Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Biri sormuş geri dönüş yapamadım .. Kayınbabamın emekli maaşı var 4 tane evi var zeytin bahçesi tarlası tırı var çalıştırdıgı .. ama aşırı tutumlu 1 lira harcamamaya çalışır çocuklardan aldıklarıyla da mal yapma derdinde ve hepsi kendi üzerine
Ben sormuştum canım
Yanlış hatırlamıyorsam zaman zaman eşim ailesine para yardımında bulunuyor diye dert yanıyordun
Meğer çok haklıymışsın
Umarım eşin en kısa zamanda kendinin de bi ailesi olduğunun farkına varır
İhtiyaç olur yollanır o ayrı tabiki

canın sağolsun tatlım ihtiyaç alınmadıkça çığ gibi büyüyor sonuçta alınacak :KK66:

ay evet canım öyle oldu şükür darısı tüm isteyenlere olsun inşallah
Amin kuzum inşallah tüm isteyen dileyenlere hayırlısıyla sağlıkla :KK68::KK68:
Selam kızlar
Geçen bahsettiğiniz kitaptan ben de alıcam ama kitapyurdunda yokmuş, mağazadan alırım artık.
Dün kızımın giysi çekmecesini yerleştirdim, verilecekleri ayırdım, yeni aldığım kışlıkları yıkadım,
Eşimin 2 şortunı verileceklere ayırdım.
Bugün bizim giysi dolabını yerleştirip seçmeyi planlıyorum.
Kızım da biraz grip ve huysuz tepemden inmiyor nasıl yapacağım bilmiyorum.

Benim de bir takım alışverişim olacak, kızıma bot, mont, bere atkı ve kışlık kıyafetler almam lazım

Kirayı ödedik, aydat ödenecek.
Kredi kartı ayın 15 inde geliyor.
Tahminim 1500 ü geçmez.
1200-1300 lira kadar tam tutarı hatırlamıyorum ihtiyaç kredimiz var.

Bu aydan kalan 350 liramı zulaya atacağım.

Yarın temizlikçi abla gelecek. 150 lira vercem, onu eşimden alırım.
5 kilo tarhana siparişi verdim. 150 lira da o.

Benim de ilk haftalarda şişkinlik oluyordu hep,biri düşük 3 gebeliğimde de oldu.

Sarımsak kokusu doğalgaz kaçağında da olurmuş, bozuk sarımsak kokusu, öyle bir şey olmasın sakın, bir tek sana mı öyle kokuyor?

Benim kv kabuklarını soyuyor, bir kavanozda saklıyor, içine zeytinyağı da koyuyor.

Ne geldi canım, ne kadar?

Amin
Canüm kv nin yaptığını bende duymuş yapmıştım ama tadını beğenmedim o yüzden vazgectim canım bi daha yapmadım :KK52: düşünüp öneri yazdiğın için çok teşekkür ederim kuzum :KK66::KK19:

Iyi aksamlar kizlar bugun metrodan kışlık stok alışverişimi yaptım.
Normalde aldıklarım 744 TL tutuyordu. Ama bir tanıdık orada çalışıyordu. Onun personel indirimiyle 544 TL ödedik.

Aslında 100 TLlik bir kısmı arkadaşıma ait.
Yani benim aldıklarım 444 TL tutuyor.
Onunda 43 Tlsini kredi kartimdaki puandan çektirdim.

Personele özel bazı ürünlerde çok iyi indirimler vardı.
Elimde dergi hep indirimli ürün aradım ve onları aldım
İlk defa böyle bir indirim kullanabildim çok mutluyum :KK9:

Bir kaç arkadaş alışveriş yaptığında fiyatları yazarmısın demişti.
O yüzden büyük parcaların fiyatlarınıda yazıyorum

5 adet 5 kg'lık yudum sıvı yağ (26 TL)
2 paket family kağıt havlu (11.50 TL) sofia tuvalet kağıdı (23.50 TL)
2 tane 4 litrelik perwoll beyazlar icin (18TL)
3 tane 4 litrelik bingo sıvı renkliler için (17 TL)
3 tane prill sıvı bulaşık makinesi icin (12 TL)
2 kg kıyma (Kilosu 30 TL)
20 paket barilla makarna (tanesi 1 TL)

Bunlarin dışında ıslak mendil, diş fırçası, ped, diş macunu, klozet temizleyici, cips, gofret vs aldım.
Bunlar benim kışlık stok alışverişim.
Birtek salçam eksik onuda aldımmı tamamdır.
Bu hafta içi konservelerede başlayacağım Allahın izniyle
Bu fiyatlar indirim uygulandıktan sonraki hali mi

Oh ne iyi yapmışsın anneciğinle ağız tadı ile yemek kullanmak nasip olsun canım

O zaman tamam :)

Zorlama tabi ki canım. Göbeğini sıkacak şeyler giyme sakın. Sanırım almışsındır. Şu hamile pantolonları çok rahat oluyor. Ben lcw den almıştım. Çok rahattı. Dar paça, kumaşı iyi. Eskidikçe aynı pantolondan aldım :KK70:
Ay gerçekten lcw olmasa yandık
Bende hamile pantalonlarımı ordan aldım
Gerçekten çok rahat
Fiyatta uygun
Doğum sonrası bile giydim
Sezeryan dikişlerimden dolayı

Hamilelikten dolayımı Kıyafetler olmuyor
Biraz erken değilmi

sanıırm canım, ben normalde zayıfım yanı asırı degılde boy kılo normal standartlarda ama hep yapısal olarak yemek bıle yesem gobegım cıkar, adetım gecıkse cıkar falan. sanırım adet olmamanında etkısı var bıraz karnım şiş kilo almadım ama :) birde sıkmasın diyorlar, pantolonlarmda eskıden hep uzerıme tam tamdır bıraz zorluyor

Selam bayanlar bugün hiç bişey yapasım yok tembellik değil de halim yok öyle yatasım geliyor niye böyle oldu ki anlamıyorum.

Yoğun tempolu günlerin ardından, böyle olabiliyor. Biraz dinlenme fırsatı vermek lazim.

O zaman bugün senin için yatış günü olsun :)

Bende bugün kayınvalideme bir kaç çeşit kurabiye yaptım. Derin dondurucusuna koyacak.

Çok iyi oluyor, canın istediğinde veya çat kapı misafirlerde, çıkarıyorsun. Çözününce, ilk günkü gibi taze.

Ben kendi evimde poğaça ve adana yöresinde sıkma dedikleri birşey var ev yapımı lavaş gibi, onu yapıp dondurucuya koyuyorum. Eşim seviyor, çıkarıp çıkarıp Kahvaltıda peynirle yapıyorum.

Keki de koyuyorum.
Hamur işleri de iyi oluyor. Mantı, pişmemiş kadayıf dolması, yufka, bazlama gibi.

Selam kızlar. Görümcemin kızı olacak 3 oğlandan sonra 4. Kız olacak. Ben de hep kız bebek istiyordum olmadı. Nasip tabii de işte kız kıyafetleri beni benden alıyor :-) dükkana girdim şu da olsun bu da olsun derken 250 TL tuttu :) hepsi bıcır bıcır çok güzeller
MasaAllah o ne oyle 250 tl..
Zenginsin galiba..

X