Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Kizlar peki altin aliyosunuz ya bilezikmi yoksa gram ceyrek tam altin falanmi aliyosunuz?
Hoşgeldin canım ben de yeni katıldım. Ayda bir çeyrek alacağım bundan sonra inşallah. Eylul ayı için aldım. Darısı diğerlerine inşallah. Ayrıca aralık sonuda açacağım kumbaram var. İçinden çıkana göre bakacağım artık.

inşallah canım şimdilik gönlümüze göre olmayabilir pek ama en azından kızımı kreşe bırakabileceğim ve bizim olan bir araba olacak Allahın izniyle. inşallah sen de alabilirsin gerçekten büyük rahatlık olur her kadının olmalı.
:) kaybetmesinler de biz mesela yeğenimize veriyoruz 100 tl annesi el koyuyor hemen. ben de diyorum böyle bozuk verelim en azından harcasın ya da kumbara yapıp biriktirsin çocukların paralarına el koyulmasın

günaydın:) tünaydına az kala uyanabildim bi zahmet:)
altın alanlara hayırlı olsun.
msf2407 evinizi kiraya vermişsiniz gözünüz aydın:)
sinirliportakal ay hala var mı acaba nutellaaa istiyorumm
Günaydın tatlış erken uyan gün ışığını değerlendir tasarruf et
bence vardır kuzum bugün bir bak istersen çok uygun hakkaten.

,
ayy cok guzel fıkırlerrr :)
Çok sağol canım benim zaten burda olmamızin amacı birazda bu değil mi kuzum birbirimize farklı fikirler vermek
canım ınsallah hepımıze ev nasıp olur, su bankadan altın alma olayına mı gecsem sen hep kafamı karıstıyorsun :)
hadi ya öyle mi oluyo canım ben şöyle bi hesap yaptım bi çeyrek alsak mesela arada 4-5 tl fark oluyo hem tecrübelerimden hem de takip ettiğim sitelerden biliyorum gr altının arasındaki farksa yaklaşık 1 tl civarı şuan mobil nankacılık kullandıgım hesabımda ve 1 çeyrek yaklaşık 1.75 gr yani mobilden 1.75 hadi olsun 2 tl zarar ediyorken fiziki altını alıp satarken daha fazla zarar söz konusu ben böyle bi hesap yaptım kuzum tecrübelerimle ve de şu sonuca vardım internet bankacılığından almak daha karli hem makas daha az hem de çalınma korkusu yok kasa kiralıyım desek en az 1 çeyrek parası istiyo bankalar herseyi altının fiyatına gore hesaplar oldum vallahi

Tebrik ediyorum canım seni hem bebişin için hemde kendin için en saģlıklı olanı bu hem de birikime faydalı daha ne olsun

çok tatlısın ya peki elimiz sürekli satma butonuna gidiyorsa buna nasıl bir çözümünüz var tobosolu bacım :)

Canım @pinarzengin34 güzel fikirler vermis kesinlikle bende onunkine benzer şeyler yapıyorum ayrıcada mah deki fırın ve ptt şb leri alıyor genelde ama ben mesela ekmek su filan gibi kücük seyler alicam zaman bozuk alıyorum kumbaramdan yerine kağit para ekliyorum en azından onun değerinde

Anladım canım teşekkür ederim cevabın için ben dolana kadar biriktireceksin sandım. Yanlış anladım.

Aaaaa ne güzel bi haber bu hayırlı olsun canım hem size hem kiracıniza inşallah birbirinizden memnun kalırsınız kira gelirinizde hayırlara vesile olsun tatlım
Karşılıklı çok şık çok ince düsünülmüs zarif hareketler tebrik ederim canım ne güzel eltinle iyi anlaşmanız

hosbuldum canım çok teşekkürler :)

hoşbuldukkk sende hoş geldin :)) bizdede var bi kumbara yeni başladık hadi hayırlısı :) ay çok heyecanlı keşke çok param olsaydı ))

bütçeye göre hepsinden alan var. eğer imkan varsa ata daha çok tercih ediliyor.
çok teşekkürler fikriniz için :))

canım hangi bankada bu hesabın :) bi araştırıyım

Kesinlikle haklisın canım benim yengemde öyle ki yeğenlerde küçük degil şu anda 17-14 ve 10 yaşlarındalar 5 er 10 ar tl vermeye çalısıyorum her geldiklerinde

tobosolu_dulcinea , sana birşey sormak istiyorum. Çok yakın bir arkadaşıma miras yolu ile 30.000 lira geldi. Bana nasıl değerlendireceğini sordu. Ben de 10.000 lira acil ihtiyaçlar için tl'de kalsın. 20.000 lirayı ata alabilirsin ya da ikiye bölüp yarısını dolar yarısını altın alabilirsin dedim. Sence hangisi daha iyi olur?

teşekkür ederim canım amin

haklısın canım oda doğru, bende diyorum işte hedefim 2. bileziği almak. onuda alayım altın hesabı acayaım.. evde daha fazla tutmak zor ama 2 bılezık normal takarımda spor cunku aldklarm..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…