Altın biriktirmeye başlıyoruzz

biz evlenirken iki aileye de dedik ki sizden hiçbirşey istemiyoruz. babam yine de sağolsun tv aldı bize.
herşeyi kendimiz yaptık. ilk zamanlar takılan altınlardan bozdurduk evet ama toparladık çok şükür. açığı da kapattık.

Ohh en güzeli

tabi ki hiç kimse hiç bir şeye mecbur değil...yapmıyorlar zaten mecbur değiliz diyerek de :KK66: bizimki bilenmeden daha çok, dost meclisinde serzeniş.... konu açılmış, "bu da olsaydı isterdim" dile getirişleri....

boşver be tatlım geçmiş gün, bunları düşündükçe de üzülüyor insan..Çok şükür sağlığımız keyfimiz yerinde...
eksiğimiz yok, çabalıyoruz..her şeyden önemlisi umudumuz var..hayat bu mücadele ve umutlarla daha keyifli :KK66:
düşünsene her ulaştığımız hedefimiz ne kadar tatlı ne kadar huzur ve keyif verici..böylesi daha güzel...
bi de verip verip başa kakanları düşünmek lazım..en azından kimsenin ağzına laf vermemiş olduk :KK66:

Bir de vermeden başa kakanlar var

yok canm, bitanesi emre dormanın insnlar uyurlar ölünce uyanırlar, birtanesi de kuranı kerim meali biride bebek kitabı

ben akşam anneme gideceğim :) duşa giricem çok üşeniyorum.:KK70: gece gireyim en iyisi:KK70:

Tembele kapıyı ört demişler , rüzgar eser örter demiş , seninki o misal .:KK70:

Canımmmm hayırlı uğurlu olsun nasil sevindim anlatamam rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin :KK68::KK68: no_name_ no_name_ m ellerinie kollarına sağlık afiyetle yiyin inşallah @ayiciklijelibom sizinde kışlıklarınız bereketli afiyetle yemek nasip olsun canım :KK52: kızlar bu arada laf aramızda yaramaz çocuklar gibisiniz gerçekten ne kaynatmışsınız öyle :KK48: insan okuycak bunları biraz yavaş bizide düşünün :KK25::KK66:
@elecda karamelli_turta karamelli_turta ve nora2010 nora2010 kizlar hepinizi çok iyi anlaıyorum insan anne babasının maddi manevi desteğini illaki bekliyo neden başkasından bi beklentiye girmiyoruz çünkü onlar en yakınımız ailelerimizin yuva kurarken yanımızda olduğunu bilmek bizim adımıza bizim kadar mutlu olduklarını görmek istiyoruz. tabikide guçleri ölçusünde hiçbirinden maddi olarak güclerini aşan şeyler beklemiyoruz. ama inanın beterin beteri var gerçekten manevi olarak yanımızda olmaları yeter. Mesela bizim boyle düsünmemize rağmen eşimin ailesi bizim hiçbir şekilde yanımızda olmadı öyle ki benimle ailemle tanısmaya bile değer görmediler düğün filan yapmadık. bu sebeplede masrafımız belki çok olmadı bu yüzden ama illaki yeni bir ev yeni bir aile kuruluyor masraflar oluyor ama çok şükür biz eşimle yavaş yavaş hallediyoruz eksiklerimizi. Sadece benim annem babamla ikisi adına 1 tam bir yarım altın yapmıstı sağolsun tek takımız altınımız budur. Eşimin ailesinin yanımızda olduğunu görsek bunu bile beklemezdik ama onlar manevi olarak yanımızda olmamayı tercih ettiler :KK43:

Eşinin ailesi niçin yanınızda olmadı ?
Oğullarına başka gelin mi düşünmüşler ?

benım eşimin aileside maddi ve manevi yanımızda olmadı, evimiz yok kiradayız butun esyalarımızı kendımız aldık borcla odedık bıttı. araba aldık kredı ıle onu oduyoruz herseyı ıkımız yaptık, annem tek basına 2 bilezik yaptı , onlar koskoca anne baba 1 tane ıncecık 14 ayar bılezık aldılar cok komıktı, eve 1 tane bile havlu almadılar sen düşün :) kadersizmiyiz neyiz :))

Seninkiler niye uanınızda değillerdi ?
En güzeli herşeyi kendin yapmak :KK66:
Bu arada bebişin hayırla sağlıkla gelsin

evet yaaaa, ben çok çenebazım galiba, ne zaman topiğe girsem sayfalar 10 ar 10 ar atlıyor..çıkayım bari, herkes rahat rahat okusun :p
:halay: Kaçma şekerim ben yazdıklarınızı okudukça mutlu oluyorum yazamasam da
sınıfın ispiyoncu çalışkan kızı seniii
:KK70::lülülü:
Ahahaha gözüne girmeye çalıştım kaptanın ama olmamış :hasta:

