Altın biriktirmeye başlıyoruzz

biz inşaattan ev aldık 2 sene sonra teslim edilecek.uygun bi miktarı ödendi geri kalanı inşaat bitiminde.ee 2 sene boyunca nasıl birikim yapacam kı zaten evin parasını toplamaya çalışacağız.?

biz inşaattan ev aldık 2 sene sonra teslim edilecek.uygun bi miktarı ödendi geri kalanı inşaat bitiminde.ee 2 sene boyunca nasıl birikim yapacam kı zaten evin parasını toplamaya çalışacağız.?
senin de söylediğin gibi birikimin evin canım ayrıyeten bişi yapmana gerek Yok o bitene kadar . Olursa ufak şeyler olur bozuk para kumbarası gibi

Ev almak zaten ciddi ölçüde bir birikim
2 Sene zarfında bunun haricinde fazla bir birikim yapamasanız bile, küçük tasarruf tedbirleri ile kenara bir şeyler atabilirsiniz.

Ev almak zaten ciddi ölçüde bir birikim
2 Sene zarfında bunun haricinde fazla bir birikim yapamasanız bile, küçük tasarruf tedbirleri ile kenara bir şeyler atabilirsiniz.
aslında aylık 2000 tl bize yeter mi acaba bunun içinde her şey var kira 700 tl.geri kalanla ay döner mi 2 sene boyunca?2 kişiyiz sadece.

günaydın kızlar, mutlu bereketli bir gün olsun hepimiz için:)

teşekkür ederim canım, hoşbuldum

ben de kirada oturuyorum ve duam hep Allahım bir ev nasip etsin.
benim ev sahibimde çok sorunlu ve aşırı paragöz 2 yıldır zam zamanı hep sorun yaşıyoruz ve bu yıl ciddi tartıştık. seneye benim de evden çıkmam gerek artık çok yüz göz olduk, üst katımda oturuyor.6 yıldır evine çiçek gibi bakıyorum ama yeni kiracıdan en az 200 tl fazla alacağını bildiği için sürekli sorun.
her defasında kanundan, yasadan bahsederek biraz orta yolu buluyoruz ama bu sene ya çıkın ya istediğim parayı verin diyince yasal orandan fazla zam yaptık mecburen.

senede 2 sefer kiraya zam olmaz bunun için evden çıkmayın
yasal yollara başvurun, şikayet edin
kiraya yıllık tefe/tüfe oranından fazla zam olmaz eğer evin daha değerli olduğunu söylüyorsa ev sahibi rayiç değer tespiti için mahkemeye başvurup evin değerini tespit ettirip size yeni dönemde o fiyatı yansıtabilir.
mahkemeye bile verse sizi çıkmanız için kiranızı düzenli ödediğiniz ve yasal artışı yaptığınız sürece mahkeme sonuçlanana kadar en az 1 yıl evinizde oturmaya devam edersiniz.

Allahım tüm isteyenlerle birlikte sizlere de yardım eder kendi evinizi alırsınız inşallah .
Anlayışsız aksi insanlarla uğraşmak çok zor

yok 2000 tl ile geçinirlir mi diye sormak istedim. yanı 700 tl içinden kira vericem geriye 1300 kalacak onla bir ay döner mi acaba?
Kisiden kisiye yasadiginiz sehire yasayis bicimine gore degisir bnce
Mesela bizim 1 aylik mutfak masrafimiz nerdeyse o kadar
Bunun benzini var faturalari var aidati var giyimi var hastanesi var biraz zor gibi geldi bana

Kisiden kisiye yasadiginiz sehire yasayis bicimine gore degisir bnce
Mesela bizim 1 aylik mutfak masrafimiz nerdeyse o kadar
Bunun benzini var faturalari var aidati var giyimi var hastanesi var biraz zor gibi geldi bana

ama mecbur canım ev parası toplamamız lazım 2 sene sonra ev sahıbı oluyoruz ama hem sıfır hemde hıc borçsuz.sizin eve giren paranız çoksa mutfak paranız 2000 normal de benım hepsi içinde malaseff

yok 2000 tl ile geçinirlir mi diye sormak istedim. yanı 700 tl içinden kira vericem geriye 1300 kalacak onla bir ay döner mi acaba?

1.300 tl ile geçinilir
500 Tl faturalar tutsa, 800 ile ev döner
Sıkışık olur ama imkansız değil
Bu arada siz çalışıyor musunuz

aslında aylık 2000 tl bize yeter mi acaba bunun içinde her şey var kira 700 tl.geri kalanla ay döner mi 2 sene boyunca?2 kişiyiz sadece.

Günaydın. Aslında iki kişiyseniz ay sonunu getirebilirsiniz. Tabii çoğu şeyden mahrum kalarak. Biz ilk evlendiğimizde bu durumda idik. Düğün borçları için bir senede bitsin diye aldığımız maaştan kendimize 300 lira kalıyordu. Tabii kıyafet filan almadık, tatile gitmedik, kayınvalidem üst katta idi orda yedik içtik, faturalarımıza sağolsun çok destek oldu-çok gelmiyordu ama o bile birşey- derken bir sene bitti.

Siz de yapabilirsiniz, kısıtlı bir zaman için ve hedefde alınacak birşey varsa bence yapılabilir. Bu sürede en masrafsız olarak bol bol kitap okuyup kendinize yatırım yapabilirsiniz: )

Günaydın. Aslında iki kişiyseniz ay sonunu getirebilirsiniz. Tabii çoğu şeyden mahrum kalarak. Biz ilk evlendiğimizde bu durumda idik. Düğün borçları için bir senede bitsin diye aldığımız maaştan kendimize 300 lira kalıyordu. Tabii kıyafet filan almadık, tatile gitmedik, kayınvalidem üst katta idi orda yedik içtik, faturalarımıza sağolsun çok destek oldu-çok gelmiyordu ama o bile birşey- derken bir sene bitti.

Siz de yapabilirsiniz, kısıtlı bir zaman için ve hedefde alınacak birşey varsa bence yapılabilir. Bu sürede en masrafsız olarak bol bol kitap okuyup kendinize yatırım yapabilirsiniz: )

ama mecbur canım ev parası toplamamız lazım 2 sene sonra ev sahıbı oluyoruz ama hem sıfır hemde hıc borçsuz.sizin eve giren paranız çoksa mutfak paranız 2000 normal de benım hepsi içinde malaseff
2 sene icinde borcsuz bir sekilde odeyebilecekseniz cok iyiymis
biz ev almak icin kredi cektik 7 yil onun borcunu odemeye ugrasacagiz
2 yil biriktirip snra rahat rahat yasamak fikride cok iyi aslinda
Yapabilirsen yap 2 yil zorlu olur ama sonrasi guzel olur insallah

1.300 tl ile geçinilir
500 Tl faturalar tutsa, 800 ile ev döner
Sıkışık olur ama imkansız değil
Bu arada siz çalışıyor musunuz
evet ikimizde memuruz.kışın fatura evet tutabilir ama normalde 40 tl elektırık geliyor su da aynı şekilde doğalgaz da 40 tl falan telefonlarda 60 tl toplam.başka yok.

Çok tsk ederim cnm Allah razı olsun ,hayır kontrat yok olsada ev sahibi çok Çok para goz yine sorun çıkarır ,sürekli böyle her ay başı bunaldik artık ondan cikmak istiyorm .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…