Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Canim bbbirtane komsu tanisan bile yeter... avon yyapmakicin cevreye gerek yok... calisiyosun sanirim. Calistigin yerde katqlogu ortaya birakman yrter... insanlar makyaj malzemelerinden ziyade hic mi parfum kullanmiyo
ay avon almıyor burdakiler hiç.komşularım varda hepsi ev hanımı alırlar mı hiç bilmiorum.ay bı de eşim ne gerek var dıo.dedim özel ders vereyim olmaz dio:) avon a izin verir ama onda sıkıntı yok da ne bilim hayırlısı bakalım.öğlenleri iş yerıne evden getiricem artık dün 20 tl verdık esımle ne gerek var aynı şekilde sabah kalvaltısı da dısardan yıyoz.10 da öyle gidiyor bos yere.yediğimiz de tost altı üstü.

günaydın kızlar, mutlu bereketli bir gün olsun hepimiz için:)

teşekkür ederim canım, hoşbuldum

ben de kirada oturuyorum ve duam hep Allahım bir ev nasip etsin.
benim ev sahibimde çok sorunlu ve aşırı paragöz 2 yıldır zam zamanı hep sorun yaşıyoruz ve bu yıl ciddi tartıştık. seneye benim de evden çıkmam gerek artık çok yüz göz olduk, üst katımda oturuyor.6 yıldır evine çiçek gibi bakıyorum ama yeni kiracıdan en az 200 tl fazla alacağını bildiği için sürekli sorun.
her defasında kanundan, yasadan bahsederek biraz orta yolu buluyoruz ama bu sene ya çıkın ya istediğim parayı verin diyince yasal orandan fazla zam yaptık mecburen.

senede 2 sefer kiraya zam olmaz bunun için evden çıkmayın
yasal yollara başvurun, şikayet edin
kiraya yıllık tefe/tüfe oranından fazla zam olmaz eğer evin daha değerli olduğunu söylüyorsa ev sahibi rayiç değer tespiti için mahkemeye başvurup evin değerini tespit ettirip size yeni dönemde o fiyatı yansıtabilir.
mahkemeye bile verse sizi çıkmanız için kiranızı düzenli ödediğiniz ve yasal artışı yaptığınız sürece mahkeme sonuçlanana kadar en az 1 yıl evinizde oturmaya devam edersiniz.
Tsk ederim cnm yorumun,adam o kadar cirkefki daha fazla oturmak istemiyorz bu evde ins ev bulursak cikacacaz .

Yani eşiniz cumartesi - pazar taksicilik yapabilir, pazarda bir şeyler satabilir
Siz evde el emeği bir şeyler ya da yemek , pasta, çörek gibi bir şeyler yapıp satabilirsiniz
eşim böyle konularda cins biraz hayatta yapmaz.:) neyse bakalım ya hayırlısı artık. harcamalarımızından kısacağız biraz daha :)

ay avon almıyor burdakiler hiç.komşularım varda hepsi ev hanımı alırlar mı hiç bilmiorum.ay bı de eşim ne gerek var dıo.dedim özel ders vereyim olmaz dio:) avon a izin verir ama onda sıkıntı yok da ne bilim hayırlısı bakalım.öğlenleri iş yerıne evden getiricem artık dün 20 tl verdık esımle ne gerek var aynı şekilde sabah kalvaltısı da dısardan yıyoz.10 da öyle gidiyor bos yere.yediğimiz de tost altı üstü.

Ooooo siz adım adım birikim topiğine bir uğrayın, Bensendetutuklukaldim Bensendetutuklukaldim in açtığı konuya, orada çok ciddi ve detaylı tasarruf tedbirleri var, bir göz atın derim :)

eşim böyle konularda cins biraz hayatta yapmaz.:) neyse bakalım ya hayırlısı artık. harcamalarımızından kısacağız biraz daha :)

Eşinize KK dan selam söyleyin, çalışmak gençler içindir :) şimdi ne yapsanız kar, zaman geçince insanın hali kalmıyor, ben evimi ek işlerle aldım zamanında hey gidi günler :)

Ben olsam komsu kizlarinin eline bir katalog sikistiririm.. tabi lise ve universite cagiysa :) bende universiteseyken yengemden katalog alirdim sinifta bir arkadasa bakmasi icin cerirdim sadece o arkadasa katalogu vermemin etkisiyle o an en az 50-60 liralik sipariş cikardi :) yani demem o ki illa komsuya gostrrmen gerekmiyo.. oyle yakininda varsa bi uni ogrencisi onun kendi siparisi olursa ona gelisinden getirtebilir diger arkadaşlarınin siparisleri katalogdaki fiyattan olabilir.. benim yengem oyle yapiodu.. bana bazen diyodu istr senin urununu gelisinden vericem diye. Bazen yüksek cikartirdim baya bu sefer benim urunlerin parasini hic almaxdi