Canımmmm hayırlı uğurlu olsun nasil sevindim anlatamam rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin :KK68::KK68: no_name_ no_name_ m ellerinie kollarına sağlık afiyetle yiyin inşallah @ayiciklijelibom sizinde kışlıklarınız bereketli afiyetle yemek nasip olsun canım :KK52: kızlar bu arada laf aramızda yaramaz çocuklar gibisiniz gerçekten ne kaynatmışsınız öyle :KK48: insan okuycak bunları biraz yavaş bizide düşünün :KK25::KK66:
@elecda karamelli_turta karamelli_turta ve nora2010 nora2010 kizlar hepinizi çok iyi anlaıyorum insan anne babasının maddi manevi desteğini illaki bekliyo neden başkasından bi beklentiye girmiyoruz çünkü onlar en yakınımız ailelerimizin yuva kurarken yanımızda olduğunu bilmek bizim adımıza bizim kadar mutlu olduklarını görmek istiyoruz. tabikide guçleri ölçusünde hiçbirinden maddi olarak güclerini aşan şeyler beklemiyoruz. ama inanın beterin beteri var gerçekten manevi olarak yanımızda olmaları yeter. Mesela bizim boyle düsünmemize rağmen eşimin ailesi bizim hiçbir şekilde yanımızda olmadı öyle ki benimle ailemle tanısmaya bile değer görmediler düğün filan yapmadık. bu sebeplede masrafımız belki çok olmadı bu yüzden ama illaki yeni bir ev yeni bir aile kuruluyor masraflar oluyor ama çok şükür biz eşimle yavaş yavaş hallediyoruz eksiklerimizi. Sadece benim annem babamla ikisi adına 1 tam bir yarım altın yapmıstı sağolsun tek takımız altınımız budur. Eşimin ailesinin yanımızda olduğunu görsek bunu bile beklemezdik ama onlar manevi olarak yanımızda olmamayı tercih ettiler :KK43:
Üzüldüm kuzum sizin adınıza da umarım evlatlarımız böyle şeyler yaşamaz :dua:
Konuşun konuşun serbest kızlar :halay::halay:
Kaptanım çok kırıldım tek ayak filan bi ceza vereydin :KK49:

3 3gunlukdunya ne alıntılamışsın valla helal olsun

Ailem düğünde altınları almadı, ama sonradan birisi anneme bir çeyrek altın vermiş benim düğünüme niyet. Annem onu saklamış, bebeğim doğunca kendisi takmış gibi taktı

:halay: İlk defa bu kadar uzun yapmışım , yazıp gönderdikten sonra böyle oldum :rolleyes: ben bile kendime şaştım :oha: dedim

Okuyan için çok sıkıcı olsa gerek .

Annenlerin durumu iyi olmadığı için mi yoksa pintilikten mi böyle yaptı ?

Annem " kızlar hem çalışıyor çalıştığını ailesine veriyor , üstelik ailesi çeyiz bile almıyor " demişti de aklım almamıştı. Nasıl olur diye .

Allah ailemden binlerce kez razı olsun
Tüm çeyizimi en iyisinden bol bol aldı , takılarını taktı , torununa da aynı şekilde ..
Üstelik ben evlenene kadar çalışmadım sayılır .
Bol harçlık veriyorlardı , harcıyordum kalanla altın alıyordum . Evlenirken 10.000 euro değerinde altınımla evlendim . Ailemin taktığı takı hariç ..

Herkes bir şekilde aileden kvden çekmiş. Benim kv tarafının çok eli açık sağolsunlar, ben öğrenciydim onların olduğu şehirde, beni çok beslediler valla

Bir yerden sıkıntı çeken diğer taraftan tersini yaşıyor

Ben de tam tersi oldu , ailem çok bol , kv ler cimrinin teki .

Evlenene kadar bollukta yaşayıp sonrasında cimrilerle olmaktan

İyi geceler gönül dostlarım :)

Evde o kadar yoğunum ki, sadece yatağıma geçince girebiliyorum buraya. Misaiflerim ve Oğluma ancak zaman ayırabiliyorum.
Cuma günü de Eskişehir ' e gideceğiz. Bayramda da Bursa' ya. Yani eylül ortalarına kadar yoğun tempo :işsiz::spor::KK34:

Pek takip edemiyorum ama bakmaya da çalışıyorum sizlere.

Hepinizi öpüyorum.

Bu arada bizim araba işi geçici bir süreliğine rafa kalktı. Fiyatlar çok yüksek. Benim iznim bitip de işe başladığım zaman tekrar bakacağız inşallah.

İyi geceler. Yarın görüşmek üzere.

