Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Bugün +40 tl zulaya gitti kızlar .
Ve bence yararlı bi fikir buldum. Komşu topikte.
Muslukların alt vanasını biraz kısmak . Faturayı ve İsrafı önlemek adına.
Hemen mutfağın ve lavabonun musluklarını kullanılabilir bi seviyeye getirdim .
Ne kadar tazyikli akıyormuş onu farkettim .
Aklınızda olsun :KK51:

Günaydınnn :) oooo, çaylar demlenmiş, sohbet başlamış. Ben de oğluşu uyutup, ona kek yapacağım. Bana da kuşluk çayına gelin o zaman :) veya kahvaltı sonrası kahve.

Kuşluk çayını biliyor musunuz acaba? Bizim oralarda kahvaltıdan 1-2 saat sonra içilen keyif çayına denir. Kuşluk vaktine yakın olduğu için de, kuşluk çayı adını almış :)
Ayrıca asla çay boş içilmez. Yanında mutlaka kuru meyve, çerez, kek, kurabiye vb bulunur.

Ayın 15 i yaklaşıyor. 15 inde maaş alanlar için hem maaş hem ödeme günü demek :) maaşın, alındıktan 10 dk sonra tükenmesi demek :)

Maaşımızın cebimizde kalacağı günleri görebilmeyi nasip etsin Allan :)))

Bu ay kredi kartımız, fazla alışveriş yapmadığımız için, sanırım 3 binin altında olacak. 1800-2500 arası değişir muhtemelen. Eşim evde yok, gelsin de bakayım. Ben de merak ettim.

Tabi ek olarak, araba sigortası ve kasko masrafları var.

Ayrıca bu ay sitenin 170 tl lik aidatına ek olarak 100 tl daha ödeme var.

Eve döndüğümde halıları Yıkamaya göndereceğim, yaklaşık 150 lira civarı tutar.

Temizlik için bayan gelecek. 180 e temizliyor.

Oğluma ayakkabı alacağım, 100-150 TL.

Oturma odasının perdesini değiştirmeyi planlıyorum. Min 300 tl de perdeye gidecek.

Kredi kartı az gelse ne olacak, bir sürü gider var yine bu ay.

Çok konuştum yine o_O

dün 45 tl pazar , "125 tl kıyafet, kıyafetlerım olmuyor :KK43: :)

Canım daha ilk haftalardasın. Dikkatli ilerle. Fazla mı kilo aldın?
İlk 4 ay yani 16 hafta, kilo alışı istemiyoruz veya 1-2 kilo ile geçsin istiyoruz. Eğer şimdiden fazla kilo alırsan, gebelikte ve sonrasında çok sıkıntı yaşarsın.

Günaydın kızlar hepimize güzel bereketli bir hafta diliyorum :KK24: bugün aylar sonra biraz kendime bakarak çıkabildim iyi hissediyorum kendimi :süslü:

Kesinlikle insan kendini çok iyi hissediyor :)

İyi yapmışsın.

tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea tattlım sarımsakları denedim ikisi de aynı kabuklu ya da kabuksuz koymak farketmiyor :))
Cannımmnm çok teşekkür ederim kuuzum bilgi verdiğin için :KK52: bakalım bende nasıl kolayıma gelirse öyle yaparım artik tatlım verdiğin fikir için çok teşekkürler benim sarımsaklar çok cabuk bozuluyodu artik fazlasını atıcam derin dondurucuya yazik israf ziyan olmasın :KK66:

Günaydın dostlar herkese :KK54: ne güzel çay kahve sohbet muhabbet başlamışsınız :KK9: bi çay da ben alabilir miyim durkan durkan ablacım :KK52: hepinize bol bereketli huzurlu mutlu keyifli bir gün bir hafta diliyorum ve de şoyle pazartesi sendromundan uzak bi gün olsun :KK68:

Günaydın canım :)

Sendrom yok. Sendromu düşünmek yok :) Beta enerjimizi düşürüp, alfa enerjimizi yüksek tutuyoruz :)

Cannımmnm çok teşekkür ederim kuuzum bilgi verdiğin için :KK52: bakalım bende nasıl kolayıma gelirse öyle yaparım artik tatlım verdiğin fikir için çok teşekkürler benim sarımsaklar çok cabuk bozuluyodu artik fazlasını atıcam derin dondurucuya yazik israf ziyan olmasın :KK66:

Canım ben konuyu çok fazla takip edemedim, ama sanırım sarımsak saklamaktan bahsediyorsunuz.

Ben sarımsakları soyarak derin dondurucuya koyuyorum. 2-3 kat buzdolabı poşeti kullanıyorum. Donuncaya kadar kokuyor. Sonra pek kokmuyor. Çok rahat oluyor. Tavsiye ederim.

