Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Arkadaşlar çok yakın bir arkadaşımıza ev hediyesi alacağız hem güzel hem değerli bir şey almamız lazım. Fikir verir misiniz? Erkekle çok samimiyiz eşiyle çok görüşmedik karar veremiyorum. Eşim de çok anlamaz. Biev den şık bir saat mi alsam acaba. Yoksa vazo mu alsam yine bievden. Bi bieve gidesim var sanki benim. :-)

bi eve gitmeden bievi gezmek gerek:)
ben hiç görmediğim bir eve giderken aksesuar tarzı şeyler almam, evin rengi dekorasyonla uyumu falan nasıl olur bilemediğim için pek tercih etmem açıkçası.
mutfakta kullanacağı birşey daha iyi olur benim fikrimce

Arkadaşlar çok yakın bir arkadaşımıza ev hediyesi alacağız hem güzel hem değerli bir şey almamız lazım. Fikir verir misiniz? Erkekle çok samimiyiz eşiyle çok görüşmedik karar veremiyorum. Eşim de çok anlamaz. Biev den şık bir saat mi alsam acaba. Yoksa vazo mu alsam yine bievden. Bi bieve gidesim var sanki benim. :-)
Bence dekoratif ürünlere bulaşma. Herkesin zevki farklı sonuçta. Ben genelde ya çeyrek altın götürürüm ya da çift kişilik nevresim veya pike takımı alırım.

evet imkanın varsa çeyrek daha iyi olur. benim fikrime göre -tabi bütçeniz varsa- ev hediyesi, doğum hediyesi olarak para veya altın daha makbule geçiyor.
Hımmm bi bakayım bakalım eşime de sorayım. Bilmiyorum ki küçücük kutuda. :-) gözümde canlandıramadım. Tabii ben ev alsam altın gelse daha işimi görür aslında.

Hımmm bi bakayım bakalım eşime de sorayım. Bilmiyorum ki küçücük kutuda. :-) gözümde canlandıramadım. Tabii ben ev alsam altın gelse daha işimi görür aslında.
Biz ev aldığımızda gram ve çeyrek getiren çok oldu. Eksiklerimizi tamamladık. Çok makbule geçmişti o zaman. Gelen dekoratif ürünleri genelde başkalarına hediye götürdüm ben:olamaz:

ewet çeyrek mantıklı, ihtiyacı olan birşeyi kendisi alır isterse
bir de pasta yaptırırsın büyük kutuda:) çok da güzel olur

bi eve gitmeden bievi gezmek gerek:)
ben hiç görmediğim bir eve giderken aksesuar tarzı şeyler almam, evin rengi dekorasyonla uyumu falan nasıl olur bilemediğim için pek tercih etmem açıkçası.
mutfakta kullanacağı birşey daha iyi olur benim fikrimce
Hımmm haklısın aslında. Ben hiç aksesuar kullanmıyorum. Bana gelenleri direk başkasına götürüyorum. Ama o eski evinde her köşeye bişey koymuştu. Otururken tek düşündüğüm bu kadar eşyanın temizliğini nasıl yapıyor oldu:KK70: seviyor böyle şeyleri yani.

karamelli_turta karamelli_turta canım beni etiketlemişsin dönüş yapamadım bi türlü. ben lellinin topiğinde mart ayında bilezik alacaklardanım. ekim kasım ayı elden borcumuz var baya. asıl birikimi aralık ocak şubat mart aylarında yapacağım inşallah. şimdilik programımız bu. ben bu iki- üç ay sıkışıklıkta çok az atıyorum kenara, 200 tl var zulada.. sanırım sizin hedef yıl başına kadar istersen bu şartlarıma göre hedefimi sen belirle :) o birikime marta kadar ekler bileziğimi alırım inşallah:)

Canım sen okuyor muydun çalışıyor muydun? Yoksa ikisini birden mi yapıyordun?
Okuyorum cnm. Bir vakıftan başarı bursu alıyordum. Ama okul bir sene uzadı. Bu sene mezun olacağım. Bu yüzden bursum kesildi. Bu seneyi iş arayarak geçireceğim. İnşallah istedigim gibi bir is bulurum.

Canım yurtdışında mı yaşıyorsun, yoksa paranı euro ya çevirip mi atıyorsun kumbaraya?
Türkiyedeyim cnm. Bunlar zamanında bir kac yere vermis oldugumuz paralar. Simdi onları geri alıyorum. Son 150 eurom kaldı
sempatik_kiz sempatik_kiz acilen sana uygun bir kısmet bulacağım bizden :KK66:)
Çok güzel bir sürpriz olmuş arkadaşına...
Çeyrek altın da büyük hediye tam da bizim topiğe uygun :KK66:
Kumbaran da bayram etmiş
Bende öyle düşündüm cnm. Ya para verecektim yada altın. Altın daha iyi olur diye düşündüm

ewet çeyrek mantıklı, ihtiyacı olan birşeyi kendisi alır isterse
bir de pasta yaptırırsın büyük kutuda:) çok da güzel olur
Tamam çeyrek götürelim o zaman eşime söyleyeyim. Teşekkür ediyorum kızlar hiç aklımda olmayan bir şeydi. Pasta yaptırırım zaten gittiğim her yere. O fix. Kendim yapamayınca mecbur. :-)