Ben olsam komsu kizlarinin eline bir katalog sikistiririm.. tabi lise ve universite cagiysa :) bende universiteseyken yengemden katalog alirdim sinifta bir arkadasa bakmasi icin cerirdim sadece o arkadasa katalogu vermemin etkisiyle o an en az 50-60 liralik sipariş cikardi :) yani demem o ki illa komsuya gostrrmen gerekmiyo.. oyle yakininda varsa bi uni ogrencisi onun kendi siparisi olursa ona gelisinden getirtebilir diger arkadaşlarınin siparisleri katalogdaki fiyattan olabilir.. benim yengem oyle yapiodu.. bana bazen diyodu istr senin urununu gelisinden vericem diye. Bazen yüksek cikartirdim baya bu sefer benim urunlerin parasini hic almaxdi
iyi taktikmiş aslında denenebilir :) sonra ben alıp alıp kendı bütçemi batırmayayım :)

iyi taktikmiş aslında denenebilir :) sonra ben alıp alıp kendı bütçemi batırmayayım :)
:KK70: :KK70: hep indirime giriyolar zaten... simdi bende mi yapsam diye dusunuyoeum karakalem kursuna basladim ve sen sinifta sadece bir erkek var :KK70: valla yengemde bana diyo ki bazen cok giden urunleri indirimdeyken 3 tane siparisim oluyosa bir iki tane fazla aliyorum diyo... elinin altinda oluyo tabi.. ki zwten onunda iki kizi var her sekilde elinden cikarir urunleri... iste arada ben destek sahliyorum oyle. Kursa giderken derse giderken filan.

Kızlar, ufak ufak aldığım 10-20-5-3 dolarlar birikti ve 1000 USD oldu, şok oldum... Eşim derdi böyle böyle birikmez derdi. Ama çok şükür 6-7 ay da böyle böyle birikti... Mutluyum: )
Hayırlı olsun canım eşler nedense hiç kabul etmiyorlar. Bence etmek istemiyorlar . Birikimi sevmedikleri için :KK51:

Selam kizlar nasilsiniz
Yorumlari okudum calistigim icin cok giremiyorum. Altin alanlara hayirli olsun oncelikle :)
Egitimle ilgili ben lise mezunuyum su an 1500 tl maasla on muhasebecilik yapiyorum 4 ay oldu ise gireli.. sabah 8 bucuk aksam 6 cumarteside ful calisiyorum ev uzak ama enistem ve ablamla ayni muhitte calisiyoruz onlarla gidip geliyorum cok yoruluyorum yolda. 25 yasindayim 3 yillik evliyim cocugum yok uni okuyamadim liseyi bitirdikten sonra liseyi okul 3.su olarak bitirmistim.maddiyattan gidemedim. Okumak cok icimden geciyor ama isten eve gidene kadar o kadar yoruluyorumki yemek bile yapamiyorum eve gidince nasil ders calisicam bu durumda :KK43: memur olmayi cok istiyorum becerebilirmiyim ama bilmiyorum ankarada yasiyoruz burda hic tanidigimiz yok torpilsiz olmuyo bu isler hep boyle gordum malesefff icimi dokmek istedim cok sicak kanli goruyorum sizi iyiki burdayim :)

Kızlar, ufak ufak aldığım 10-20-5-3 dolarlar birikti ve 1000 USD oldu, şok oldum... Eşim derdi böyle böyle birikmez derdi. Ama çok şükür 6-7 ay da böyle böyle birikti... Mutluyum: )
Kocalar biriktirmeyi değil harcamayı sevdikleri için küçük görüyorlar bizim başladığımız ufak miktarları.. Ne güzel biriktirmişsin tebrik ederim seni
Hayırlı olsun canım eşler nedense hiç kabul etmiyorlar. Bence etmek istemiyorlar . Birikimi sevmedikleri için :KK51:

Diğğ mi canım Diğğ miiii.....

Bide evimizde kira yarin bigun cocugum olursa calismayi dusunmuyorum acikcasi bu maasla. Evde cocuguma bakarim daha iyi. Bu durumdada ev almamiz zorlasicak.Esimin isi iyi cok sukur ilerleyen zamanlarda dahada iyi olucak insallah.
Mesajını okuduktan sonra 1.sayfaya dönüp Birikim hedefine baktım .5000 ₺ yazıyordu taktir ettim canım . Bebek olana kadar biraz kenara koyarsan yani anı değerlendirirsen sonrasıda Allah Kerim inşallah

X