Günaydın canım :)

Sendrom yok. Sendromu düşünmek yok :) Beta enerjimizi düşürüp, alfa enerjimizi yüksek tutuyoruz :)
:KK48: haklısın kuzum çok sağol :KK66: :KK68:negatif düsüncelere duygulara yer yok aklımızı kalbimizi olumlu şeylere kanalize ediyoruz ve hafifliyoruz :KK52:

Tatlım kalın kabuğuyla atmak daha kolay buzluktan çıkarınca çok çabuk soyuluyor o şekilde ama dediğim gibi başka hiç bir farkı yok :KK66:
Ben de her zaman 1 kilo kadar dışarda bırakıp gerisini buzluğa atarım yemeğe çorbaya katmak iyi oluyor :))

Canım daha ilk haftalardasın. Dikkatli ilerle. Fazla mı kilo aldın?
İlk 4 ay yani 16 hafta, kilo alışı istemiyoruz veya 1-2 kilo ile geçsin istiyoruz. Eğer şimdiden fazla kilo alırsan, gebelikte ve sonrasında çok sıkıntı yaşarsın.

Kesinlikle insan kendini çok iyi hissediyor :)

İyi yapmışsın.

canım hiç kilo almadım biliyormusun kilom aynı ama gobegım sıs pantolonlarmda hep tam tam benım o yuzden kapanmıyo bırde ıgne oluyorum gobekten dıye zorlayamıyorum baya mor cunku :KK43:

Canım ben konuyu çok fazla takip edemedim, ama sanırım sarımsak saklamaktan bahsediyorsunuz.

Ben sarımsakları soyarak derin dondurucuya koyuyorum. 2-3 kat buzdolabı poşeti kullanıyorum. Donuncaya kadar kokuyor. Sonra pek kokmuyor. Çok rahat oluyor. Tavsiye ederim.

ben anlayamadım sarımsak olayını kacırdım mı :KK70:

canım hiç kilo almadım biliyormusun kilom aynı ama gobegım sıs pantolonlarmda hep tam tam benım o yuzden kapanmıyo bırde ıgne oluyorum gobekten dıye zorlayamıyorum baya mor cunku :KK43:

O zaman tamam :)

Zorlama tabi ki canım. Göbeğini sıkacak şeyler giyme sakın. Sanırım almışsındır. Şu hamile pantolonları çok rahat oluyor. Ben lcw den almıştım. Çok rahattı. Dar paça, kumaşı iyi. Eskidikçe aynı pantolondan aldım :KK70:

O zaman tamam :)

Zorlama tabi ki canım. Göbeğini sıkacak şeyler giyme sakın. Sanırım almışsındır. Şu hamile pantolonları çok rahat oluyor. Ben lcw den almıştım. Çok rahattı. Dar paça, kumaşı iyi. Eskidikçe aynı pantolondan aldım :KK70:

bende su bol pantolonlar varya hamıle pantalonu degılde belı lastıklı onlardan aldım bol bol rahat oldu bırde tayt aldım oyle gecırtırcem cok bısey almak ıstemıyorum cok kıloda almak ıstemıyorum ıstahım cok acık ama az yıyorum canıam neler neler cekıyo bır bılsen :KK70:

Canım diyoruz ki bu yoğurdu sarımsaklasak da mı yesek, sarımsaklamasak da mı yesek :)))

Ben konuya ortadan girdim ama sanırım sarımsak saklama yöntemleri konuşuluyor :)))

suan kokusuna dayanamıyorum butun sarımsaklar bozulmus gıbı kokuyor bana :KK70:

Aynen canım sarımsak saklamayı konuşuyoduk :KK66: soyupta mı saklasak kabuğuyla mı saklasak diye :KK48: hangisi daha iyi olur diye deneme yanılma yöntemine başvurduk sinirliportakal sinirliportakal cığımla :KK52: senin dediğinde çok iyi bi yöntem canim ne yalan söyliyim ben soysam tek poşete atıp kaldırırdım :KK48:

suan kokusuna dayanamıyorum butun sarımsaklar bozulmus gıbı kokuyor bana :KK70:
ben hamile kalmışım haberim yok beklemiyorum da olmuyordu çünkü aylardır denememize rağmen. neyse bigün canım iş yerinde böyle sarmısaklı tavuklu çorba çekti tarif aldım eve gidince yaptım hemen aman bir koktu bir koktu istifra edeceğim kokusundan tabiki içemedim. yine ayıkmadım günler sonra iş yerinde sürekli tuvalete gidince dedim ahanda idrar yolu enfeksiyonu oldum bir de bundan dolayı hamile kalamıcam hemen izin aldım hastaneye gidiyordum yolda aklıma geldi bi test alayım antibiyotik filan vermeden doktor diye.. öyle öğrenmiştim hamile olduğumu :))

X