Kışlık hazırlıklarım bitti kızlar
  • 10 kg közlenmiş patlıcan
  • 2 kg köz kırmızı biber
  • 1 paket dolmalìk biber
  • 1 paket karnıyarık için patlıcan
  • 11 paket taze fasulye
  • 5 paket domates soslu karışık kızartma
  • 4 paket karışık kızartma(yoğurtlu yapmak için)
  • 1 paket bamya
  • 3 paket barbunya
  • Yarım kilo salatalık
  • 3 yemelik kuru bamya
  • 30 kilo domatesdende konserve yaptım.
Allah ağız tadı ile yemeyi nasip etsin inşallah. Bu yaptıklarım dışında sizinde önerileriniz varsa tekliflere açığım kızlar. Derin dondurucumda yer var

karamelli_turta karamelli_turta canım beni etiketlemişsin dönüş yapamadım bi türlü. ben lellinin topiğinde mart ayında bilezik alacaklardanım. ekim kasım ayı elden borcumuz var baya. asıl birikimi aralık ocak şubat mart aylarında yapacağım inşallah. şimdilik programımız bu. ben bu iki- üç ay sıkışıklıkta çok az atıyorum kenara, 200 tl var zulada.. sanırım sizin hedef yıl başına kadar istersen bu şartlarıma göre hedefimi sen belirle :) o birikime marta kadar ekler bileziğimi alırım inşallah:)
Evet Canım sende yazmıştın buralarda o yüzden etiketledim... Ama sen birşey demeden yazamam ki bilemedim yani 1000 desek çok mu atmış oluruz :KK66:)

Ocak 2018 'e kadar hedefleri belirliyoruz...(4 aylık)

1. @gulenyuzumsunsen =3.000
2. @ATTRAENTE =2.000
3. @limonlutarcinlikek =8.000
4. @sinirliportakal =3.000
5. @nora2010 =4.000+10 gr altın
6. karamelli_turta karamelli_turta =3.000
7. A Anka =3.000
8. @melekeskisi =50 gr altın
9. @buzmavileylak =10 çeyrek altın
10. sempatik_kiz sempatik_kiz =1 bilezik
11. @mutlu1988 =2 yarım altın
12. @Esila09 =10 gr altın
13. elecda elecda =3 ata altın
14. sekerim00 sekerim00 =5.000
15. @binhuzunluhaz =2çeyrek +2ata+1bilezik (2.500lük)
16. @msf2407 =20 gr altın
17. @matmazelNoraliya =2.000
18. @muhendiseylul =4 çeyrek +4 gr altın
19. @pinarzengin34 =1.000
20. @definya =4 ata
21. @tobosoludulcinea =100$+10 gr altın
22. damla cikolata damla cikolata =3 ata
23. @Yagmur Dereli =750
24. @Kostebekpasta =3.000
25. @cimcim16 = 1 ata +3 çeyrek
26. ayiciklijelibom ayiciklijelibom =2 yarım altın
27. @durkan =7.000 kk ödeme + 2 çeyrek
28. @yenidennn =10 gr altın
29. @Gokdenizim =300 tl
30. @kulkedisi30 =30 gr altın +100 euro
31. @Tutuy =6.000
31. K kahvemsi mutluluk =10 gr altın
32. @Blackflowerr =400 tl

An itibariyle 32 kişilik hedef olduk :nazar::KK200::nazar::KK200::nazar::KK200::nazar::KK200::nazar::KK200:

@black_2014
@mandaliina
@Amazing_GNC
@mornergis
@Lady Marmalade
@Eifnaz
@eyyay
@hellim peyniri
@gulfemhatun
@TOPUK TIKIRTISI
@orkidekaramel
zelalke zelalke
Ben sizi de unutmadım....

@filtercoffee
@Avatarabdhk
@tulumbachen
@nongrata
@nazenin9320
@Suveybe13
Ve katılmak isteyen tüm altın kalpli kısçeler...

bana 6.000 yazar mısın ayda 1.500 yapabilecek miyiz bakalım

Kışlık hazırlıklarım bitti kızlar
  • 10 kg közlenmiş patlıcan
  • 2 kg köz kırmızı biber
  • 1 paket dolmalìk biber
  • 1 paket karnıyarık için patlıcan
  • 11 paket taze fasulye
  • 5 paket domates soslu karışık kızartma
  • 4 paket karışık kızartma(yoğurtlu yapmak için)
  • 1 paket bamya
  • 3 paket barbunya
  • Yarım kilo salatalık
  • 3 yemelik kuru bamya
  • 30 kilo domatesdende konserve yaptım.
Allah ağız tadı ile yemeyi nasip etsin inşallah. Bu yaptıklarım dışında sizinde önerileriniz varsa tekliflere açığım kızlar. Derin dondurucumda yer var
sarımsak da atmanı öneririm, geçen kış kilosu 30 tl idi, 250 gramını 8-,5 liradan almıştım, şimdi 2,5 tlden alıp bol bol attım.öneririm.koku yapmaması için önce poşetleyip sonra ağzı kapaklı kutularda koyuyorum, hiç koku yapmıyor. bir de yemeklik biber atıyorum ben doğrayıp.biber çok pahallanıyor kışın.aklıma bunlar geldi şimdilik.