Merhaba arkadaşlar bende ehliyet almak istiyorum Almanya da ehliyet biraz tuzlu oluyor. 4000 eurosu giden dahi oluyor.
Bende once ehliyet için çalışıp kenara paramı atmak istiyorum.
Her ay 100 euro en azindan kenara koymak istiyorum
Şimdilik işsizim ama iş arıyorum

Eşimden para alma gibi bi durumum yok
Bende burdayim:)

Bu arada bir ay çalıştım maaşım gelecek onu bekliyorum
Geldiği zaman inşaallah direk 100 euro kenara
Aslında başka niyetlerimde var ama birini burda devam ettireyim bari

Bu ehliyet sanki üstümde yük gibi
Aslında şu an ihtiyacım yok ama şimdi çalışıyorken yapmam en iyisi.
Çünkü sonra çocuk olduğu zaman artık çalışmayı düşünmüyorum

3 3gunlukdunya annemler neden hiç bir şey yapmadı aklım almıyor, normalde yedirmeyi içirmeyi çok severler, o manada hiç pinti değiller. Ama düğünümde 1 çeyrek bile almadılar. 3 arabası vardı o dönem babamın
Benim de ailem hiç ummadığım yerlerde pintilik yapıyor bazen hani diyorsun insan böyle bi durumda nasıl olur da evladına yardım etmez diye. Eşimin ailesi yardımcı oluyor ama onlar da üzerimizde söz sahibi olma hakkı buluyorlar kendilerinde bazen. O yüzden sağolun evlenirken yardım ettiniz ama bundan sonra herşeyimizi kendimiz yapmak istiyoruz deyip kimseden birşey kabul etmiyoruz artık

Benim de ailem hiç ummadığım yerlerde pintilik yapıyor bazen hani diyorsun insan böyle bi durumda nasıl olur da evladına yardım etmez diye. Eşimin ailesi yardımcı oluyor ama onlar da üzerimizde söz sahibi olma hakkı buluyorlar kendilerinde bazen. O yüzden sağolun evlenirken yardım ettiniz ama bundan sonra herşeyimizi kendimiz yapmak istiyoruz deyip kimseden birşey kabul etmiyoruz artık
Anne babanın yapısı öyledir belki...

Ohh en güzeli

Bir de vermeden başa kakanlar var

Tembele kapıyı ört demişler , rüzgar eser örter demiş , seninki o misal .:KK70:

Eşinin ailesi niçin yanınızda olmadı ?
Oğullarına başka gelin mi düşünmüşler ?

Seninkiler niye uanınızda değillerdi ?
En güzeli herşeyi kendin yapmak :KK66:
Bu arada bebişin hayırla sağlıkla gelsin
Aynen canım öyle onların kendi çevresinden belirledigi başka bi gelin adayları varmış :KK43:
:halay: Kaçma şekerim ben yazdıklarınızı okudukça mutlu oluyorum yazamasam da

Ahahaha gözüne girmeye çalıştım kaptanın ama olmamış :hasta:

Üzüldüm kuzum sizin adınıza da umarım evlatlarımız böyle şeyler yaşamaz :dua:

Kaptanım çok kırıldım tek ayak filan bi ceza vereydin :KK49:
Çok sagol canım benim allah razı olsun :KK52:aynen kuzum inşallah evlatlarımız çekmez bizim yaşadığımız sıkıntıları :dua:

günaydın canlar, huzurlu, keyifli bir gün dilerim hepimize...işlerim var hazırlanıp çıkacağım evden, öpüyorum hepinizi...

Günaydın kızlar
Rüyamda eski sevgilim i görüyorum
Eşimi onunla aldatıyor muşum

Yıllardır onu görüyorum
Sürekli rüyama giriyor ya
Hani düşündüğüm falan da yok
Artık bu rüyalar canımı sıkmaya başladı
Kötü hissediyorum vallahi

çok can sıkıcı hakkaten canım...ne desem bilemedim...bilinçaltına atmışsın belli ki ve rüyalarında bilinç düzeyine çıkıyor...

Günaydın kızlar
Rüyamda eski sevgilim i görüyorum
Eşimi onunla aldatıyor muşum

Yıllardır onu görüyorum
Sürekli rüyama giriyor ya
Hani düşündüğüm falan da yok
Artık bu rüyalar canımı sıkmaya başladı
Kötü hissediyorum vallahi
gerçi herkes görüyor benzeri rüyalar,
çok sık olmuyorsa ve psikolojik olarak seni çok rahatsız etmiyorsa takılma bence,
çok rahatsızlık veren bi durumsa destek alabilirsin... bi ara nlp tekniklerine kafayı takmıştım, bilinçaltına attığımız ve bizi rahatsız eden duygu ve durumlardan özgürleşmeyi sağlayan uygulamaları vardı... faydalandığımı düşünüyorum...

Günaydın altın kalpli dostlarım
durkan durkan mm sıcacık çay alabilirim.
msf2407 msf2407 keki de çoook severim ellerine sağlık...
tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea günaydın kuzum...
nora2010 nora2010 takılma boşver ben uzunca bir süre rüyamda hep matematik sınavında gördüm kendimi
no_name_ no_name_ günaydın cnm kolay gelsin işlerin rast gitsin kuzum...

Son düzenleme:
X