsa gidicem hemen eylül başı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…