sarımsak da atmanı öneririm, geçen kış kilosu 30 tl idi, 250 gramını 8-,5 liradan almıştım, şimdi 2,5 tlden alıp bol bol attım.öneririm.koku yapmaması için önce poşetleyip sonra ağzı kapaklı kutularda koyuyorum, hiç koku yapmıyor. bir de yemeklik biber atıyorum ben doğrayıp.biber çok pahallanıyor kışın.aklıma bunlar geldi şimdilik.
:skandal:sarımsak bizde şuanda o fiyat zaten. Yaz kış pek oynamıyor:KK43:
Biberi domates sosuna koydum cnm. O yüzden ekstra yapmadım

Mesajını okuduktan sonra 1.sayfaya dönüp Birikim hedefine baktım .5000 ₺ yazıyordu taktir ettim canım . Bebek olana kadar biraz kenara koyarsan yani anı değerlendirirsen sonrasıda Allah Kerim inşallah

Insallah cok tesekkur ederim :) yapmaya calisicaz biseyler Allah nasip ederse :)
Merhaba, ben sizin yerinizde olsam yine de okurdum. Belki bir kaç yıl gece uykularınızdan fedakarlık yada pazar günlerinizden fedakarlık yapacaksınız ama ömür boyu rahatlığını yaşayacaksınız.
8 Sene önce kızıma sekiz aylık hamile iken smmm sınavlarına girdim. Çok kötü bulantılarım ve tansiyon düşüklüğüm oluyordu. Yatmak yerine yılmadan çalışmayı ve sınavları vermeyi seçtim. Çok şükür verdim ve belgeyi aldım. Almamış olsaydım şimdi sıradan muhasebeci olup 2000 lira maaş ile çalışacaktım, bu kadar rahat şartlarım olmayacaktı. Şimdi piyasa şartları üstünde bir gelirim, akşam 4 gibi işten çıkış saatim, cumartesi pazar çalışmama gibi artılarım var. Çocuklarım okuldan gelmeden evde olabiliyorum vs...

Bunları size biraz olsun güç versin diye yazdım. Bahaneleri bırakıp az yorularak sınavları verin ve kpss ye girin bence. Hele ki Türkiye de artık kesinlikle güçlü olabilmeli insan. Kapıdan çıktığımız her an mücadele ile geçiyor çünkü...

Harikasiniz gercekten tebrik ederim sizi. Insallahh bende dusunuyorum ama hangi bolumu okuyacagima bile karar veremiyorum o yuzden aradayim aslinda bilmiyorum :KK43:
Selamlar
Açıköğretim kaydı için sabah devlet hastanesine sağlık kurulu raporu için gittim. 200 lira rapor parası ödedim. 7 bölümü gezdim, imzaları aldım. Sadece göz kaldı. Bugün çalışmıyormuş :işsiz:
Yarın onu da hallederim. Haftaya da kaydımı yaparım inşallah.
Acikogretim kaydi ne zaman ben okuyordum dondurdum bi kac yil once devam edebilirmiyim onun ustunden bilginiz varmi acaba
Daha yaşın çok genç. Bak ben 34 yaşındayım. Üniversite mezunuyum. İyi şartlarda yönetici olarak çalışıyorum. İkinci üniversite okuyacağım açıktan. Üstelik 4 yaşında bir kızım var.
Hatta yüksek lisans yapmaya niyetim var.
Ben senin yerinde olsam çocuğum olana kadarki süreçte daha iyi şartlara geçiş yapmak için kurslara giderim. Sınavlara girerim. Açıköğretimden ilgili bir bölüm okurum.

Ne okuyacagima karar veremiyorum bende aslinda okumayi daha iyi yerlere gelmeyi bende cok istiyorum calismak cok guzel ama cocugum olursa bu maasla hic bi yerde calismak istemiyorum
Selam kızlar
Bugün yine harcamalı geçiyor benim için

Arkadaşımın dogum günüydü iş yerine yaş pasta gönderdim 40 TL
Hediye olarakta birikimden bir tane çeyrek verdim

Kilosu 30 TLden kıyma buldum 3 kg aldım. Yarım kilo kuşbası bir kaç da ıvır zıvır aldım. 125 TL ödedim

Tabi kumbarayì ihmal etmedim 100 euroda kumbaraya attım

Masallahin var canim harikasin

sarımsak fiyatı fark ediyor mu o kadar ben hiç dikkat etmedim ya gerçekten mi??

X